Koupě zafiry

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
santik
Příspěvky: 889
Registrován: 27 úno 2007, 01:36
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od santik » 20 srp 2009, 22:11

origo xenony su ok ale tie su od roku 2003
presklena strecha?nic lepsie nemoze byt
alu kola sa uz nekradnu ak tam mas neake klasiky ktore su na kazdom rohu
neviem aky rocnik hladas ale tato sa mi stasne paci http://auto.bazos.cz/inzerat/3951609/Op ... rv2000.php
Astra G 1.8 5dv ´03 Elegance -----> SAAB 9-3 SS ´09 1.8t

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od Mike.S » 20 srp 2009, 22:17

hmmm, tak za 300t si kup Zafiru B, dělala se od roku 2005, co se týče motoru, tak při takovém nájezdu km ročně je nafta zbytečná, navíc pokud jezdíš kratší trasy, tak to tomu motoru taky neprospívá, já mám motor 1.8 16V (Z18XE-92kW) a ročně najedu zhruba tolik co ty, převážně krátké trasy, spotřebu mám někde kolem 8l/100km (80% město, 20% okreska) což se dá, na dlkouhých trasách umí jezdit i za 6l/100km, origo xenonů se bát nemusíš, ty neoslňují
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

ViktorD
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2009, 14:11

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od ViktorD » 20 srp 2009, 22:20

Sorry, zapomněl jsem typ a ročník :oops: :

Zafiru B a ročník 2006 a novější.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od milosh » 20 srp 2009, 22:21

No aby auto slouzilo dalsich 10 let to bych taky radsi doporucil novejsi model, navic je hezci :wink: tady par info o zafire B http://www.opel-astra-h.cz
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od Mike.S » 20 srp 2009, 23:10

ViktorD píše:Sorry, zapomněl jsem typ a ročník :oops: :

Zafiru B a ročník 2006 a novější.
tak na to Ti těch 300 papouchů asi stačit nebude :( 2006 se prodávají kolem 350t
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Dj.radim

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od Dj.radim » 20 srp 2009, 23:11

Diesla do těch 300tkč koupíš,benzín ne...dieslů je více,tak jsou i levnější :wink:

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od Mike.S » 20 srp 2009, 23:12

ale na co naftu s tolika najetýma km ročně, že :?
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Dj.radim

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od Dj.radim » 20 srp 2009, 23:13

jojo...akorád větší stres,že se vysere čerpadlo nebo turbo...

ViktorD
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2009, 14:11

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od ViktorD » 26 říj 2009, 20:07

To jsem netušil, že koupit Zafiru B za +-300kKČ je v Brně takový problém.Zatím jsem potkal 2 funkční obchodní modely:

0. Přišel do bazaru, uviděl, projel, zavezl na STK ke známému, (vše je OK) zaplatil, mám ji - neexistuje. (možna v Praze, nebo něco v Ostravě, Zlině, Č Budějovicích nebo v Liberci - kdekoli, ale za žádných okolností v Brně :evil: ). Anebo existuje za 400K - nemám :(

1. Pošleme ti nějaké fotky a nějaký popis, zaplatíš 30k zálohu, přivezeme ji, převezmeš ji "jak stojí a leží" (prý je takovahle formulace zakotvena v zákoně! :!: :cry: :evil: :cry: :evil: ) , zaplatíš zbytek ceny a pak si s tím dělej, co chceš. Když bude opravena po bouračce nebo po skakání přes obrubníky s rádoby vyrovnanou geometrií, nebo vydřenou spojkou, nebo sedřeným motorem - vše je tvůj problém. Veškeré riziko je tvoje a jediné, na co můžeš spoléhat je, "že přece ti nedovezeme nějaký vrak abychom si nepoškozovali jméno firmy!". Jenomže jak takový malinký já můžu poškodit jméno firmy? Nejsem velkoodběratel ani nějaká celebrita :cry: . Můžu řvát sebevíc, ale žádné jméno tím nepoškodím.... Všechno riziko je na mně - to se mi nějak nelíbí.

2. Najdeme ti auto v D přes internet. Zajedeš tam s námi (díky nám bude cena nižší, než je inzerována). Prohlédneš si je, projedeš, jestli chceš, zaplatíš si kontrolu na tamní STK (cca 100EUR), a pokud umíš dobře německy (neumím - jen trochu :cry: ), tak pochopíš, co je nebo není s autem špatně. Zaplatíš auto v EUR, dostaneš převozní značky (nevíte kolík stojí?) . Přijedeš s ní domů a buď ji přihlásíš sám, nebo ti s tím pomůžeme. Za to vše chceme provizi 10kKČ. Výhoda: snížení ceny oproti inzerované v D je vyšší, než provize. Nevýhoda - jaká nesu rizika? Jaká při nákupu, jaká při převozu a jaká u nás?
Jak je to v D s původem vozidel (prodává autorizovaný prodejce)? Jak je to s přetáčením tachometrů, zakrýváním vad apod?

Poraďte, prosím, co s tím? Jaký model je pro mne bezpečnější. Riskují své vlastní úspory, a ty se jen tak neobnoví.

Děkují

Viktor

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od milosh » 26 říj 2009, 20:20

Viktore spis se pozeptej na webu astra H zafira B kdyz chces ten model - www.opel-astra-h.cz

Jinak za sebe rikam ze mam astru z CR i z Nemecka a pristi auto bude zase z Dojclandu, vybava, stav a cena nesrovnatelne proti CR 8)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od MAX - CZ » 27 říj 2009, 07:58

Ad1) toto je vždy velmi podezdřelé. Chtít zálohu na něco co v podstatě ještě není a ani nevíš kdy, co a jak bude.
Ad2) Každý si myslí, že když si zajede do D nebo A tak tam jsou přeplněné bazary krásných, nepoškozených, levných aut. Tak ať si tam jede a přesvědčí se. Je to tam úplně stejné a mnohdy ještě horší než u nás. A s cenami taky nic moc, loni když bylo € za nějakých 22,5 - jó to se to vozilo, ale letos při přepočtu 26,-/€ (a bylo i hůř) už nic moc. Navíc jak říkáš, málo kdy narazíš na takový bazar, že ti vyřídí vývozní papíry a značky na počkání. A stav vozidel je různý stejně jako u nás- narazíš na opravdu pěkná auta s dohledatelným původem, stejně jako na "zamaskované" šroty typu AAA.

Jediné co ti můžu poradit, najdi si dovozce, který bude ochoten dovézt auto bez zálohy, bude ochoten ti umožnit prohlídku vozidla včetně původních dokladů, bude ochoten ti zajistit technickou kontrolu. Pokud toto bude splněno, a je dost takových solidních dovozců, tak máš napůl vyhráno. :wink:
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od Mike.S » 27 říj 2009, 17:50

ještě by možná byla možnost zajet do autorizáku Opel v D a zkusit se podívat po něčem tam, spousta autorizáků má svůj bzar, ve kterém prodávají auta, která byla vyměněna na protiúčet, takovému autu bych asi věřil, mělo by být zkontrolováno jako před STK a tudíž by mělo být v pohodě
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
santik
Příspěvky: 889
Registrován: 27 úno 2007, 01:36
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od santik » 27 říj 2009, 18:16

ja by som auto v CS nekupoval a uz vobec nie :o v AAA co viem tak vsade v D vybavia papiere na pockanie ja som nemal problem ani v D ani v A len treba kupovat od nemeckych predajcov nie od vseliakych pristahovalcov
Astra G 1.8 5dv ´03 Elegance -----> SAAB 9-3 SS ´09 1.8t

sx02
Příspěvky: 17
Registrován: 15 čer 2007, 12:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od sx02 » 27 říj 2009, 19:21

santik píše:ja by som auto v CS nekupoval a uz vobec nie :o v AAA co viem tak vsade v D vybavia papiere na pockanie ja som nemal problem ani v D ani v A len treba kupovat od nemeckych predajcov nie od vseliakych pristahovalcov
Je to především o tom co si seš schopen ohlídat. Já měl 2x auto z áček a ani jednou problém ;-)
Stačí se nenechat masírovat ani reklamou ani odpůrcema...

Lukyman
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2010, 10:51

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od Lukyman » 27 úno 2010, 11:00

Zdar, mám možnost koupit Zafiru r. 2001 2.0 dti, úprava Steinmetz, najeto poctivejch 107 000 km, výbava elegance (snad se nemusím rozepisovat). Auto je to super, je ve velmi dobrém stavu. A teď to ale :D . Chce za něj 140 tisíc. To se mi zdá dost. Kolik myslíte, že má takovou cenu. Případně čeho se vyvarovat (týká se hlavně výbavy Steinmetz)?

Odpovědět