1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

edulo
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2009, 23:24
Bydliště: Nitra (SK)

1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od edulo » 19 dub 2009, 10:19

Takze az dnes som sas dostal k PC. V piatok sa mi stala neprijemne vec na mojej ASTRE 1,7 DTi kod motora Y17DT. Motor mal cca 50 - 60 stupnov. Rucicka sa skoro este nepohla. Vypal som motor v praci, a za 10 minut som siel nastartovat a nic. Tocila ako besna, ale naskocit ani bohovi. Ked som vypal klucik, tak sa spustili ventilatory aj na vodu aj na klimu. A ked som zapal klucik, tak mi to vyplo, len som si vsimol, ze kontrolka diagnostiky, len preblikne asi na stvrt sekundy a nesvieti vobec. Ona mi vzdy zhasina subezne s inymi kontrolkami a teraz toto. Tak som to skusil par krat vsetko znova a stale to iste. Tak ze idem odpojit baterku na par minut a ked som sa vracal s klucom v ruke, tak chalani na mna kricia, ze to uz prestalo ist - tie ventilatory. Tak som sadol do auta a pozeram na palubovku ked zapnem klucik a kontrolka uz pekne svietila a zhasla kedy mala a auto naskocilo na brnk. Odvtedy sa mi zda, ze ta kontrolka tak preblikne ako vtedy, lenze teraz hned na toaj zasvieti, to je okamih co preblikne. Potom zhasne pekne a nastartujem a nic nesvieti.
Opel Astra NJOY 1,7 DTi (Y17DT) 2003

Reklama
 

edulo
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2009, 23:24
Bydliště: Nitra (SK)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od edulo » 19 dub 2009, 10:19

No a dnes rano si idem z roboty domov a dole kopcom pekne pomalicky asi po 200 metroch po nastartovani, tak na volnobeh asi 20 - 25 som siel a zrazu vyskocili otacky z 1000 na 1200 ale to len ako keby som cukol na plyn a bum auto zhaslo... To je v pecku, uz som si myslel, ze nenastartujem zas, ked som si spomenul na piatok. Ale zastavil som a hned naskocilo. Tak ja neviem, nic mi nesvieti, iba ta kontrolka mi tak hlupo preblikne na zaciatku, neviem ci to ma robit, lebo pred tym som sa na to tak nepozeral. Tak snad nieco poradite este pred diagnostikou... Ale co, ked mi nic nesvieti... Dakujem


20.4.2009
No zdravim, dnes rano pekne natocim a bum po sekunde skapal motor. A natocit akoze nehrozi. Tak som odpojil baterku na 5 minut, lebo viac casu som nemal a skusil znova a nic. Tak som to nechal tak a siel taxikom do roboty. Po asi 4 hodinach som sa vratil k autu, zapojil baterku znova a krasavica naskocila. Lenze to mi uz svietila kontrolka diagnostiky. Ked mi nesvieti pri zapnutok kluci kontrolka diagnostiky, tak nenatocim. Niekedy mi nesvieti ani kontrolka mazania ked nejde natocit. Ventilatory klasicky sa zapli oba, pritom motor studeny. Skusal som si vyblikat chybu, ale nic nevyblika. Pokial auto ide, tak mi ani nic nesvieti, tak asi logicky, nic nie je v pamati chyb. Uz davnejsie som spominal, ze motor do 2000 otacok ide ako lenivy, na nizkych otackach pri konstantnej rychlosti cuka, otacky na velnobehu, uz nie tak casto ako volakedy kolisasju, davnejsie ako som priniesol auto, to bol kazdy druhy treti vlonobeh, teraz 1 krat z 10. Nie vzdy vravim, no a ked sa pohynam bez plynu len so spojkou tak ako vytlacim spojku uplne, tak z 900 - 1000 otacok mi same od seba niekedy vyletia na 1500 az, same si prida, ale to je normalne, len az na 1500??? Vtedy mi chlapi povedali tu na fore, ze je to EGR, ten som este necitil, nikoho som nezohnal a na tomto Y17DT sa do toho sam bojim vrtat... Takze ja uz neviem co...


27.4.2009
No takze riadiaca jednotka CERPADLA je po renovacii (zistil som, ze uz bola otvarana), ale toto riesenie nepomohlo. Auto chodilo 2 dni a dnes rano ani brnk. Tocilo, ale nechytilo. Po 15 minutach, ked bola odpojena baterka, auto zas chytilo a presiel som asi tak 1 km a auto mi umrelo na krizovatke... Jedno mi nejde do hlavy, preco ked odpojim baterku, tak potom ide... Ale nikdy neviem kolko pojde :(

Este ma tak teraz napadlo, ako tu citam. Mne ked nechce nastartovat, tak ked zapnem zapalovanie, tak mi vobec nesvieti kontrolka auta s klucom, ktora znamena SYSTEM RIADENIA MOTORU a IMOBILIZER. Moze mat nejaky vplyv imobilizer na to, ze ked motor uz ide, tak odstavi cerpadlo??????? Nemoze to mat nejaky suvis? Lebo ked mi zdochne motor hocikde, tak potom mi nejde natocit a zas to klasicke odpajanie baterky... SVIETI KONTROLKA - IDE NATOCIT / NESVIETI KONTROLKA - NEJDE NATOCIT. Co myslite?


28.4.2009
Tak dnes som sas pustil do kontroly poistiek v priestore motoru. Co je hlavna skrinka pre poistky s maxi poistkami, tak tretia od predu vozidla zlta 30A je prepalena, ale je prerobena medenym drotom. Tu ked sme vytiahli, ked motor isiel, motor SKAPAL A NASKOCILI VENTILATORY a ZAS PRI ZAPNUTI KLUCIKA NESVIETILA KONTROLKA ELEKTRONIKY MOTORU, ked sme ju dali naspat tak ZASVIETILA a vsetko islo. Potom sme sa hrabali v tej druhej skrinke pre vyhrievanie nafty a ked sme vytiahli prave relatko - na pravej strane je len jedno ked sa pozerame od predku vozidla a vtedy motor zhasol a nesiel natocit, lenze odvtedy, ako sme toto urobili, uz mi konecne zacalo hlasit chybu, pri zapnutom kluciku, ked nastartujem vsetko zhasne. Tie chyby su tieto:

0216 Poškození/porucha v obvodu zjišťování ("vyznačování") úhlu předvstřiku
1631 Poškozená řidicí jednotka vstřikovacího čerpadla


VYRIESENE :)))) ASI TA POISTKA :)
Naposledy upravil(a) edulo dne 02 kvě 2009, 15:48, celkem upraveno 4 x.
Opel Astra NJOY 1,7 DTi (Y17DT) 2003

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od Frydex » 19 dub 2009, 13:11

Zkus si vyblikat závadu.... zjistíš, jestli se ti neuložila v ŘJ nějaká chyba. U tohohle motoru vyblikání kódu funguje :wink:
Zmáčkni brzdový pedál a plynový současně nadoraz a pak zapni klíček.. začne blikat kontrolka elektroniky a bliká čísla. První blikne desetkrát (to je nula) pak je malá pauza a další číslo, pak zase malá pauza a zase počet bliků. Tak to vybliká 4 mistný kód... podle toho zjistíš. Pokud bliká pořád (víc než deset) posobě, tak není chyba uložena žádná..
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

edulo
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2009, 23:24
Bydliště: Nitra (SK)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od edulo » 19 dub 2009, 13:25

No tak som to bol teraz skusit a urobil som to, blikala stale vkuse az pokial som nepustil pedale. Takze sa tam asi neulozilo, nic??? To mi potom ani na diagnostike nevypise nic? Vyhodene peniaze za diagnostiku....??? Ale kde je problem?
Opel Astra NJOY 1,7 DTi (Y17DT) 2003

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1180
Registrován: 12 led 2007, 18:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od RomanK » 19 dub 2009, 15:34

V řídící jednotce čerpadla.
Astra 1.7 CDTI Caravan 2003 OPC line
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301[/color]

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od denny » 19 dub 2009, 15:40

Jednotka pro čerpadlo ,ta co je na bloku ze strany.Nová stojí k 50000,-Kč :cry: Jedině nechat nějakému schopnému elektronikovi opravit-je tam mnoho studených spojů.

edulo
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2009, 23:24
Bydliště: Nitra (SK)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od edulo » 19 dub 2009, 15:46

To, ze mi zapalo vtedy tie ventilatory mohlo sposobit to, ze je odidena RJ cerpadla? A toto, ze si auto skape kedy chce doslova :D Takze asi mozem zacat zhanat cerpadlo...
Opel Astra NJOY 1,7 DTi (Y17DT) 2003

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od denny » 19 dub 2009, 15:49

Ta jednotka je zvlášť-není na čerpadle.Jestli teda je kod motoru Y17DT.
Někde tady na foru jsou i odkazy na opravu,je to i s fotkama.Myslím,že romank ti s přehledem pomůže.Tak mu napiš SZ.

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od denny » 19 dub 2009, 15:59


Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od denny » 19 dub 2009, 16:00


edulo
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2009, 23:24
Bydliště: Nitra (SK)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od edulo » 19 dub 2009, 16:09

Dakujem ti za pomoc a odpovede :D Ja len dufam, ze to bude nieco ine, lebo cerpadlo je ku.va draha a chulostiva vec. Ja neviem, mam asi 1cm nad ryskou olej, skusim ho odpustit na normal, pojazdim tyzden a dva a uvidim co to urobi. Ale ak by vas napadli nejake suvisiace veci s tymto, tak poradte, trebars mi nejdu do hlavy tie ventilatory, dokonca bez klucika v zapalovani...
Opel Astra NJOY 1,7 DTi (Y17DT) 2003

Uživatelský avatar
pepi08
Příspěvky: 39
Registrován: 21 led 2008, 15:21
Bydliště: Jánovce,Slovensko

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od pepi08 » 19 dub 2009, 16:27

Servus ja mam ten isty motor, a mne urobila to iste, ked chcela tak skapala a po pol hodine opet naskocila.Citil som uz potom kratko pred tym ked skapala take dva tri zaskubnutia a potom stop.ci sa mi spinaju ventilatory som si nevsimol. Bolo to sposobene studenymi spojmi na riadiacej jednotke palivoveho cerpadla.Vymontoval som staru, lebo v Opli chceli nekrestanske peniaze za opravu, a poslal do firmy www.sender.de a oni mi poslali opravenu spat.Spoluparca s nimi super, llen slovenska posta to dorucovala tam a spat dva tyzdne. Nahodil som si ju a ide bez chyby.V riadiacej jednotke som si vyblikal presne kod chyby riad.jed. pal.cerpadla a neskor uz ze riad.jed.pal.cerpadla je death.
Astra Caravan 1.7 DTi 16V,2002, Y17DT Isuzu,

edulo
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2009, 23:24
Bydliště: Nitra (SK)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od edulo » 19 dub 2009, 19:06

Lenze mne nic nevyblikalo. To ma trapi, ze ziadna chyba nie je zaznamenana ani hlasena. Tak zatial mi to urobilo len raz, ze skapal a hento, ze nenastartovala, ktovie, mozno len nejake cidlo zblbo vtedy. Uvidime v najblizsom case...
Opel Astra NJOY 1,7 DTi (Y17DT) 2003

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od Luboš X17DTL » 19 dub 2009, 19:26

To s těma ventilátorama jsem měl to samé, navíc jednou nastartovat šla, jednou ne a nakonec vůbec. Výměna ŘJ motoru(ne čerpadla) u RomanKa auto šlape jak má. Zaplatil to prodejce v záruční době. Kontaktuj RomanKa a určitě se domluvíte, já su spokojený. Navíc to bylo za hubičku vzhledem k tomu, jakýma ciframa se tady háže.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 DTi nenaskocila a skapala :(

Příspěvek od denny » 19 dub 2009, 20:30

Luboši,ty máš úplně jiný systém.Máš čerpadlo VP30,to má svoji jednotku na sobě.Kolega tady řeší zcela jiný systém.To jen abychom tu nemíchali jabka s hruškama.Vždy záleží na typu motoru.Ty máš X17DTL a on Y17DT a to jsou zcela odlišné systémy i motory.Ty máš něměcký a on japonský.Ty máš Opel motor a on ISUZU.

Odpovědět