Motor od oleje - co se stalo?

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od Arwy » 01 bře 2009, 18:13

No vidíš - netreba robiť hneď paniku. Ja jazdím tiež väčšinou len krátke trasy cca 3 km. Dôležitá je voda v nádržke. Ak sa nestráca je to OK.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od samper » 01 bře 2009, 18:35

Arwy píše:No vidíš - netreba robiť hneď paniku. Ja jazdím tiež väčšinou len krátke trasy cca 3 km. Dôležitá je voda v nádržke. Ak sa nestráca je to OK.

Jo jo, jezdím krátký trasy, snad je to tím. Voda se neztrácí, hadice měkká, bublání je podle vás taky v pohodě, tak vlastně jsem se 14 dní zbytečně stresoval :)
Astra G X16SZR Comfort

EnRico
Příspěvky: 19
Registrován: 01 zář 2008, 10:01
Bydliště: Praha

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od EnRico » 03 bře 2009, 10:21

Taky jsem ten šlem měl a zbytečně plašil. V zimě fakt normální.
  • Astra G Caravan Comfort 2.0 DTI (Y20DTH), MT
  • Zafira A Elegance 2.2 (Z22SE), AT
  • Zafira A Njoy 2.0 DTI (Y20DTH), AT


Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od langdon2 » 03 bře 2009, 10:23

No ja neviem, jazdim dost casto po meste kratke trate, ale ten slem, puding som tam nemal nikdy.
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od samper » 03 bře 2009, 10:44

langdon2 píše:No ja neviem, jazdim dost casto po meste kratke trate, ale ten slem, puding som tam nemal nikdy.
No, nevim jak tvoje 1.4, ale moje 1.6 má následující režim:
ráno nastartování, nechám cca 5-7 min. běžet, dám si cígo, pak jedu 1,2 km do práce, pak to samé když jedu domů na oběd, cca po čtyřech hodinách, takže zase 1,2 km. Pak z oběda do práce a zase z práce domů. Do toho nějaký další ježdění po Praze v rámci potřeby, občas, cca 1x za 14 dní nějaká větší dálka. Takže toliko o mých krátkých tratích :D
Astra G X16SZR Comfort

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od Majesty » 03 bře 2009, 10:54

Můj režim: Ráno jízda 2km, pak cca 5hodin stání, následuje jízda 10km, opět 5hodin stání, pak zpátky 10km. Kromě toho občas ještě jízdy po městě do 3km. Stále startování, popojíždění a pořád prakticky studený motor. Spotřeba 10,5 a čas od času mám na víčku nebo měrce taky trochu šlem. V zimě je to normální. Motor se i po dvou kilometrech uvnitř ohřeje, venku je zima, takže tam vždycky zkondenzuje trochu vody a ta pak s olejem udělá šlem.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od samper » 03 bře 2009, 11:05

Majesty píše:Můj režim: Ráno jízda 2km, pak cca 5hodin stání, následuje jízda 10km, opět 5hodin stání, pak zpátky 10km. Kromě toho občas ještě jízdy po městě do 3km. Stále startování, popojíždění a pořád prakticky studený motor. Spotřeba 10,5 a čas od času mám na víčku nebo měrce taky trochu šlem. V zimě je to normální. Motor se i po dvou kilometrech uvnitř ohřeje, venku je zima, takže tam vždycky zkondenzuje trochu vody a ta pak s olejem udělá šlem.
Taky dobrý :lol:
A jsem rád, že nejsem sám, kdo astřičku trápí krátkými trasami, i když je fakt, že nikdy nejedu hned, pokaždý motor nechám pár minut běžet, aby jí to tak nebolelo :wink:
Astra G X16SZR Comfort

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od Majesty » 03 bře 2009, 11:12

To já taky, ale stejně je to spíš jen pro dobrý pocit. Mě taky tekl olej, takže jsem ve všem hledal závadu, pořád to kontroloval a těsně před opravou jsem byl ve stavu, kdy jsem prostě a jasně slyšel, že to v motoru klepe a při jízdě cítím odpor v motoru. Měl jsem špatný gufero pod řemenicí. Vyměnil jsem ho i s olejem a najednou slyším, jak si motor pěkně vrní a jak mi to teď pěkně jede. Je to jen normální stav vlastní mysli. Pokud ti neubývá voda, je pořád čistá, nepřibývá olej a z měrky není výrazně cítit benzín nebo není najednou výrazně čistší a řidší, tak to nebude nic vážnýho.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od samper » 03 bře 2009, 11:38

Majesty píše:To já taky, ale stejně je to spíš jen pro dobrý pocit. Mě taky tekl olej, takže jsem ve všem hledal závadu, pořád to kontroloval a těsně před opravou jsem byl ve stavu, kdy jsem prostě a jasně slyšel, že to v motoru klepe a při jízdě cítím odpor v motoru. Měl jsem špatný gufero pod řemenicí. Vyměnil jsem ho i s olejem a najednou slyším, jak si motor pěkně vrní a jak mi to teď pěkně jede. Je to jen normální stav vlastní mysli. Pokud ti neubývá voda, je pořád čistá, nepřibývá olej a z měrky není výrazně cítit benzín nebo není najednou výrazně čistší a řidší, tak to nebude nic vážnýho.
OK. Podle toho co píšeš, by to mělo být v pořádku. Uvidím co řekne mechanik, nechá to pro jistotu otlakovat a mrkne na všechno, tak se pak pochlubím, jak jsem dopadl.
Astra G X16SZR Comfort

Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od samper » 12 bře 2009, 13:38

Zdravím všechny,
tak astra je od úterka u mechanika a mám samé dobré zprávy :)
Motor je prý naprosto v pořádku, ten šlem byl opravdu jen z krátkých tras. Voda čistá, žádný bublinky, hadice měkoučká, prostě všechno v cajku. Co se týče toho těsnění na vačce, tak je to prý přesně jak tady někdo psal - dá se to přetěsnit, ale časem to zas začně téct. Až se oteplí, pořádně umyjeme motor a uvidí se, jak moc to uniká, ono je to fakt jen takový mastný, ale pod autem je sucho, tak to snad nebude nic závažnýho. A prý při těch kilometrech má motor právo trochu si někde ustříknout :D

Nevěděl by prosím někdo kolik stojí ten origo těsnící kroužek a co je to přesně za díl (kód)?
Astra G X16SZR Comfort

Uživatelský avatar
HonzP
Příspěvky: 1101
Registrován: 08 dub 2009, 13:54
Bydliště: Praha, Písek

Re: Motor od oleje - co se stalo?

Příspěvek od HonzP » 28 dub 2009, 15:53

Vím, že je asi zhůvěřilost psát tenhle příspěvek skoro začátkem května, ale nedá mi to.... Co jsem se bavil s víc lidmi, kterým věřím, všichni říkali přijď ráno k autu, nastartuj, zameť sníh a hned jeď. Bez čekání a běhu motoru na volnoběh (když člověk škrábe, tak nastartovat třeba před posledním hotovým oknem). Jet piánko, nedivočit a tak že se motor prohřeje naprosto bezpečně. Delší dobu - pár minut čekat - doporučili tatíkovi s golfem II 1,6 GTD, ale to je motor 20 let starej.... Resumé: při jízdě ihned se motor prohřeje dřív, daleko míň to žere, neztrácí se čas a motor se prý stejně neušetří...
Astra H 1,9CDTI caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Odpovědět