rozvodový řetěz opel zafira 2.2 16v

Uživatelský avatar
palin
Příspěvky: 149
Registrován: 14 čer 2008, 22:41
Bydliště: Lanškroun

Příspěvek od palin » 01 srp 2008, 09:09

myslím od března 2002 se používají upravené mazací trysky, takže jestli ji máš rok 2003, tak by to mělo být v poho

palin
OPEL ASTRA Coupe 2,2 16V
VW POLO 6N2 1,0 8V

Reklama
 

Uživatelský avatar
Jimmy323f
Příspěvky: 399
Registrován: 23 črc 2008, 12:27
Bydliště: Prágl, Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jimmy323f » 01 srp 2008, 09:17

palin píše:myslím od března 2002 se používají upravené mazací trysky, takže jestli ji máš rok 2003, tak by to mělo být v poho

palin
nene prave nemam ... nejak jsem procetl prispevky a nekde jsem zachytil ten rok 2003 jako zlomovy ale vidna spatne .. je to tedy 2002 brezen ... no ja mam 2001 takze je to sumak ... tudiz ted otazka jak zjisit stav ... no uz vim co me ted bude zrat ... vidim to na zahozeni opela do stodoly na chalupe a jezdeni normalnim autem .. kazdopadne dik za upresneni ze bych to mel nejak poresit
posouvatko do práce a z práce Astra Coupe 2,2 Irmscher (druhé autí v rodině)
Obrázek

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Salám » 01 srp 2008, 09:28

To jsme na tom stejně..taky jsem to koupil jako bezúdržbové přibližovadlo do práce a pak jsem se nestačil divit.
Každopádně do stodoly to nedám a budu s tím holt jezdit a časem to nějak pořeším.
Jediné co mě napadá je, že když se ten motor trošku víc točí, tak by i přes tu blbou mazací trysko mohlo trochu mazat ne? :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
palin
Příspěvky: 149
Registrován: 14 čer 2008, 22:41
Bydliště: Lanškroun

Příspěvek od palin » 01 srp 2008, 09:35

Přesně, tohle jsem řešil koncem roku 2007,když jsem se to dozvěděl, vyměnit či nevyměňovat. Nakonec jsem to za 9800,- nechal vyměnil a mám pokoj a klidné spaní, než na to myslet při každým přidání plynu.
Cena je pomalu stejná jako běžné rozvody s řemenem a ty se u některých motorů mění co 4 roky nebo do ujetí 60 000 km.

palin
OPEL ASTRA Coupe 2,2 16V
VW POLO 6N2 1,0 8V

Uživatelský avatar
Jimmy323f
Příspěvky: 399
Registrován: 23 črc 2008, 12:27
Bydliště: Prágl, Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jimmy323f » 01 srp 2008, 09:36

hmmm no ja bych to videl tak ze to maze lip az do doby nez se to potka :D

nechci urazit zde pritomne ASTRAMANY . .ale osobne sem se OPELA desil a jen ten vzhled me trochu primel k tomu ze by se to koupilo ... jo a druha vec .. ze moc aut s bezramakama neni a tohle je jedinej opel co je snad ma ... a zvyklej na bezramaky se mi po 6 letech nechtelo jit do ramu ... staci mi jak se omlatim u nekoho kdo ma ramovy dvere kdyz nasedam :D

treba to bude v poho a nakonec uznam ze opel neni az zase tak priserna znacka .. zatim ale prevladaji ty druhe pocity :( uz jen kvuli lanku do sedacky ridice ktere je ruple ... resim to se SRBA servisem OPEL asi 3 dny a ty debilove nejsou schopni to objednat dle vin ... prej at prijedu s celym autem aby se na to podivali ... NO COMMENT ... ale za servis auto nemuze, ten se da zmenit .. .ale ta anabaze kvuli lanku za 600,- mi prijde opravdu otresna .. to aby si vzal clovek dovolenou :) nechci domejslet anabazy kvuli tomu retezu ... a to jsem se jeste pak ptal na zadni sterac na kamaradovu ZAFIRU a to prej mi povi az dneska az to dohledaj po tydnu :D:D:D

a jeste ma to auto stejne jen 4 valce :D to je u me nejvaznejsi problem :D prijde mi ze 2 vynechavaj .. ale oni tam nejsou aby vynechavali :D
posouvatko do práce a z práce Astra Coupe 2,2 Irmscher (druhé autí v rodině)
Obrázek

Z22SE
Příspěvky: 315
Registrován: 28 črc 2007, 20:35
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Z22SE » 01 srp 2008, 10:54

@Jimmy323f: jestli máš auto z D je docela možné že máš řetěz už vyměněný. Tam normálně do konce roku 2007 a 100.000km řetěz měnily v rámci garance (nebo s minimální spoluúčastí), někde na D fóru je i číslo "reklamace" pod kterým se to fakturovalo přímo na Opel AG...
Já jsem o této achilovce věděl a auto jsem s tímto zádrhelem kupoval (bylo to zohledněno i v ceně a tenhle motor jsem chtěl). Jen jsem byl pak překvapen přístupem u mnoha Opel dealerů - "o tom nic nevíme... to se nědělá... to neumíme, moc práce... atd." o výměné akci v CZ ani slovo (zrovna u Srby to byla bomba :( :cry: )!
Ještě k tomu bezúdržbový - na co mě ale každý "rozumný" mechanik (ne přejímací technik na recepci) upozornil je že po 150.000km je stejně lepší řetěz vyměnit, podléhá opotřebení jako vše v autě (platí údajně i pro diesel), proto jsem s výměnou neváhal... za tu jistotu to stojí :wink:

Uživatelský avatar
kabrioletak
Příspěvky: 1311
Registrován: 30 pro 2007, 15:42
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od kabrioletak » 01 srp 2008, 11:31

kdyz tady ctu tak musim souhlasit s jimmym co se tyce opelu moc ho nepreferuji ale chtel jsem cabrio s vetsim prostorem ve vnitr neco novejsiho a pekneho a vsechno to splnoval opel i kdyz tu znacku zrovna nepreferuji z duvodu pofir¨derne kvality motoru a elektroniky.ale jako cabrio se me to moc libilo a velice zaujalo.co se tyce motoru chtel jsem to nejsilnejsi ale bez turba.tak tu zbyl jedine 2.2 16V.zjsitil jsem vsechno co se da sehnat na tohle auto a prisel jsem ze se jedna o uplne novy motor ktery prisel na trh v roce 2001,psali ze se jedna o motor z cela bez udrzbovy nebod byl vybaven rozvody pohanenym retezem.
tady je zakopany pes.prvni dva roky se zjistilo ze mazaci tricka ma maly prumer a nedostatecne maze retez tudis dochazi k jeho zadreni a i praskani.jak uz bylo receno v nemecku byla svolavaci garancni akce nekdy s minimalni ucasti.tudis jak jsem kupoval autak tak jsem se o to zajimal.
co se tyce motoru ani jednou jsem na nej nemel duvod sahnout menim jen olej a filtry a nic nechrasti nedre vse slape jak ma!!!!!!!!takze muzu rici ze motor je bezudrzbovy,jsem s autem velice spokojen,nic mene dalsi auto uz asi opel nebude.navic jsem to koupil jako cabrio tak to je neco jinyho. :D
www.hairmarket.cz
www.tommutuning.cz

Uživatelský avatar
Jimmy323f
Příspěvky: 399
Registrován: 23 črc 2008, 12:27
Bydliště: Prágl, Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jimmy323f » 04 srp 2008, 09:52

Takze jak to vidim .. tak pokud se to da sehnat kolem 10ky tak potom to fakt radsi vymenim a nebudu to resit a dohledavat ;) bafnul jsem auto za sqelou cenu takze to obetuju ... mam rad klid pri jizde ... ted jen jde o to zda mi to zvladne udelat kamos mechanik nebo to bude nutny hodil do OPELA :( musim se ho poptat ... kdyztak jaky servis OPEL by jste doporucili v Praze a okoli na tuhle vymenu ??? Docela se desim ofiko servisu. Stacilo mi ted poptat jen par dilu a nikdo nic nevi neumi nedela ... ale jen se blbe culej. To ve me moc duvery nevyvolalo. Diky predem
posouvatko do práce a z práce Astra Coupe 2,2 Irmscher (druhé autí v rodině)
Obrázek

Z22SE
Příspěvky: 315
Registrován: 28 črc 2007, 20:35
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Z22SE » 04 srp 2008, 21:49

Pokud kámoš mechanik nemá známé v Oplu, tak to půjde blbě. Na výměnu řetězových kol jsou třeba spešl přípravky (ověřeno)...
Jinak bych to něřešil - palin u Steigera = spokojenost + skvělá cena...

Uživatelský avatar
palin
Příspěvky: 149
Registrován: 14 čer 2008, 22:41
Bydliště: Lanškroun

Příspěvek od palin » 10 srp 2008, 12:56

Z22SE: souhlas, přesně jak píšeš a ještě především záruku.
Zítra sem můžu hodit fakturu za opravu ať to vidíte taky.

palin
OPEL ASTRA Coupe 2,2 16V
VW POLO 6N2 1,0 8V

Uživatelský avatar
palin
Příspěvky: 149
Registrován: 14 čer 2008, 22:41
Bydliště: Lanškroun

Příspěvek od palin » 11 srp 2008, 07:35

zdravím,
tak se zadařilo a přikládám fakturu za rozvodový řetěz na Z22SE

palin

Obrázek
OPEL ASTRA Coupe 2,2 16V
VW POLO 6N2 1,0 8V

Uživatelský avatar
Jimmy323f
Příspěvky: 399
Registrován: 23 črc 2008, 12:27
Bydliště: Prágl, Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jimmy323f » 11 srp 2008, 08:23

Tak to je nadhera tech 10tis :) .. akorat me teda po prvnim ujeti 50km na novejch RZ chcipnul na vyhlidkove jizde abych to konecne projel altik tak to mam ted v Pisku v OPELU na vymene Altiku neb to chciplo skoro primo u nej ... nadhera .. fakt auto k sezrani ... to bylo poprvy co me nejaky auto nekde nechalo ... fakt jsem se mel vybodnout na prani pritelky ze se ji astra desne libi a ze jako druhy auti se bafne astra ... spis ted premejsim jak servat nemeckyho prodejce ze tohle je skryta zavada a zda by se k tomu chtel nejak postavit a nebo si se mnou vytre prdel ... doufam ze vymena retezu bude posledni a potom budu jen cekat az se ho pritelka nabazi a pujde z domu .... zatim se jen smeju neb moje drivejsi prislovi kdo ma Opela chodi rad pesky se zcela vyplnilo :D:D:D a kdyz jsme odesli ze servisu a sli za kamosem aby me pujcil auto abych se mel jak dostat na chatu kde jsme byli sluzebakem tak zacalo silene prset ... no smal jsem se jak blazen jak pritelka pistela :D:D:D nemohlo to byt lepsi :) tak doufam ze ted se bude Astra dost snazit aby si vylepsila reputaci ... u me ma teda 4- za tohle .. a to jeste chcipne altik a ani to tim padem nezahlasi ze to nedobiji proste nic .. najednou se rozsviti na palubovce ABS pak TS pak servis a potom nejde ani posilovac .. a motor muze vrcet do haleluja ... a to v 90ti na 215kach neni dobry kdyz nejde posilovac ... sedet za tim pritelka tak nevim jak by to ukroutila na silnici ...bychto videl spis na pole .. tak jen takovy "mensi" OT ... ale aspon ta faktura je prijemna na ten retez .. to me potesilo ze to neni zase zadnejch 25tis. apod.
posouvatko do práce a z práce Astra Coupe 2,2 Irmscher (druhé autí v rodině)
Obrázek

tappaja
Příspěvky: 347
Registrován: 31 led 2007, 00:15
Bydliště: Úvaly
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tappaja » 11 srp 2008, 08:41

No jo, to je holt riziko, koupils ojety auto. To se muze stat i u jinech znacek.
Me ta moje jeste nikde viset nenechala, ale je to takovej neverending troubleshooting. Nicmene jsem na dobry ceste a vypada to, ze konecne pojede tak jak ma. Potom si zaslouzi novej podvozek, pneu... :D
99' Astra Caravan 1.6 16V

Uživatelský avatar
Jimmy323f
Příspěvky: 399
Registrován: 23 črc 2008, 12:27
Bydliště: Prágl, Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jimmy323f » 11 srp 2008, 09:00

jj v poho ... beru to a smeju se tomu :) nejsem cholerik ... ale prijde mi ze kdyby odeslo cokoliv jinyho .. ale auto nema najeto milion KM aby se vysipal altik :D zrovna tohle by mela byt soucast auta co funguje po celou dobu .. bohuzel u Opelu je spolu se starterem slabinou takze jsem to vzal spis jako fakt ;) takze to davam fakt jako historku k pousmani :) proc se nervovat ... defacto jde o prd
posouvatko do práce a z práce Astra Coupe 2,2 Irmscher (druhé autí v rodině)
Obrázek

Uživatelský avatar
Jimmy323f
Příspěvky: 399
Registrován: 23 črc 2008, 12:27
Bydliště: Prágl, Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jimmy323f » 11 srp 2008, 10:16

Zigi píše:Altík je asi jediná věc u Astry, kvůli které nedojedeš, možná není špatné koupit jeden náhradní a vozit jej v kufru, výměna náročná asi nebude...
sorry za OT ale vymena altiku zrovna u tohodle motoru je opruz :D dal jse mto do Opela at na to juknou a kdyz mi za hodku volali ze to je opravdu altik tak jsem se stavil na jukandu a uz to meli rozebrany a aby sel ven tak se musi vypustit chladici kapalina a rozebrat cely sani nahore co je teda otazka chviliky neb jsem jeste rano zrovna tohle rozebiral a cistil klapku sani .. ale i tak .. opruz ;) takze delat to na ceste bych vazne nechtel .. i kdzyp orad lepsi nez menit ten retez na ceste :D
posouvatko do práce a z práce Astra Coupe 2,2 Irmscher (druhé autí v rodině)
Obrázek

Odpovědět