Kostitřas

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Kostitřas

Příspěvek od samper » 27 úno 2009, 21:42

Zdravím všechny, omlouvám se že zakládám nové téma, ale vlastně konkrétně nevím, pod co svůj dotaz zařadit. Astře bude v létě 11 let, tachometrových 160 tis. km (ale máme jí 2 roky a pán, co nám ji prodal, to stopro stočil cca o 50..). Loni jsme nechali vyměnit všechny čtyři tlumiče, ale poslední dobou mám pocit, že jdou od kol větší a větší rázy, při průjezdu Prahou se skoro stydím, když někoho vezu. Jsou to rány, jak kdyby auto netlumilo, mělo přehuštěný pneu nebo tak něco. Nejde ani tak o drnčení plastů v interiéru, to bych řekl je ještě v pohodě, ale hlavně ty hrboly (všem dírám se samozřejmě vyhybám). Tlumiče bych asi vyloučil, je na nich najeto cca 25000 km, ale napadlo mě - co třeba pružiny? Nebudou už unavený a nemůžou ty rázy od kol způsobovat ony? Autům moc nerozumím, všechno se učím tady na fóru s každou další závadou :lol: ale tohle mě fakt strašně štve a rád bych s tím něco udělal. Potřebuju, aby astra ještě cca 2 až 3 roky sloužila, než našetříme na GTC :D
Oproti jiným astrám se mi taky zdá, že zadek dost sedí, někdy to vypadá, jako by byl naložený kufr cementem a předek že je výš, proto mě napadají ty pružiny. Prasklé snad nejsou, nevím jestli bych to teda vůbec poznal, ale někde tady jsem četl, že můžou být už staré a unavené. Co jiného by to ještě mohlo být? Pokud ty pružiny, asi bych neinvestoval do funglovek, to jen kdyby se mi je povedlo sehnat za dobrou cenu, ale zkusil bych přes kluky tady, od kterých už pár dílů mám, sehnat nějaký "neunavený", co říkáte?
Astra G X16SZR Comfort

Reklama
 

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostitřas

Příspěvek od Frydex » 27 úno 2009, 22:26

Můžeš mít vymlácené "kosti" stabilizátoru. Je to nejčastější jev třískání od přední nápravy...
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Kostitřas

Příspěvek od samper » 27 úno 2009, 22:30

Frydex píše:Můžeš mít vymlácené "kosti" stabilizátoru. Je to nejčastější jev třískání od přední nápravy...
Moc díky, nechám to zkontrolovat. Říkal jsem si, že na té nápravě je všechno původní, tak bude chtít něco vyměnit, ale netušil jsem co. Někde jsem tady o těch kostech četl a co si vzpomínám, tak to nebylo nic extra nákladnýho, je to tak?
Astra G X16SZR Comfort

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostitřas

Příspěvek od Defender » 27 úno 2009, 22:48

No taky mne to čeká :wink: , mám 202T takže normální spotřebák a ano, nemělo by to být až tak nákladný, teda co jsem tady četl :D
Mobil : 602318645

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostitřas

Příspěvek od Frydex » 27 úno 2009, 22:52

No třeba v AutoKelly koupíš od fy Febi nebo Delphi těsně pod 500,-Kč za kus. Potřebuješ Na každou stranu jednu...

EDIT: u Opla okolo 750,-
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: Kostitřas

Příspěvek od AstraMan » 27 úno 2009, 22:55

Chlapi a co když při jízdě po nerovnostech je vše OK, ale při rozjezdech si předek jakoby zaskáče? Dělá to kámošovi pažout 206... Dělá mu to jen občas, někdy do kopce, někdy když potřebuje odpíchnout. Měl podezření na spojku, ale tou to snad nebude... Tlumiče OK, pružiny OK, čepy/klouby ( nevím přesně ) OK, takže by to také mohly být ty tyčky stabilizátoru, co?
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostitřas

Příspěvek od Frydex » 27 úno 2009, 23:02

Spíš urvaný silenblok na motoru...
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: Kostitřas

Příspěvek od AstraMan » 27 úno 2009, 23:04

To rozhodně ne, ty má v pořádku... Koukali jsme na to chvíli potom, co se urval mě :wink:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
milhaus
Příspěvky: 97
Registrován: 06 bře 2007, 00:06
Bydliště: Praha

Re: Kostitřas

Příspěvek od milhaus » 28 úno 2009, 00:08

taky mi skakal predek pri rozjezdu mel jsem v haji silentblok na motoru,stal me 1690kc,ted uz to neskace.
Opel astra G caravan,1,6 8v,alu 16,AE s xenony,brzdy ATE POWERDISK,4x pytel,4x el.okna,klima,park senzory,atd..

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: Kostitřas

Příspěvek od AstraMan » 28 úno 2009, 00:44

Tak to bude řešení na dlouhou trasu, jak to tak vidím... Kdyžtak mě prosím někdo napiště přes SZ, jak poznám laidským okem, že je už špatnej, protože mě připadaly v pořádku ( neorezlé a na všech šroubech + v servisu také údajně OK ) :|
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

tappaja
Příspěvky: 347
Registrován: 31 led 2007, 00:15
Bydliště: Úvaly
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostitřas

Příspěvek od tappaja » 28 úno 2009, 15:29

Ja nevim, ale skakani kol pri odpichu jsou tlumice v haji. Me, aby toho nebylo malo, vytek levej predni tlumic, K&N, najeto asi 4000km, takze objednat novej, prehodit a "starej" zrepasovat.
99' Astra Caravan 1.6 16V

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: Kostitřas

Příspěvek od AstraMan » 28 úno 2009, 21:59

Jak jsem psal, je to pro mě záhada, protože vše ( co by tomu nasvědčovalo od ostatních ) je v pořádku...
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Kostitřas

Příspěvek od Trdlo » 01 bře 2009, 08:30

Tlumiče, horní uložení tlumičů, kosti, silenbloky ramen, spodní čepy na ramenech, klouby. Jedno z toho je pryč, co, to je potřeba zjistit. Ale typoval bych za spodní čepy. :wink: V ničem jiným to bejt nemůže. Spojka který se obáváš by se projevovala jinak a hlavně poznáš, že to dělá spojka.... :|
END

Uživatelský avatar
samper
Příspěvky: 76
Registrován: 12 led 2009, 14:37
Bydliště: Praha

Re: Kostitřas

Příspěvek od samper » 01 bře 2009, 11:59

milhaus píše:taky mi skakal predek pri rozjezdu mel jsem v haji silentblok na motoru,stal me 1690kc,ted uz to neskace.
tenhle problém mám taky a za ty 2 roky, co astru mám, se to dost zhoršilo..
myslel jsem, že je to spojkou, ale mechanik tvrdí, že ta je v pohodě a ještě nějaký čas vydrží, tak jsem to už pak neřešil a teď čtu tvůj příspěvek a říkám si, že to asi bude tím silentblokem na motoru
kde jsi ho prosím kupoval a jak se ten díl přesně jmenuje? mám stejný motor jako ty
moc díky
Astra G X16SZR Comfort

Tony
Příspěvky: 76
Registrován: 31 kvě 2008, 11:08

Re: Kostitřas

Příspěvek od Tony » 02 bře 2009, 17:06

Moje auti je taky takovej malej kostitřas...:--))asi to bude tím že mám 17 215/40 :?: :?:
jezdím v Brně a už teď dělám na ulicích slalomy protože těch dír je že to člověk ani nespočítá...a to si to neumím představit v Práglu.
Tak už konečně patřím mezi Vás Astra 1.6 8v

Odpovědět