Chip Tuning

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
Bukac
Příspěvky: 57
Registrován: 20 dub 2008, 20:42

Příspěvek od Bukac » 20 dub 2008, 20:53

Leo píše:http://www.tuning.cz/a62:chiptuning/

je mi to jedno, jen je to podle mě blbost, že vám řekne, že to má 82 kw a to je vše? řekl aspon v jakejch je to otáčkách? jakej to má ted krouták a kde je položenej? asi neřek když nemá brzdu kde by to změřil... :wink:

s čipem souhlasim u turba, tam daj vyšší tlak a je to

nechci se hádat zda je čip dobrej nebo ne, na netu už bylo takovejch diskuzí mnoho velmi mnoho, jsou zastánci a odpůrci 8)
Ty vado Leo to je fakt humus. NEzlob sena me ale uz jsem semusle ozvat.
Samozrejme se to ODBRZDENE nemam. Radeji ale reknu ze to ma min i kdyz si myslim ze to prida vice. Pokud by jsi vedel co to vubecje palivova trojrozmerna mapa a proc to je mapa a ne graf asi by jsi takove zvance tady neplacal . Nic nemas podlozene vsechno zacinas a koncis slovy podle me a kdyb a myslim si . Oki mysli si a svez se. Nerikam ze jsme sezral vsechnu moudrost. U nekterych motoru jsme ani nevedel kde je presne jednotka , Ale NA CO ?? Vim jak stahnout, upravit a znovunahrat soft do ni a za me hovori vysledky a spokojeni lidi a ze jsem jich nacipoval desitky. Za tebe mluvi jen slepe placani. Prosimte uz toho nech, je to trapne.
Bukac - co cipuje za lidovku i benziny. JEste omluva nekterym klukum co jsem jim slibil cenu 3000 a uctoval jsem 3500 - verejneto tady pisu, nemam zajem nikoho odrbavat. Naplne mi pocita slovak ktery se tim zivi - konzultujeme to spolu ukazuje mi mapy a zasvecuje me do tho. Na rovinu rikam ze ted bych si na kompletni upravu sma netroufnul, v kazdem typu motoru jsou veci na ktere on vi presne kam a jak sahnout. Nojo kdyz jeho zamestnanim je vyvoj tohoto software pro nove jednotky....NEhazu machra, neslibuju, radeji reknu ze to budenadvakrat a udelam to nadvakratnezabych neco pokazil. Sam mam sva auta nacipovane obe dve. Takze tomu asi VERIM take.
TOt vse.
Bukac

Reklama
 

Uživatelský avatar
Samothe
Příspěvky: 2443
Registrován: 22 čer 2007, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samothe » 20 dub 2008, 21:08

for Bukac:Ještě jednou díky Jakube :wink: jezdí to skvěle si to nemůžu vynachválit :D

Uživatelský avatar
monderka1
Příspěvky: 779
Registrován: 02 lis 2007, 17:06
Bydliště: Moravák žijící dočasně v Plzni
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monderka1 » 20 dub 2008, 21:16

Na LEA se vyser.Ten bude drzkovat a pomlouvat kazdeho a vsechno!!!Uz je proste takovej.
Hele da se chipnout 1,6 8V r.v. 98 ???Par koniku by se hodilo :-)
1,6 8V r.v. 10/98 - je to dravec !!!
https://www.astra-g.cz/galerie/etien/

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 20 dub 2008, 21:26

Bukac: No super, že si napsal....je v tom jasno :wink: ....... A mate vysvětleno - holoto :D
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 20 dub 2008, 21:27

monderka: dyť ..... není kam spěchat.... :lol:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
monderka1
Příspěvky: 779
Registrován: 02 lis 2007, 17:06
Bydliště: Moravák žijící dočasně v Plzni
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monderka1 » 20 dub 2008, 21:44

Frydex píše:monderka: dyť ..... není kam spěchat.... :lol:
To jo,ale trochu sem pribral a tak uz zacinam brzdit dopravu :-)
1,6 8V r.v. 10/98 - je to dravec !!!
https://www.astra-g.cz/galerie/etien/

Leo
Příspěvky: 766
Registrován: 19 čer 2006, 16:38
Bydliště: V lese na jihu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leo » 20 dub 2008, 21:55

monderka1 píše:Na LEA se vyser.Ten bude drzkovat a pomlouvat kazdeho a vsechno!!!Uz je proste takovej.
Hele da se chipnout 1,6 8V r.v. 98 ???Par koniku by se hodilo :-)
né asi, sem takovej bůh a vim uplně všechno tak proto držkuju :lol: :lol: :wink:
dneska je hold éra čipů, na co kupovat dvoulitr když koupim 1,4 s nulovou spotřebou a po čipu se stejnym výkonem
končim s mojim remcáním, vrate se k domlouvání čipů a sry za OT 8)
Znám ženský co se chytly na chlapy co je skopali, ale takovou co se chytla na knížky jsem ještě neviděl

Bukac
Příspěvky: 57
Registrován: 20 dub 2008, 20:42

Příspěvek od Bukac » 20 dub 2008, 21:56

Samothe píše:for Bukac:Ještě jednou díky Jakube :wink: jezdí to skvěle si to nemůžu vynachválit :D
To jsem rad Samothe. Jinak pro vsechny to co pise LEO - ze u turba se zvysi tlak a je to tak to je NESMYSL.
Samozrejme s ei hybe s tlakem turba, s pomerem paliva nafta - vzduch otacky - seslapnuti plynu, s dobou vstriku nafty as casem vstriku nafty u jednotlivych vstriku. U common railu - jsou tri generace - neni jeden vstrik - u posledni generace jsou tusim 4 u PD jsou tri a u techto DTIcek jsou tusim dva. Predvstrk a hlavni vstrik. Navalit tlak z turba tak dymis jak udírna. Protože cerpadlo oproti kompresi neudela potrebny rozstrik nafty - mikrokapicky pak nemaji např 0,3 mikronu ale 0,8 - to jsou už moc veliké, nafta neprohoří - nestihne to - kapiček je méně a jsou větší, hoří déle ve výfuku - trpí výfukový ventil, turbo a hlavně písty které časem prohoří. Takže chytráků kteří čipujízvýšením tlaku je na trhu dost. Ale do 30 000 km zpláčš nad výdělkem. Jnak turbo také neodhcází že uhoří - ale protože když nedochladíš a zastavíš zůstává ti naakumulované teplo a po vypnutí motoru a zastavení oběhu oleje se ti krátkodobě zvýší jěště teplota oproti provozní teplotě oleje a to o dost. Takovýto olej vytvoří mikrovrstvičku karbonu. Pak to uděláš podruhé a potřetí - pak vyměníš olej , ten rozpustí karbon , odloupne se ti fragment - tvrdý jak čert a udělá ti řýhu a zdře ti ložisko to se kousne a máš vydělané.
No dost bylo teorie, zkrátka VIVAT CHIPPING :-)

Bukac
Příspěvky: 57
Registrován: 20 dub 2008, 20:42

Příspěvek od Bukac » 20 dub 2008, 22:01

monderka1 píše:Na LEA se vyser.Ten bude drzkovat a pomlouvat kazdeho a vsechno!!!Uz je proste takovej.
Hele da se chipnout 1,6 8V r.v. 98 ???Par koniku by se hodilo :-)
Cau Monderko, jeste jsem oplackeho osmiventila necipoval. Jit to urcite pujde, nejsem si ale jisty jeslti toto prave nebude letovacka. NEmam sebou galetto abych se mrknul jeslti to umi - mrknu zitra a dam vedet. POkud to nepujde po slausku tak postup je nasledujici - jednotka musi ven, vypajim svaba - vetsinou byvaji dva - precteme v programatoru, posleme original precteny na naseho slovenskeho bratra :-)
Ten udela scota posle ho zpet, ten nahraju do noveho cipu nebo dvou, na misto cipu naletuju patici a do te pak uz jen systemem SOULOZE - cili zasun vysun - menme ruzne verze dle prani zakaznika :-)

Uživatelský avatar
Avantgarde
Příspěvky: 242
Registrován: 17 úno 2007, 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

CHIP

Příspěvek od Avantgarde » 20 dub 2008, 22:01

to all: placebo efekt :lol:
bukac: mas teda mapy i na Z20LET? Kolik to nakonec hodi vykonu?

Dik.
Petr Z20LET (Už mi lásko není 20 let.. ;o)
Obrázek photo by Jimmy323f

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 20 dub 2008, 22:02

Kubajs... ja to tak rád čtu.... :D
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Bukac
Příspěvky: 57
Registrován: 20 dub 2008, 20:42

Re: CHIP

Příspěvek od Bukac » 20 dub 2008, 22:06

Avantgarde píše:to all: placebo efekt :lol:
bukac: mas teda mapy i na Z20LET? Kolik to nakonec hodi vykonu?

Dik.
Ty hdnoty jsou orientacni - jak rikam Z20LET jsme delali - az druha verze je povedena. Delal jsem ji v Prerove na Zafire OPC. Principielneje to spoctene , vime jake hodnoty jsou optimalniale musi se to napastvat na auto - zafira to ma jinejak astra a jak vectra - jestli se to do vectry devalo. Delal jsem zafiru 2,0 turbo - OPC. Jo a placebo efekt - no ja te nekdy svezu moji Octavii 1,9 TDI 77 KW pd cipnuto na cac 105 kw a kroutak NAMERENY - u PD to umim merit za jizdy - 370 Nm !!!! JAkehokoliv dvoulitra PD 103 udelam jakmaleho kluka. Vezl jsem SAMOTHEho, Frydu i Smmoulu ci jakse MAra jmenuje - potvrdi ti co to DelA na silnici.

Bukac
Příspěvky: 57
Registrován: 20 dub 2008, 20:42

Příspěvek od Bukac » 20 dub 2008, 22:12

Frydex píše:Kubajs... ja to tak rád čtu.... :D
Jsme rad ze uz jsou tu kluci kteri maji cipnuto. Kazdmu take rikam a pam se jakou verzi chce. KLukum na 1,7 dti jsem dal proste naprosto bezoproblemovou a bezpecnou verzi. Podobne spoctenou jako mam ja - protoze ja ma Ibridu 208 kb zatimco kluci maji Ibridu3 256 kb - jednotku. Všem jsem ukazal co delam , jake maji cisla jednotek, jake maji cisla software a i kdyz maji stejnevelkou jednotky , lisi se jak verzi softu tak verzi HW vjednotce a proto se nedala pouzit stejna flash. Ma jinak usporadane mapy najinych pametovych adresacha proste by to nejelo a nebo delalo bordel - muzu i demonstrovat na pokusnem kralikovi....typicke priznaky - pod plynem v uritych oopbratkach nejsou nalezeny odpovidajici hodnoty motor zacne cukat, vynechavat, nebuo chcipne ... atd. Ano tot jsou zkusenosti nasbirane praxi.....overene.
Cipoval jsem i Agilu litrovku trivalce - manik byl totalne spokojeny, zmizela temer uplne prodleva plynu, auto se konecnedalo puzivat, Narust vykonu dle jeho slov uzasny - a to je trihrnicek litrovka.

Uživatelský avatar
Samothe
Příspěvky: 2443
Registrován: 22 čer 2007, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: CHIP

Příspěvek od Samothe » 20 dub 2008, 22:13

Bukac píše: no ja te nekdy svezu moji Octavii 1,9 TDI 77 KW pd cipnuto na cac 105 kw a kroutak NAMERENY - u PD to umim merit za jizdy - 370 Nm !!!! JAkehokoliv dvoulitra PD 103 udelam jakmaleho kluka. Vezl jsem SAMOTHEho, Frydu i Smmoulu ci jakse MAra jmenuje - potvrdi ti co to DelA na silnici.
jo to byla jízda :lol:

Leo
Příspěvky: 766
Registrován: 19 čer 2006, 16:38
Bydliště: V lese na jihu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leo » 20 dub 2008, 22:17

Znám ženský co se chytly na chlapy co je skopali, ale takovou co se chytla na knížky jsem ještě neviděl

Odpovědět