Vrzganie ;o) - Vrzání

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Uživatelský avatar
iwo126
Příspěvky: 283
Registrován: 28 úno 2008, 17:16

Příspěvek od iwo126 » 19 bře 2008, 17:59

mne to robilo aj na starych tlmicoch bolo to strasne a tie gumove silenbloky boli dost opotrebovane.myslel som ze to bolo tym.je to este pocut ale nie tak ako na starych. nove mam MONROE plyno- kvapalinove cena 1550 kus.

Reklama
 

Uživatelský avatar
pariah
Příspěvky: 101
Registrován: 01 úno 2008, 13:39
Bydliště: Brno

Příspěvek od pariah » 20 bře 2008, 06:46

Pánové tak sem problém s vrzáním a klepáním z kufru vyřešil.Trápilo mě to od výměny pneu a hrozně mi to trhalo nervy.Nechal sem vyměnit přes opelrychlý servis přední a zadní tlumiče a k tomu sem nechal vyměnit obě zadní pružiny(jedna byla prasklá).Můžu s klidným srdcem říct že autí je tichočký jako nikdy.Mechoš říkal že to bylo vymlácený uložení zadních tlumičů a když říkal vymlácený tak myslel uplně.Celý mě to vyšlo na 7300,-.
!!!Astra Forever!!!

Uživatelský avatar
Stand
Příspěvky: 226
Registrován: 16 lis 2006, 07:22
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stand » 20 bře 2008, 07:21

Potvrzuji že puvodcem vrzání jsou silenbloky, jelikož to vrže jen vzimně a to ještě pouze při přejetí retardéru, tak na to zvysoka s...
Již bývalá Astřila....

Uživatelský avatar
iwo126
Příspěvky: 283
Registrován: 28 úno 2008, 17:16

Příspěvek od iwo126 » 28 bře 2008, 21:47

silenbloky coho? zadnej napravy ?

Uživatelský avatar
Cabuko
Příspěvky: 104
Registrován: 30 dub 2007, 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od Cabuko » 30 bře 2008, 15:20

iwo126 píše:silenbloky coho? zadnej napravy ?
hm, no mne to vrzga tiez len ked vonku prituhuje ;o) bohuzial v posldnej dobe to uz nerobi len pri prejzde retarderu.. ale uz aj na nerovnostiach na ceste...ide to len od prednej napravy.. tiez myslim, ze to budu silenbloky.. no uvidime pri jarnej prehliadke to dam checknut a snad sa to za rozumnu cenu vyriesi...

Uživatelský avatar
iwo126
Příspěvky: 283
Registrován: 28 úno 2008, 17:16

Příspěvek od iwo126 » 30 bře 2008, 16:31

Cabuko píše:
iwo126 píše:silenbloky coho? zadnej napravy ?
hm, no mne to vrzga tiez len ked vonku prituhuje ;o) bohuzial v posldnej dobe to uz nerobi len pri prejzde retarderu.. ale uz aj na nerovnostiach na ceste...ide to len od prednej napravy.. tiez myslim, ze to budu silenbloky.. no uvidime pri jarnej prehliadke to dam checknut a snad sa to za rozumnu cenu vyriesi...
vcera som prevazal nejake veci a mal som sklopene zadne sedadla a to vrzganie bolo neznesitelne,tak som sa v tom trocha povrtal a dospel som k zaveru ze povodom toho vrzgania budu silenbloky zadnej napravy alebo pruziny

Uživatelský avatar
Sillmarilion
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2008, 21:15

Příspěvek od Sillmarilion » 14 pro 2008, 20:49

chlapi a co teda s tim.. me to zacalo delat taky. staci to jen nakapat olejem nebo je nutna nejaka servisova uprava. jeden z vas rika ze to jsou ´´silenbloky´´ (nevim jestli to pisu dobre) jeden ze tlumice, takze co s tim?

Uživatelský avatar
eXp10it
Příspěvky: 632
Registrován: 04 úno 2008, 20:31
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it » 14 pro 2008, 21:39

V létě jsem měl šílené problémy s vrzáním. Retardéry, sjezdy... v zatáčce při brždění auto znělo jako když se chce rozpůlit na dva kusy, pomohl osvědčený trik: Dva velké kýble plné vody chrstnuté nad kolo pod blatník Od té doby půl roku klid... takže všem doporučuju před měněním tlumíčů, stabilizačních tyčí, kloubů a kdoví čeho. Zmíněným zázrakem se prý řeší v servisech kde co a samozřejmě k plné spokojenosti opravychtivých majitelů vozů s náležitým vyůčtováním služeb :lol:

P.S.: Nutno podotknout že někdy dokáže nesnesitelně vrzat nějaký dobře zaseklý kamínek...
Naposledy upravil(a) eXp10it dne 14 pro 2008, 21:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sillmarilion
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2008, 21:15

Příspěvek od Sillmarilion » 14 pro 2008, 21:44

super.. vyzkousim vodu.. jen se jeste zeptam.. jaka ma byt.. tepla nebo studena? upozornuji pro pripadne narazky.. jsem kuchar tak se v autech nevyznam :D:D:D

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Příspěvek od Trdlo » 15 pro 2008, 13:24

eXp10it píše:V létě jsem měl šílené problémy s vrzáním. Retardéry, sjezdy... v zatáčce při brždění auto znělo jako když se chce rozpůlit na dva kusy, pomohl osvědčený trik: Dva velké kýble plné vody chrstnuté nad kolo pod blatník Od té doby půl roku klid... takže všem doporučuju před měněním tlumíčů, stabilizačních tyčí, kloubů a kdoví čeho. Zmíněným zázrakem se prý řeší v servisech kde co a samozřejmě k plné spokojenosti opravychtivých majitelů vozů s náležitým vyůčtováním služeb :lol:

P.S.: Nutno podotknout že někdy dokáže nesnesitelně vrzat nějaký dobře zaseklý kamínek...
Jj, akorát místo kýble vody se to jede wapkou, no a když ani to nezabere, tak na předek jeden spray s molynou, na zadek jeden a je po vrzání. Běžná praxe... i s tím vyúčtováním :oops:
Jinak většinou je zdrojem tohodle vrzání skutečně silentblok, popřípadě gumy u per, či v předu horní uložení. A na to fakt ta vody, či molyna pomůže. :wink:
END

K.
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2007, 19:01
Bydliště: jih moravy

Příspěvek od K. » 27 pro 2008, 14:29

Zdarec,předem hodně najetych km bez závad v novém roce.To vrzání za studena,který se ozývá z přední nápravy většinou zpusobuje pryžové uložení př.stabíku.Takže u aut ,co mají najeto 100t. a více ,vyměnit,a je pokoj. :)

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m1lan » 27 pro 2008, 15:25

Tiez to v zime pocuvam...nejak neriesim :P

zdenekp
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2008, 14:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vrzání při přejezdu nerovnosti

Příspěvek od zdenekp » 12 bře 2009, 15:59

Zdravím všechny!
Při přejetí nerovnosti a zhoupnutí auta (např. příčný práh) se ozve zavrzání z předních tlumičů.
Předpokládám, že to je jen od manžet a bude stačit promazat...??

Omlouvám se! Už se to tu řeší, ale "po slovensky" (vrzganie), proto jsem to nenašel :)
Zafira Z18XE '03 saturn blue

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání při přejezdu nerovnosti

Příspěvek od Frydex » 12 bře 2009, 17:00

Typnul bych to na uložení ramen, tam jsou taky gumy. Vrže to, když je zima hlavně... :wink:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie ;o)

Příspěvek od Mike.S » 12 bře 2009, 18:42

zdenekp: jak jsi psal, už se to tu řeší, ale ve slovenštině, tak proč si nezaložit ještě jeden topic v češtině, že :roll:
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Odpovědět