Dodatečné zapojení zavírání oken pomocí DO, návod str.23

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 02 dub 2008, 10:36

Tak kluci u Zafiry nevím, ale myslím, že by to mnělo jít stejně jako u Géčka, konec konců jsou to skoro shodný auta.
Slagu já to zapojení mám udělaný právě podle kluků z Vectry z Renbau, oni na to právě původně přišli :) .
Mobil : 602318645

Reklama
 

Uživatelský avatar
Slag
Příspěvky: 1153
Registrován: 09 led 2007, 09:13
Bydliště: Brno

...

Příspěvek od Slag » 02 dub 2008, 11:10

Takže to Defendere vypadá, že je to u všech tří aut nejspíš stejný, co? Díky :wink:
Naposledy upravil(a) Slag dne 03 dub 2008, 00:28, celkem upraveno 1 x.
Astra 1.4 (X14XE), sedan, r.v. 98, ABS, pal. PC, CCR600 8 repro, 2x el. okna, sport. sedačky, orig. 15" alu... FOTO
VW T3 Caravelle GL 1.6TD
slag.loziska@email.cz

Uživatelský avatar
oFF
Příspěvky: 444
Registrován: 02 dub 2008, 16:36
Bydliště: Ivanka pri Dunaji - Metropola (mame metro hned vedla pola)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od oFF » 02 dub 2008, 16:40

Ahojte, nevedeli by ste mi poradit? spojil som to ale stale to nefunguje a nefunguje mi ani dojazd okna hore pomocou zatvarania okien dole ide aj same ale hore nie a skusal som aj odpajat baterku a potom to znova skusat nastavovat tym ze dole podrzat a hore podrzat a podobene ale stale to ide iba dole a ani v zamku ked podrzim kluc v zamku v krajnej polohe sa nic nestane nevedeli by ste mi niekto povedat ako by sa to dalo spravit?

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 02 dub 2008, 19:00

No u Vectra a Astra G to jde určitě, mohou se najít nějaké vyjímky, kde bude možná jiné značení kablíků, nebo jiné zapojení, ale v podstatě to jde a u žirafy by to mnělo být stejné jako u Géčka, teda snad :wink: .
Mobil : 602318645

datlik
Příspěvky: 94
Registrován: 27 bře 2008, 23:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od datlik » 03 dub 2008, 00:24

oFF píše:Ahojte, nevedeli by ste mi poradit? spojil som to ale stale to nefunguje a nefunguje mi ani dojazd okna hore pomocou zatvarania okien dole ide aj same ale hore nie a skusal som aj odpajat baterku a potom to znova skusat nastavovat tym ze dole podrzat a hore podrzat a podobene ale stale to ide iba dole a ani v zamku ked podrzim kluc v zamku v krajnej polohe sa nic nestane nevedeli by ste mi niekto povedat ako by sa to dalo spravit?
A rozpojil si to nazpět a při odpojení baterie jsi počkal minutu?

Mava
Příspěvky: 134
Registrován: 07 črc 2007, 06:12

Příspěvek od Mava » 08 dub 2008, 00:18

RomanK píše:Podle mě jsi přehodil lanko. Navíjí se na šnek co je na motůrku a jestli jsi měl při výměně toho šedého plastu sundané lanko, tak jsi ho pak nasadil obráceně. V elektronice problém nebude.
Nazdar chlapi, zahada vyresena. Me to lanko nesedlo. Kreslil jsem si i na to obrazek a dosel k zaveru, ze to prehodit nejde. Kdo jste to mel rozdelany, tak pochopite. Pokud je spatne napomas, tak muzou jit akorat proti sobe. Nicmene problem byl v tom, ze jsem to rozkuchal opravdu na sroubky, takze jsem mel venku i stator. Coz je permanentni magnet. Samozrejme jsem ho tam dal opacne, takze jsem prehodil poly sever/jih, proto se to tocilo obracene. Takze jsem rotor zase pootocil a uz to bezi jak ma. Fakt blbost, ale bacha na to, kdo to rozdelavate. Je to hrozny prace navic.

Mava
Příspěvky: 134
Registrován: 07 črc 2007, 06:12

Příspěvek od Mava » 08 dub 2008, 01:04

Mava píše:
RomanK píše:Podle mě jsi přehodil lanko. Navíjí se na šnek co je na motůrku a jestli jsi měl při výměně toho šedého plastu sundané lanko, tak jsi ho pak nasadil obráceně. V elektronice problém nebude.
Nazdar chlapi, zahada vyresena. Me to lanko nesedlo. Kreslil jsem si i na to obrazek a dosel k zaveru, ze to prehodit nejde. Kdo jste to mel rozdelany, tak pochopite. Pokud je spatne napomas, tak muzou jit akorat proti sobe. Nicmene problem byl v tom, ze jsem to rozkuchal opravdu na sroubky, takze jsem mel venku i stator. Coz je permanentni magnet. Samozrejme jsem ho tam dal opacne, takze jsem prehodil poly sever/jih, proto se to tocilo obracene. Takze jsem rotor zase pootocil a uz to bezi jak ma. Fakt blbost, ale bacha na to, kdo to rozdelavate. Je to hrozny prace navic.
teda blbost v zaveru. Pootocil jsem se statorem samozrejme a prisrouboval ho posunuty zpet o 180 stupnu :-)

Uživatelský avatar
kamarek
Příspěvky: 351
Registrován: 15 říj 2007, 21:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamarek » 08 dub 2008, 19:36

moj poznatok z dnesneho skusania c centralom

podrzat kluc v zamknutej polohe auta a okna sa zavru

fungovalo mi to pri zamkynani auta klucom. auto som zamkol klucom v zamku, potom som ho drzal v zamknutej polohe a okna sa zacali zatvarat. bohuzial treba cakat az kym sa uplne zavru.
cez dialkove zamykanie klucom mi to neslo :(
ak ste to uz vedeli, tak sorry, ale pre mna je to novinka. :lol:
ASTRA G, 99, 1.6 X16SZR, EDÍCIA 100, STRIEBORNÁ METALÍZA

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 08 dub 2008, 21:00

No a to je právě ono kamareku, tohle zapojení (pokud ti funguje na klíč) ti zamkne a zavře okna při prvním zmáčknutí dálky a to bez držení tlačítka :lol: , takže až jednou zapomeneš zavřít okno (třeba někdo na zadníchsedačkách), tak až budeš zamykat auto dálkou, tak nebudeš muset kontrolovat okna, protože se ti automaticky zavřou :lol:
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
kamarek
Příspěvky: 351
Registrován: 15 říj 2007, 21:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamarek » 08 dub 2008, 21:08

v zadu mam svihatka (manual):lol: takze to mi nezavrie :lol: :lol:
clanok som uz davno cital, ale dnes ma nenapadlo ze tou spojkou nahradim otocenie kluca. prepac, nabuduce porozmyslam viac a viac
ASTRA G, 99, 1.6 X16SZR, EDÍCIA 100, STRIEBORNÁ METALÍZA

Thomason
Příspěvky: 51
Registrován: 03 led 2008, 10:16

Příspěvek od Thomason » 25 dub 2008, 11:34

Chlapi, neumite nekdo alespon orientacne nemecky. Myslim, ze toto by mohlo byt k tematu....dodelava se tam nejakej radio modul....ale vic se mi se slovnikem hledat nechce.... http://www.langzeittest.de/opel-zafira/ ... altung.php
Zafira 1.6 16V X16XEL

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 25 dub 2008, 18:42

Thomasone pošli e-mail, jeto ve wordu a musím to páknout do zipu :lol:
Mobil : 602318645

Thomason
Příspěvky: 51
Registrován: 03 led 2008, 10:16

Příspěvek od Thomason » 25 dub 2008, 19:01

už jsem se aktualizoval (viz email), dík :)
Zafira 1.6 16V X16XEL

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phrz » 02 kvě 2008, 22:09

tak jsem dnes uspesne nainstaloval zavirani oken na do, ale kdyz jsem zamceny v aute tak mi nefungujou dojezdy pri otvirani okna a pri zavirani jdou vpohode... vite nekdo proc?
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

datlik
Příspěvky: 94
Registrován: 27 bře 2008, 23:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od datlik » 04 kvě 2008, 21:17

Phrz píše:tak jsem dnes uspesne nainstaloval zavirani oken na do, ale kdyz jsem zamceny v aute tak mi nefungujou dojezdy pri otvirani okna a pri zavirani jdou vpohode... vite nekdo proc?
Co znamená nefungují dojezdy?Nefunguje ti automatika při otevírání (tzn.když podržíš tlač,tak samo sjede dolů) anebo okno se nezastaví a chce jít jakoby dál?
Jinak toto řešení spojování drátů je na draka.Asi tak padesát procent co to namontovali jsou spokojení a zbytek si pořád na něco stěžuje (zvýšený odběr a ostatní problémy co vznikají).Nejlepší řešení má RomanK.Ten upraví centrálku a je vše v pohodě.

Odpovědět