Výměna pylového - kabinového filtru - foto

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 29 říj 2006, 21:51

manli2 píše:a nejčasteji je puživán delphi že :wink:
no řek bych tak půl na pul co sem zatim viděl
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Reklama
 

Uživatelský avatar
TOMHAJ
Příspěvky: 607
Registrován: 24 led 2006, 12:22

Příspěvek od TOMHAJ » 01 led 2007, 13:55

ja jsem taky zvedav co tam mam..Jezdim bez filtru a tudiz budu muset az na miste zkoumat,jaky ze tam filtr pasne-snad jim to moc nezmackam :D .Jinak,kdyby mel nekdo stejny motor a typ jako ja a vedel kat.cislo filtr,tak bych se priklonil a zkusil nejprve tento typ. (beru,ze i dve totoz. auta muzou mit jiny typ)
1,6 16V XEL 100PS 4xAirbag,klima,ABS...vsak to znate -)

Lomikar
Příspěvky: 1044
Registrován: 29 říj 2006, 19:48
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lomikar » 30 led 2007, 18:57

TOMHAJ píše:ja jsem taky zvedav co tam mam..Jezdim bez filtru a tudiz budu muset az na miste zkoumat,jaky ze tam filtr pasne-snad jim to moc nezmackam :D .Jinak,kdyby mel nekdo stejny motor a typ jako ja a vedel kat.cislo filtr,tak bych se priklonil a zkusil nejprve tento typ. (beru,ze i dve totoz. auta muzou mit jiny typ)
Takže BEHR filtr má rozměr 270x240x32 Označení od firmy 4F je 5376PKP nebo od FRAM CF8867
Já jsem bral s aktivním uhlím za 499.Motor mám Z16XE a klima
ASTRA CARAVAN Z16XE rv. 2002
KUK na Rákosníčka
Rákosníčkovi doplňky

PetrKpy
Příspěvky: 57
Registrován: 15 kvě 2006, 09:22
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od PetrKpy » 05 úno 2007, 13:07

Souhlas s Lomikar s těmi rozměry, ale určitě bych doporučoval navštívit nějaký web (AutoKelly, AutoBenex, Elit, atd) nacvaknout typ auta, motor ... Protože filtr pro topení DELPHI je o něco větší než filtr pro topení BEHR. Značku také zjisite na tělěse topení ze strany řidiče. O víkendu mě to taky potkalo, už se po potilo jako blázen. A už se nepotí! Mám BEHR dal jsem FILTRON K1055 a stačí. Jinak BEHR=FILTRON K1055, DELPHI=FILTRON K1014, ceny 357 a 361 kaček. Při zasunování filtru strkejte s citem, když to nejde, netlačit, povytáhnout a trochu ho směrovat jako k motoru, je tam nahoře taková kolejnice. Jinak jste schopni ho zničit.
Lomikar píše:
TOMHAJ píše:ja jsem taky zvedav co tam mam..Jezdim bez filtru a tudiz budu muset az na miste zkoumat,jaky ze tam filtr pasne-snad jim to moc nezmackam :D .Jinak,kdyby mel nekdo stejny motor a typ jako ja a vedel kat.cislo filtr,tak bych se priklonil a zkusil nejprve tento typ. (beru,ze i dve totoz. auta muzou mit jiny typ)
Takže BEHR filtr má rozměr 270x240x32 Označení od firmy 4F je 5376PKP nebo od FRAM CF8867
Já jsem bral s aktivním uhlím za 499.Motor mám Z16XE a klima
Astra CLASSIC II 1.6TWINPORT - Z16XEP

Uživatelský avatar
R.A.Y.
Příspěvky: 631
Registrován: 23 led 2006, 09:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R.A.Y. » 01 kvě 2007, 16:50

Mám dotaz...budu měnit kabinový filtr a rozhoduji se mezi obyčejným a uhlíkovým...je v tom velký rozdíl? teda kromě ceny...je asi dvojnásobná :(
Usmívej se! Zítra bude hůř a pozítří možná už ani nebude.

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 03 kvě 2007, 00:12

Tak sem vam, chlapci, menil filtr do kabinky. Mam Behr a klimu. Ale vubec sem nemusel demontovat toto
Obrázek

Jen sem odcvaknul dva plisky, otevrel na "plastovy pant" dvirka od filtru a vytah.. :P :roll:
Tak nevim, jak je to s timdle tim? Taky to neslo ztuha a v nejakych kolejnickach bo co. Uplne normalni bedna na filtr, kterou sem moh i rukou prohrabnout od ruzneho smeti a dokonce vlhkou hadrou vytrit :!: :!:

Udelali nekde soudruzi chybu?
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 03 kvě 2007, 07:15

TOMHAJ : No mame stejnej motor a muj rok vyroby je 98, podle nalepenyho stitku v motorovym prostoru mam Delphi klimu, snad to pomuze.
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 03 kvě 2007, 13:21

Defender píše:TOMHAJ : No mame stejnej motor a muj rok vyroby je 98, podle nalepenyho stitku v motorovym prostoru mam Delphi klimu, snad to pomuze.
To bylo na me? To nechapu. Jestli jo, tak stejny motor nemame. Ja sem 8V a u me je to jeste krapitko slozitejsi, pac ja sem dodelaval klimu z 16V a puvodne sem mel DELPHI a ted sem tam daval s klimou BEHR.

Jak rikam, nevim kde se vzal ten plastovy cosi, kdyz ja jen odcvak ty dvirka. Pac ja sem take puvodne chtel odsroubovavat nejake ty sroubky jako na obrazku, ale pak to cele nejak neslo a navic to bylo na silikonu a mam zato, ze se tady resilo, ze pak se to navic musi znovu silikonovat....

Nebo sem byl uplne vedle :roll: :wink: Ale vymeneny je. To je hlavni. Jen resim, ze uplne jinak nez vsichni ostatni
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 03 kvě 2007, 13:45

TOMHAJ : No mame stejnej motor a muj rok vyroby je 98, podle nalepenyho stitku v motorovym prostoru mam Delphi klimu, snad to pomuze.

To bylo na me? To nechapu. Jestli jo, tak stejny motor nemame.

No vestsinou je to pro ten nick pred dvojteckou, ale to mas jedno. Ja sem na to taky koukal a ty dvirka na takovy ty plechovy sponky tam mam taky, ale nejak se mi zlehka nepovedlo ten filtr vysunout. No az ho budu konecne ted v lete menit, tak kdyztak poradne zaberu. A chtel jsem se tedy zeptak, pri nakupu filtru uvedu v prodejne ten tip vozu a klimy a oni mi daji spravny filtr, pochopil jsem to dobre?
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 03 kvě 2007, 13:50

Defender: :oops: jeee :oops: to se obcas stane...ale ja to normalne vim.
Takze porad nevim, jak je to s tim filtrem. Neva. Ale ti poradim aspon v nakupu. Normalne sem rek vsechny udaje o aute (1,6 16V 98 radsi i kombi...rikal) a pak nasel 2 typy. Myslel sem, ze sem v koncich, ale se zeptal jestli NAHODOU nevim, jestli tam mam behr nebo delphi...a bylo rozhodnuto.
Snad takhle.
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 03 kvě 2007, 14:08

Tak to je parada, jeste aby mi sedela fyzicky ta klima s tema udajema na stitku a je po problemech :) , teda s nakupem. Tak chlapi uz jste doresili, jestli je lepsi uhlikovej, nebo normalni ? Asi uhlik je drazsi ale I kvalitnejsi, ale nekde jsem cetl, ze kdyz desinfikujes klimu a mas uhlik, tak ho musis vyndat a s normalnim-normalne :lol: .
Mobil : 602318645

lukaskpd
Příspěvky: 4563
Registrován: 09 dub 2007, 19:55
Bydliště: Hlinsko v Cechcach
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukaskpd » 08 kvě 2007, 12:34

caaute ja neivm ktery je to a nebo mi tam neco chybi Obrázek Obrázek Obrázek
Neuč se, život tě nauči !!!! :)
Obrázek Lukaskpdova Astra G Obrázek
1.7TD ( 17DTL ) + CHIP
Obrázek
www.jkcolor.iplace.cz/

jířav
Příspěvky: 14
Registrován: 20 srp 2006, 17:37

Příspěvek od jířav » 08 kvě 2007, 13:14

MOžná se teď zeptám blbě, ale jak jsme měnil ten filtr, tak mi tam viselo takové tahlo. Patří to asi na tu klapu, co je na ventilátoru, akorát, že já to mám asi ulomené a není mi jasné k čemu by to mělo sloužit.. :?: :oops: :)

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 08 kvě 2007, 13:15

Jestli je to, na co se ptáš tak červeně +- jsou označeny dvířka k pylovýmu filtru, jsou zadělaný na takový sponky, který musíš odcvaknout a neztratit. To velký vpravo je ventilátor a klapka vnitřní cirkulace, kdybych se mýlil tak mne někdo opravte, díky. :)

Obrázek
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 08 kvě 2007, 13:24

Jířav : Tak tohle táhlo právě otevírá a zavírá tu polokouli na vnitřní cirkulaci, jestli máš na tom táhle na obou koncích takové kulaté otvory s drážkou, tak je buď vypadlé ze své polohy na motorku(dole) nebo na klapce, a nebo ho už někdo odpojil kvůli zasekávání té klapky. Já ho třeba mám odpojené a hozené v kufru, právě z tohoto důvodu.

:( Obrázek
Mobil : 602318645

Odpovědět