úbytek chladící kapaliny

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od langdon2 » 08 bře 2010, 08:39

TRDLo, ako moc je dolezite to zrovnanie tej hlavy...Ja som to spravit nedal, len sa vymenilo tesnenie, a za rok aj stvrt, ziaden ubytok vody...Je pravda ze hned ako som zistil, ze mam tesnenie K.O. tak som nejazdil. A do servisu som sa nechal tahat.
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

Reklama
 

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Trdlo » 08 bře 2010, 08:43

No mělo by se vždy, když povolíš hlavu. Nejde o to, že je někde prožraná jak odešlo těsnění, ale hlavně o to, že při dotahování i přes dodržení postupu tu hlavu zkroutíš. Tím srovnáním docílíš opět rovné plochy a tedy rovnoměrného dosednutí na těsnění. V tvém případě to dopadlo dobře, ale vím, že se již několikrát stalo, pokud se hlava nerovnala, že ji poté nebylo možné dotěsnit. (prostě někde už seděla fest, někde to ještě chtělo dotáhnout, ale už nešlo). A ono kupovat znova nové těsnění, nové šrouby, jen pro ušetřených pár korun za srovnání....
END

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od langdon2 » 08 bře 2010, 08:48

Jasne, uz chapem preco....No tak mna sa v servise ani nepytali ci to chcem spravit, ani nic...A to uz mi tam hlavu davali dolu dva krat....Prvy krat ked mi menili to tesnenie, a potom dva mesice nato, ked mi menili ten deravy piest....A ako hovorim, ubytok vody ziaden.Emisie na EK pred mesiacom som mal ukazkove.
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

nefakcenko
Příspěvky: 595
Registrován: 22 bře 2009, 23:23
Bydliště: Brno-štatl

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od nefakcenko » 08 bře 2010, 20:19

trdlo:takže nechat určite zbrousit! mechanyk o srovnani nic nerikal,byl jsem se divat na motor sice tomu nerozumim ale rad se nečemu priučim tak jsem to šel vomrknout.ukazoval me kudma to teklo do 1 valce ale o tom zbrouseni nic nerikal.jinak me rikal ze se maji menit srouby? nevim jak je nazvat ale ani nevim proč se maji menit?
astra G 1.4 16wolt X14Xe Astra do štatlu

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od langdon2 » 08 bře 2010, 20:48

Ano , vzdy sa davaju nove sroby na hlavu.Sada srobov stoji cca. 20€ mozno viacej...Zalezi od znacky. Ide o to, aby sa tie stare nestrhli, bo zatahuje sa to nadoraz, presne na moment, a radsej dam nove, ako potom riesit strhnuty zavit v hlave...
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Trdlo » 08 bře 2010, 21:25

Protože ten šroub by druhé zatažení na daný moment na 90% nevydržel a praskl by. Navíc jsou už ty črouby vytažené a unavené. Opravdu při demontáži hlavy vždy nové šrouby. Sada stojí cca 800,- Kč
END

Uživatelský avatar
Rowan
Příspěvky: 22
Registrován: 08 bře 2010, 22:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Rowan » 08 bře 2010, 23:07

tak me to žere vodu jak prase :( nevim co s tím, doleju na max....a cca za tyden tam je pulka pozdeji nic...ted se neprehriva vubec ale co až bude vedro :( rozvody delali nove...ale tak kdoví :( :(

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Trdlo » 09 bře 2010, 08:36

Rowan:
Takže servis, nechat otlakovat chladící soustavu a zjistit únik. Možností je spousta, od o-kroužků u topení, přes hadice, chladič, vodní pumpu, těsnění pod hlavou....

Vidíš někde pod autem mokro?, nemáš vodu na kobercích u řidiče či spolujezdce, netlakují se ti hadice, nejdou bublinky do nádržky vody? Zkus to více přiblížit, jinak je jakákoliv rada střelbou od boku. :wink:
END

Uživatelský avatar
Rowan
Příspěvky: 22
Registrován: 08 bře 2010, 22:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Rowan » 09 bře 2010, 13:01

heh moc informaci najednou :D mrknu a napíšu :)

Jirka D..
Příspěvky: 188
Registrován: 27 čer 2006, 15:06
Bydliště: Kladno

Re: Úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Jirka D.. » 09 bře 2010, 14:33

nefakcenko píše:no ja mam stalej ubytek chladici kapaliny a premyšlim o tom že je foukly tesneni ,voda se sice straci ale mechanik teda sice garažovej me rika zatim at to nedeam že as se to projevi vic tak pak udelat ! jakej mate nato nazor?? ja nevim nebude to stat asi malo ani nevim kolik by to stalo tak jestly mam investovat zatim jinam,kotouče,čepy nebo jestly udelat to tesneni, a když jsme u toho a byl by rozebranej motor tak co doporučite vymenit? dik za rady

mĚL JSEM TO SAMÉ, DOLÁVAL JSEM JEN VODU A ZA CCA 4 ROKY PAK TO UŽ BUMBALO VODY HODNĚ NA 50 KM CELOU NADRŽKU EXPANZNÍ :D A TAK JSEM TO DAL DO SERVISU. tESNĚNÍ FOUKLÉ, HLAVA NA RENGEN A DOBRÁ A ZABROUSIT, PAK NOVÝ SILOKON, TĚSNĚNÍ, ŠROUBY A DRŽÍÍÍÍ. 8)

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od Trdlo » 10 bře 2010, 08:50

Identická témata sloučena.
END

Uživatelský avatar
duff74
Příspěvky: 127
Registrován: 10 říj 2007, 21:16
Bydliště: Holešov

Re: úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od duff74 » 12 bře 2010, 16:06

Tak vás zas po čase, kdy nebylo co opravovat :wink: zdravím a měl bych dotaz: dneska při dolívání do ostřikovačů jsem si všiml, že mi pídí voda na přechodu hadice - kovová trubka topení u přepážky mezi motorem a kabinou. Jsou tam ty hadice dvě nad sebou a mně teče ta horní. Už dříve jsem si všiml, že při silných mrazech, kdy se víc topí mi ubývá kapalina, i když ne nějak dramaticky. Chci se zeptat jakým systémem je ta hadice s trubkou spojená. Je tam dost blbě vidět a o přístupu ani nemluvím :roll: Tak ať jdu potom najisto. Díky
P3163246.JPG
Opel Zafira 1,8 16V CDX, X18XE1

Uživatelský avatar
ducklin
Příspěvky: 58
Registrován: 15 lis 2009, 13:41
Bydliště: Kezmarok-Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od ducklin » 14 bře 2010, 14:06

Ubytok cez vodnu punpu sa da zistit iba zhodenim rozvodov?? Dnes som si vsimol ze mi zmizlo za 300 km asi 1 az 1,5 cm z chladiacej nadrzky, co si myslim ze keby bolo prdnute tesnenie tak by jej ubudalo viac a po 10 km jazdy z vyfuku nedymi vobec...
Astra G 99 3dv hatchback 1.4 16V 66kw x14xe 235 000 km

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od spermin » 14 bře 2010, 17:52

ano, sundat kryty, potom zrcátko a silnou baterku (LED)
snad to bude vidět i s rozvodovým řemenem, jinak bych raději koupil nějaký utěsňovač.
:cry:
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

beaver
Příspěvky: 15
Registrován: 12 bře 2008, 20:34

Re: úbytek chladící kapaliny

Příspěvek od beaver » 15 bře 2010, 10:54

Zdravím. Taky přispěju svým problémem. Někde na foru je můj dotaz kvůli zlomené klice u Y20DTH. Nedbal jsem rad výměny motoru a šel do GO. Koupil jsem starší kliku, nechal udělat výbrusy atd. Je to 10 měsíců, ujeto 20t km a najednou začla ubývat voda. Někdy nic, někdy cm ... U Opla proběhla tlakovka - nic ... Nechal jsem vyměnit pumpu a víčko expanzky (zkušenost ze Senátora) a odjel do Italy.
Ujel jsem zkušební km na Moravě a na lyže, cca 1500 km a tvářilo se vše OK. Následoval výjezd na jeden horský přejezd a najednou signalizace vody. Pak to zhaslo a byl klid. Ovšem po cestě domů jsem už našel prázdnou expanzku, následovala návštěva Opla v Innsbrucku a dolití. Abych to zkrátil. Od Vídně do Ostravy jsme dojeli bez topení (od Mikulova jen pod 2000 otáček), celkem jsem dolil 4 litry vody a vím, že se voda tlačí přes víčko ven.
Resumé: Asi těsnění, možná prasklá hlava a možná jen použití starých šroubů (Autoservis Talaga v Porubě - obrázek si utvořte sami, když je předepsáno použití nových ...netvrdím, že za tento stav motoru může, ale je to dost podivné). V nejhorším případě je ohnutý blok motoru od klikovky a nedošlo k jeho srovnání, i když to by se asi projevilo dříve.
Na tom celém mě nejvíce štve, že žádný mechanik nedokázal diagnostikovat závadu, vše to byly jen dohady a musel jsem dostat auto do stavu skoro nepoužitelného ...
Pěkný den, dám vědět výsledek i s účtem.

Zamčeno