Kostitřas

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Kostitřas

Příspěvek od Trdlo » 02 bře 2009, 20:04

samper píše: tenhle problém mám taky a za ty 2 roky, co astru mám, se to dost zhoršilo..
myslel jsem, že je to spojkou, ale mechanik tvrdí, že ta je v pohodě a ještě nějaký čas vydrží, tak jsem to už pak neřešil a teď čtu tvůj příspěvek a říkám si, že to asi bude tím silentblokem na motoru
kde jsi ho prosím kupoval a jak se ten díl přesně jmenuje? mám stejný motor jako ty
moc díky
Jmenuje se to uložení motoru, v oplu přesně upevnění motoru.

Jedno je vlevo u filtr boxu - 5684051 - cena 1991,-
Druhý je vpředu zhruba zhruba na středu prosotru pro motor a rychlostku, dole - 684692 - cena 1991,-

A další jsou u převodovky. Jde o to, který máš špatný....
END

Reklama
 

Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Kostitřas

Příspěvek od samper » 03 bře 2009, 10:52

Trdlo píše:
samper píše: tenhle problém mám taky a za ty 2 roky, co astru mám, se to dost zhoršilo..
myslel jsem, že je to spojkou, ale mechanik tvrdí, že ta je v pohodě a ještě nějaký čas vydrží, tak jsem to už pak neřešil a teď čtu tvůj příspěvek a říkám si, že to asi bude tím silentblokem na motoru
kde jsi ho prosím kupoval a jak se ten díl přesně jmenuje? mám stejný motor jako ty
moc díky
Jmenuje se to uložení motoru, v oplu přesně upevnění motoru.

Jedno je vlevo u filtr boxu - 5684051 - cena 1991,-
Druhý je vpředu zhruba zhruba na středu prosotru pro motor a rychlostku, dole - 684692 - cena 1991,-

A další jsou u převodovky. Jde o to, který máš špatný....
Děkuju ti Trdlo :wink:
Astra G X16SZR Comfort

Jeff26
Příspěvky: 14
Registrován: 13 srp 2008, 21:47
Bydliště: Přerov

Re: Kostitřas

Příspěvek od Jeff26 » 11 bře 2009, 22:25

Ahoj, tak se podělím o můj příběh s podvozkem.Astru jsem koupil před rokem, už tenkrát trošku cinkaly přední stabilizátory.Ted se to zhoršilo a navíc budu dávat 17ctky kola, tak jsem to začal řešit.Přijel jsem do servisu ať mi je vymění a zkontrolují čepy atd.Dali nové, zlepšilo se řízení, do volantu nic nebouchá ale na čepy se vysrali ty byly v háji, takže hádka, nakonec jsme se dohodly a nechal jsem udělat jak vrchní tak spodní a pravou a levou stranu a zbíhavost, s tím že kdyby ještě něco našli ať mi zavolají. Nevolali, tak jsem si šel pro auto a servisman mi řek: máte to hotoví akorát bych ještě udělal silenbloky ramen, trošku bouchaj. Jsem se musel chytnout zvedáku páč jinach bych ho praštil.Nejde ani tak o peníze(platil jsem cca 5tis) i když budu muset znova dělat zbíhavost, ale jde mi o čas a o blbost servisu, prostě to nechápu už se tam neukážu. Sám dělám v servisním centru, sice lékařské techniky ale kdybych se já takhle choval k zákazníkům tak si nevidělám ani na chleba. Prostě není servis jako servis.
Jestli tam mám nějakou chybu tak asi jo páč mám fakt nervy a asi kdyby měli ještě otevřeno tak tam znova vletim (slivovička na žal bouchájících silenbloků)!!!

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Kostitřas

Příspěvek od Trdlo » 12 bře 2009, 07:59

Taky přístup no... :roll: Bohužel u některých servisů dost běžný, dělá se jen co zákazník řekne, ne co je potřeba...
No na obranu servisů můžu jen říct, ono už se kolikrát radši zákazníkovi nevolá, udělá se co chce a na další ho jen upozorní, lidi chtěj všechno levně a než po telefonu vysvětlíš co a jak je potřeby, vydělával by jsi jen na telefon....
Btw: Měnil jsi vnější a spodní čepy, ne vrchní a spodní. :wink: A po výměně silentbloků na ramenech geometrii dělat nemusíš, ta se nehne.
END

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostitřas

Příspěvek od denny » 12 bře 2009, 10:06

No já mám spíš zkušenosti,že 50%zákazníků raději nechce nic slyšet o svých závadách a hlavně je nechce řešit a platit.Jen to,co si vyloženě objednal.Když jim zdarma zjistíme dálší závady,tak jsou ještě nasraní.Moje klientela je spíš taková,že jsou rádi,že děláme ident.závad bezdemotážní třeba při výměně oleje a jen napíšeme upozornění a nej bližším termínu dle závažnosti závady ji vyřešíme.Takže tu první půlku tzv vysírů odkazuji raději jinam.Vždy si najdou někoho,kdo vymění olej a druhý den jim třeba dojdou desky nebo upadne výfuk....nebo se po..re něco co se mohlo odstranit hned.

Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Kostitřas

Příspěvek od samper » 12 bře 2009, 13:44

Dneska jsem mluvil s mechanikem, astra je u něj od úterka a řekl mi, že na nápravě je všechno v naprostým pořádku (až se mi tomu nechce věřit, že tyčky, čepy a silentbloky vydrží 160 tis.), ale asi je načatý ložisko v pravém kole :(
Poslední dobou už v tom někdy cinkalo fakt dost slyšitelně (při staženým okýnku), ale samozřejmě hned jak jsem mu to chtěl ukázat, nic ani nepísklo. Domluvil jsem se s ním, že to ještě nějaký čas necháme, ať se to projeví víc (prý pokud je to to ložisko, musí se komplet rozdělat celá náprava, tak to možná uděláme i spolu s kotoučema, který budou potřeba vyměnit).
Horší je, že co jsem tady tak nějak vyčetl, jeden ten náboj stojí minimálně 3500 a budou potřeba oba, protože prý většinou když se vymění jeden, za chvíli odejde i ten druhý :cry:
Ještě jsem se chtěl zeptat - zadek dost sedí, shodl jsem se s více lidma, že jsou unavený pružiny a už jsem si tady domlouval koupi nových (za pár nějakých zesílených 1200 kč). Napadlo mě vyměnit rovnou všechny 4, zajímalo by mě - na co všechno mají pružiny vliv? Bude to pak třeba i líp tlumit nerovnosti a chovat se v zatáčkách? Tlumiče jsou ok.
Astra G X16SZR Comfort

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostitřas

Příspěvek od Mike.S » 12 bře 2009, 18:45

denny píše:No já mám spíš zkušenosti,že 50%zákazníků raději nechce nic slyšet o svých závadách a hlavně je nechce řešit a platit.Jen to,co si vyloženě objednal.Když jim zdarma zjistíme dálší závady,tak jsou ještě nasraní.Moje klientela je spíš taková,že jsou rádi,že děláme ident.závad bezdemotážní třeba při výměně oleje a jen napíšeme upozornění a nej bližším termínu dle závažnosti závady ji vyřešíme.Takže tu první půlku tzv vysírů odkazuji raději jinam.Vždy si najdou někoho,kdo vymění olej a druhý den jim třeba dojdou desky nebo upadne výfuk....nebo se po..re něco co se mohlo odstranit hned.
proč nemáš dílnu někde poblíž :cry: :cry: takový přístup by se mi taky líbil 8)
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
Hosha
Příspěvky: 6
Registrován: 01 lis 2010, 19:58
Bydliště: Město Albrechtice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostitřas - ŘEŠENÍ

Příspěvek od Hosha » 28 kvě 2011, 13:21

Měl jsem úplně stejný problém.. takový trochu příběh.. při rozjíždění skákal předek, někdy míň, někdy víc, třeba při rozjíždění do kopečka skákal předek jak blázen. Mám géčko X16SZR Caravan, přední náprava absolutně OK, v nápravě žádný problém, kola 215/45 R17, žádný problém, skákalo to i na 15'' plechách, spojka kompletně nová.. prostě žádné věci, které píšete, ve kterých vidítě problém. Vyměnil jsem i zadní silentblok na motoru, který stál podle mě za nic a pořád to samé. Až se mi jednoho krásného dne propadl spojkový pedál až na podlahu bez odporu, když jsem řadil z 2. na 3. Prostě netlačil kapalinu - odešlo hydraulické vypínací ložisko. No dal jsem nové, LUK, nejdražší které šlo v domnění, že to bude kvalita, odvzdušňuju, prásk - z převodovky zase začala téct brzdová kapalina. No nic, druhé ložisko, tentokrát kovové, předchozí LUK byl bohužel plast. Důkladně odvzdušněno, auto zase jezdí. Ovšem problém se skákáním předku už neznám!!! Takže radím vyměnit spojkové ložisko, příp. odvzdušnit spojku. Mně to ložisko odešlo, díky němu jsem vyřešil i problém se skákáním předku. Fakt to dělá ložisko.

Odpovědět