Loketní opěrka - originál

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
Lumpy
Příspěvky: 33
Registrován: 24 črc 2007, 15:22

Loketní opěrka - originál

Příspěvek od Lumpy » 29 říj 2008, 09:07

Zdravím, mám v Zafiře na sedadle řidiče originální loketní opěrku. Když jsem Zafiru kupoval, byl zlomený kloubek, ale dostal jsem k tomu nový. Ten se ale teď taky rozpadl (nebo spíš vylomil kolík, který zajišťoval opěrku ve sklopené poloze). O opěrku jsem se nijak silně neopřel, prostě je opěrka níž než má být. Po rozebrání jsem zjistil, že půlka je plastová a půlka kovová (tohle mohl vymyslet jen debil). V Oplu mi řekli, že si musím koupit celý mechanismus za cca 1 700 Kč - 2 000,-, nevěděli přesně. Tak to zkusím opravit, ale řekli mi, že u Zafir se to často stává. Máte nějakou radu, setkali jste se s tím? Bez opěrky se jezdit nedá (aspoň mě) a klackem to podpírat je taky blbost :D . Zafiru chci na jaře prodat, tak bych potřeboval ten bazmek nějak pořešit, protože dávat za to dvojku mi přijde jako blbost. Díky

Reklama
 

Spektrum
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2007, 15:50
Kontaktovat uživatele:

loketní opěrka

Příspěvek od Spektrum » 29 říj 2008, 14:48

Ahoj přesně toto jsem řešil v květnu. Řešil jsem to vysoustružením prvku kloubu loketní opěrky mužu ti to zaslat na email nebo nechat udělat. bohuzel ma jen jednu polohu ale nemám problem ajsem nadsenej ze to funguje aspon takhle.
Zafira 2.0 DTi 2001

Lumpy
Příspěvky: 33
Registrován: 24 črc 2007, 15:22

Příspěvek od Lumpy » 29 říj 2008, 15:21

to Spektrum: to by bylo super, jednou polohou myslíš to, že zůstane jakoby dole (pro opření ruky) a nejde dát nahoru? To by mi vůbec nevadilo. Asi teda víš, která část praskla, je to ta se třema packama, který se zaklapnou do sedačky. A ta plastová přepážka, která brání kovovýmu výstupku, aby se protočil, to vzdala. :(

Kolik tě vyšlo vyrobení toho novýho dílu? Jestli by to šlo, mohl bys mi to zařídit? Chci to auto po novým roku prodat, ale rád bych, aby tam všechno fungovalo. Díky moc

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 29 říj 2008, 17:35

jestli máš origo loketní opěrku, tak ta je polohovací, když ji dáš dolů je v nejnižší poloze a pak ji pomalu zvedáš nahoru a ona mění polohu, ve které zůstane, je tam cca 4-5 cm výškový rozdíl mezi spodní a horní polohou, za tou horní polohou už pak jde jen zvednout úplně anebo zase pustit do té spodní polohy - uff, doufám, že jsi to pochopil :D
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Lumpy
Příspěvky: 33
Registrován: 24 črc 2007, 15:22

Příspěvek od Lumpy » 30 říj 2008, 08:46

to Mike.S: a já zase doufám, že jsi z mého příspěvku pochopil, že řeším opravu zlomeného kloubu a ne to, jak má nebo nemá opěrka fungovat...

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 30 říj 2008, 18:49

Lumpy píše:to Spektrum: to by bylo super, jednou polohou myslíš to, že zůstane jakoby dole (pro opření ruky) a nejde dát nahoru? To by mi vůbec nevadilo. Asi teda víš, která část praskla, je to ta se třema packama, který se zaklapnou do sedačky. A ta plastová přepážka, která brání kovovýmu výstupku, aby se protočil, to vzdala. :(

Kolik tě vyšlo vyrobení toho novýho dílu? Jestli by to šlo, mohl bys mi to zařídit? Chci to auto po novým roku prodat, ale rád bych, aby tam všechno fungovalo. Díky moc
tady jsi řešil polohování, ale sry za OT
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAX - CZ » 30 lis 2008, 20:01

Dneska se mi rozpadla loketní opěrka. :cry: Teda spíš se střihly ty plastové kolíky v drážkách na hřídelce a celý se to nějak rozletělo. Dá se někde sehnat a vyměnit ten poškozený díl nebo musím koupit novou opěrku? (ještě jsem to teda nijak nerozdělával, protože jsem dojel domu až večer, tak ani nevím jak na to.) Předem dík za rady. :wink:
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Lumpy
Příspěvky: 33
Registrován: 24 črc 2007, 15:22

Příspěvek od Lumpy » 01 pro 2008, 10:40

to Max - CZ: asi tě nepotěším, samostatně se to plastový kolečko koupit nedá, musíš vzít celý mechanismus (včetně toho, co je namontovaný na sedačce). Cena je kolem 2 000 Kč. Nebo zkusit vrakáč, ale já jsem neuspěl, protože mi nikdo neprodá opěrku, pak zůstane v potahu sedačky díra... takže leda zkusit nějak opravit (zalepit dvousložkovým epoxidem, tak jsem to dělal já a drží). Ale opírat se musíš už s respektem :-))

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAX - CZ » 01 pro 2008, 15:47

Sice si mě moc nepotěšil, ale přesto dík. A těch mých 130 kilo živý váhy, no nevim nevim s tim respektem :D Asi půjde nová loketka a kovová.
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Lumpy
Příspěvky: 33
Registrován: 24 črc 2007, 15:22

Příspěvek od Lumpy » 02 pro 2008, 09:08

to Max - CZ: zrovna včera jsem mluvil s kamarádem a jeho žena má Zafiru. Je to koc cca 60 kg a prý se nakláněla do přihrádky v palubovce, víc se opřela - a bylo po opěrce... problém je v tom, že většina mechanismu je z kovu, jen ten díl, který praská z plastu. Takže opravdu doporučuju rozebrat, do místa úvodního zarážecího kolíčku dát novou zarážku (já jsem tam navrtal díru, dal takový ten kolík, který drží ve stříni poličku, zbytek vylil dvousložkovým epoxidem a drží, ale jak říkám, používám s respektem. A jestli to nevydrží, to už bude ode dneška problém nového majitele...

flidr roman
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 16:00

Příspěvek od flidr roman » 02 pro 2008, 16:10

Koupil jsem Zafiru kde opěrka funguje ale v osičce je nakloněná o pár cm dolů a v sedačce to je volné a celé to hrká.Prosím oradu jak se dá opěrka rozebrat a spravit předem děkuji.

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAX - CZ » 02 pro 2008, 20:56

to Lumpy: přesně tak, strhly se ty tři plastový (teda podle mě gumový) . No jak bude teplo (asi až na jaře) to rozhodim a nějak spravím. Díky.
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
duff74
Příspěvky: 127
Registrován: 10 říj 2007, 21:16
Bydliště: Holešov

Příspěvek od duff74 » 02 pro 2008, 21:04

flidr roman píše:Koupil jsem Zafiru kde opěrka funguje ale v osičce je nakloněná o pár cm dolů a v sedačce to je volné a celé to hrká.Prosím oradu jak se dá opěrka rozebrat a spravit předem děkuji.

Odklop na opěradle řidiče ten plast kde je ta síťka, který je zezadu, drží na plastových packách. Tím se dostaneš k ose opěrky s otočným mechanismem, který je k sedadlu přišroubovaný třemi šrouby. Dotáhnout, plast vrátit zpět a hotovo.
Opel Zafira 1,8 16V CDX, X18XE1

flidr roman
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 16:00

Příspěvek od flidr roman » 04 pro 2008, 08:17

Díky moc , bylo to tak jak jsi napsal byla pryč jedna matka a ty dvě byly povolené akorát se mi podařilo ulomit jednu packu u zadního krytu sedačky. Ještě jednou dík.

Uživatelský avatar
duff74
Příspěvky: 127
Registrován: 10 říj 2007, 21:16
Bydliště: Holešov

Příspěvek od duff74 » 05 pro 2008, 08:37

Pokud tam máš obyč matky, je dost možné, že se ti to bude časem opět povolovat. Dal jsem tam pérové podložky a samojístící matky. To jen tak pro jistotu :wink:
Opel Zafira 1,8 16V CDX, X18XE1

Odpovědět