Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Kajzrová
Příspěvky: 2
Registrován: 06 pro 2008, 15:43

kde najdu pylový filtr

Příspěvek od Kajzrová » 06 pro 2008, 15:45

Ahoj, chci se zeptat, kde u Astry G kombi najdu pylový filtr? Díky...taky problém s mlžením.

Reklama
 

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od mexxo » 06 pro 2008, 16:54

Je pod palubovkou. Dostať sa dá k nemu keď sa vymontuje kastlík pred spolujazdcom. Niekde to tu je popísané aj s fotkami.Treba hladať. (mne sa nechce :?: )

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Příspěvek od APiK » 06 pro 2008, 18:20

Je to TADY + diskuze k článku.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Kajzrová
Příspěvky: 2
Registrován: 06 pro 2008, 15:43

Příspěvek od Kajzrová » 07 pro 2008, 08:39

Díky moc!!

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 07 pro 2008, 11:17

jen taková novinka u mne s klapkou vnitřní cirkulace! jelikož mě to štvalo - a koho taky ne! U mě je chyba v tom že se klapka třeba na podesáte sekla! takže relátko by mělo být ok! A jelikož tu bylo řečeno že jsou vychozená kolečka a proto se to seká....tak mě napadlo, že ty kolečka všechny pootočím! - nikdy se totiž nevyužívaly celé jen třeba cca např. 6 zubů - tak jsem to tedy pootočil promazal..a hle...už mi to funguje týden a ani jednou se to ZATÍM neseklo

PS: a už se mi během týdne hodila několikrát! aj když stojím na místě a chci mít dříve větší teplo...je klapka výborná ;-)

Tak hodně zdaru při zotavování naší nemocné klapky... :)

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Příspěvek od APiK » 07 pro 2008, 11:24

rychlyradim píše:U mě je chyba v tom že se klapka třeba na podesáte sekla! takže relátko by mělo být ok!
Já mám stejný případ. Ale po tom co se mi sekla v nejmíň vhodnou dobu, jsem se na***l a odpojil. :evil: Na jaře nabastlím ty dorazy.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 07 pro 2008, 11:27

APiK píše:
rychlyradim píše:U mě je chyba v tom že se klapka třeba na podesáte sekla! takže relátko by mělo být ok!
Já mám stejný případ. Ale po tom co se mi sekla v nejmíň vhodnou dobu, jsem se na***l a odpojil. :evil: Na jaře nabastlím ty dorazy.
Zkus ještě ty kolečka pootočit..a pořádně promazat...fakt to u mne funguje 8)

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Příspěvek od APiK » 07 pro 2008, 11:34

rychlyradim píše:Zkus ještě ty kolečka pootočit..a pořádně promazat...fakt to u mne funguje 8)
Když víš co. Já když jsem to měl rozdělaný, tak jsem s tím laboroval celkem dlouho. A mě se sekne samotnej motorek bez ohledu na kolečka. Měl jsem vytaženej jen motorek s tím šnekem. Furt fungoval, fungoval a asi po 20áté škyt a už byl kouslej. To spíš jestli třeba uhlíky, nebo tak něco. Taky jsem si všiml, že někdy točí pomaleji a někdy rychleji. Já budu mít asi něco s motorkem uvnitř. Každopádně k zaseknutí dochází pouze v okamžiku, kdy ho rukou zastavím - což je v podstatě to samý, jako doraz přes kolečka.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 07 pro 2008, 13:28

For Apik: tak kup zcela obyč motorek za 80,- Kč a vyměn ho....někdo tu psal že to jde vyměnit za zcela běžný motůrek ;-) a tím lépe pro tebe když víš že je to jen v tom motorku! si myslím, že jestli chceš dělat ty kontakty na konci takže by ti to asi také moc nepomohlo...ale třeba taky jo ... :roll:

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Příspěvek od APiK » 07 pro 2008, 13:34

rychlyradim píše:For Apik: tak kup zcela obyč motorek za 80,- Kč a vyměn ho....někdo tu psal že to jde vyměnit za zcela běžný motůrek ;-) a tím lépe pro tebe když víš že je to jen v tom motorku! si myslím, že jestli chceš dělat ty kontakty na konci takže by ti to asi také moc nepomohlo...ale třeba taky jo ... :roll:
No vidíš - pokud seženu stejnej, určitě to zkusím 8) . Jinak ty dorazy by asi pomohly, protože se to kousne vždy až po zastavení motorku a té chvilce bručení než vypne.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Jocker
Příspěvky: 2115
Registrován: 15 črc 2007, 13:21
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jocker » 07 pro 2008, 13:57

Je tady někde obr. návod jak vymontovat klapku?

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od mexxo » 07 pro 2008, 16:41

Neviem či tu je návod, ale je to celkom prplačka. Už som to mal... Niekto písal že tam pasuje motorček z univerzálneho centrálu čo sa domontováva do áut. Takéto niečo: http://www.tssgroup.sk/katalog/s-2202
Ale podla mňa to problém nerieši, pretože klapka funguje stále rovnako a keď odišiel jeden motorček, odíde aj druhý. Asi fakt len tie dorazy, alebo niečo čo vypne elektriku keď už motorček zbytočne tlačí na konci dráhy.

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 08 pro 2008, 00:13

Jocker píše:Je tady někde obr. návod jak vymontovat klapku?
joo ten jsem kreslil já :lol: ale pro jednoduchost...vyšroubuj dva šroubky nejlépe a nejblíže k tobě....ten spodní půjde hůře - méně místa(pomůžou kombinačky), vrchní jde OK a ten zadní nech...a pak opatrně zatáhni směr dolů! Totiž kolem každého šroubku jsou pacičky+gumička...takže to vytáhneš...jen nahmatej přesně kam tahat..at to neulomíš jako já :) ale stejně pevně drží na těch 2 :wink:

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Zamlžování oken

Příspěvek od APiK » 15 led 2009, 19:55

ObrázekObrázek
Už aby bylo jaro. Mikrospínač už mám vybraný:
Obrázek
Že já blbec jsem si ten servomotorek nevymontoval teď po dobu tý opravy. Mohl jsem přes vánoce bastlit a bastlit... :roll: No, měl jsem jiné myšlenky....
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
Samothe
Příspěvky: 2443
Registrován: 22 čer 2007, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžování oken

Příspěvek od Samothe » 09 bře 2009, 09:50

tak a mě to přestalo fungovat úplně :roll: motorek mi klapku zavře či otevře bez problému motorek jsem vyndal zapojil konektor a fungoval normálně ikdyž ať jsem dal jakýkoliv rychlostní stupeň či ho vypnul tak jel furt stejně tak nevím jestli to je dobře nebo špatně motorek jsem nasunul zpět ale větráky se mi prostě nespustí vůbec ať dám jakýkoliv rychlostní stupeň prostě ani ťuk tak kde je sakra problém :evil: když jsem do motorku ze začátku klepnul tak proudil vzduch normálně vypnul a zas zapnul a nic znova klepnul a jel a teď nereaguje na nic :? je špatný motorek nebo v té kopuli seknutý větrák či co :? (nemám ten co má např. Apik)

Odpovědět