Čínský Opel, no teda??

Co se jinam nehodí pište sem
Uživatelský avatar
glemo
Příspěvky: 261
Registrován: 05 úno 2008, 15:23
Bydliště: Medzi CA-ZA
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od glemo » 27 kvě 2009, 14:45

No čo.Predám Opla a začnem vymýšľať čím ho nahradím.... :(

Reklama
 

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od Miguello » 27 kvě 2009, 14:47

No nevím, jestli je lepší "nadvláda" amíků, číňanů nebo třeba španělů. Souhlasím, že výroba se logicky přesunula do levnějších zemí, což ale ne vždy musí znamenat rapidní pokles kvality. Všechno se se.e, od Porsche po Žiguli, něco třeba míň za víc peněz a něco zase víc po pár babkách. Nejsem žádný rasista (viz mé dřívější mitsubishi :lol:), takže pokud se mi příště bude líbit auto třeba z Ghany, bude mít dobré recenze, místně i cenově dostupný servis atd. atd. tak nevidím problém.
Prachy holt hýbají světem, co se divíte. Kdyby ty prachy měli Somálci, tak se tady řeší kolik stovek Somálců se vleze do jedné Corsy.
Každopádně - jsou věci mezi nebem a zemí které neovlivníš.

Uživatelský avatar
Schumak
Příspěvky: 785
Registrován: 07 dub 2006, 14:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od Schumak » 27 kvě 2009, 14:54

ja myslim ze by mohli jen vlozit prachy a o nic jineho se nestarat... mi nerikejte ze ted jak vyjela ta insignia, ted v zari nebo rijen bude nova astra (taky uzasne auto - tipuju auto roku 2010) tak ze se nezachrani... vidim to jako na negativni reklamu a lidi podvedome chteji pomahat, a tak kdyz se budou rozhodovat ktere auto koupit, tak se rozhodnou casteji pro Opel, protoze slyseli ze by to jinak koupili cinani, nebo by treba krachly... je to cele umele, mi nekdo vysvetlete co to maji za managery, preci kdyz neni odbyt a mam 10tis lidi tak proste omezim vyrobu a jak zas bude potreba tak zas priberu, vsak je to normalni vec, kdyz mi nebudou chodit lidi do hospody tak taky nebudu mit na rozhazovani, a budu nuceny jist suchy chleba a pit vodu, ale pak se to zase zlepsi a je to. Taky nemuzu po statu zadat dotace a jine nesmysli... je to preci soukroma firma, toto me tak vytaci kdyz to vidim... uf no to je jedno. Vzydt jim musi byt jasne ze zemekoule neni nafukovaci... a donekonecna zvedat prodej nejde...
Opel astra G caravan, 11/1999, 1,6 16V, muj druhy milacek :) - škoda jí...

Současnost:
Opel astra H caravan, 10/2006, 1,9 CDTI (Z19DT), výbava elegance (8xairbag, ABS, ASR, ESP, DPF, 6kvalt, auto klima, tažné...),
úpravy: 18" ALU (225/40ZR18), přední děrované kotouče Zimmerman + desky Texstar

brhy
Příspěvky: 2510
Registrován: 12 úno 2008, 13:52
Bydliště: V prdeli na dedine !!!- Zalesie pri BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od brhy » 27 kvě 2009, 14:56

ja uz pokukujem po Audi S3 :)

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od mexxo » 27 kvě 2009, 15:19

Aaaa prišla kríza... Nedávno to bola S4. :lol:

brhy
Příspěvky: 2510
Registrován: 12 úno 2008, 13:52
Bydliště: V prdeli na dedine !!!- Zalesie pri BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od brhy » 27 kvě 2009, 15:24

mexxo píše:Aaaa prišla kríza... Nedávno to bola S4. :lol:
ee RS4 no hold kriza je tu treba setrit aspon rozmerovo :D ale aj jedna audi A4 avant 3.0 V6 kompressor je na mobile.de :D aj po tej pozmurkavam len predat tu moju krasavicu :)

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od Miguello » 27 kvě 2009, 15:58

2 Schumak:
1) Lidi chtějí podvědomě pomáhat ? Asi žiju na jiné planetě.. Podle mě když lidi vidí potápějící se firmu, tak jdou nakupovat k té, která hlásá jak je úspěšná, marketing je marketing a lidi spíš reagují na reklamu než na pseudoaltruistickou potřebu zachraňovat. Empatie k nákupům podle mě moc nepatří (snad leda u charitativních sbírek, i když ani to moc efekt nemívá, vyjma firem, které si to dají do daní).
2) Nikdo nikam nevloží peníze s cílem nestarat se vyjma naprostého blázna, své investice každý rozumný člověk chce kontrolovat. A jak by asi Číňani obstáli u svých akcionářů kdyby ani jejich injekce nepomohla a Opel šel ještě níž ke dnu ???
3) Vývoj auta netrvá pár týdnů a rozmach jeho prodeje taky ne, vždyť spousta lidí kupuje na doporučení známých apod. a to u auta, kterých zatím jezdí pár, jen tak lehce nepůjde. Jeden skvělý (resp. dobrý) výrobek firmu ze dna obvykle nevytáhne, musí profitovat i např. ze servisu a ND k předchozím výrobkům, reklamy (moc Oplů jsem si v drahých filmech nevšiml, možná v německých :lol:), doplňkového prodeje apod. Kvalitní výrobek může navrátit důveru kupující síly k výrobci, ale pokud je na trhu široké spektrum obdobných produktů v obdobné ceně, tak je to konkurence jako kráva a pak už je to zase hlavně o marketingu.
4) Omezení výroby je dočasné řešení, protože když míň prodáš, tak taky míň vyděláš. I kdyby Ti to stačilo na provoz a rezervu, z čeho budeš financovat další rozvoj, resp. alespoň vývoj ??? Když Ti nebudou chodit lidi do hospody, tak spíš přejdeš na levnější pivo, změníš styl provozovny, uděláš akce na které bys mohl nalákat lidi, koupíš LCD (jako investici, která Tě nezabije) apod. a určitě nepropustíš obsluhu i kuchaře a nebudeš tam dělat sám (teda pokud to nebude vesnická hospoda, kde těch pár štamgastů zvládneš a ještě si s nimi během šichty vyliješ čumák :lol:). I když vodu a suchý chleba Ti neberu, šetřit se musí.
5) Dotace nežádal jen Opel, ale to určitě víš.

Tím říkám jen svůj názor a Schumakovi neberu a nevyvracím ten jeho, jen jsem chtěl ukázat jiný pohled. A komentoval jsem právě jeho příspěvek, protože v jednom odstavci řekl více myšlenek, které mě přinutily se zamyslet.

Uživatelský avatar
Samothe
Příspěvky: 2443
Registrován: 22 čer 2007, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od Samothe » 27 kvě 2009, 16:33

no nic začínám šetřit na Mustanga :)

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od Miguello » 27 kvě 2009, 16:40

Kup si radši valacha, ti tolik nevyvádějí :lol:

Skuti
Příspěvky: 1188
Registrován: 10 říj 2008, 18:56
Bydliště: Vesnička krásná, středisková

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od Skuti » 27 kvě 2009, 16:48

Mi je celkem jedno kdo to převezme, jestli Ital, Kanaďan nebo Číňan. Stejně bude všecko tak jak je. Vždyť v dnešní době najít auto které se ničemu nepodobá nejde.
PS: Stejně pochybuju, že moje další auto bude Opel :wink:
Obrázek
  • Systémy oplocení, brány, branky, vrata - BETAFENCE

Uživatelský avatar
Štráda
Příspěvky: 1679
Registrován: 02 led 2009, 23:08
Bydliště: Mar. lázně (Marihuánky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od Štráda » 27 kvě 2009, 19:43

Třeba náhradní díly si koupíš na tržišti a bude to jako ted-smlouvání a při otázce za kolik tak ti řekne šotošiset a nebo- ty kamalád-dálek pro tebe při větším nákupu :lol:
High Flow Head-Modrá Raketa z ML... michalstrasser@seznam.cz qip 387819619 tel.737117644 Facebook Michael Štráda
Hellracer Štráda

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od palix » 28 kvě 2009, 10:41

Ani moje ďalšie auto pravdepodobne nebude Opel. Nie preto, že som s Astrou nespokojný, ale treba vyskúšať aj niečo iné ;). Hlavne sa budem snažiť vybrať si to, čo sa mi bude najviac komplexne pozdávať.
Tak sa mi zdá, že veľa ľudí kupuje auto aj tak podľa toho koľko stojí, ako sa páči, akú má farbu - na značke a preferenciách každému nezáleží.
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007


Uživatelský avatar
Štráda
Příspěvky: 1679
Registrován: 02 led 2009, 23:08
Bydliště: Mar. lázně (Marihuánky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od Štráda » 28 kvě 2009, 13:49

Libovka to kombáro opc!
OPC= Opel Přebírá China! :lol:
High Flow Head-Modrá Raketa z ML... michalstrasser@seznam.cz qip 387819619 tel.737117644 Facebook Michael Štráda
Hellracer Štráda

Skuti
Příspěvky: 1188
Registrován: 10 říj 2008, 18:56
Bydliště: Vesnička krásná, středisková

Re: Čínský Opel, no teda??

Příspěvek od Skuti » 28 kvě 2009, 17:21

No ty piczo :shock: :shock: :shock: Největší libovka co jsem teďka viděl a ještě k tomu VXL :shock: 8) 8) 8)
Obrázek
  • Systémy oplocení, brány, branky, vrata - BETAFENCE

Odpovědět