Pomoc pri koupi ASTRY G

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od Arwy » 08 zář 2009, 19:03

Keď si sa pýtal na tie motory, tak čo sa týka benzínových 16V s obsahom 1.4 až 1.8:
Od začiatku výroby (1998) do modelového roku 2000 sa montovali motory s označením začínajúcim na X, konkrétne X14XE, X16XEL a X18XE1. Dajú sa veľmi ľahko rozoznať podľa toho, že majú plynové lanko. Výhodou týchto motorov je to, že majú len jednu lamdba sondu a katalyzátor umiestnený pod autom, 1.4 a 1.6 nepoužívajú váhu vzduch. Nevýhodou týchto motorov je to, že používajú reguláciu voľnobehu krokovým motorčekom čo vyvoláva potrebu udržiavať motorček, škrtiacu klapku a všetky jej kanáliky v čistote. X16XEL väčšinou trpí nadmernou spotrebou oleja, niektoré majú problém v lete s reguláciou otáčok po studenom štarte a časté je aj pridieranie ventilov. X18XE1 má často problém s riadiacou jednotkou motora a používa váhu vzduchu.
Od modelového roku 2001 sa začali používať Z motory, čiže Z14XE, Z16XE a Z18XE. Tieto motory používajú elektronický plyn, čiže odpadá krokový motorček (teda vlastne sa používa, ale ovláda priamo škrtiacu klapku a nie obtok vzduchu okolo nej), ale na druhú stranu majú dve lambda sondy (pred a za katalyzátorom), katalyzátor je priamo za zvodmi, u 1.4 a 1.6 sa občas vyskytnú problémy s RJ motora (systém Multec). Palivový systém nepoužíva spätné vedenie. Výhodou týchto motorov je možnosť dorábky tempomatu, odstránenie problémov s voľnobehom, odstránila sa spotreba oleja, a niektoré modelové ročníky nepoužívajú EGR ventil.
Od modelového roku 2004 sa začal montovať motor Z16XEP, ktorý používa priškrcovanie jedného sacieho kanála – technológia označená ako Twinport a vodná pumpa nie je poháňaná rozvodovým remeňom.
Od polovice roku 2005 sa začal montovať Z14XEP, tak tiež používa technológiu Twinport a rozvody má poháňané cez reťaz.
Vo všeobecnosti platí že od modelového roku 2004 sa ťažko zháňa Astra ktorá by mala bočné airbagy. Osobne by som vyberal rok 2003, edíciu Enoy (lakované kľučky a lišty dverí), bez elektrických okien vzadu. Ostatne ak prelúskaš fórum tak prídeš na čo si dať pri kúpe bacha.
Výhoda motorov 1.4 a 1.6 je aj tá že sú zrejme najrozšírenejšie (preto možno získať aj dojem že sú aj najkazovejšie) tak že nie je problém zohnať diely na vrakoviskách. Kopu nových dielov vrátane RJ motora sa dá kúpiť v Poľsku.
Osobne som mal Astru X16XEL a teraz máme Z14XE. Mám pocit že 1.4 je živšia po meste, má ale inú prevodovku. Pri predbiehaní kamiónu musíš dobre zvažovať kde budeš predbiehať. Spotreba v zime po meste krátke trasy cca 9 litrov, v lete okolo 8 litrov. Kombinovaná spotreba po okreskách sa dá ísť aj pod 6 litrov. Ak som na niečo podstatné zabudol, tak chalani určite doplnia.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
weezer
Příspěvky: 156
Registrován: 24 pro 2008, 17:13
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od weezer » 08 zář 2009, 19:20

Tak jsem na to úplně stejně jako kolega přechod od BMW na Astru G obě auta jsem měl ze Švýcar.BMW mi přišlo méňe nachylné na opravy Opel potřebuje o dosti více péče ,která je ovšem o dosti levnější než u BMW je pravda za cca rok a 30t km s BMW jsem měnil pouze olej a brzdové destičky.Na první pohled lze poznat kvalita ,která je u BMW lepší ovšem chování auta po stránce podvozku je jinde.Ačkoliv jsem musel dosti investovat po koupi nelituji.Jde o slušné auto ,které má upřímné jízdními vlastnostmi ,když si vzpomenu na BMW a první zimu tak jsem opravdu nevěřil co umí zadní náhon.Určitě doporučuji Astru G s motorem 1.6 16v nebo 1.8 16v ve výbavě Enjoy která je opravdu exkluzivní 8) za slušné peníze hoooodně muziky :lol:

bawos
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2009, 09:47

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od bawos » 08 zář 2009, 20:21

Moc dekuju za vycerpavající popis motoru, to je presne to co jsem hledal. O astre Njoy premyslim asi nejvic ze vsech, ty opticky doplnky z ni delaji kocku. Ale pokud bude auto v hezkem stavu beru cokoli z 16v motoru do ty 1,8. Ted v LBC maj DTI isuzu tak se pojedu juknout a mozna i svetz abych vedel jestli to vykoneve ma smysl na to vubec brat zretel pri vyberu.

Jinak co se tyce spolehlivosti, tak moje BMW bylo zlaty auto, jen spotrebni veci, ale stim ze melo spatnej podvozek jsem ho kupoval. Ke konci jeho zivota to byl dovolim si rici original TOP STAV. Bude mi po nem sputno, za 2 tydny jde kastle do srotu :cry:

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od milosh » 08 zář 2009, 20:31

Na koupi v CR bych se vyprdnul, v Nemecku mas hafo gecek za smesny ceny a v super stavu 8)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od Defender » 08 zář 2009, 20:39

Milosh má pravdu :) :) a nebo nějakou vymazlenou z Fóra, ale to už je na tobě 8)
Mobil : 602318645

bawos
Příspěvky: 9
Registrován: 06 zář 2009, 09:47

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od bawos » 08 zář 2009, 21:10

tak osobne davam prednost lidem z for . I moje prvni auto je od tamtud a jsem rad ze jsem o nem vedel vse.

Co se tyce dovozu nemam stim zadne zkusenosti , naladu a ani cas se tim zabivat. Neznate nekoho spolehlivyho, ktery dovazi auta? na netu je hafo lidi , ale radsi neco zaplatim cloveku na ktereho jsou dobre reference. Jinak ja na koupi nespecham a poctive vyckavam na nabidku treba zde na foru. Už jednu mam a pokud auto bude az budou penize asi se na nej pojedu kouknout.

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od Oplíček » 08 zář 2009, 21:21

Pisni Cobeinovi.Je to fajn kluk a rád s tebou do říše zajede a poradí ti se vším a věř,že je to člověk,co se v Astře vyzná 8)
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

boris88
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2010, 04:48

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od boris88 » 08 led 2010, 05:02

prosim o radu s nakupem aji g coupe 2.0 T 16V Bertone. Nasel jsem si na netu dve do sta tisic rok vyroby 2001 a nevim jestli je to dobrej kup nebo ne :? Ted mam peugeot 106 1.6 16V sport, neni to spatnej mazlik, ale chci neco silnejsiho a vetsiho 8) predem diky za jakekoliv odpovedi.

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od Salám » 08 led 2010, 06:44

Můj názor je, že 2.0T Bertone do sta tisíc budou fest vyhoněné a nerisknul bych to ani náhodou..

brhy
Příspěvky: 2510
Registrován: 12 úno 2008, 13:52
Bydliště: V prdeli na dedine !!!- Zalesie pri BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od brhy » 08 led 2010, 08:08

bertak do 100.000 a v Tcku bude fakt dost vyjazdeny aj ked nemusi treba ist pozriet a uvidis ci to stoji zato 8)

brhy
Příspěvky: 2510
Registrován: 12 úno 2008, 13:52
Bydliště: V prdeli na dedine !!!- Zalesie pri BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od brhy » 08 led 2010, 08:22


Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od Mike.S » 08 led 2010, 19:40

brhy, ty ty ty :mrgreen: a co? něco v nepořádku?
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od Luboš X17DTL » 08 led 2010, 23:11

Jen by mně zajímalo, kde s tím lítal :D Stav tacho 1290000 km. :mrgreen:
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

brhy
Příspěvky: 2510
Registrován: 12 úno 2008, 13:52
Bydliště: V prdeli na dedine !!!- Zalesie pri BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od brhy » 11 led 2010, 08:38

asi po BA :lol: neviem co sa stalo neako som neni v kontakte mozno ho omrzelo :mrgreen:
ale som mu hovoril ze to je tvrde a ze jemu to nevadi ho kupim spet za 3000 :lol:

Uživatelský avatar
Shimmeron
Příspěvky: 599
Registrován: 17 dub 2009, 14:42
Bydliště: Bratislava - Rača

Re: Pomoc pri koupi ASTRY G

Příspěvek od Shimmeron » 11 led 2010, 17:39

lol to ho ten manik uz predava ??? :lol:
Opel Astra Classic II Eco Line, Grand Lux Super, Twin Spark - rv. 2009, 5d, Z14XEP, 66kw / 90hp, Magma Red, vybava klima, ele. predne okna, vyhrievane a ele. spatne zrkadla, Dezent V-Dark 15", predne kompa Magnat.

Moj S-opel TU

Odpovědět