DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
paul66
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2010, 15:16

DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od paul66 » 09 črc 2010, 15:20

Zdravím, před týdnem mi vykradli astru, dostali se vzadu do kufru, paradox ale je, že kufr byl zamčený i po krádeži.
Netuším jak je to možné, ale věřím, že v dnešní době už je spousta metod. Od té doby mi nefunguje dálkové ovládání. Zkoušel jsem měnit baterky, i druhý klíč. Nic....
Poradí někdo?
Dík Paul.

Reklama
 

Uživatelský avatar
dany2ka
Příspěvky: 298
Registrován: 03 bře 2008, 16:57
Bydliště: Ústecký kraj

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od dany2ka » 10 črc 2010, 22:54

taky mi vykradli kufr i s rezervou, přesně jak popisuješ, akorát mě všechno funguje, vyřešil sem to tak, že sem rozebral vložku zámku v kufru a vyndal z něj takový kroužek, který přenáší otočení kličem na táhla, tahle krádež nesouvysí vůbec s centralem, aspoň u mě! zjistil sem že mam na zámku stopy od nějakýho udělátka kterym to přichytil a vložku otočil a bylo to, teď to sice otevřu pouze centrálem, ale mechanicky se do toho nikdo nedostane! :D

paul66
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2010, 15:16

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od paul66 » 10 črc 2010, 23:25

Ahoj,
no mě ale pořád nejde do hlavy, proč od té doby nefunguje dálkový. Napadlo mě, jestli už to nemají tak zmáknutý, že se nějak (nevím jak :D ) nabourají do té frekvence, kterou se auto otvírá a otevřou ho nějakým udělátkem... a zároveň to poškodí tak, že já už to svým klíčem neotevřu. Spíš teď nevím co s tím, i když to ošetřím jak píšeš, tak se do kufru nedostanu vůbec, páč mi dálkové nefunguje. CHci to teď nechat proměřit spektrálním analyzérem či co to je, jak už zde někdo psal a zjistit, jestli to tedy vysílá signál a pokud ano, tak to nechat nějak sladit. Obojí je ale věc, na kterou si sám netroufnu a do originál opel servisu se mi nechce, protože to bude stát dost peněz si myslím. Kdyby mi to alespoň poškodili, ten zámek, mohl bych to dát na pojistku. Takhle to nedám ani tam.. Přijít mi pod ruku, zlámu mu tam snad ruce :mrgreen:

Uživatelský avatar
dany2ka
Příspěvky: 298
Registrován: 03 bře 2008, 16:57
Bydliště: Ústecký kraj

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od dany2ka » 10 črc 2010, 23:31

když by ti to otevřeli nějak přes centrál, tak by ti vykradli komplet celý auto ne? a nemaš na tom zámku vydět nějaký omačkaný stopy?

paul66
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2010, 15:16

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od paul66 » 10 črc 2010, 23:36

to mi taky vrtalo hlavou, to máš asi pravdu no, proč by nevzali třeba to radio, který je docela drahý, když by to měli otevřený celý. Tak ale mohli poškodit teoreticky dálkový ovládání i tím, že se tam dostali nějak mechanicky ne...
Žádný stopy jsem tam nenašel. Nic odřeného, klíč tam zajede v pohodě... Je to záhada.. :)

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od Mike.S » 11 črc 2010, 07:44

nefunguje Ti dálkový: to jako že DOčkem neodemkneš žádné dvěře? zkusil bych se podívat na pojistku (20A v pozici č.11) a potom případně zkusit zpárovat DOčko s RJ centrálu -> diagnostikou, pokud je to mechanická závada, tak rozebrat a podívat se, co tomu je
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

paul66
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2010, 15:16

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od paul66 » 11 črc 2010, 08:31

Jj přesně tak, zasvítí dioda, ale nic to neodemkne, ani jedny dveře. Což ještě neznamená, že DO na klíči vysílá, ale přestalo to fungovat na obou klíčích hned po krádeži, tak předpokládám, že oba vysílají a chyba je někde na autě. Pokud to nebude pojistka, na kterou se mažu podívat hned teď :D , nevíš prosím Tě na kolik by mě přišla diagnostika? Dělá se to i mimo opel servis?
Děkuju moc za pomoc.
P.

paul66
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2010, 15:16

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od paul66 » 11 črc 2010, 08:58

paul66 píše:Jj přesně tak, zasvítí dioda, ale nic to neodemkne, ani jedny dveře. Což ještě neznamená, že DO na klíči vysílá, ale přestalo to fungovat na obou klíčích hned po krádeži, tak předpokládám, že oba vysílají a chyba je někde na autě. Pokud to nebude pojistka, na kterou se mažu podívat hned teď :D , nevíš prosím Tě na kolik by mě přišla diagnostika? Dělá se to i mimo opel servis?
Děkuju moc za pomoc.
P.

Tak pojistka to není..

Uživatelský avatar
dany2ka
Příspěvky: 298
Registrován: 03 bře 2008, 16:57
Bydliště: Ústecký kraj

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od dany2ka » 11 črc 2010, 10:34

hmm tak ti nezbejvá nic jinýho, než ta diagnostika! Když by to otevřeli zezadu mechanicky, tak centrál nemužou poškodit!

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od vasekpetr1 » 11 črc 2010, 12:25

A zkusils i tu synchronizaci?
Mike.S píše:
nefunguje Ti dálkový: to jako že DOčkem neodemkneš žádné dvěře? zkusil bych se podívat na pojistku (20A v pozici č.11) a potom případně zkusit spárovat DOčko s RJ centrálu
Mrkni na řídící jednotku centrálu, případně oměř napájení na konektorech.
Samozřejmě pouze tehdy, pokud aspoň trochu rozumíš elektrice 8) .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

paul66
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2010, 15:16

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od paul66 » 11 črc 2010, 13:47

vasekpetr1 píše:A zkusils i tu synchronizaci?
Mike.S píše:
nefunguje Ti dálkový: to jako že DOčkem neodemkneš žádné dvěře? zkusil bych se podívat na pojistku (20A v pozici č.11) a potom případně zkusit spárovat DOčko s RJ centrálu
Mrkni na řídící jednotku centrálu, případně oměř napájení na konektorech.
Samozřejmě pouze tehdy, pokud aspoň trochu rozumíš elektrice 8) .
Hele, v elektrice fakt jen minimálně... Synchronizace se dělá jen u autorizovanýho servisu ne? Se musí napojit na počítač...?
Nemám moc zkušenosti, takže jsem vděčný za každou radu..

Uživatelský avatar
radek_
Příspěvky: 304
Registrován: 31 srp 2009, 21:05
Bydliště: Most

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od radek_ » 11 črc 2010, 13:48

synchronizuješ tak že dáš klíček do zapalování, otočíš a zmáčkneš zamknutí ... jako potvrzení synchronizace se auto zamkne a odemkne ...
Astra G 1.7 DTI, 2003

paul66
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2010, 15:16

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od paul66 » 11 črc 2010, 16:49

radek_ píše:synchronizuješ tak že dáš klíček do zapalování, otočíš a zmáčkneš zamknutí ... jako potvrzení synchronizace se auto zamkne a odemkne ...
Super, tak tohle pomohlo. Vůbec jsem nevěděl, že to lze takto synchronizovat. Mockrát Ti děkuju, ani nevíš jak si mi pomohl.
P.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od vasekpetr1 » 11 črc 2010, 17:51

Tak moment :x ! Jak "děkuju Ti"? Snad děkuješ nám všem, néé :D ? Já mám na té radě o synchronu taky podíl :lol:
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
beran
Příspěvky: 110
Registrován: 04 bře 2010, 18:19
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ u vykradeného auta

Příspěvek od beran » 11 črc 2010, 17:57

zdarec chlapy jen mě napadlo někde jsem viděl že auta otvírají takovým balonkem strčej to k zámku a pak nafukujou otevřou to bez poškození a auto zase zavřou někde jsem měl i odkaz na video ale nemůžu ho najít,a jen taková otázka měli jste na autě i alarm?
Opel Astra Caravan X16XEL 1.6 16V r.v. 2000 modrá metalíza

Odpovědět