motor X18XE1 nejede

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
duff74
Příspěvky: 127
Registrován: 10 říj 2007, 21:16
Bydliště: Holešov

Re: motor X18XE1 nejede

Příspěvek od duff74 » 11 lis 2010, 11:58

Ahojte, v novinách psali, že 11.11.2011 se pose*re všechno, co se pos*at může :( . Můj problém je: večer jsem zaparkoval v práci naprosto normálně. Dnes ráno jsem chtěl odjet, strčím klíč do zapalování, otočím do pol. II. počkám až zhasne, co zhasnout má a chci nastartovat. Zůstala svítit kontrolka chlazení a TC a vůbec se nezobrazila (nebo jen velice rychle problikla) oranžová kontrolka diagnostiky motoru. Samozřejmě motor točil, ale nenaskočil, ale okamžitě sepnuli oba větráky a točili i po vytažení klíče. Zastavit je šlo pouze vytažením a opětovným zasunutím pojistky.První co mě napadlo bylo zkontrolovat pojistky. Ty se jeví OK. Potom jsem odpojil na chvíli (10 min) baterku, ale opět nic. Zkontroloval jsem dostupné konektory...a potom šel na autobus.
Je to podobný problém jako výše uvádí Stepi (ale mu to startovalo) a vím, že bez diagnostiky se dál asi nehnu, ale chci se zeptat co všechno musím demontovat, abych se dostal k řj chlazení. Měla by být někde u LP kola. Říkám si, jestli se nedostala do konektoru vlhkost a nedělá to bordel, ale proč svítí TC a nejde nastartovat? Předpokládal jsem, že to natočím a v nouzovém režimu dojedu někde na diagnostiku. Přijde mi divné, že když jsem auto parkoval i po celou dobu jízdy bylo naprosto v pořádku a po 12 h stání najednou svítí TC, chlazení, nejde startovat a bůhví co ještě. Závady mi přijdou spolu nesouvisející. Mám po opravě ŘJ, ujel jsem s ní už asi 2500 km a řekl bych, že auto jezdilo líp než předtím. Své naděje vkládám do konektoru na řj chlazení, ale nevím, nevím... :(
Opel Zafira 1,8 16V CDX, X18XE1

Reklama
 

stepi
Příspěvky: 79
Registrován: 08 črc 2009, 13:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: motor X18XE1 nejede

Příspěvek od stepi » 11 lis 2010, 12:28

No bez diagnostiky se toho asi moc nedozvíš. Ale tipl bych to na ŘJ motoru, ale tu máš prej po opravě. A kde ti jí opravovali? Š.

Uživatelský avatar
duff74
Příspěvky: 127
Registrován: 10 říj 2007, 21:16
Bydliště: Holešov

Re: motor X18XE1 nejede

Příspěvek od duff74 » 11 lis 2010, 15:37

Stepi: Opravil mi ji pán, který do toho dělá, dokonce jsem ji viděl bez toho spodního deklu. Tech. to není žádná velká věda, jen na to mít trpělivost a potřebné vybavení. Měl jsem uklepané 4 kontakty. Myslím si, že ŘJ bude OK, ale vždy na podzim, když je vlhko a ochladí se, tak mi problikla , nebo chvíli svítila kontrolka řj chlazení, ale vždy potom zhasla.
Nějak jsem nepochopil, jak jsi ten problém vyřešil ty. Píšeš:"...po vyměně ŘJ mi zůstaly viset kontrolky chlazení a TC..." Z toho jsem pochopil, že ŘJ jsi měl OK. V čem byla vlastně chyba?
Opel Zafira 1,8 16V CDX, X18XE1

bundeles
Příspěvky: 1457
Registrován: 27 črc 2006, 20:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: motor X18XE1 nejede

Příspěvek od bundeles » 11 lis 2010, 16:15

Řekl bych že je to ŘJ motoru, ona to věda je to opravit, více by Ti o tom řekl RomanK.
Někdy ta jako oprava vyjde, někdy ne, pokud to tedy nedělá specializovaná firma.
www.astradily.cz
Prodej nových autodílů za výhodne ceny, na Oply i ostatní značky, slevy z cen Autokelly 40%, plnění klimatizací, výměna čelních skel, montáž tažných zařízení
tel. 603 734 474

Uživatelský avatar
duff74
Příspěvky: 127
Registrován: 10 říj 2007, 21:16
Bydliště: Holešov

Re: motor X18XE1 nejede

Příspěvek od duff74 » 11 lis 2010, 17:04

Samozřejmě to není oprava pro každého. Člověk nemůže být lama a musí mít šajnu co vlastně dělá. Myslel jsem, že principialně to není žádná věda. Přijde mi to, že ta keramická deska uvnitř ŘJ není úplně nehybná vůči pouzdru a při tom uložení na bloku se nepatrně pohybuje, čímž dojde k přerušení kontaktů. Ale třeba se pletu.
A pokud by to byla ŘJ, tak mě trochu zaráží, způsob jakým by odešla. Bez jakékoliv výstrahy - rozsvícení oranž. kontrolky motoru, nebo něco podobného.
Opel Zafira 1,8 16V CDX, X18XE1

Odpovědět