biopalivo Ethanol E85

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Phrz » 29 srp 2010, 13:48

myslim ze o e85 panuje dost mytu, protoze jednou nekdo neco rekl a vsichni to opakujou a nemaj to vyzkouseny viz. veskera fora o tomto palivu

patral jsem po internetu ohledne prestavby na cisty ethanol a zadna firma, alespon tady v cr, nenabizi nic jineho nez vymena svicek, veskerych filtru, oleju atd.... a pripadne prehrani sw ridici jednotky. Zadne mechanicke zasahy do motoru jsem nikde nenasel (jako vymena ventilu, hadicek apod). Btw. korozivni urcite neni, to se da lehce overit (a je to asi nejvetsi mytus). Logicky mi z toho plyne ze prestavba neni nic jineho nez tahani penez ze zakaznika.

mam najeto cca 400km na e85 a n95 1:1 jak mi doporucil def a z vlastni zkusenosti muzu rict ze se citelne zvysil kroutak, auto ma tizsi chod, hlavne na N a pedal plynu je citlivejsi, zadna chyba se nerozsveci a to jsem tomu daval cocku i na dalnici, spotreba se mi zda zvysena tak o 0,5l ale mozna je to dusledek uzivani si krouticihio momentu, vcera jsem se uklidnil a zkusil jet na spotrebu a vpohode se dostanu venku pod 6l v Praze cca 6,5. Start auta trva nepatrne dele kdyz je uplne studeny, nechytne to hned na prvni skubnuti ale na druhe tzn. ze klicek v poloze II podrzim o ani ne pul vterinky dele.

mluvil jsem se znamym ktery to tankuje take pul na pul vice nez rok do golfa iv a je spokojen, jelikoz je to mechanik, mel i motor otevreny a rikal ze tam nic nestandartniho nenasel.
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Reklama
 

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od MAX - CZ » 29 srp 2010, 14:22

Pánové na rovinu E85 je pro běžný motor "sračka" stejně jako u dieselu bionafta. Nepřu se o tom že to líp jede, to jednoznačně. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že těch víc jak 10 koníků je fakt znát. Spotřeba však při stejném stylu jízdy stoupla zhruba s 9l benzínu na 11l E85 na 100km. Je to dáno tím, že pro správný chod musí být trošku bohatší směs, proto někdo můžete mít problémy že to cuká, nenastartujete apod.
Ale z dlouhodobého hlediska používání E85 v běžném motoru bez patřičných úprav znamená postupné nenávratné poškození motoru nebo jeho příslušenství.
Proto říkám E85 ano, ALE omezeně.
To co píšou firmy které to montují, berte prosím taky trochu s rezervou. Přece nebudou řikat že to je špatný :mrgreen: .
Kdyby to bylo fakt tak supr výhodný, tak je to rozšířený aspoň stejně jako LPG nebo možná ještě víc.
Moje názory prosím berte jako laika, jen se mi dostalo takový auto do ruky, mohl jsem si ho testnout, něco jsem se na to poptal atd. :wink:
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Defender » 29 srp 2010, 16:42

No opravdu mi to připomíná tu prvotní paniku, když se zde zavádělo LPG :D (stejný argumenty o korozi, podpalu ventilú, explozích aut a co já vím co ještě), a k těm firmám co provádějí přestavby (ůpravy) na E85, ANO beru jejich názory s rezervou. Ale z opačné strany, proč by ti měli vykládat, že při mixu (a teď nepreferuju určitý poměr ředění) budeš mít vlastně taky úsporu a výkon i bez vynaložených peně, které skončí u nich.
Vždyť pokud mám ůsporu cca. 200 kaček na nádrži teď, při míchání s naturalem na plnou nádrž, tak těch vynaloženejch 15-20T na přestavbu představuje cca. 100x tankování, což je zhruba 60T km, oproti ůspoře při přestavbe (tam ta ůspora na nádrži by byla 400 kačen na nádrž) nic méně při vynaložení financí na úpravu a co jsem se dočetl, tak s přstavbou a přidanou řídící jednotkou uz nebudeš tankovat N95/98, jelikož je neadaptibilní a měl bys stále vyžsší spotřebu v podobě N95, takže neekonomický. No a v tý době už to třeba tolik rozšířený, že na to stát uvalí daň a po ptákách, závěry si každý udělá sám :D
Maxi připadá mi, že se moc nechápeme, jasně v případě tankování čistýho éčka asi může nasta problém v podobě studenejch startů a možná i chybějících aditiv, jenže já zde argumentuju o mixu těchto paliv a tudíž do auta nedávám nic jinýho, než tam cpe každý z vás co maj benzíňák (státem povolené a zároveň závazkem k ekologii vůči EU nařízené v N95 max. 10% ethanolu E85 a v E85 15% N95), akorát měním poměr složek v mixu, a tím pádem sice dodávám do motoru karbon z paliva, ale zároveň i dostatek aditiv pro jeho provoz a + dodávám čistící slozku v podobě biolihu a zároveň vyžší výkon.
Ano vozidlo takto stavěné z výroby má na výběr z obou dostupných paliv (opět míněno buď jedno nebo druhý žádný mix), jelikož má již novou ŘJ co si to upravý na vstřiku a jiskře, nicméně na to si myslím tady nikdo ani nepomyslí si ho pořídit (dokonce snad Opel nic takového ani nenabìzí, nevím) uz ya předpokladu, že než se ti vynaloženě finance vrátí, tak cena E85 a cena N95 bude takřka stejná (nepochybuju o tom, že až se to dostatečně rozšíří a uplyne termín při podpisu podpory ekologických a obnovitelných vstupů vládou, že se tak stane.
Takže prostě za mne, co to má vyzkoušeno ve svém neupraveném voze (čili neplácám jen z pozice 80% teoretiků, kteří rozdávají různe vyčtená moudra a papouškujou cizí teorie na všech fòrech na netu k bioethanolu E85) budu tankovat různé poměry (nikdy né vyžší než 1:1) až do doby kdy se mi to vyplatí 8)
A HOWK k teoretizování a diskuzi na téma zda ANO či NE, ale dále ode mne již jen průběžné postřehy a snad časem možné rady na provoz mixu s éčkem :D
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Defender » 29 srp 2010, 16:46

Jo a omlouvám se za diakritiku a i-ý, pardon bouchám to na PDA a opravovat se mi to už fakt nechce :D
Mobil : 602318645

Vojkuvka81
Příspěvky: 671
Registrován: 27 srp 2009, 20:36
Bydliště: Valašske Meziřiči-Wallachian Kingdom

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Vojkuvka81 » 29 srp 2010, 16:54

Přesně Defe,kdo nic nevyzkouši nic nezkazi...............znamy taky koupil paletu stolniho oleje(byl prošly a stal 8.kč.l) a každy mu řikal nelej to tam,daval to 1:1 s motorovou naftou a neměl problem ani v zimě,tak asi tak...............přeji hodně štastnych kilometru a dal budu čist jak si auto s timto alternativnim palivem poradi................. 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od MAX - CZ » 29 srp 2010, 16:57

Defe, rozumíme si. Oba mluvíme o tom samém, jen každý trochu jinak.
Já taky říkám jo, ale v omezené míře. Ne jezdit pořád a pouze na E85. tzn. stejně jak ty.
Jen jsem ještě chtěl říct co asi všichni víme, že to "bio" zas tak bio neni a pro naše auta dvakrát vhodný taky ne. Je to stejný jako s "bio"naftou. :wink:

Tady jsem objevil zajímavou mapku s čerpačkama E85 v ČR 8)
:arrow: http://www.etanol-85.cz/cs/vybrane-benzinove-pumpy-e85
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od pankid » 29 srp 2010, 19:26

Zdravím všechny na tomto vláknu a dovolím si také něco poznamenat. Předem se přiznám, že mě živí prodej dílů na přestavby aut na LPG. Musím souhlasit s Defem o panice podobné jako před 20 lety u LPG. Ale zároveň si dovolím poznamenat, že ten kdo chce jezdit opravdu levně ( pro představu pro ty, co na LPG nikdy nejezdili, momentálně cena 1L LPG u čerpaček cca 13.90 Kč , při spotřebě kolem 8 litrů na 100 Km vychází ujetý km lehce přes korunu ) bude volit právě LPG a nebude se rozmýšlet, zdali by mu jiné palivo mohlo poničit motor. Navíc mě ta úspora na E85 z pohledu dlouhodobého uživatele LPG nepřipadá nijak zajímavá. Po téměř dvaceti letech legálního provozu na LPG žádné problémy a téměř i žádné komplikace ( síť čerpaček, nádrže místo rezervních kol, které nezabírají místo v kufru ), jen nemalé úspory. Takže E85 ano, rizik bych se nebál, ale proč vlastně investovat do přestavby na E85 stejné peníze jako do přestavby na LPG ale jezdit o mnoho dráž než na LPG ? A to neporovnávám síť čerpaček.
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Phrz » 29 srp 2010, 20:51

nechapu jak by to mohlo poskodit motor kdyz prestavba nezahrnuje vymenu motorovych dilu ale pouze RJ aby nervala lambda

oproti lpg to ma vyhodu tu, ze to naleju rovnou do nadrze a to auto jede i bez uprav, kdyz bych si chtel jen tak natankovat lpg tak si to muzu strcit leda do....
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od rychlyradim » 02 zář 2010, 07:12

Tak jsem včera šel do toho, našel jsem si benzíínku s E85 za 23.50,- Kč...natankoval 15L, v nádrži 15L N95, pěkně půl na půl.
Od včerejška do dneška najeto 100km a musím říci, že to opravdu nějakej ten vliv má! prvního čeho jsem si všiml na silnici pro MV, že se upravili otáčky - předtím na 3tis otáček jsem jel 100km/h, nyní jedu na 3tis/ot - 11Okm/h, na pětku to bylo po těch 50km docela znát - fakt jsem měl lehce odloženou nohu na plynu a táhlo to krásně!a dnes ráno po nastartování slítly otáčky pěkně dolů...žádný 13OOot/min a zápach benálu...tak uvidíme jak to bude vypadat dále! ;-)

PS: ptal jsem se na BČS obsluhy jak moc E85 se tankuje! bylo mi řečeno že docela hodně, a hned jsem byl upozorněn, tankovat půl na půl.....takže něco na tom asi bude ;-)

Uživatelský avatar
manduss
Příspěvky: 146
Registrován: 20 bře 2010, 23:24
Bydliště: Jičín

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od manduss » 02 zář 2010, 09:29

Nechci Ti do toho kecat, ale jak může mít benzín vliv na rychlost při stejných otáčkách?
1,6 X16XEL

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Salám » 02 zář 2010, 10:31

Taky jsem se nasmál.. :lol: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Luboš X17DTL » 02 zář 2010, 10:57

To je super, asi to začnu taky tankovat do Fábie, potřebuju prodloužit stálý převod. :D
Nebo že bych to nalil rovnou do převodovky? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od Phrz » 02 zář 2010, 11:15

Nalejte to vsude kde to potrebujete prodlouzit 8)
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Uživatelský avatar
masha
Příspěvky: 396
Registrován: 03 úno 2010, 17:14
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od masha » 02 zář 2010, 17:33

Mám taky pár poznatků :-)

četl jsem rozsáhlí článek o tomhle biopalivu kde psala přímo že astry ho bez problémů zkousnou a je to vyzkoušené. Jsou auta (třeba felicie která prý jezdí jen na ethanol), ale u astry by se to mělo míchat jak uvedl Def 1ku1. Není potřeba žádných zásahů do motoru a údajně to motor a všechno potrubí atd dokonce čistí a snižuje to emise. Dále jsem četl rozhovor s majitelem čerpačky v praze který s tím přišel a má na ethanolu najeto cc 150tis km a všechno v pohodě šlape. Motor je tišší, sníží se spotřeba (ne vždy někdy může mírně stoupnout), ale púři ceně ethanolu se to určitě vyplatí. Mít tady benzínku která ho má tankuju to taky!!! :-)
Rozhodně se tím nic zkazit nemůže co se týče astřiček..
Závidím všem kdo to mají kde tankovat, asi se domluvíme a budete mi to vozit někam na půl cesty :-))

Uživatelský avatar
masha
Příspěvky: 396
Registrován: 03 úno 2010, 17:14
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: biopalivo Ethanol E85

Příspěvek od masha » 02 zář 2010, 17:34

Mám taky pár poznatků :-)

četl jsem rozsáhlí článek o tomhle biopalivu kde psala přímo že astry ho bez problémů zkousnou a je to vyzkoušené. Jsou auta (třeba felicie která prý jezdí jen na ethanol), ale u astry by se to mělo míchat jak uvedl Def 1ku1. Není potřeba žádných zásahů do motoru a údajně to motor a všechno potrubí atd dokonce čistí a snižuje to emise. Dále jsem četl rozhovor s majitelem čerpačky v praze který s tím přišel a má na ethanolu najeto cc 150tis km a všechno v pohodě šlape. Motor je tišší, sníží se spotřeba (ne vždy někdy může mírně stoupnout), ale púři ceně ethanolu se to určitě vyplatí. Mít tady benzínku která ho má tankuju to taky!!! :-)
Rozhodně se tím nic zkazit nemůže co se týče astřiček..
Závidím všem kdo to mají kde tankovat, asi se domluvíme a budete mi to vozit někam na půl cesty :-))

Odpovědět