Zaujimavá chyba.

Odpovědět
brato
Příspěvky: 7
Registrován: 28 lis 2006, 18:40

Zaujimavá chyba.

Příspěvek od brato » 16 dub 2009, 11:39

Asi pred 1,5rokom mi zasvietil servis na palubovke.Tak som skočil na diagnostiku.Diagnostika ukazala že je špatny snimač klukoveho hriadela.Chlapik mi ten snimač pozrel vyčistil dal ho naspat ale bolo všetko ok.Za ten rok 1,5 som urobil na Astre G 1,7DTI asi 50000km všetko bolo ok.Až pred včerom som isiel zo zahraničia domov a troška som jej stupal na krk tak-140km a zrazu zas ten servis zasvietil.Ubral som plyn asi na 110km kontrolka vypla.Takto som išiel približne asi 800km.
Zaniesol som teda Astru do servisu na diagnostiku,ktora opat ukazala že je snimač klukoveho hriadela zly.
Majitel servisu mi povedal že to treba vymenit.Kupili teda snimač za 72euro namontovali my ho a že znova to ukazuje servis.Inak podotykam motor ide ako hodinky nebadal som žiaden ubytok vykonu alebo niečo podobne.Chlapik v servise mi povedal že to može byt ešte aj riadiaca jednotka.že vraj su v astre 2 riadiace jednotky jedna je niekde na vrchu a druha niekde na spodku.

čo si o tom myslite?A viemy niekto povedal kolko taka riadiaca jednotka na ASTRU G rok vyr.2002 1,7DTI stoji?


Dik za odpoved

Reklama
 

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaujimavá chyba.

Příspěvek od Hribek » 16 dub 2009, 11:48

Kolik stojí ta řídící jednotka to nevím, ale měl jsem úplně stejné problémy s astrou s tímto motorem, poprvé se vyměnil snímač za nějaký neorigo ale závada se po chvíli objevila znovu, tak se tam dal original a auto jezdilo v pohodě a potom jsem ji prodal tak dál už nevím. Ale s tou řídící jednotkou na mne dělali v servise taky BUBUBU.

brato
Příspěvky: 7
Registrován: 28 lis 2006, 18:40

Re: Zaujimavá chyba.

Příspěvek od brato » 16 dub 2009, 11:52

Hribek píše:Kolik stojí ta řídící jednotka to nevím, ale měl jsem úplně stejné problémy s astrou s tímto motorem, poprvé se vyměnil snímač za nějaký neorigo ale závada se po chvíli objevila znovu, tak se tam dal original a auto jezdilo v pohodě a potom jsem ji prodal tak dál už nevím. Ale s tou řídící jednotkou na mne dělali v servise taky BUBUBU.
No ved prave toto ma na tom seru najviac.Pozeral som na nete stoji okolo 100euro spod ruky.Tak neviem čo mam spravit idem teraz po auto idem snim do Innsbrucku cca 1600km hore dole a uvidim dufam že ma niekde neneha vyset. :lol:

Uživatelský avatar
Boči
Příspěvky: 2354
Registrován: 27 bře 2007, 14:41
Bydliště: Ostrava

Re: Zaujimavá chyba.

Příspěvek od Boči » 16 dub 2009, 12:01

ja muzu akorat rici, ze mam ten samej problem :( :arrow: motor X16XEL
Opel Astra G 1.6 16V X16XEL sportovní vložka K&N, sportovní výfuk Ulter Sport, pružiny Weitec -35/20 Obrázek
https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic.php?t=4398
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaujimavá chyba.

Příspěvek od Vojta » 16 dub 2009, 12:02

každopádně mi to nepřipadá jako "Zaujimavá chyba" 8)
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

brato
Příspěvky: 7
Registrován: 28 lis 2006, 18:40

Re: Zaujimavá chyba.

Příspěvek od brato » 16 dub 2009, 12:15

Teraz som prave volal do druheho servisu popisal som im chybu a povedal mi že podla neho nemože riadiaca jednotka odchadzat.Bud je pokazena alebo je dobra!Ze podla neho neho niečo medzi tym neexistuje.
Tak to vydim tak že asi kazdy servis bude mat na to iny nazor.A ja sa stoho možem akurat tak...pos*at..hihi :D

neužívej prosím vulgarismy a když už jo, tak tam jedno písmeno nahraď hvězičkou, dík :wink: Mike.S

Uživatelský avatar
Kraken
Příspěvky: 457
Registrován: 20 srp 2008, 14:07
Bydliště: Košice

Re: Zaujimavá chyba.

Příspěvek od Kraken » 16 dub 2009, 12:41

brato píše:...že vraj su v astre 2 riadiace jednotky jedna je niekde na vrchu a druha niekde na spodku...
Dve? To ťažko, pozri si el. schémy. Jeden motor - jedna riadiaca jednotka, čo by asi robila tá druhá... :twisted:

Už by som do takého servisu nešiel.
Opel Astra Classic II 1,4 16V Twinport (Z14XEP) 5dv.

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaujimavá chyba.

Příspěvek od Hribek » 16 dub 2009, 12:43

:D i víc než dvě
ŘJ motoru
ŘJ čerpadla
ŘJ centrálu....
a kdoví čeho všeho ještě

brato
Příspěvky: 7
Registrován: 28 lis 2006, 18:40

Re: Zaujimavá chyba.

Příspěvek od brato » 16 dub 2009, 12:44

Kraken píše:
brato píše:...že vraj su v astre 2 riadiace jednotky jedna je niekde na vrchu a druha niekde na spodku...
Dve? To ťažko, pozri si el. schémy. Jeden motor - jedna riadiaca jednotka, čo by asi robila tá druhá... :twisted:

Už by som do takého servisu nešiel.
no nemam el.schemu ale dik za postreh asi to bude najlepšie ked ju odtial zoberem.

brato
Příspěvky: 7
Registrován: 28 lis 2006, 18:40

Re: Zaujimavá chyba.

Příspěvek od brato » 16 dub 2009, 12:46

Hribek píše::D i víc než dvě
ŘJ motoru
ŘJ čerpadla
ŘJ centrálu....
a kdoví čeho všeho ještě

no tak si vyber.... :D kto ma pravdu?

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaujimavá chyba.

Příspěvek od Hribek » 16 dub 2009, 12:48

OBA, myslím že vím jak to Kraken myslel, ale ŘJ je v autě prostě několik

Odpovědět