vibrace volantu

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
eXp10it
Příspěvky: 632
Registrován: 04 úno 2008, 20:31
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace volantu

Příspěvek od eXp10it » 19 kvě 2009, 20:44

Na tahání na jednu stranu doporučuji vzít a přehodit přední pneu levá <-> pravá. S tímhle jsem se létos setkal u třech aut a u všech to zmizelo právě po přehození (z toho dva vozy po geometrii a po vyvážení kol) už jsem nad tím mávl rukou s tím že jde o něco mezi nebem a zemí... jedno auto je má astrá s novýma elektronama i pneu, další je cruiser s jednu sezónu jetými pneu i elektrony a třetí je megane tam je to starší a ani u jednoho auta nebyl v minulosti problém... u dvou tahalo vlevo u jednoho v pravo, ve všech případech jiný pneuservis, jiné skladování i jiné pneu (continental, dunlop, bridgestone) a všichni kroutili hlavama. Přehodit a neřešit... u druhého auta mi to přišlo jako blbý vtip a u třetího jako dejavu, asi nějaká gravimetrická porucha.

Reklama
 

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: vibrace volantu

Příspěvek od AstraMan » 19 kvě 2009, 20:52

Trdlo: SZ
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Rici_X
Příspěvky: 172
Registrován: 11 úno 2008, 17:03
Bydliště: Vsetin

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Rici_X » 19 kvě 2009, 21:02

Aj nad tym som rozmyslal ale cakal by som od toho (samozrejme ak by bol problem v kole) ze to zacne tahat na druhu stranu.No ale uz som objednany,tak skusim tu geometriu a potom ak sa nic nevyriesi tak to prehodim medzi sebou.Myslis ze by sa tym mohli vytratit aj tie vibracie???
Astra 1.6 / 16V / 74kW / EDITION 100 / X16XEL

Uživatelský avatar
eXp10it
Příspěvky: 632
Registrován: 04 úno 2008, 20:31
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace volantu

Příspěvek od eXp10it » 19 kvě 2009, 21:14

Podle diskuzí tady na fóru i podle mých zkušeností jsou vibrace které se objeví při nějaké rychlosti a pak zmizí (třeba ve 130 se ti rozkmitá volant jak blázen a pak ve 150 přestane) způsobené špatným vyvážením kol, pokud se volant třepe pořád tak je to způsobené něčím jiným, úplnou jistotu že jsou kola špatně vyvážená získáš asi výměnou za jiná - třeba zimní.

Pokud máš možnost tak zkus ty kola prohodit a uvidíš jestli to zmizí nebo se směr tahání změní z jedné strany na druhou. Pokud si nezkusil nebo nedonutil lidi v pneuservisu to zkusit přehodit tak je geometrie podle mě vyhazování peněz (aspoň mě už se to 2× létos stalo).

reicho
Příspěvky: 63
Registrován: 22 srp 2006, 08:54
Bydliště: bratislava,SR

Re: vibrace volantu

Příspěvek od reicho » 20 kvě 2009, 17:54

Pico Čo budem robiť, ak to bude vyvážené OK :? Veď mám najazdených len 12 tis. km

reklamuj,reklamuj,reklamuj

mne sa to tiez stalo pri 15 tis.,vykaslal som sa na to,robil a menil som vselico mozne a vibruje mi to obcas doteraz,pri 92 tis.tiez mam 1.4 twinport,2005

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 20 kvě 2009, 19:43

reicho dúfam, že to bolo len tým vyvážením ale keď si dobre pamätám tvoje príspevky, tak tebe to prestalo po výmene druhej sady kotúčov, tak čo ti to robí doteraz ?
Astra II

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: vibrace volantu

Příspěvek od AstraMan » 21 kvě 2009, 11:07

Další možná příčina vibrací volantu

Nedávno jsem psal do sekce "Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování" o tom, že se opět jenom mě vycvaknul přední plastový kryt podběhu u řidiče... Od té doby vibroval volant už při tachometrových 100km/h... Tak jsme koupili nýtky, které jej drží, zacvaknuli zpět a co se nestalo? Vibrace zcela zmizeli :D
Obrázek
Podobně jsme měli vycvaknutý i zadní plastový podběh, tak ten jsme také opravili a vibrace nejsou cítit ani při tachometrových 130km/h :mrgreen: Při ještě větší rychlosti je jen už cítit ze zadní nápravy, že je něco s diskem, ale tak rychle nejezdíme, takže do zimy to už vydrží 8) SNAD :mrgreen:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
eXp10it
Příspěvky: 632
Registrován: 04 úno 2008, 20:31
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace volantu

Příspěvek od eXp10it » 21 kvě 2009, 11:30

A není to třeba tak že při tom opravování jsi měl sundané kola a jak si je dal zpět tak se ti je povedlo jenom "líp nasadit"?

reicho
Příspěvky: 63
Registrován: 22 srp 2006, 08:54
Bydliště: bratislava,SR

Re: vibrace volantu

Příspěvek od reicho » 21 kvě 2009, 12:22

Pico píše:reicho dúfam, že to bolo len tým vyvážením ale keď si dobre pamätám tvoje príspevky, tak tebe to prestalo po výmene druhej sady kotúčov, tak čo ti to robí doteraz ?
potom to bolo dobre ale to bola zase zima,a na jar a v lete sa to vratilo,ale v mensej miere.Teraz je to troska citit a nie vzdy!Ja jazdim denne po dialnici,tak preto som na to citlivy.Na rakuskych rovnych cestach skoro vobec,u nas horsie.
No ja mam podozrenie ci to nemoze byt z tlmica,lebo ten mi pri 15tis.zacal nejako buchotat a odvtedy boli aj tie vibracie,teraz ho je pocut uz menej,nieco mi nastriekali na dorazy toho tlmiča.Ten som este nemenil.
Ale ak mas v zaruke auto,tak to reklamuj a nedaj sa odbyt ako ja,a ked ti pridu na to,tak mi das vediet a ja si to vymenim :D :D :D
Stve ma to tiez,ved to je skoro nove auto,3,5 roka

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: vibrace volantu

Příspěvek od AstraMan » 21 kvě 2009, 12:24

eXp10it píše:A není to třeba tak že při tom opravování jsi měl sundané kola a jak si je dal zpět tak se ti je povedlo jenom "líp nasadit"?
Na tento typ opravy není potřeba kolo sundávat :wink: Taky jsem si říkal, že je to blbost aby vibrace způsobovala takováto drobnost :?: Spíš jsem počítal s tím, že něco stářím opět odešlo, ale díky bohu to bylo opravdu jen tímto :mrgreen:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 21 kvě 2009, 18:28

reicho, kde všade Ti vyvažovali v BA kolesá? Ak by som potreboval poraď nejáky dobrý pneuservis. Mne to zle vyvážili na Herlianskej a teraz som bol na Rožňavskej. V sobotu sa chystám do Bojníc, tak dúfam, že to bude v pohode. A napíš v ktorom Opli ti dali tie neznačkové kotúče. Inak fakt neviem čo by som reklamoval. Nič mi nebúcha, auto neťahá do boku. Viem, mohol by som im povedať vibruje, starajte sa ale dúfam... :D
AstraMan ďakujem za tip. Nemám nič vyskočené ale pozrem to pre istotu detailne. Teraz som si uvedomil, čo sú to nejáke pazvuky oproti tomuto problému.
Astra II

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 23 kvě 2009, 17:11

No tak som sa vrátil s rozporuplnými pocitmi. Hneď ako to bolo možné, som na ďialnici vyskúšal ísť na 130. Najprv sa mi zdalo, že je to úplne v poriadku. Od BA sú teraz rozkopané miesta a 130 sa dá len na určitých úsekoch. Na druhom úseku sa mi zdalo, že to robí rovnako ako pred týždňom. Po zídení z dialnice smerom na NR sa dá súvisle ísť 130, tak som to skúšal. Neviem či som už dostatočne objektívny ale zdá sa mi, ako keby vo vysokej rýchlosti auto nesedelo na 100% na ceste, ako keby veľmi odskakovalo. Takisto záleží, kde volant držím. Na spodnej strane sa mi vybrácie nezdali byť relatívne vôbec mimoriadne. Keď som však volant chytil v strede venca, tak sa triasol dosť ale on sa takto chová aj pri nižšej rýchlosti. Najviac markantné sa mi to zdalo pri zákrute doprava. Skutočne už asi nie som dostatočne objektívny, pretože niekedy sa mi zdá, že je to v poriadku a nedá mi to, zase skúsim a vtedy nie. Skúšal som aj pri vysokej rýchlosti pribrzdiť ale našťasie to vôbec nereagovalo, takže kotúče sú v poriadku. Pred cestou som ešte aj dohustil a vyrovnal v kolesách tlak, čo najpresnejšie.
Napadlo ma, že keď som bral auto z pneuservisu prvý krát, na jednom kolese som nevidel označenie / PZ, LP a pod. /. Nemôže sa pneumatika na disk obuť opačne ? Pozeral som ale nedokážem to overiť. Nemohla byť aj toto príčina. Mám origo Dunlopy SP 2020 sport. Ako poznám, že sú obuté správne ?
Astra II

reicho
Příspěvky: 63
Registrován: 22 srp 2006, 08:54
Bydliště: bratislava,SR

Re: vibrace volantu

Příspěvek od reicho » 23 kvě 2009, 20:42

poslal som ti SS,tak sa ozvi.
ale obut ti to nejako naopak asi nemohli,mas tam malo najazdene,inac ja som tie dunlopy vyhodil po 2 sezonach,na vode mi uplne prešmykovali pri vačšej rychlosti,nic moc,je to prvovyroba,inde ich s takym dezenom ani nekupiš.

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 23 kvě 2009, 21:57

OK reicho, zavolam ti cez týždeň z roboty, pokecáme.
Astra II

Uživatelský avatar
Pico
Příspěvky: 740
Registrován: 14 čer 2008, 19:16
Bydliště: Bratislava

Re: vibrace volantu

Příspěvek od Pico » 23 kvě 2009, 22:14

Pre ostatných, zabudol som napísať, že sa mi tie vibrácie zdajú len pri 130 km/h. V inej rýchlosti vôbec.Vždy som sa preto snažil držať to na 130. Keď som to na tejto rýchlosti udržal, ako keby sa to ustálilo ale ako som spomaľoval napr. zo 140, ten prechod cez 130 som zaregistroval. Ale ako som už napísal nebolo to markantné. Minulú sezónu, resp. v zime som však o niečom podobnom ani neuvažoval, Astra sedela ako priklincovaná, volant ako skala.
Myslel som možnosť obuť gumy proti smeru otáčania. Neviem si vysvetliť prečo je auto zrazu také neisté pri vyššej rýchlosti. Pri 140 a v miernej zákrute pri predbiehaní som sa musel sústrediť, až som sa spotil. Minulý rok som išiel do Chorvátska cez Rakúsko po dialnici stále 140 - 150 a v klude.
Astra II

Odpovědět