Příprava na multifunkční volant?

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 07 zář 2006, 20:12

To P: Tebe mi sesílá samo nebe! Právě že néééééééé :evil: Nemám! Na 500 čekám :P ale toho pána sem kontaktoval přes SZ 2x (slovy dvakrát) a NIC - visí to v nedoručeno. Nevím jetli sem něco neudělal zle, ale první přišla. :roll:
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

Reklama
 

pepca

Příspěvek od pepca » 07 zář 2006, 21:07

kulda píše:To P: Tebe mi sesílá samo nebe! Právě že néééééééé :evil: Nemám! Na 500 čekám :P ale toho pána sem kontaktoval přes SZ 2x (slovy dvakrát) a NIC - visí to v nedoručeno. Nevím jetli sem něco neudělal zle, ale první přišla. :roll:
vydrž,on nechodí pravidelně :cry:

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 07 zář 2006, 21:27

já též ne, asi tak 5x denně.... :wink: :lol: :lol: Jó Astra...no comment 8)
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od manli2 » 07 zář 2006, 21:35

já sem tady furt :wink: ale to je asi jinej machr :lol:
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 12 zář 2006, 13:11

Ahoj.
To Pepca: Tak ještě jednou. Já sem úúúplně blbý nebo co. Sem sehnal ten kroužek, ten člověk mi říkal s ničím netočit, dát to tam jak to je. Že to tak zrovna vytáh z volantu a je to vystředěné. Sem s tím ještě předtím trochu otočil, luplo v tom, on se zhrozil, ale vrátili sme to zpět.
Takže nakroutit nebo NEkroutit?? Posílám i foto - šipka chodí tak 1cm vlevo a vpravo kolem takového zobáčku.
A stále to nechápu (se omlouvám, když tak mě zastřelte) s tím, že to bude komunikovat volant - rádio. Jako přes co? Dyť tam je 2x ISO a 1x na display. Takže tam fakt jen hodím a zapojím kroužek?
Díky

Obrázek
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

pepca

Příspěvek od pepca » 12 zář 2006, 18:49

:lol: tak postupně,jestli to vyndal z vozu co měl mltifunkční volant,tak musí být v té spojce šest kabelů,jestli tam máš čtyři,tak to je z volantu obyčejného,ta spojka se zapojí do protikusu ve volantu,ten druhý je na pytel,jestli měl volant v rovině,zamknutý,tak by se dalo věřit,že to bylo vystředěný,ale to já nevím,rozhodně vedle té šipky na tvém obrázku je taková šedivá pojistka,zmačkni jí,mělo by se dát nyní tím kroužkem otáčet volněji,žádné násilí,zkus točit v pravo,nebo v levo,abys věděl že to máš odjištěný,jestli ano,toč v levo jak jsem ti již psal,až budeš u konce bude tam cítit odpor,při otáčení stále držet tu pojistku,no až budeš na dorazu,to je ten vzrůstající odpor,tak jed zpět dvaapůl otáček,můžeš zkusit,zda ti to dá i dvaapůl otáček i do druhé strany,abys měl jistotu,jestliže trefíš těch dvaapůl přibližně přesně,tak budeš někde u té šipky,nebude zcela přesně sedět značka na rysce,ale to zas tak nevadí,to je ten rozdíl toho odporu jak jsi to dotáčel,holt jí dorovnáš na tu šipku a pustíš pojistku,nyní to můžeš dát na sloupek,ono se to zdálo i mně složitý,ale když jsem viděl Jardu,prince,tak mu to šlo dobře,nic složitého,kde jsi sehnal volant?se ti ozval? :lol:ps,jak vidím ten obrázek,tak ta šipka je téměř proti těm značkám,tak je možný,že to máš dobrý,ale záleží na tobě. :wink:

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 12 zář 2006, 19:36

Povidám že ta šipka jde vrtět kolem toho "zobáčku" jen 1cm tam a 1cm zpět. Na tom obrázku je to ta jedna krajní poloha. Pak to jde přes odpor a luplo by to, jak jsem psal. Kroužek JE 6ti linkový.
Hele, já nic točit nebudu bo jak by v tom luplo nafurt, tak pak asi i v mé hlavě. :wink:
Ten Pavel Brno se neozval, čekám až přijde od Vojty ten kožený :P :P :P
Ještě jsi mi nenapsal, jak je to s tou komunikací. Vojta mi psal, že dej tam kroužek, ost.by tam mělo být. Ale mi to furt :roll: :roll: Hodím tam rádio(2xISO,display), kroužek, volant a 8) ?
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

pepca

Příspěvek od pepca » 12 zář 2006, 19:55

kulda píše:Povidám že ta šipka jde vrtět kolem toho "zobáčku" jen 1cm tam a 1cm zpět. Na tom obrázku je to ta jedna krajní poloha. Pak to jde přes odpor a luplo by to, jak jsem psal. Kroužek JE 6ti linkový.
Hele, já nic točit nebudu bo jak by v tom luplo nafurt, tak pak asi i v mé hlavě. :wink:
Ten Pavel Brno se neozval, čekám až přijde od Vojty ten kožený :P :P :P
Ještě jsi mi nenapsal, jak je to s tou komunikací. Vojta mi psal, že dej tam kroužek, ost.by tam mělo být. Ale mi to furt :roll: :roll: Hodím tam rádio(2xISO,display), kroužek, volant a 8) ?
:oops: asi ti nerozumím,vše ostatní je přeci ve volantu,ten žlutý kabel do bagu,ten druhý ze šesti dráty propojíš ve volantu,nic jiného,v tom volantu to je již rozvedené,no a co se týče kroužku,když neodjistíš tu pojistku,ted nevím na kterou stranu se odmačkává,tak s tím kroužkem nejde otáčet,ale jít to musí,až ho dáš do sloupku,tak se po nacvaknutí ten kroužek též odjistí,jestli ale odmačkneš pojistku,a pak s kroužkem nelze otočit,tak to je divné,musí se s ním dát otáčet,ale nebudu tě raději nutit,uvidíš až to tam dáš,bud budeš točit volantem na obě strany a bude to chodit,a nebo se ti utrhne,což bych ti nepřál,kolik si zan dal,jestli to můžeš prozradit?fakt ale nechápu,že se ti neotáčí,divný :cry:

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 12 zář 2006, 20:34

Joooooo. Už dem našel tu pojistku. Bylo to 2 otáčky vlevo a 4 vpravo. Nebo opačně. To je jedno, už sem to vystředil :shock: :shock: :shock: :lol:
No to sme se fakt nepochopili s tou komunikací. Vtom volantu tomu rozumim - rozvody. Ale nechápu ten přenos k rádiu nebo od rádia k volantu. NĚCO tam přece musí být. A co když to tam nemám? Dřív do toho nepolezu, než mi přijde volant. Jestli toto někdo čte (např. Vojta), tak :roll: . Pac mi to krátce vysvětlil a já furt ne a ne :oops:
Kroužek stál 400, měl tam ještě multi.volant-klasiku za 1100, ale byl trochu na horní straně jetý a to se mi do mé Astrule dávat nechtělo. Sem si raděj připlatil. Moja má moooooc velkou radost :? :lol: To by bylo plének :oops:
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

pepca

Příspěvek od pepca » 12 zář 2006, 21:37

:wink: tak to jsi koupil za darmo,mně ho kluci zháněli,na vrakáčích chtěli 1500KČ pak ho sehnal Jarouš za tisícku,novej stojí snad 2700KČ tak jsi měl kliku,jinak jsem rád,že jsi to vystředil,jinak to byl malér,vyšlo ti to pak nějak blízko šipky a značky?to je důkaz,že jsi to dal přibližně stejně,no a co se týče toho zapojení rádia, od Vojty vím,že tam je to již připravený,já tam měl obyč volant,rádio třístovkové,pak jsem sehnal pětistovku,a až pak dával kroužek,volant,nic se nepřidávalo,jen se spojil ten šestivývodák s volantem a vše šlape.co vlastně budeš dávat za volant?já ho koupil také již jetej,ale nechal jsem sio ho opět obšít kůží za pět stovek,jsem spokojený. :wink:

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 12 zář 2006, 22:28

Jsem psal, že budu dávat ten kožený multi od Vojty, jen co mi jej pošle. Já snad ani nedospím :shock:
Jo, s tím kroužkem a cenou sem fakt rád. Je tu u nás asi 8 km daleko mladý kluk, který se zabývá Oply. (no hlavně demontuje bouráky apod.). Vidím, že cena byla fakt v poho. Sem se i rozmýšlel nad tím obyč.multi, on zas tak jetý nebyl, jen trochu víc "ohlazený". Ale nakonec tak. Kdybys o někom věděl, kdo by jej chtěl....
Dík za info ohledně komunikace rádio - volant. Sem fakt byl z toho úplně vymletý.
Díky za pokec a rady. Dám vědět jak to dopadlo, jestli nebudu potřebovat nový bag, který se mi rozstřelí na tl... :lol: :lol:
Ahoj
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

pepca

Příspěvek od pepca » 13 zář 2006, 07:25

kulda píše:Jsem psal, že budu dávat ten kožený multi od Vojty, jen co mi jej pošle. Já snad ani nedospím :shock:
Jo, s tím kroužkem a cenou sem fakt rád. Je tu u nás asi 8 km daleko mladý kluk, který se zabývá Oply. (no hlavně demontuje bouráky apod.). Vidím, že cena byla fakt v poho. Sem se i rozmýšlel nad tím obyč.multi, on zas tak jetý nebyl, jen trochu víc "ohlazený". Ale nakonec tak. Kdybys o někom věděl, kdo by jej chtěl....
Dík za info ohledně komunikace rádio - volant. Sem fakt byl z toho úplně vymletý.
Díky za pokec a rady. Dám vědět jak to dopadlo, jestli nebudu potřebovat nový bag, který se mi rozstřelí na tl... :lol: :lol:
Ahoj
:wink: nemáš zač,volant multifunkční jak říkáš ohlazený možná někdo z kluků koupí,kdyý ho pošle mně,tak ho nechám obšít kůží a bude nádherný,jako ho mám nyní já v autě,tak kdyby ho někdo chtěl at se na tebe obrátí,no a bag určitě nebudeš potřebovat,až si srovnáš kola,zamkneš volant,tak jen odpojíš baterku,nebudeš nic muset řešit,tak zdary,dej vědět,měj se.

juliuska
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2006, 13:12
Bydliště: Slowakia

DO od volantu

Příspěvek od juliuska » 09 lis 2006, 09:05

Vymenil som multifunkčný volant , k nemu aj ten kružok pod volantom ale nejde mi ovládať rádio (mám tam origo CAR 300 blaupunkt) potrebujem vymeniť rádio alebo je potrebná nejaka úprava? A ešte by som sa chcel opýtať na airbag - ten som dal z pôvodného volantu ale nejak mi nesedi. Vie niekto čím to je? Díky moc. Ahoj

juliuska
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2006, 13:12
Bydliště: Slowakia

Příspěvek od juliuska » 09 lis 2006, 09:09

Ešte by som dodal -terajšia Astra r.v. 11/2000 mod.2001 TDI 16V Edicia 2000 a multifunk. volant mám z Astry 1.6 16V r.v. 1998.

Uživatelský avatar
Princ William
Příspěvky: 4074
Registrován: 26 led 2006, 10:50
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od Princ William » 09 lis 2006, 09:45

tak za prvy. krouzek musis dat na multifukcni volant. normalni je se dvema vyvody pro bagl. na fotce ten zlutej. a dvema pro klakson. s multifunkci to je dva pro bagl a ctyri (klakson a mutifunkce). oba krouzky maj dve spojky jako je tomu na fotce akorat se to lisi v poctxu vodicu vychazejicich z krouzku do spojky. pokud tam mas danej i ten krouzek tak urcite CAR 300 nepodporuje ovladani z volantu. zacina to typem CAR 400. pokud vim tak by mela mit pripravu kazda astra i s tou nejvetsi socialni vybavou. musi se vymenit tri soucastky.
1.volant s mutlifunkci
2.krouzek pod volantem podporujici multifunkci
3.radio. nejmene CAR 400
Opel Astra G, 3DV, edice 100, 2/2000, X18XE1, polarmeerblau, kůže, 109.660 - 198.360 km PRODÁNO

Odpovědět