Denní svícení

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Denní svícení

Příspěvek od APiK » 23 úno 2009, 22:07

Frydex píše:Možná je rozdíl v HB a Combi...
To je možný. Nebo třeba v r.v.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Reklama
 

Uživatelský avatar
rom
Příspěvky: 24
Registrován: 03 kvě 2007, 20:56

Re: Denní svícení

Příspěvek od rom » 24 úno 2009, 07:25

Vidím, že to není u všech stejné.

Já jsem právě vylezl z mé Záfy. Vše platí, jak jsem psal výše. Budíky na přístrojovce a středovej panel jsou mrtvé. Šťáva však teče do podsvícení el. ovladačů oken a zrcátek. Moc velkou úsporu energie bych v zapojení modulu asi nespatřoval. Navíc při pootočení klíče do první polohy se mi automaticky rozsvítí parkovačky. Ty jsou v tuto chvíli napájeny z baterie. Bo ne?? Ovšem ten kdo rozsvěcuje světla manuálním otočením ovladače, určitě světla zapíná, až když mu běží motor a to funguje dobíjení. Bo ne? Nehledě na to, že když chci dětem v autě v současném mrazivém počasí někde na parkingu u supermarketu přitopit, tak bych při tom taky nemusel svítit. Co je však důležité si uvědomit. Věcička se nazývá Modul automatického spínání světel - a k tomu má také sloužit. Pro mne je dnes důležité, že nemusím myslet na to, jestli mám nebo nemám rozsvíceno a rodině to ušetří prašule za pokuty + body. Čaues
Naposledy upravil(a) rom dne 24 úno 2009, 07:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Denní svícení

Příspěvek od mexxo » 24 úno 2009, 07:33

A nemohlo by to byť tým problémom s popraskanou izoláciou drátov v gumovej priechodke do 5tych dverí? Malý skratík...

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Denní svícení

Příspěvek od Arwy » 24 úno 2009, 07:45

Osvetlenie ŠPZ je u určitých modelových rokoch napájané od pravého obrysového svetla. Pre overenie skús vybrať poistku F2.7 a obrysové svetlo a osvetlenie ŠPZ by malo zhasnúť.
ŠPZ nesvieti len u prvých modelových rokoch.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Denní svícení

Příspěvek od APiK » 24 úno 2009, 07:54

Arwy píše:Osvetlenie ŠPZ je u určitých modelových rokoch napájané od pravého obrysového svetla. Pre overenie skús vybrať poistku F2.7 a obrysové svetlo a osvetlenie ŠPZ by malo zhasnúť.
ŠPZ nesvieti len u prvých modelových rokoch.
A je to venku 8) .
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
rom
Příspěvky: 24
Registrován: 03 kvě 2007, 20:56

Re: Denní svícení

Příspěvek od rom » 24 úno 2009, 08:03

Arwy píše:Osvetlenie ŠPZ je u určitých modelových rokoch napájané od pravého obrysového svetla. Pre overenie skús vybrať poistku F2.7 a obrysové svetlo a osvetlenie ŠPZ by malo zhasnúť.
ŠPZ nesvieti len u prvých modelových rokoch.
O.k. Arwy, ani to zkoušet nebudu. Nevidím v tom podstatu. Hlavně že škrtnu a svítím.

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od MAX - CZ » 24 úno 2009, 10:08

Měl bych takový dotaz. Protože mam Záfu od Talošů, tak tam nemam přípravu pro ten modul, ani zapojení do pojistkovky, takže tato varianta pro mě nepřipadá v úvahu. Ale kdybych koupil "denní světla" LED, jde to nějak zapojit tak aby se mi to rozsvítilo s otočením klíčku? Prostě abych na to nemusel mít další vypínač (nechci kvůli tomu vrtat do palubky)? O elektrice vim jen že kope :shock: , takže bych asi pak stejně někoho požádal o zapojení. :D
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Denní svícení

Příspěvek od APiK » 24 úno 2009, 10:33

MAX - CZ píše:Protože mam Záfu od Talošů, tak tam nemam přípravu pro ten modul, ani zapojení do pojistkovky,
Já mám taky Astru od Talošů, a konektor tam byl.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od Frydex » 24 úno 2009, 11:11

U těch lepších LED světel pro denní svícení je modul, který to rozsvěcuje po nastartování, už součástí balení... Pak už stačí někoho blbého, který ti to zapojí.. :wink:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
rom
Příspěvky: 24
Registrován: 03 kvě 2007, 20:56

Re: Denní svícení

Příspěvek od rom » 24 úno 2009, 15:08

Frydex píše:U těch lepších LED světel pro denní svícení je modul, který to rozsvěcuje po nastartování, už součástí balení... Pak už stačí někoho blbého, který ti to zapojí.. :wink:
Jak píše Frydex záleží na ceně světel. Některé sety se s modulem opravdu neprodávají. Viděl jsem dvaatřicetidiodovku ideální do masky pro naše Záfy(i s homologací). Moc by Záfě slušela. Taky mám nutkání jí pořídit, ale nebyla s modulem. Fotku někde vykopu, pak ji dodám i cenu uvedu.

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Denní svícení

Příspěvek od Arwy » 24 úno 2009, 15:54

rom píše:
Arwy píše:Osvetlenie ŠPZ je u určitých modelových rokoch napájané od pravého obrysového svetla. Pre overenie skús vybrať poistku F2.7 a obrysové svetlo a osvetlenie ŠPZ by malo zhasnúť.
ŠPZ nesvieti len u prvých modelových rokoch.
O.k. Arwy, ani to zkoušet nebudu. Nevidím v tom podstatu. Hlavně že škrtnu a svítím.
Tak mrkol som do schém a MR 1999-2001 ŠPZ nesvieti a od MR 2002 by mala svietiť aj ŠPZ.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Uživatelský avatar
rom
Příspěvky: 24
Registrován: 03 kvě 2007, 20:56

Re: Denní svícení

Příspěvek od rom » 24 úno 2009, 19:36

MAX - CZ píše:Měl bych takový dotaz. Protože mam Záfu od Talošů, tak tam nemam přípravu pro ten modul, ani zapojení do pojistkovky, takže tato varianta pro mě nepřipadá v úvahu. Ale kdybych koupil "denní světla" LED, jde to nějak zapojit tak aby se mi to rozsvítilo s otočením klíčku? Prostě abych na to nemusel mít další vypínač (nechci kvůli tomu vrtat do palubky)? O elektrice vim jen že kope :shock: , takže bych asi pak stejně někoho požádal o zapojení. :D
Sice jsem zatím nenašel ty s 32 ledkama, ale i 28 je dobrých. Cena 1.850,-- Kč. Kdoví, jestli jsem si těch 32 kdysi nezapamatoval špatně.

Odkaz např. zde: http://auto-doplnky.com/eshop/svetla-os ... clg02.html

Jinak - problematika s denním svícením LEDkama se již na fóru též řešila.

odmazán duplicitní příspěvek a odkaz upraven jako odkaz 8) Mike.S

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení

Příspěvek od MAX - CZ » 24 úno 2009, 20:53

APiK píše:
MAX - CZ píše:Protože mam Záfu od Talošů, tak tam nemam přípravu pro ten modul, ani zapojení do pojistkovky,
Já mám taky Astru od Talošů, a konektor tam byl.
Měl jsem to rozdělaný několikrát, a hledal jsem i v pojistkovce a opravdu nic. :cry:

Jinak díky všem za ty tipy. :wink:
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
Eddy
Příspěvky: 101
Registrován: 08 led 2009, 13:59
Bydliště: Hlohovec, Slovakia

Re: Denní svícení

Příspěvek od Eddy » 25 úno 2009, 14:23

APiK píše:
MAX - CZ píše:Protože mam Záfu od Talošů, tak tam nemam přípravu pro ten modul, ani zapojení do pojistkovky,
Já mám taky Astru od Talošů, a konektor tam byl.
Ahoj Apík, dnes doobeda som hladal ten konektor den. svietenia asi 5 min. od spodu od pedálov a nič som zatial nenahmatal. :cry: Na tej Tvojej fotke je asi v ktorom mieste ten konektor, s toho obrázku sa to nedá určiť. :o Diky !
Astra G, Y20DTL /60kW/r.v.99

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Denní svícení

Příspěvek od APiK » 25 úno 2009, 14:28

Eddy píše:
APiK píše:
MAX - CZ píše:Protože mam Záfu od Talošů, tak tam nemam přípravu pro ten modul, ani zapojení do pojistkovky,
Já mám taky Astru od Talošů, a konektor tam byl.
Ahoj Apík, dnes doobeda som hladal ten konektor den. svietenia asi 5 min. od spodu od pedálov a nič som zatial nenahmatal. :cry: Na tej Tvojej fotke je asi v ktorom mieste ten konektor, s toho obrázku sa to nedá určiť. :o Diky !
Jakoby na kabelovém svazku za pojistkovou skříní. Bývá omotán černou páskou ke svazku. Nejlepší je opravdu sundat dekl nad pedály a rukou jít po kabelovém svazku směrem nahoru k pojistkové skříni. Ruka zhruba po loket a je tam (anebo taky třeba není). Já ho taky nenašel hned napoprvé. Z fotky to zřejmé není, protože to prostě nejde vyfotit - foceno poslepu mobilem zastrčeným kamsi asi na 10tý pokus :D :wink: .
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Odpovědět