Astra G,98, 2.0DI 60kW - olej?

JardaB
Příspěvky: 164
Registrován: 25 úno 2006, 23:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od JardaB » 29 kvě 2006, 23:32

No, a já dávám olej po 30000 km, páč to je longlife.
Jarda B

Astra G 1.8

Reklama
 

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 29 kvě 2006, 23:35

jestli si svýho auta vážíš tak se vyser na longlajf a dej tam 5w40 každejch 15000 km, jinak ti ten motor bude brzo žrát víc oleje než nafty
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

JardaB
Příspěvky: 164
Registrován: 25 úno 2006, 23:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od JardaB » 01 čer 2006, 16:56

1) Ten longlife tam dávali u Opela. Až se na mě rozsvítí "Insp", tak půjde na výměnu. Co tam nastavili, to tam nastavili.

2) Je to pořád v záruce. Jinam, než ke Staigerovi nemůžu. Jinak mi záruka končí.

3) VW mění prvně olej až po 50 tisících. Neslyšel jsem, že by nějaký z nich žral olej. Můj chlebodárce má Passata od jeho narození tj. 3 roky a má na něm něco kolem 150 tisíc km. A jako důchodce rozhodně nejezdí.

Tak nevim.

Rozhodně nejsem na oleje odborník. Vím, že na všechno je nejlepší panenský olivový :-) Klidně to do mě perte.
Jarda B

Astra G 1.8

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 01 čer 2006, 17:46

JardaB píše: Je to pořád v záruce. Jinam, než ke Staigerovi nemůžu. Jinak mi záruka končí.
Ja mam astricku koupenou take u Auto-Staiger vcetne 1.prohlidky a od druhe je to servisovano u Auto Dobrovolny, takze si myslim, ze kdyz pojedes jinam k Opelum tak Te radi uvitaji.

JardaB
Příspěvky: 164
Registrován: 25 úno 2006, 23:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od JardaB » 01 čer 2006, 19:10

Marky píše:Ja mam astricku koupenou take u Auto-Staiger vcetne 1.prohlidky a od druhe je to servisovano u Auto Dobrovolny, takze si myslim, ze kdyz pojedes jinam k Opelum tak Te radi uvitaji.
Já vím, že jo. Ale ten třetí rok mi nikdo záruku nedá, jako novému zákazníkovi. Myslím to tak, že bych přijel např. do Autovarsu a řekl jim, že u Staigera mám ještě rok záruky, že pokud ho dostanu od nich, že budu jezdit k nim, tak si budou myslet, že jsem blázen.

Ale nic není nemožné (i když to má jako motto jiná automobilka). Jenom se mi nechce zkoušet jejich trpělivost.
Jarda B

Astra G 1.8

M&R
Příspěvky: 444
Registrován: 20 bře 2006, 21:53
Bydliště: Liberec

Příspěvek od M&R » 01 čer 2006, 23:12

4 JardaB: Sorry za OT, ale co máš proti Staigerovi? BTW dík za trička a ukázání modrých dveří naživo :twisted: Sem si o tom hned vyslechl, jak je to krásný a celkově jak je Tvoje astra nádherná ...... modrá .... :wink:
Astra G 2000 X14XE 1.4 16V edition 100

JardaB
Příspěvky: 164
Registrován: 25 úno 2006, 23:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od JardaB » 02 čer 2006, 23:48

M&R píše:4 JardaB: Sorry za OT, ale co máš proti Staigerovi? BTW dík za trička a ukázání modrých dveří naživo :twisted: Sem si o tom hned vyslechl, jak je to krásný a celkově jak je Tvoje astra nádherná ...... modrá .... :wink:
Za manželku sorry, ona to vlastně ani nechtěla vidět. Trochu jsem jí to vnutil :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Případ 1) - popsán pod topicem "Astra Y22DTR nestartuje" nebo tak podobně - moc se mi nelíbil přístup. Zkrátka zkoušeli to na mě.

Případ 2) Kamarádka ma Astru H,a také povinný servis u Staigera. V 25-ti tisících km (auto má cca. od listopadu) jí odešlo ložisko v kole (ačkoliv vím, že v kole žádné není, říká se to tak, alespoň jsem to tak několikrát v životě slyšel). U Staigera na Černokostelecké jí auto do opravy nepřijali a dostala doporučení, aby jezdila pomalu, že na ní budou mít čas až za týden.

Případ 3) Pro sepnutí funkce tempomatu potřebují mít auto celý den. V Autovarsu jsem odjížděl za dvě minuty s funkčním tempomatem a nechtěli po mě ani peníze.

Potencionálního zákazníka jsem tam snad neviděl ani jednou.

Do servisu se tak často nejezdí (nemělo by se), proto si myslím, že tyto 3 příhody stačí. Pokud ne, rád ještě nějakou zjistím. Tentokrát už to dáme do jiného topicu.

Na druhou stranu, byl mi doporučen ten na Koněvce, takže tu značku servisu úplně nezavrhuji.
Jarda B

Astra G 1.8

JardaB
Příspěvky: 164
Registrován: 25 úno 2006, 23:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od JardaB » 02 čer 2006, 23:51

Jo a vzpomněl jsem si na případ 4. Kamarádovi tam dělali rozvody na Vectře B 1.6 i. Asi se na to špatně vyspali. Sranda za 80 tis. Vinu pochopitelně nepřiznali.
Jarda B

Astra G 1.8

M&R
Příspěvky: 444
Registrován: 20 bře 2006, 21:53
Bydliště: Liberec

Příspěvek od M&R » 02 čer 2006, 23:57

Tak to jsou docela krutý informace. Já s nima něl doposud ty nejlepší zkušenosti, proto jsem se ptal.

S manželkou je to v poho, jen jsem proste 45 minut v telefonu poslouchal, jak je ta Tvoje astřička krásna ..... modrá .... :D :wink:
Astra G 2000 X14XE 1.4 16V edition 100

Odpovědět