Předělání na Plyn

Pokud jezdíte na plyn pište přímo do této sekce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Arwy » 27 pro 2009, 12:30

LPG sa spaľuje pri vyššej teplote ako benzín. Preto si myslím, že chyba mohla byť v nedostatočnom chladení piesta (napr. z dôvodu nedostatočného prietoku oleja).
Olej používam Castrol Magnatec 5W40, olejový filter Mahle (ten sa používa aj ako origo diel), sviečky origo Opel (GM).
Naposledy upravil(a) Arwy dne 12 led 2010, 15:39, celkem upraveno 1 x.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Mojmec11 » 11 led 2010, 22:07

Za nákou dobu doufám budu mít taky stříkačku LPG,Stačí mi tak 16-tis kč.Jelikož už LPG mám,tak jen částečná přestavba. 8)
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

cheops
Příspěvky: 75
Registrován: 11 led 2007, 09:56
Bydliště: Zahorie (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od cheops » 17 led 2010, 14:24

Tak musim povedat ze odhad skody, ktory mi povedal mechanik cez telefon sa nastastie nepotvrdil. pol motora je sice od oleja zasvinena - ale - a to by som neuveril keby sa mi to nestalo - bolo sposobene tym, ze gumove tsnenie na zatke plnenia oleja uz netesnilo a aj zatka sa zlahka vyklala. Za jazdy sa to pootvorilo (tak o stvrt otacky) ale zatka nevypadla, tu zadrzalo vnutro kapoty a tlak spolu s otacanim vacky proste vyhadzal von asi 0.5L oleja kym som presiel asi cca 10km. Presne viem kedy to zacalo, lebo mi PP hlasil aby som checkol olej ale ako vzdy som tuto hlasku len potvrdil :) Ono mi to pise tuto hlasku hned ked klesne olej o 1 dielik. Pri vymene davam presne na posledny a preto akykolvek unik/miznutie mi hned hlasi. Kym je olej az hore tak ani nemukne ale potom to otravuje kazdych 10minut. Keby som dal na jeho radu - mohol som to skontrolovat skorej a nemat teraz olej zateceny kade-tade.

Kedze som si myslel, ze to vyrazilo tesnenie pod hlavou a ze tade to striekalo, tak logicky aj moj dvorny mechanik mi cez telefon povedal, ze to bude kruzkami. Nastastie som sa mylil a preto aj jeho podozrenie sa nepotvrdilo, ked sa na to pozrel odbornym okom a vyskusal auto:))).

CIze odtahovka za cca 150E a pritom to cele sposobilo blbe testenie za cca 0.4E, ktore som kupil v Opli a vymenil minuly tyzden. Ale co uz, aspon Astra dostala vianocny darcek - presla vyse 100km a pritom nemusela ani raz otocit kolesom :))
Astra G Caravan, X16XEL, 2000 + LPG ELPIGAZ

Diagnostika OP-COM v1.39 EN (MA, BA-po dohode)

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Arwy » 17 led 2010, 14:39

Tak to je super, že Astrička je OK.
V popise máš Slaris 2, to znamená, že je to ten s novšou riadiacou jednotkou? Začalo mi to pri prepínaní zase cukať a nedá sa to už ani nastaviť, tak tento týždeň mi najú dať novšký typ riadiacej jednotky ktorá má viac možností nastavenia a umožňuje pri prepínaní súčastné vstrekovanie benzínu a plynu, respektíve jednotlivé valce prepína postupne.
Ako to prepína Tebe?
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

cheops
Příspěvky: 75
Registrován: 11 led 2007, 09:56
Bydliště: Zahorie (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od cheops » 17 led 2010, 14:58

Rozdiely medzi SOLARIS1 a 2 neviem, to ma vtedy nenapadlo sa opytat ale ked pojdem na to donastavenie tak sa opytam. Ale je to asi rozdielna RJ a tusim este technik spominal, ked mi to ukazoval, ze aj vstrekovace su novsia verzia. Ale ak hovorim - planujem tento alebo dalsi tyzden ist na tu kontrolu a sa spytam. Este ma napadlo, ze homologacna znacka sa mozno lisi aj pri verziach systemu - RJ ma E8 67R014883. SOLARIS 1 ma aky cislo HZ RJ? To len pre zaujimavost, cim sa to moze este lisit.
Mozem povedat, ze mi to prepina tak, ze niekedy ani nezaregistrujem zmenu - proste len stlacim prepinac a - ak je motor v zabere (ze idem uz s nejakymi 4000ot/min - vacsinou dialnica) tak si obcas vsimnem, ze otackomer klesne asi o 2-3mm ( ale to fakt len ked to sledujem :) ) inak pri normalnej jazde a v meste je to prepnutie takmer nepostrehnutelne.
Ked som to prestaval tak som tam mal sviecky co mali skoro 40000km. Minuly tyzden som ich menil a skoro bez rozdielu - auto ide stale rovnako dobre... Ziadne neobvykle cukanie. Jedine obcas ked dobrzdujem motorom na 2. ale to mi robi aj na benzin a aj to len obcas. Cize z tohto pohladu - nepoznam ci idem na LPG alebo benzin. Jedine co ma trapi je spotreba - zatial sa mi zda vysoka (6,5L/100km benzin - cca 8,5L/100km LPG) Ale to je podmiene tym ci poriadne funguje plavak v nadrzi kedze spotrebu meriam od L naplnenych do nadrze s ktorymi prejdme vzdialenost. Zatial mi to plni obcas 26L a obcas 29L na CS do plnej - pritom mi svieti rezerva na tlacitku v kabine a system ma prepina do benzinu a pritom to ma mat objem 36L. Cize mne sa zas nejak nezda plavak :)
Astra G Caravan, X16XEL, 2000 + LPG ELPIGAZ

Diagnostika OP-COM v1.39 EN (MA, BA-po dohode)

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Arwy » 18 led 2010, 13:57

To číslo nemám v papieroch. Jedine že by bolo niekde na RJ.
Ja nevyjazdievam LPG až do prázdnej nádrže. Zhruba po cca 350 km idem tankovať a zoberiem necelých 29 litrov plynu, čo je zhruba toľko koľko ukazuje palubný PC. Samozrejme k tomu treba prirátať aj benzín.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Mojmec11 » 18 led 2010, 14:07

Ony ty plováky v LPG nádržích jsou kapitola sama o sobě,záleží a to hodně na konstrukci a stavu.Takže údaj stavu nádrže beru jako orientační a řídím se stavem ujetých km.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Arwy » 18 led 2010, 17:36

Tak nakoniec som to číslo našiel v Protokole o montáži a je to to isté: E8 67R-01 4883.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Korto
Příspěvky: 8
Registrován: 06 črc 2008, 01:24

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Korto » 22 úno 2010, 19:21

Ahojte

Tiez uvazujem o prestavbe na LPG .Mam Z14XE r.v.2003.
Poprosil by som vas (majitelov LPG) o vase zhrnutie skusenosti s odstupom casu.
Ako ste spokojny,poruchovost ,spotreba ,+ a -.
Kde a za kolko sa to da dnes na SK pripadne aj v CZ urobit.

Dakujem pekne za vas cas a odpovede.

Zaroven prosim spamerov, ktori LPG nemaju a maju chut pisat nech idu na nejaky chat.

S pozdravom Korto.
Astra G 2003 1.4

bundeles
Příspěvky: 1457
Registrován: 27 črc 2006, 20:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od bundeles » 22 úno 2010, 19:31

Tak jsem dnes dovezl svou Astruli z přestavby na LPG - sekvenční vstřik.S firmou která mi to předělávala, mám spíše špatné zkušenosti.Bylo tam více problému a zatím to není ještě ani dotažené do konce,ale to by bylo na hodně dlouhé rozepisování.Prvni dojmy jsou špatné,protože motor neběží plynule jak běžel - ani na benzín,a hlavně ve městě na každé křižovatce zdechne.Takže neustálé startování,chytne na benzín,než se přepne na plyn tak jsem u druhé křižovatky a opět zdechne.A pořád dokola.Ale jinak jízdní vlastnosti dobrý.Takže se bude vychytávat,a snad to dopadne.
www.astradily.cz
Prodej nových autodílů za výhodne ceny, na Oply i ostatní značky, slevy z cen Autokelly 40%, plnění klimatizací, výměna čelních skel, montáž tažných zařízení
tel. 603 734 474

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Arwy » 23 úno 2010, 18:38

Korto píše:Ahojte

Tiez uvazujem o prestavbe na LPG .Mam Z14XE r.v.2003.
Poprosil by som vas (majitelov LPG) o vase zhrnutie skusenosti s odstupom casu.
Ako ste spokojny,poruchovost ,spotreba ,+ a -.
Kde a za kolko sa to da dnes na SK pripadne aj v CZ urobit.

Dakujem pekne za vas cas a odpovede.

Zaroven prosim spamerov, ktori LPG nemaju a maju chut pisat nech idu na nejaky chat.

S pozdravom Korto.
Prečítaj si moje a cheopsove príspevky. Obaja máme Z14XE a LPG od MPGAS Hlohovec - Solaris. Skúsenosti zatiaľ v podstate pozitívne. Ja som mal nejaké problémy s prepínaním z benzínu do LPG - autom počas prvého prepnutia cuklo. Závada sa riešila s montážnou dielňou a dovozcom bez akýchkoľvek problémov a veľkou ochotou. Najskôr bola vymenená RJ LPG za novší typ, ale bez zlepšenia, potom boli vymenené vstrekovače LPG. Stav sa omnoho zlepšil, ale stále sporadicky pri prepnutí cítim jemné cuknutie. Inak tie moje pôvodné vstrekovače boli na skúšku namontované do iného auta a to s nimi nešlo vôbec.
Ak máš auto registrované na Slovensku a LPG chceš aj legálne zapísať do papierov, tak prestavbu si musíš dať urobiť na Slovensku. Cena za sekvenčné vstrekovanie je cca +-1100 EUR.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

vejv
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2010, 15:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od vejv » 02 bře 2010, 22:01

Zdravím,
nechám taky předělat moji Zafiru na LPG, a dle toho co jsem si četl, tak se chci jen zaptat funguje potom stále palubní PC spotreba, prum. spotreba ci jak je to,

Ještě nevím jaký systém LPG namontovat, ale doufám, že mi člověk, kterého mi všichni doporučili poradí dobře
Opel Zafira 2.2i r.v. 2001 (Z22SE) - LPG

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Mojmec11 » 03 bře 2010, 14:07

Bude to fungovat,ale nebude to ukazovat správně,jiné vstřiky,jiná dávka LPG paliva atd.Pokud nebudeš znát délku vstřiku a množství paliva tak ti to nikdo nezkalibruje.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Arwy » 03 bře 2010, 18:59

Mne čo ukáže palubný ako celkovú spotrebu, tak toľko zhruba dotankujem plyn do plnej. Ale samozrejme že popritom miniem aj nejaký benzín.

Inak ako sme tu preberali to automatické prepnutie do benzínu po scípnutí motora, tak po výmene RJ za novší typ sa to samé prepína. V nemu sa dá nastaviť pri akých otáčkach sa má opäť prepnúť na benzín.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

vejv
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2010, 15:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od vejv » 17 bře 2010, 11:05

Jenom přidám moje info ohledně předělání na LPG

Nechal jsem si předělat moji Zafiru rv.2001, 108kW - celková cena byla 28tis., nádrž 49l místo rezervy, použit STAG-4, vše funguje jak má, přechod benzín plyn a opačně není nikterak poznat, vše si ŘJ přepíná sama, zatím spokojenost :-)
Opel Zafira 2.2i r.v. 2001 (Z22SE) - LPG

Odpovědět