nepravidelny volnobeh u 1. startu

Odpovědět
Uživatelský avatar
maxim
Příspěvky: 259
Registrován: 31 led 2006, 08:48
Bydliště: Jeseník

nepravidelny volnobeh u 1. startu

Příspěvek od maxim » 26 bře 2006, 16:48

pri prvnim startu mam nepravidelny volnobeh, otacky chvili padaji pod 900ot (zhruba) , trva to jen chvili tak asi 10s. pak se to chyti a dobry...potom uz to je dobre . dela to jen u prvniho startu, v mrazu i ted kdyz uz se oteplilo. Jo a nekdy u toho chvilku problikne kontrolka chlazeni. Nevite nekdo cim by to mohlo byt ? Astra G 2.0Di x20dtl
dik
ASTRA G 2.0Di Caravan ; X20DTL ; Z282 ; Mio A701
https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic.php?t=4549
Obrázek

Reklama
 

V.Simr

Příspěvek od V.Simr » 07 kvě 2006, 15:59

Koupil jsem Astru 2,0 Di a mám ten stejný problém. Vyměnil jsem přepadové hadičky a naftový filtr.Trochu to pomohlo,ale pořád to není ono. Jak vidím tak tento problém má většina majitelů těchto vozů. Zkoušel jsem ráno před prvním startem žárovkou žhavení a nic. Myslím že celý problém je v tom,že žhavení zapíná až při velmi nízké teplotě a i když je tento motor s přímým vstřikem tak předžhavení potřebuje.
Někdo tady psal že ŘJ. žhavení jde ošidit předřadným odporem na čidlo teploty. Napíše mi někdo k tomu návod a hodnotu odporu? Dík Laďa

Uživatelský avatar
maxim
Příspěvky: 259
Registrován: 31 led 2006, 08:48
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od maxim » 07 kvě 2006, 17:47

asi to bude mit co delat s tim zhavenim, ted uz mi to nedela, stane se to jen fakt pri nizkych teplotach. A ty jeste obcas jsou (vecer). Sice jsem kontroloval zhavicky a byli dobre, ale pred zimou je vymenim..
ASTRA G 2.0Di Caravan ; X20DTL ; Z282 ; Mio A701
https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic.php?t=4549
Obrázek

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 07 kvě 2006, 19:21

motor žhaví i když kontrolka nesvítí! Svítí jenom když je potřeba žhavit dýl...
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

V.Simr
Příspěvky: 14
Registrován: 07 kvě 2006, 16:05

Příspěvek od V.Simr » 07 kvě 2006, 19:35

To vím,ale napětí se neobjevilo ani přímo na žhavičích. A to bylo ráno 6 st.

Sršeň
Příspěvky: 595
Registrován: 22 bře 2006, 09:09
Bydliště: SLOVAKIA

Příspěvek od Sršeň » 07 kvě 2006, 19:37

maxim píše:asi to bude mit co delat s tim zhavenim, ted uz mi to nedela, stane se to jen fakt pri nizkych teplotach. A ty jeste obcas jsou (vecer). Sice jsem kontroloval zhavicky a byli dobre, ale pred zimou je vymenim..
Mam ten isty problem, nove žhaviče ti asi nepomôžu, ja som ich vymenil a zbytočne. Pri prvom rannom štarte chytá ihneď, ale na 3 válce a má nepravidelné otáčky. Už mi to lezie na nervy. Nik nevie poradiť. Pal.filter vymenený. Asi pôjdem zmerať tlaky vo válcoch a trysky. Podľa mňa to bude jedna z trysiek. :?
X20DTL-G CARAVAN, AUTOMAT, PC, TEMPOMAT, KLIMA, KOŽA, 100 EDITION

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 07 kvě 2006, 19:39

V.Simr píše:To vím,ale napětí se neobjevilo ani přímo na žhavičích. A to bylo ráno 6 st.
co jednotka žhavení?
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

V.Simr
Příspěvky: 14
Registrován: 07 kvě 2006, 16:05

Nepravidelný chod motoru po startu 2,0 DI

Příspěvek od V.Simr » 08 kvě 2006, 19:03

Dnes ráno jsem zkoušel při prvním startu napětí přímo na žhavičích a žádné tam nebylo.Takže motor se vůbec nenažhavil,což je u dieselu divné.Motor chytil,ale nepravidelně. Potom jsem na zkoušku odpojil konektor z čidla teploty chl.kapaliny a žhavení začalo fungovat. Zkusil jsem nastartovat a motor chytil a jel jako po másle.( žádné vibrace).
Při odpojení čidla teploty se ale rozběhne ventilátor klimy,protože ŘJ.klimy takto zareaguje na závadu. Pro vyskoušení to ale nevadí.
Myslím si,že celý tento problém na motorech 2,0 Di je žhavení,nebo spíš čidlo teploty.

Sršeň
Příspěvky: 595
Registrován: 22 bře 2006, 09:09
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Nepravidelný chod motoru po startu 2,0 DI

Příspěvek od Sršeň » 13 kvě 2006, 12:18

V.Simr píše:Dnes ráno jsem zkoušel při prvním startu napětí přímo na žhavičích a žádné tam nebylo.Takže motor se vůbec nenažhavil,což je u dieselu divné.Motor chytil,ale nepravidelně. Potom jsem na zkoušku odpojil konektor z čidla teploty chl.kapaliny a žhavení začalo fungovat. Zkusil jsem nastartovat a motor chytil a jel jako po másle.( žádné vibrace).
Při odpojení čidla teploty se ale rozběhne ventilátor klimy,protože ŘJ.klimy takto zareaguje na závadu. Pro vyskoušení to ale nevadí.
Myslím si,že celý tento problém na motorech 2,0 Di je žhavení,nebo spíš čidlo teploty.
Budeš to čidlo teploty teda meniť?
X20DTL-G CARAVAN, AUTOMAT, PC, TEMPOMAT, KLIMA, KOŽA, 100 EDITION

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 14 kvě 2006, 16:53

V.Simr píše:Celý problém vyřešilo nahrání nového softveru pro ř.j. motoru.Od té doby se závada neprojevila. Bylo mi oznámeno že nový softver je zaměrený právě na špatné starty a nepravidelný chod. Musíte ale do autorizovaného servisu Opel kde to umí přes diagnostiku nahrát.
DOPORUČUJI si to nechat udělat.
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Hujeros
Příspěvky: 10
Registrován: 18 črc 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hujeros » 11 srp 2006, 13:11

Vojta píše:
V.Simr píše:Celý problém vyřešilo nahrání nového softveru pro ř.j. motoru.Od té doby se závada neprojevila. Bylo mi oznámeno že nový softver je zaměrený právě na špatné starty a nepravidelný chod. Musíte ale do autorizovaného servisu Opel kde to umí přes diagnostiku nahrát.
DOPORUČUJI si to nechat udělat.
Co tak asi priblizne stoji prehrani softu na Astru u autorizaku??

Diky
X16XEL 98 caravan
modre podsvetleni
automat.svetla,cyklovac steracu (AEV)

V.Simr
Příspěvky: 14
Registrován: 07 kvě 2006, 16:05

špatné starty a nepravidelný chod 2,0 Di

Příspěvek od V.Simr » 11 srp 2006, 15:12

Přehrání softveru stojí cca 500 kč. Je potřeba se ale podívat na vložku palivového filtru jestli není černá od oleje.V případě že je černá,tak závada není v softréru ale jsou špatné gumičky pod vstřikovacími rampami a do nafty se dostává olej a zároveň se zavzdušňuje pal. soustava. Bohužel tato oprava je dost náročná,musí se vymontovat vačky. V servisu přijde cca. na 15000 kč. Většinou se to musí udělat mezi 150-200 tis. km. Pak je to zase ok. Dělal jsem to taky.

pepca

Příspěvek od pepca » 11 srp 2006, 18:08

:wink: tak já jedu na přehrání softvéru zítra,mám sice benzínáka,ale nechám tam nahrát sotvér z r.2003 kůli těm problémům které dělá EGR ventil,to poradil Zdeněk,já mám autí z 99 roku, tak jsem zvědavý,ale mně říkali po telefonu asi za litr,opel Pzen 8)

Sršeň
Příspěvky: 595
Registrován: 22 bře 2006, 09:09
Bydliště: SLOVAKIA

Re: špatné starty a nepravidelný chod 2,0 Di

Příspěvek od Sršeň » 11 srp 2006, 19:21

V.Simr píše:Přehrání softveru stojí cca 500 kč. Je potřeba se ale podívat na vložku palivového filtru jestli není černá od oleje.V případě že je černá,tak závada není v softréru ale jsou špatné gumičky pod vstřikovacími rampami a do nafty se dostává olej a zároveň se zavzdušňuje pal. soustava. Bohužel tato oprava je dost náročná,musí se vymontovat vačky. V servisu přijde cca. na 15000 kč. Většinou se to musí udělat mezi 150-200 tis. km. Pak je to zase ok. Dělal jsem to taky.
Kurva prečo to u nás stojí 5.000,- :evil: :evil: :evil: Pardon za výraz. Ale to hádam nieje možné. Chcel som zmeniť index kódov na PC, povedali že to stojí 2.000,- a u Vás 500,- a niekde nepýtajú nič ,tak som sa nato vybodol. A teraz toto. No nechápem...
X20DTL-G CARAVAN, AUTOMAT, PC, TEMPOMAT, KLIMA, KOŽA, 100 EDITION

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 11 srp 2006, 19:41

hele 2000sk rozhodně neni normální cena, zajel bych tam osobně a zeptal se znova a pokud na tom budou trvat tak bych si stěžoval na výhradního dovozce, protože todle je snad už vydírání
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Odpovědět