Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka B
Příspěvky: 239
Registrován: 08 čer 2007, 10:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Jirka B » 14 čer 2009, 21:45

Frydex píše:Prosímtě, můžeš mi říct, kolik si na ten benál ujel kiláků ? To přece není normální, vždyť při prvním nasání vstřikovacího čerpadla je na 90 po něm. ... Jestli neodešlo čerpadlo, tak je ten motor při normálních podmínkách nesmrtelný ! :shock:
To je prave to zajimave.
Bral jsem na zacatku D1 (za Chodovem) u Benziny a dojel jsem cca asi 10?? km "na kopec" pred sjezdem na Benesov kde byla "konecna"... tak jsem to pustil z kopce a bez motoru dojel na sjezd na Benesov abych se dostal z dalnice.... kde mne tata pak odtahl.

Cca 6-8 km po tankovani vse OK, ale pak jsem zjistil ze se neco deje - nejdriv auto stale jelo ale netahlo, pak zaclo cukat no a pak na tom kopci zdechlo uplne.

Kazdopadne PREJ (podle mechaniku z Opelu) "se nic nedeje", benzin do nafty "nevadi" (nafta do benzinu je pruser).... zitra to vycerpaj, vymenej filtr a melo by byt vse OK.
Tak doufam ze opravdu vse OK bude. Dam vedet.

Reklama
 

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Frydex » 14 čer 2009, 21:49

Benzín do nafty nevadí a nafta do benzínu jo ?..... to je kravina... už z logiky... Nafta přece akorát zasere včšecko ale po vyčištění je v poho... naopak benál v dieslu je suchý, nemaže čerpadlo, detonace ve válcích pokud vůbec proběhnou jsou nadměrné.... nechápu...
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
Gallo
Příspěvky: 1551
Registrován: 08 zář 2006, 22:08
Bydliště: Troppau

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Gallo » 14 čer 2009, 21:52

Dneska Astra nedělala nic, ale včera dostala ostřiky světel :)
Obrázek

A Radoš má nové světla ala Cobein :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Gallo
Příspěvky: 1551
Registrován: 08 zář 2006, 22:08
Bydliště: Troppau

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Gallo » 14 čer 2009, 21:58

Jirka B píše:
Frydex píše:Prosímtě, můžeš mi říct, kolik si na ten benál ujel kiláků ? To přece není normální, vždyť při prvním nasání vstřikovacího čerpadla je na 90 po něm. ... Jestli neodešlo čerpadlo, tak je ten motor při normálních podmínkách nesmrtelný ! :shock:
To je prave to zajimave.
Bral jsem na zacatku D1 (za Chodovem) u Benziny a dojel jsem cca asi 10?? km "na kopec" pred sjezdem na Benesov kde byla "konecna"... tak jsem to pustil z kopce a bez motoru dojel na sjezd na Benesov abych se dostal z dalnice.... kde mne tata pak odtahl.

Cca 6-8 km po tankovani vse OK, ale pak jsem zjistil ze se neco deje - nejdriv auto stale jelo ale netahlo, pak zaclo cukat no a pak na tom kopci zdechlo uplne.

Kazdopadne PREJ (podle mechaniku z Opelu) "se nic nedeje", benzin do nafty "nevadi" (nafta do benzinu je pruser).... zitra to vycerpaj, vymenej filtr a melo by byt vse OK.
Tak doufam ze opravdu vse OK bude. Dam vedet.
No nevím, dávám za pravdu Frýďovi. Čekej problémy :cry:

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Luboš X17DTL » 14 čer 2009, 22:03

Asi bych si z toho zatím těžkou hlavu nedělal. Kamarád natankoval taky benzín místo nafty, ale ve fordu r.v. asi 98. Dojel, co měl ve vedení a ve filtru, zdechlo. Vypustili, dali nový filtr, odvzdušnili a bylo. Auto to vydrželo. A to se mu stalo při odjezdu na dovolenou. Pouze časové zdržení, ale autu nic. Snad to čerpadlo taky něco vydrží a neposere se kvůli pi*ovině.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Defender » 14 čer 2009, 22:06

No a snad navíc jedno jde udělat, ale druhý ne (nevím kterej do kterýho nejde) z důvodu jinejh rozměrů (průměru/zarážky) tankovací pistole.
Ale myslím že tank.pistole od nafty do benzínu nestrčíš (protože má takovej výstupek), takže tě to klepne hned na první ťuk :lol: 8)
No a krom toho jsme dneska kolem druhý odpo chytli výletnickej amok, takže jsme byli na hradu Houska a na Bezdězu, a povím vám, že tam to teprve bylo opravdu o moje plíce :lol: (krpál jak prase), nicméně jsme se zdárně vrátili domů před osmou večer :D :D
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od mexxo » 15 čer 2009, 08:09

Luboš X17DTL píše:... Kamarád natankoval taky benzín místo nafty, ale ve fordu r.v. asi 98. Dojel, co měl ve vedení a ve filtru, zdechlo. Vypustili, dali nový filtr, odvzdušnili a bylo. Auto to vydrželo...
Ja som nedávno s kamošom vyťahoval benzín z dieslovej Hyunday sonaty a jeho svokor (tchán)na tom prešiel cez !!!40km!!! :shock: Benzínu natankoval skoro plnú. To auto na benzín jazdilo skoro normálne, som nechápal. :twisted: Po vyčerpaní a dotankovaní jazdí dalej normálne už pár týždňov. :?:

Uživatelský avatar
susliak
Příspěvky: 84
Registrován: 21 úno 2008, 22:26
Bydliště: BA / DS

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od susliak » 15 čer 2009, 08:37

Ja som mal asi tyzden dozadu zakaznicku ktora si kupila u nas kanister a 1,5m hadice s tym,ze ide vycucavat
Ma VW Pasata 04 a na OMW je natankovaly omylom 15l. benzinu,jej mechanik jej miesto vypustenia nadrze,lebo je to draha zalezitost nalial olej a dotankoval to naftou a povedal jej nech vybeha co ma v nadrzi.Vybehala,vymenily filter,pozreli cez pc a na druhy den nenastartovala.Preto si kupila tu hadicu a kanister,ze vycuca tie zvysky benzinu z nadrze.
Nebola to blondina
Astra caravan i line Y20DTH

brhy
Příspěvky: 2510
Registrován: 12 úno 2008, 13:52
Bydliště: V prdeli na dedine !!!- Zalesie pri BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od brhy » 15 čer 2009, 11:47

astricke sa rozsvietilo OLSTAND PRUFUNG takze ideme na vymenu olejika :D a filtrov a hned tam supnem aj iny vyfuk :D

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Oplíček » 15 čer 2009, 17:00

Luboš X17DTL píše:Asi bych si z toho zatím těžkou hlavu nedělal. Kamarád natankoval taky benzín místo nafty, ale ve fordu r.v. asi 98. Dojel, co měl ve vedení a ve filtru, zdechlo. Vypustili, dali nový filtr, odvzdušnili a bylo. Auto to vydrželo. A to se mu stalo při odjezdu na dovolenou. Pouze časové zdržení, ale autu nic. Snad to čerpadlo taky něco vydrží a neposere se kvůli pi*ovině.
No od mojí milované polovičky mi jednou říkal otec,že jednou,jelikož jezdí s cisternou jím praskly ty oddělovací příčky a nafta se jim smíchala z benzínem.Zkoušeli to nechat odstát,jestli se to nějak neoddělí,ale neoddělilo.No jestli to tam ještě někde na firmě mají a ty by jsi měl zájem,tak myslím,že nějaká dobrá cena by se určitě dala dohodnout,jestli máš teda nesmrtelné auto a nevadilo by mu nějaké to smíchání8)
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Radoš 92 » 15 čer 2009, 20:59

Ty jo, ani nevím že Galo mně fotil Ale stihl zrovna chvilku, kdy jsem seděl. Jinak jsem furt makal. :lol: A koukám podle fotky, že za chvíli budu Cobein II. Velký, plnoštíhlý a bez vlasů... :mrgreen:
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Luboš X17DTL » 16 čer 2009, 07:27

Oplíček píše:
Luboš X17DTL píše:Asi bych si z toho zatím těžkou hlavu nedělal. Kamarád natankoval taky benzín místo nafty, ale ve fordu r.v. asi 98. Dojel, co měl ve vedení a ve filtru, zdechlo. Vypustili, dali nový filtr, odvzdušnili a bylo. Auto to vydrželo. A to se mu stalo při odjezdu na dovolenou. Pouze časové zdržení, ale autu nic. Snad to čerpadlo taky něco vydrží a neposere se kvůli pi*ovině.
No od mojí milované polovičky mi jednou říkal otec,že jednou,jelikož jezdí s cisternou jím praskly ty oddělovací příčky a nafta se jim smíchala z benzínem.Zkoušeli to nechat odstát,jestli se to nějak neoddělí,ale neoddělilo.No jestli to tam ještě někde na firmě mají a ty by jsi měl zájem,tak myslím,že nějaká dobrá cena by se určitě dala dohodnout,jestli máš teda nesmrtelné auto a nevadilo by mu nějaké to smíchání8)
Nechápu :? :? :?
Nikde jsem nepsal o mém nesmrtelném autě, ale pokud je ti známo, běžně se přidává na zimu benzín do nafty pro lepší startovatelnost. Dokonce jsem to měl ve staré Astře v příručce, že se na zimu může dát až 5% přídavek benzínu do nafty.
Takže až to u skorotchána odepíšou do likvidace, tak si s tím můžeš udělat byznys a prodávat to jako zimní naftu. Ale rychle, ať se ti to nezkazí. :D :D :D
Jinak ten Ford pořád jezdí bez problémů, ale vtedy se normálně zastavil a zdechl. Po provedených úkonech jezdí dál. Asi má odolnější čerpadlo.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
monderka1
Příspěvky: 779
Registrován: 02 lis 2007, 17:06
Bydliště: Moravák žijící dočasně v Plzni
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od monderka1 » 16 čer 2009, 16:29

No jeste jsme nedelali. V osm vecer vyrazime z Plzne do Prerova, astrule pojede po oprave tesneni pod hlavou, vymene rozvodu a simerinku ventilu delsi trasu, tak snad se vrati ke sve spolehlivosti a nebude zlobit,tak drzte palce.
1,6 8V r.v. 10/98 - je to dravec !!!
https://www.astra-g.cz/galerie/etien/

Uživatelský avatar
eXp10it
Příspěvky: 632
Registrován: 04 úno 2008, 20:31
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od eXp10it » 16 čer 2009, 16:59

Luboš X17DTL píše:...běžně se přidává na zimu benzín do nafty pro lepší startovatelnost.
Slyšel jsem že se si pořádnou dávku benzínu do nafty dávají i majitelé starých dieselů kvůli tomu aby prošli emisema... Taky bych řekl že vétší tragédie je nalít naftu do benzíňáku i když ty taky jezdí an ledacos :)

Uživatelský avatar
genius0011
Příspěvky: 2289
Registrován: 24 říj 2007, 22:46
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od genius0011 » 16 čer 2009, 18:31

tak dneska sem namontil ostřikovače světel (jsou z kokty) :lol: foto zítra 8)
teď R Scenic 2.0 16v 103kw rv00
ex ASTRA 1.6 8v 55kw rv99 rip

Odpovědět