Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od denny » 19 bře 2009, 19:01

Choze L píše:Zkuste poradit.
Díval jsem se na Auto Kelly, a podle vašich příspěvků se mi zamlouvají
kotouče ATE Power Disc a desky ATE, ale jak je to se senzorem opotřebení?
Píšou:
výstražný kontakt: bez integrovaneho kontaktu vystrahy opotrebeni
výstražný kontakt: s akustickou vystrahou opotrebeni.

Jak to máme my na X16XEL. Píše mi to po nastartování BREMSBELAG, tak tam nějaký senzor asi bude ne?

Díky.
Ten akustický je kus prohnutého ocelového plechu nastaveného cca na 1mm obložení a pak nepříjemně skřípe.
Ty ale potřebuješ el.var kontakty-ATE je dodává též-jsou uvedené v katalogu,nemusíš mít origo Opel.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Choze L
Příspěvky: 73
Registrován: 15 čer 2007, 19:52
Bydliště: Havířov

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od Choze L » 20 bře 2009, 07:52

Mám tomu rozumět tak, že když měním destičky tak měním i kontakty?
Proč bych měl měnit indikátory když to píše bremsbelag? Píše to přece proto, že brzdová destička již nemá dostatečnou tloušťku a já vím že jsou opravdu asi jen cca 3-4 mm tlusté.
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu

Uživatelský avatar
tesario
Příspěvky: 625
Registrován: 17 srp 2007, 20:54
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od tesario » 20 bře 2009, 08:25

Tu hlášku ti to píše proto, protože už máš tak sjetý destičky, že ten kontakt chyta "kostru" a hlásí ti to do pal. pc abys to vyměnil. Já měl zlomený ten konkakt, proto mi to tu hlášku pořád ukazovalo. Jinak v tvým případě stačí vyměnit jen destičky.

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od denny » 20 bře 2009, 17:47

tesario píše:Tu hlášku ti to píše proto, protože už máš tak sjetý destičky, že ten kontakt chyta "kostru" a hlásí ti to do pal. pc abys to vyměnil. Já měl zlomený ten konkakt, proto mi to tu hlášku pořád ukazovalo. Jinak v tvým případě stačí vyměnit jen destičky.
Nemáš pravdu předsedo!
Kontakty u Opela nejsou jako u Fiatu nebo Renaultu.Tady do čidla vedou dva vodiče/je to proudová smyčka/a když je přerušíš/v plastu je řízneš kotoučem/tak se ti rozsvítí hláška.Když vodiče smotáš,tak to sice zhasne,ale už to to sílu desek nehlídá.Tento systém je na všech Opelech již od začátku hlídání síly destiček.Tedy již od Kadetta E r.v.1985.

Uživatelský avatar
tesario
Příspěvky: 625
Registrován: 17 srp 2007, 20:54
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od tesario » 20 bře 2009, 18:52

Mě to začalo svítit jak jsem měnil destičky a otec mi zlomil ten plastovej obal kontaktu co se zaklapne do destičky. Soudím, že tam přerušil kontakt v tom kabelu.

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od denny » 20 bře 2009, 20:59

tesario píše:Mě to začalo svítit jak jsem měnil destičky a otec mi zlomil ten plastovej obal kontaktu co se zaklapne do destičky. Soudím, že tam přerušil kontakt v tom kabelu.
j.j.tys je měnil asi dříve než to začalo svítit.Jinak když to začne svítit samo,tak to ten vodič uvnitř přeřízlo.


Uživatelský avatar
Choze L
Příspěvky: 73
Registrován: 15 čer 2007, 19:52
Bydliště: Havířov

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od Choze L » 24 bře 2009, 09:21

Tak se přiznám, že jsem teď dokonale zmaten. O co mi de?
Neřešme, jestli jsem už měl dávno měnit desky...

Potřebuju vědět: Když mám snímané opotřebení desek tak na to kupuju nějaké speciální desky s vývodem na nějaké kontakty, nebo koupím standardní desky třeba ATE 607115 v Kelly a ten kontakt snímače opotřebení se zapojuje někam do třmenu nebo kam vlastně?
U těchto desek se totiž píše, že jsou se bez integrovaného kontaktu výstrahy opotřebení.
Budou sice brzdit :D , ele bude možno snímat opotřebení?
Nechce se mi věřit, že to nikdo neřešil. Pokud možno bych nechtěl jen spojit dráty, abych obešel hlášení na pal. PC.

Díky za rady.
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od Trdlo » 24 bře 2009, 09:38

Ano, když máš kontrolu opotřebení, potřebuješ desky s integrovaným snímačem opotřebení. Jinak, když dáš desky bez toho, a neukostříš vodič, který se na desky napojuje, tak ti to nic hlásit nebude. Celej systém je v tom, že ve chvíli kdy se deska sjede na nějakou úroveň, tak se kontakt dotkne kostry a ty dostaneš hlášku. :wink:
END

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od APiK » 24 bře 2009, 10:02

Trdlo píše:Ano, když máš kontrolu opotřebení, potřebuješ desky s integrovaným snímačem opotřebení. Jinak, když dáš desky bez toho, a neukostříš vodič, který se na desky napojuje, tak ti to nic hlásit nebude. Celej systém je v tom, že ve chvíli kdy se deska sjede na nějakou úroveň, tak se kontakt dotkne kostry a ty dostaneš hlášku. :wink:
Díky Trdlo za objasnění. To víš, už se nemůžu té hlášky na palubním PC dočkat :oops: :roll: :| :mrgreen: . Čekám jí už brzo. :wink:
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
Choze L
Příspěvky: 73
Registrován: 15 čer 2007, 19:52
Bydliště: Havířov

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od Choze L » 25 bře 2009, 08:32

Díky všem za rady.
Ať nám to brzdí. :D
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW - X16XEL - Hatchback
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - B14NEL - CD 600 - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW - A14XER - CD 40 USB - výhřev sedadel a volantu

katamar
Příspěvky: 11
Registrován: 31 bře 2007, 13:10
Bydliště: ostrava

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od katamar » 05 dub 2009, 16:58

Ahoj kluci.Potřeboval bych poradit.Při přezouvání kol na letní mi mechanik říkal,že mám po smrti kotouče.Doma jsem je teda zkusil změřit.Májí 19,5 mm tloušťku.Ale nevím kolik je u asi orig.kotoučů původní tloušťka.U ATE píšou 23,8.Je to u všech výrobců stejné?
Mám je vyměnit,nebo stačí počkat až dojedu desky?Ty jsou totiž ještě celkem O.K.-mají cca 8 mm.
Díky,Katamar

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od spermin » 05 dub 2009, 18:56

přední 20 mm, pokud prudce nebrzdíš, můžeš pokračovat, ale buď připraven na výměnu.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
Chavron
Příspěvky: 657
Registrován: 10 črc 2007, 20:20
Bydliště: Slovensko - Zilina

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od Chavron » 06 dub 2009, 11:12

Ja uz mam nakupene, dopredu idu ATE Powerdisc, dozadu tusim Obycajne ATE kotuce, Dosticky Budu TRW Lucas.
Taktiez robim repas celych brzd vratane gumiciek, prachoviek. Repas by mal byt hotovy zajtra a koncom tyzdna to vymenim cele na aute...mal som moznost zohnat tie iste brzdy na vymenu :)

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Jaky typ brzdoveho oblozeni??Desticek,kotoucu?

Příspěvek od Trdlo » 06 dub 2009, 11:24

Tloušťka kotouče je +- nějaká desetina 24mm, minimální tloušťka udávaná výrobcem je 22mm, harniční 21mm. Pokud máš pod 21mm, což je tvých naměřených 19,5mm určitě, hrozí velké nebezpečí, že po zahřátí kotouč praskne a zasekne ti desky. Takže doporučuju rychle výměnu. A samozřejmě jak kotoučů, tak desek. V žádném případě nedávej jetý desky na nový kotouče!!!
END

Odpovědět