Klimatizace - nejde

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Zelda
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2010, 20:50
Bydliště: Děčín

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Zelda » 06 črc 2010, 19:56

chladič je asi původní tj.8let. Barvivo prý nemohli nikde najít tak to začali rozebírat aby se dostali k trubkám a vyměnili prý nějaké těsnění.Dusík tam prý pouštěli,tak nevím. Tvrdili že je to v pořádku a po pěti dnech to bylo prázdný.
OPEL ASTRA 2,2 DTI Combi

Reklama
 

Uživatelský avatar
radek_
Příspěvky: 304
Registrován: 31 srp 2009, 21:05
Bydliště: Most

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od radek_ » 07 črc 2010, 19:04

Mě tak napadlo...
Sepne se klimatizace v nouzovém režimu nebo ne???
Astra G 1.7 DTI, 2003

Zelda
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2010, 20:50
Bydliště: Děčín

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Zelda » 08 črc 2010, 06:50

vasekpetr1 píše:Odvez jim to zpátky s tím, že to opět nechladí. Pokud je to zkušený a specializovaný servis chlazení a ne nějaká garážová firma, tak mají bombu s dusíkem, tím ten okruh natlakují (tuším, že do toho nacpou 1,5 MPa) a při tomto tlaku se již musí netěsnost projevit. Mají na to čuchometr, který to v pohodě najde. Doufej, aby to nebyl výparník v palubce.
A ještě se zeptám: Jak je starý chladič klimy? Co spojka? Sepne? Není někde v motoru kolem trubek a hadic od klimy vidět nazelenalá stopa barviva?
Tak se potvrdil tvůj názor,je to výparník. Stále tvrdí že na to předtím nepřišli.Je možné aby při testu dusíkem jak tvrdí tento ůnik nenašli? Prý ho našli až když do toho dali hodně barviva. Já si tedy myslím že předtím žádný test dusíkem nedělali,ale nevím tak se ptám.
OPEL ASTRA 2,2 DTI Combi

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od vasekpetr1 » 08 črc 2010, 11:45

Nejsem "chlaďař" jen obyčejnej elektrikář, ale myslím si, že kdyby to dělali dusíkem hned napoprvé, tak to musí zjistit. Výparník je schovaný v palubce, tak nevím, jak to mohli s větší dávkou barviva zjistit. Asi mu nastříkalo do ksichtu z výdechů, když zapnul ventilátor ofuků :lol: . Holt to napoprvé podcenili a mysleli, že to bude dobrý. Teď už je to na tobě, co s nima uhádáš. Pokud půjdeš do té výměny výparníku, tak třeba ti sleví z ceny za práci. Možná ti denny napíše, na kolik ten výparník přijde :wink: .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Zelda
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2010, 20:50
Bydliště: Děčín

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Zelda » 08 črc 2010, 14:17

vasekpetr1 píše:Nejsem "chlaďař" jen obyčejnej elektrikář, ale myslím si, že kdyby to dělali dusíkem hned napoprvé, tak to musí zjistit. Výparník je schovaný v palubce, tak nevím, jak to mohli s větší dávkou barviva zjistit. Asi mu nastříkalo do ksichtu z výdechů, když zapnul ventilátor ofuků :lol: . Holt to napoprvé podcenili a mysleli, že to bude dobrý. Teď už je to na tobě, co s nima uhádáš. Pokud půjdeš do té výměny výparníku, tak třeba ti sleví z ceny za práci. Možná ti denny napíše, na kolik ten výparník přijde :wink: .
Tak změna nebyl to výparník,ale chladič a někde pod ventilátorem a opravdu to prý nemohli jinak najít.Tak fakt nevím,uvidíme co z nich vypadne až to opraví
OPEL ASTRA 2,2 DTI Combi

Uživatelský avatar
tenor
Příspěvky: 415
Registrován: 14 lis 2008, 08:26
Bydliště: Trenčín

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od tenor » 08 črc 2010, 16:19

Mne chladič klímy menili asi pred mesiacom. V klima servise mi ako prvé zhodili ventilátor a za 3minuty im bolo jasné kde je problém. Tak isto ako ty-deravý chladič pod vetrákom-štandardná chyba.Po výmene chladiča všetko OK.
Citroen Berlingo 1,6Hdi 68kw XTR r.v.2012
bývalka: Zafira 2.0DI 16V CDX r.2000 /Silver

kapy78
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2010, 19:32

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od kapy78 » 08 črc 2010, 18:16

kapy78 píše:
denny píše:Jestli ti účtovali a hlavně do systému poslali detekční látku,tak by asi měli mít žluté brýle a UV lampu.Tou to prohlídnou a únik by měli najít/kór jestli ti to uteklo za 3dny/.Jinak můžeš zkusit pod víčkem zmačknout ventilek a jestli je tam náplň,tak těch 6atm poznáš alespoň přibližně.Nemohu taky vyloučit,že ti odešla cívka v kompresoru,ale to poznáš tak,že do konektru /přívod kompresoru/napojíš žárovku dvěma vodiči a když bude svítit po zap klimy,tak je cívka KO.Hlavní podmínkou je ale dostatek tlaku v systému.
Denny, jsem objednaný na čtvrtek do servisu, kde mi měnili chladič. Dnes jsem byl u jednoho týpka na kontrole a nentěsnost tam není, náplně je dost. Problém je následující, zapnu klima a chladič je za chvilku horký, že tam neudržíš ruku a trubka za filtrem je studená, když se tlak vyšplhal cca na 30 atmosfér tak se spustil ventilátor a trubka za filtrem se ohřála a normálně to chladilo. Ten pán moc auta nedělá, ale ten tlak je prý hodně vysoký a ventilátor se spouští pozdě. Jeho závěr - ucpaný filtr, špatné tlakové čidlo nebo špatné zapojení při montáži po výměně chladiče ... Jak to vidíš ty?



Minulý týden v pátek opět přestalo fungovat, tak jsem hned jel do servisu, dnes to měli celý den v servisu a jediný, co mi řekli je, že je tam únik - z původních 700 g na 160 g - kompresor je celej zelenej, ale že neumí určit přesně místo úniku. V úterý tam jedu zas, budou tam mít prej machra na klima, pustí tam dusík a uvidíme, kde je problém. Zase dám info, až se dostan někam dál ... Koukal jsem na vrakáč a kompresor za 3000, hadice za 800, tak snad to bude ta levnější varianta.


Takže chyba byla ve 2 o-kroužkách, které netěsnily - napojení pod vzduchovým filtrem - výměna 500, chladící medium zdarma. Už klimatizuju a doufám, že navždy.
Naposledy upravil(a) kapy78 dne 15 črc 2010, 14:26, celkem upraveno 1 x.

Mava
Příspěvky: 134
Registrován: 07 črc 2007, 06:12

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Mava » 08 črc 2010, 19:19

Dotaz na odborníky 8) sepne kompresor klimatizace, když je v okruhu 440 g chladiva? Mě ne :evil: tak chci vědet, jestli je to v elektrice nebo málo chladiva.

Jinak moje další perlička s klimatizací je, že mi dnes vycucli oněch 440 g a pak se mašina pokazila :evil: Takže tam teď nemám nic a prý budou mít opravenou mašinu nebo náhradní až příští týden :evil:

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od vasekpetr1 » 08 črc 2010, 19:39

vlaďák: a těch 2400,- jsi platil za co? vždyť výměna náplně chladiva s barvivem přijde do tisícovky, pylový filtr pětistovka. Za co byl ten zbytek? Nebo jsem si to blbě přečetl?
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Zelda
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2010, 20:50
Bydliště: Děčín

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Zelda » 09 črc 2010, 08:41

vasekpetr1 píše:vlaďák: a těch 2400,- jsi platil za co? vždyť výměna náplně chladiva s barvivem přijde do tisícovky, pylový filtr pětistovka. Za co byl ten zbytek? Nebo jsem si to blbě přečetl?
četl si dobře 1000,- náplň 500,- filtr a 830,- čištění,dezinfekce tak to tvrdili
OPEL ASTRA 2,2 DTI Combi

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Salám » 09 črc 2010, 09:54

Mno tak to je fičák cena.. komplet servis klimy max 1500,- vč.filtru..víc bych jim nedal :o

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od vasekpetr1 » 09 črc 2010, 12:24

U vás na severu jsou trochu "západnější" ceny. U nás jsme poněkud mimo:
http://www.elektrovostal.cz/index.php?p ... MA&action=
sem jezdím a jsem nanejvýš spokojen 8) .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Zelda
Příspěvky: 17
Registrován: 06 úno 2010, 20:50
Bydliště: Děčín

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Zelda » 09 črc 2010, 18:03

Nevím jak je to jinde,nikdy sem klima neměl a asi sem si vybral špatnej servis, je fakt že teď se všude vyrojili akce a určitě by základní plnění vyšlo levněji.Tak sem si byl pro opravené auto,tedy snad už to bylo všechno. Ceny chladič 4500,- vysoušeč 1200,- těsnění a ostatní 350,-. Udělali mi slevu na práci za tu chtěli 2000,- a novou náplň mi nepočítali.Takže 8000,- Doufám že to za ty prachy už bude fungovat.
OPEL ASTRA 2,2 DTI Combi

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od vasekpetr1 » 10 črc 2010, 14:58

Držím palce, ať už trvale chladíš 8) .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
martyb
Příspěvky: 2
Registrován: 11 črc 2010, 22:20

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od martyb » 12 črc 2010, 14:34

Zdravím všechny,
a taky se přidávám mezi ty, kteří se v těchto parnech v autě vaří ve vlastní šťávě... :(
Pročetl jsem to tady a vypadá to asi, že mám buď ucpaný výparník, nebo nefunkční expanzní ventil. Což by se asi dalo zjistit pomocí přeměření tlaků nebo snad i na diagnostice?
Takže moje symptomy cca pře dvěma měsíci jsem zjistil, že je prázdná klimatizace (teda asi 120 g tam bylo), nechal jsem naplnit (i s barvou), ale pak jsem ji zase skoro 2 týdny nepotřeboval, auto stálo, týden pršelo – žádný vedra a teď když už jsou zase ty vedra tak to řeším, ale mám to komplikované, jinak bych už se dávno domluvil s dennym, protože v sobotu jsme měli rodit (bohužel stále nic a tak auto potřebuji stále u sebe a přeci jenom k dennymu to pro mě není na chvíli…). Zatím medium v klimě je, neb kompresor jede, před naplněním nejel, ale výparník je teplý (teda určité není studený natož ledový) a přívodní trupky k němu taky a navíc, když jsem to pod přistrojovkou měl rozebrané, tak to tam jakoby syčí, ale unik snad nikde není! Vepředu se naopak během chvilky chladič klimy zahřeje a i ventilátor fachá.
Dotaz kde je expanzní ventil? Je na začátku trubek výparníku někde na úrovni průchodu karoserii? Muže to syčení byt z něho a je to normální, asi ne, protože to je slyšet i normálně v autě a to dříve určitě nebylo!
A pak ještě zbývá, proč to od loňska uteklo… Poprvé po 5 letech jsem si nechal loni přečistit medium a znova naplnit klimu (tenkrát se odsálo asi 550 g), ale klima pořád fachala, jen jsem měl pocit, že už o trochu měně chladí, než jsem byl zvyklí. A tak jsem tenkrát využil akci u Haldfords (naštěstí už tam nikdy nepojedu…), protože je podezřívám, co tam vůbec dali za medium a tak, měla tam být i barva a teď když jsem to plnil letos, tak na plnících ventilech nebyla po barvě ani památka…
Tak se chci zeptat, jestli nevíte o někom v Praze či na SV středních čech, kdo by se dennymu alespoň částečně vyrovnal (a to cenou i kvalitou), jak jsem pochopil z tohoto fóra, protože se jezdí k němu i z daleka.

P.S.:
A sorry za to slohové cvičení, to je z toho vedra už mi to leze na bednu :?
a díky za každou dobrou radu či tip na servis
Žirafa A r. v. 2000, 1.8 (X18XE1) Elegance
Diagnostika - Devcom TS Pro (témeř všechna auta), severovýchod středočeského kraje a Praha

Odpovědět