Paměťový cyklovač stěračů

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Boba_

Příspěvek od Boba_ » 04 čer 2006, 20:41

Nemate nejaky podrobnejsi postup jak to relatko z favorita namontovat? Nevyznam se moc v elektrice v aute. Nebo (Majki) kolik stala ta montaz v servise Opel? Dik.

Reklama
 

HeliMan
Příspěvky: 20
Registrován: 28 kvě 2006, 13:44
Bydliště: Přerov

Paměťový cyklovač stěračů

Příspěvek od HeliMan » 05 čer 2006, 08:58

Bojužel jsem se k tomu ještě nedostal, nebyl čas. Jak zjistím, jak se dostanu k té páčce na stěrače nebo k tomu vývodu č.9 co z ní vede, tak potom zkusím nakreslit schéma a dát to sem. Není to jinak opravdu složité.
Opel Zafira 2.0 DTI 16V

Uživatelský avatar
Hany
Příspěvky: 538
Registrován: 09 čer 2006, 21:29
Bydliště: Napajedla, Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hany » 09 čer 2006, 23:14

Myslím si, že je to lepší, pokud napřed jen nastříkáš a pak setřeš, na mojí původní Astřici F, jsem to měl automaticky, jen jsem drcl do ostřikovače, hned se rozjeli stěrače a podle toho to sklo vypadalo, poškrábané jak hrom. To šéma bych taky uživil, dobrá věc.
Apropó co tak cyklovač zadního stěrače? už to někdo zkoušel?

HeliMan
Příspěvky: 20
Registrován: 28 kvě 2006, 13:44
Bydliště: Přerov

Paměťový cyklovač stěračů

Příspěvek od HeliMan » 11 čer 2006, 09:10

V podstatě je to samé co pro přední stěrače. Opět se jedná o stejný princip. Jen se zapojí po úpravě místo původního relátka na zadní stěrač. V následujících 14 dnech bych mohl mít hotovou finálnní verzi a potom dám vědět. Zatím počítám, že mi bude stačit pro přední stěrače. Mám Žirafu asi 4 týdny a párkrát jsem jel v dešti a ten zadní jsem nijak zvláš't nepotřeboval měnit.
Opel Zafira 2.0 DTI 16V

Majky
Příspěvky: 55
Registrován: 08 dub 2006, 15:33
Bydliště: Skalica/Slovensko

Příspěvek od Majky » 13 čer 2006, 23:12

no stálo ma to cca 2000 Kč.....vela...málo...neviem, proste som to chcel
Astra G, rv.2005, 5-dv., 66kW/90k 1,4Twinport

HeliMan
Příspěvky: 20
Registrován: 28 kvě 2006, 13:44
Bydliště: Přerov

Paměťový cyklovač stěračů

Příspěvek od HeliMan » 28 čer 2006, 22:08

Zdravím, dnes jsem se konečně doastal k tomu cyklovači. Tady je tedy postup.
Bohužel jsem neměl s sebou fotoaparát, tak snad to pochopíte takto:

1. Vyšroubovat dva křížové šrouby, které drží sloupek volantu nahoře
2. Vyndat horní kryt
3. Vytáhnout přepínač stěračů a odpojit žlutočerný vodič se svorkovnice, označen je "J" a číslo vývodu je "9"
4. Tento doporučuji zaizolovat, aby se někde nevyzkratoval
5. Místo původního zapojit nový drát a ten natáhnout tam, kde bude relé, v mém případě jsem to táhl k pojistkové skříňce. Je označen na obrázku "A"
6. To je jediná věc, která vyžaduje trochu zručnější práci.
7. Další vývody se už jen propojí do původního konektoru a vývod "D" na nějakou "kostru"

Ovládání:

Zapne se stěrač do první polohy , stěrače se rozjedou a vrátí se zpět.
Vyčká se požadovanou dobu, např. až je dost kapek na skle a znovu se zapne do první polohy.
Od této doby běží stěrače s nastavenou dobou. Změna doby se nastavuje stejným způsobem, např. když se zvýší intenzita deště.

Obrázek
Naposledy upravil(a) HeliMan dne 29 čer 2006, 07:57, celkem upraveno 1 x.
Opel Zafira 2.0 DTI 16V

Caklik
Příspěvky: 117
Registrován: 31 led 2006, 12:13
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Caklik » 29 čer 2006, 07:32

Na Ford strankách jsem nasel odkaz na tento postup i se schematem a typem relatka. http://www.gogohy.szm.sk/
Doplnim, ze jsou dva druhy relátek s ostřikem okna AEV2062 a bez ostřiku okna AEV2012. Nevím jak moc se liší cenově.
Astra G 5dv X17DTL --> Z18XE

HeliMan
Příspěvky: 20
Registrován: 28 kvě 2006, 13:44
Bydliště: Přerov

Paměťový cyklovač stěračů

Příspěvek od HeliMan » 29 čer 2006, 07:55

Já použil, co jsem měl, tedy AEV 2012. Má jen 4 vývody, tedy bez přídavného ostřikování. Zdá se mi to lepší, když nejdříve nastříkám na okno dost vody a potom zapnu stěrač, alespoň se to netře hned na sucho. Záleží na vkusu každého.
Opel Zafira 2.0 DTI 16V

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Paměťový cyklovač stěračů

Příspěvek od milosh » 10 zář 2006, 16:02

HeliMan píše:Já použil, co jsem měl, tedy AEV 2012. Má jen 4 vývody, tedy bez přídavného ostřikování. Zdá se mi to lepší, když nejdříve nastříkám na okno dost vody a potom zapnu stěrač, alespoň se to netře hned na sucho. Záleží na vkusu každého.
to je ten z felicie? je o tom psano na opelclubrenbau
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 10 zář 2006, 17:04

SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

HeliMan
Příspěvky: 20
Registrován: 28 kvě 2006, 13:44
Bydliště: Přerov

Cyklovač

Příspěvek od HeliMan » 10 zář 2006, 22:11

Tento je z Felicie, má už vývod na ostřikovač. Já použil ten starší, z Favorita. Ten jsem měl doma, tak jsem ho použil. Samozřejmě, můžeš použít i tento.
Nechápu, proč takovou banální věc už v Oplu nedávají automaticky.
Opel Zafira 2.0 DTI 16V

pepca

Příspěvek od pepca » 11 zář 2006, 19:53

:cry: upřímně to též nechápu,nové autí nebylo nejlevnější,tak to tam již mohlo býti dodávané,to samé co postrádám je kontrolka při zapnutí světel,parkovačky,potkávačky,to že svítíš zjistíš vlastně pouze pohledem na vypínač světel,je to škoda že tam nejsou zapojený kontrolky,určitě dobrý doplněk,jsou to drobnosti,ale důležité. :cry:

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od manli2 » 11 zář 2006, 19:54

pepca píše::cry: upřímně to též nechápu,nové autí nebylo nejlevnější,tak to tam již mohlo býti dodávané,to samé co postrádám je kontrolka při zapnutí světel,parkovačky,potkávačky,to že svítíš zjistíš vlastně pouze pohledem na vypínač světel,je to škoda že tam nejsou zapojený kontrolky,určitě dobrý doplněk,jsou to drobnosti,ale důležité. :cry:
si to zapoj.... :roll:
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

pepca

Příspěvek od pepca » 11 zář 2006, 20:10

:lol: ha.ha,nevím co a kde,a kam,a hlavně já s přístrojovkou nejsem již kamarád,jen jsem naznačil,že tohle mohlo být již dáno výrobcem,vždyt již pouhá felcka má každou kontrolku,vlastně na parkovačky,a potkávačky i své tlačítko,to mně ale netíží,jen ty kontrolky,koukej dojet na sraz,at mně to pak svítí :lol: :oops:

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 14 zář 2006, 14:08

Me by zajimalo zda uz nekdo mate i cyklovac na zadnim okne? to by se dost hodilo, kor kdyz clovek jede treba 200km po dalnici a prsi :roll:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět