Interiér-instalace Voltmetru + podsvícení

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Uživatelský avatar
Capone
Příspěvky: 1932
Registrován: 22 led 2008, 14:00
Bydliště: Praha

Interiér-instalace Voltmetru + podsvícení

Příspěvek od Capone » 22 dub 2008, 18:09

Ahoj,měl bych dotaz,zda někdo nezná nějakého šikovného elektrikáře a nebo firmu z Prahy,která by mi udělala podsvícení u řidiče+spolujezdce a namontovala by mi voltmetr s držákem.V elektice se nechci hrabat,abych si něco neposr... :roll: :wink:
Dík moc Capone...

Reklama
 

Uživatelský avatar
Red_Dragon
Příspěvky: 40
Registrován: 31 kvě 2007, 13:19
Bydliště: kousek od Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Red_Dragon » 23 dub 2008, 19:12

Na pripojeni voltmetru nemuzes nic zkazit. napeti v aute musi byt vsude stejne. Takze staci vytahnout treba z dratu co vedou do zapalovace a v tomto pripade uvidis napeti jen pri zaplem klicku.
Astra G 5dv, 1.8 16V Z18XE, r.v.2002

Uživatelský avatar
Capone
Příspěvky: 1932
Registrován: 22 led 2008, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Capone » 23 dub 2008, 19:21

Hmm,tak to nezní nějak složitě.To bych zmáknul taky :wink: Tak ještě sehnat někoho,kdo by si udělal to podsvícení autíka-na tohle si fakt netroufnu :?
Dík za radu :D

Uživatelský avatar
Red_Dragon
Příspěvky: 40
Registrován: 31 kvě 2007, 13:19
Bydliště: kousek od Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Red_Dragon » 23 dub 2008, 19:31

U podsviceni jde v podstate taky o to same. Mas 2 draty (+12V a kostru) stejne jak u voltmetru. Nejvetsi problem je natahat kabely a nekam namotovat. Popripade jeden drat prerusit a dat tam vypinac, aby jsi to mohl vypinat. Pokud to podsviceni nema nejak obrovsky odber, tak bych ho dal taky na draty od zapalovace.
Astra G 5dv, 1.8 16V Z18XE, r.v.2002

Uživatelský avatar
Capone
Příspěvky: 1932
Registrován: 22 led 2008, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Capone » 23 dub 2008, 19:40

No chci to udělat fakt hezky a vyměnit žárovičky na palbce + udělat to podsvícení na vypínač ( u řidiče a spolujezdce ),na to si fakt netroufnu.Chtělo by to nějakýho šikovnýho maníka... p.s.pak bych nerad,aby mi Astra někde doutnala :evil:

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Změna podsvícení Praha

Příspěvek od Sintom » 15 kvě 2008, 09:55

Ahojda, už jsem dělal více aut Astru mezi nimi též. Jukni se třeba sem to je má Frontera www.frontera.xf.cz
Používám jen kvalitní ledky Oshino (Japonsko né čína)
Spíš je problém že nevím jak s časem, mám to jen jako hobby. Takže kdyby jsi měl už vše demontováno a já ti jen přepájel ledky a pak se to namontovalo bylo by to rychlejší. To zabere pak den. Voltmetr taky není problém mám ho tam také červený stojí asi 300 modrý 450, Kdyžtak cinkni 777 21 30 21
Tom

Uživatelský avatar
Capone
Příspěvky: 1932
Registrován: 22 led 2008, 14:00
Bydliště: Praha

Re: Změna podsvícení Praha

Příspěvek od Capone » 15 kvě 2008, 12:25

Sintom píše:Ahojda, už jsem dělal více aut Astru mezi nimi též. Jukni se třeba sem to je má Frontera www.frontera.xf.cz
Používám jen kvalitní ledky Oshino (Japonsko né čína)
Spíš je problém že nevím jak s časem, mám to jen jako hobby. Takže kdyby jsi měl už vše demontováno a já ti jen přepájel ledky a pak se to namontovalo bylo by to rychlejší. To zabere pak den. Voltmetr taky není problém mám ho tam také červený stojí asi 300 modrý 450, Kdyžtak cinkni 777 21 30 21
Tom
Ahoj,určitě bych se na tebe obrátil,vezmu si na tebe tel a cinknu.Chtěl bych od tebe asi komplet práci,časově mi je to jedno.Ctěl bych teda a zda bys to udělal ( instalace toho woltmetru + nechat podsvítit prostor u nohou řidiče a spolujezdce ).Cca,kolik by sis za to řek a sehnal bys ty vecičky a nebo si je mám sehnat sám ? Díík moc a určitě se dohodnem :wink: 8)
Astra G 1.7.DTI ( 01 ) Obrázek už má nového majitele ...
... jinak Astra H Caravan...
"Myšlenka na ústup je až někde na dně vaší mysli, vlastně tam vůbec není. A tak se pečlivě zakopete. Hluboko. A čekáte." "Currahee"

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sintom » 15 kvě 2008, 13:12

Ahoj, a ty nechceš měnit podsvětlení palubky ? jen Voltmetr a svetýlka pod nohy ? No to ti aspon obojí můžu ukázat i u mě. Jen si vymyslí místečko kam stím voltmetrem krycí sklíško počítej tak 3x 3 cm. Na podsvětlení se stav na vrakáči a kup si oryginál vpínač + konektor k němu (mlhovky, či cokoliv jiného vypínač né tlačítko !) Nemám rád bastlení neoriko spínačů.

Voltmetr počítej tak těch 350. Podsvětlení nohou tak 300 Kč-500 Kč (zářivky - ledky) / kus práce se takto špatně odhaduje ale určitě né nic tragickýho. pokud nám to půjde dobře tak tak 1000.
Možnost 2. vše si objehneš koupíš sám. mechanicky si to přiděláš a já ti to pak jen zapojím bud to zvládnem za chvíli tak to necháme zadara. jinak tak do 500 spíš mi cinkni já ti povím kde si máš co koupit

Uživatelský avatar
Capone
Příspěvky: 1932
Registrován: 22 led 2008, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Capone » 15 kvě 2008, 19:34

Ahoj,jak jsme se domlouvali,našel jsem držák na sloupek-pro jeden budík- http://shop.911customs.cz/index.php?mai ... cts_id=287
a Voltmetr bych vzal tenhle- http://shop.911customs.cz/index.php?mai ... cts_id=242
Vyřešil by se problém,kam to dát,bylo by to na sloubku u řidiče.Ještě zítra kouknu do jedný prodejny na ty přepínače a vezmu ty,co se vejdou na tu lištu u řadičky. Až tohle všechno seženu a bude to doma,dohodnem se teda na tu instalaci + to osvětlení. Jinak opravdu dík moc za ochotu.. :D :wink:
Astra G 1.7.DTI ( 01 ) Obrázek už má nového majitele ...
... jinak Astra H Caravan...
"Myšlenka na ústup je až někde na dně vaší mysli, vlastně tam vůbec není. A tak se pečlivě zakopete. Hluboko. A čekáte." "Currahee"

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sintom » 15 kvě 2008, 21:45

Ahoj, vybral si dobréé, ale opravdu se koukni na tu husitskou mě ta věci od FK příjdou poměrně drahé, a hlavně ten budník si zkus nejdřív přiložit k tomu sloupku jak to bude vypadat. Jinak asi není problém

Uživatelský avatar
sovicka
Příspěvky: 719
Registrován: 01 bře 2007, 19:55
Bydliště: Prágl / HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sovicka » 15 kvě 2008, 22:26

jen tak pro zajímavost, proč zrovna voltmetr?
Astra G sportive r.v. 99, 3dv, X18XE1 (jezdí i pod 6l/100km!), polarmeerblau, pár vychytávek, žádný tuzing... - a najdete jí tady: https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 821#120821

datlik
Příspěvky: 94
Registrován: 27 bře 2008, 23:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od datlik » 15 kvě 2008, 23:30

sovicka píše:jen tak pro zajímavost, proč zrovna voltmetr?
Taky se přidávám k sovičkovi.Na frajeřinu dejme tomu,ale na funkčnost zbytečnost.

Uživatelský avatar
Capone
Příspěvky: 1932
Registrován: 22 led 2008, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Capone » 16 kvě 2008, 10:54

datlik píše:
sovicka píše:jen tak pro zajímavost, proč zrovna voltmetr?
Taky se přidávám k sovičkovi.Na frajeřinu dejme tomu,ale na funkčnost zbytečnost.
Frajeřinka ani né,je to pro mě účelovost.Když pak někde čekám v autě a pustím si třeba dvd,tak bych rád po 2-3 hodinách v poho odjel.Takle vůbec netušim,zda si nehuntuju baterku :? A fakt bych moooc nerad,aby mě nechala ve štychu-už se mi to taky povedlo :roll: Psal do té fimy,zda nemaj nějaké fotečky z aut,kde je tento držák s tímto voltmetrem naistalovanej.Jinak kdyby mi tam nepasoval ty 3 přepínače,co jsem chtěl,asi bych tam dal tychle.Ty by se tam asi vešli,ale vůbec netušim,jaký je v nich rozdíl,když na foto maj stejný fotky a jiný ceny :shock: :roll:
http://www.conrad.cz/miniaturni-packovy ... p+dp56604/
Astra G 1.7.DTI ( 01 ) Obrázek už má nového majitele ...
... jinak Astra H Caravan...
"Myšlenka na ústup je až někde na dně vaší mysli, vlastně tam vůbec není. A tak se pečlivě zakopete. Hluboko. A čekáte." "Currahee"

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sintom » 16 kvě 2008, 13:44

Ahoj jestli ti stačí takovýhle obyčejný spínač tak se jdi juknout do GM Electronic (karlínské náměstí přímo u zastávky metra Křižíkova) web www.gme.cz tam je velký výběr a thle vypínače stojí cca 20 Kč zároveň v 1. patře mají ty led pásy tak na to můžeš juknout.

Voltmetr je super, když pominu vybytí baterie při vypnutí motoru a zapnutém audiu. Je dokonalý například v zácpách. při stání a popojíždní při 1500 otáčkách alternátor moc nedobíjí a když je zaplý vnitřní větrák svtla trochu radio a sepnou se vrtule chlazení je krásně vidět co to z napětím dělá, a člověk ví že má třeba vypnout světla na obrysovky a podobně. Další příklad je v zimě, zvlášt u dieselu při žhavení padne napětí na 11 V a vidíte že je baterie vybitá takže stím můžete počítat a třeba nehat motor hodku bez zátěž běžet aby se dobyla baterka a to jsou jen 2 příklady z tisíců. Víte třeba co žere dvojblinkr ? v zimě na hodku odskočíte a baterka je v háji.

Uživatelský avatar
Roman ST1
Příspěvky: 446
Registrován: 12 črc 2006, 16:30
Bydliště: Les Řáholec a okolí (Jičín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman ST1 » 16 kvě 2008, 14:07

Když už koukáš u Conrada, tak tam mají voltmetr i za 395,-Kč http://www.conrad.cz/analogovy-voltmetr-equus+dp61133/
Opel Zafira B Z19DT r.v.2010 edice 111
ex : Opel Zafira 2.2 16V (Z22SE) LPG Magic + STAG 300 r.v. 2004
ex : Opel Astra Caravan 1.6 16V r.v.12/99 Edice 100

http://www.opelastra.cz , http://www.kadett.cz

Odpovědět