Ovládání autorádia na volantu

Vše o zapojení repro, radia atd..
Odpovědět

Jaké používáte autorádio?

Originální bez ovládání
5
5%
Originální + ovl. na volantu
45
47%
Neoriginální + ovl. na volantu
15
16%
Neoriginální bez ovl. na volantu
31
32%
 
Celkem hlasů: 96

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od APiK » 04 bře 2009, 07:38

PatrikV píše::? Pánové jsem asi poněkud natvrdlý tak se omlouvám,lze do Astry namontovat jiné Autoradio(CD)bez dalších zásahů s tím že bude fungovat i ovládání na volantu?Děkuji všem :?
Pokud to chceš bez dalších zásahů, musíš si vybrat rádio, na které se dělá i redukce pro Opel Astra G (Sony, VDO Dayton, Clarion....).
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Reklama
 

ok2ucx
Příspěvky: 32
Registrován: 08 úno 2009, 20:26
Bydliště: Zubří, Valašské království

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od ok2ucx » 04 bře 2009, 07:55

Ano, koukni na můj příspěvek o kousek výše. Sice to zatím nemám vyzkoušeno (na Opelech), ale pro koncern PSA už jsem stvořil několik desítek na míru šitých převodníků mezi volant a (nové) autorádio těchto značek:
  • JVC
  • Blaupunkt
  • Panasonic
  • Pioneer
  • Sony
  • Alpine
a možná brzy i Kenwood.

Podmínkou je, aby nové rádio mělo vstup na drátové DO od volantu (ne všechna rádia to mají). Auto by mělo být z cca. 90. let, kdy ještě nebyly sběrnice CAN, atp., ale volant zapojen tak, jak uvádí skvělé polské stránky: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... lotyca.htm

Za těchto podmínek, by to mělo jít. Jen to někde vyzkoušet. Více si pak prohlédněte na mých stránkách (věnovaných zatím jen PSA): http://pavel.lajsner.sweb.cz/swc/. Cenově je to snad přijatelné. Na odkazech do PSA fór pak lze najít i reference.

Dále se témuž věnují různé firmy komerčně (Connects2) anebo "svá" rádia podporují občas i výrobci sami (Blaupunkt, Clarion), to je ale už bývá v řádu tisíců Kč.

Pavel

P.S. Zobrazovat informace na displej tento převodník neumí, hlavně proto, že drtivá většina neoriginálních rádií tyto signály ani neposkytuje.
.::. XC70 T6 2014 .::. S80 V8 2007 .::. Mazda MX-5 1.8 2002 .::.
VolvoCesky.cz na Valašsku, tuning, jazyky, konfigurace Volv, opravy Volvo elektroniky

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od Trdlo » 04 bře 2009, 09:11

Jde, ale musí podporovat ovládání z volantu a musíš dokoupit kabel na propojení.
END

Scorpio
Příspěvky: 3
Registrován: 06 bře 2009, 21:17

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od Scorpio » 06 bře 2009, 21:39

Zdravíčko...
prosimvás, prošel sem si tohle téma celý.. ale sem z toho celej paf :(
mam Opel Astra G, r.v. 2002..a chci si pořídit nový rádio a pořešit ovládání na volant.
pokud chci koupit tohle : http://www.autoradio-prodejce.cz/autora ... eh-2100ub/ rádio, tak musim pořídit http://gsm-caraudio.vltava2000.cz/store ... vx001.html a pak http://gsm-caraudio.vltava2000.cz/store ... 05-0-.html tohle?? Rovnou řikam, že si radši zaplatim a koupim to nový, já mam s takovejma domácíma udělátkama špatnou zkušenost..

pak další otázka.. výměnu rádia zvládnu sám i když sem to nikdy nedělal? nejsem v tomhle oboru nějak moc znalej..

a jak je to pak se zobrazením stanice na display? je na něm alespoň datum a čas?
díky předem za odpověď.. snad neva tak "trapný" otázky.. :wink:

zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od zEjn » 08 bře 2009, 07:56

No nereknu ti to presne ale odpovim ti. Pokud chces zobrazovani na displayi tak si musis koupit radio ktery podporuje OEM a k tomu nejakou ISO ? redukci mezi radiem a tim displayem. Stredovej panel je tady nekde popsanej jak rozebrat, nafoceno, vse perfektne popsano, ale musis hledat, je tam aji ten popis jakej presne konektor atp. Nevim kde to presne je a hledat se me to nechce, ale je to tady ;) hodne zdaru

ok2ucx
Příspěvky: 32
Registrován: 08 úno 2009, 20:26
Bydliště: Zubří, Valašské království

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od ok2ucx » 09 bře 2009, 00:33

A v rychlém sledu jsem na tomto domácím udělátku otestoval i rádio značky Kenwood.

Takže tímto se seznam rádií pro převodník na volant (http://pavel.lajsner.sweb.cz/swc/) rozšiřuje takto:
  • JVC
  • Blaupunkt
  • Panasonic
  • Pioneer
  • Sony
  • Alpine
  • Kenwood
Na Opel stále netestováno, nicméně funkčnost je velmi pravděpodobná, jedná se o stejný systém, který automobilky používaly v 90. letech.

Pavel

P.S. Ohledně konvertoru na displej - zatím jsem výstup na externí displej viděl jen na jediné značce rádií a to bylo nějaké dražší Sony. Údajně to umí i některé Kenwoody. Zatím jediné, zato však poměrné bohaté informace jsou k nalezení na polských stránkách: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... eldisp.htm. Podle všeho se jedná o komunikaci po sběrnici IIC. Komerční konvertor jistě existuje, nebude to nic složitého.
.::. XC70 T6 2014 .::. S80 V8 2007 .::. Mazda MX-5 1.8 2002 .::.
VolvoCesky.cz na Valašsku, tuning, jazyky, konfigurace Volv, opravy Volvo elektroniky

katamar
Příspěvky: 11
Registrován: 31 bře 2007, 13:10
Bydliště: ostrava

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od katamar » 19 bře 2009, 22:18

Zdravím.
Chystám se vyrobit si nové tišťáky do volantu.Abych to nemusel rozebrat-změřit-složit-koupit součástky-rozebrat-vyrobit-složit,nemáte někdo náhodou rozměry tišťáku a rozmístění součástek?
Díky všem případným ochotným.

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od Frydex » 19 bře 2009, 22:42

Stav se ke mě.. mám jedny ovladače navíc.. můžeš si to poměřit.. .
Kdyžtak napiš do ICQ nebo tady SZ, dám ti číslo tel.... Ostrava jede.. :wink:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od milosh » 23 bře 2009, 20:30

Konecne mam volant s ovladanim radia ale nemam redukci pro meho Pioneera, v tomto vlakne jsem nenasel cenu ani zda to je uz funkcni, muzete nekdo kdo se timto zabyvate napsat pribliznou cenu a zda uz to teda s pioneerama funguje? dikes
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od Frydex » 23 bře 2009, 20:40

Chce za to 6 stovek a Pioneer v seznamu má... takže mu napiš SZ a hovson..
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od milosh » 23 bře 2009, 20:42

Frydex píše:Chce za to 6 stovek a Pioneer v seznamu má... takže mu napiš SZ a hovson..

tady je x lidi co si to bastlej doma, takze ten velky boss je ok2ucx? :)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od Frydex » 23 bře 2009, 20:44

Přesně.. 8)
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

katamar
Příspěvky: 11
Registrován: 31 bře 2007, 13:10
Bydliště: ostrava

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od katamar » 24 bře 2009, 21:15

Musím se pochlubit.Dnes jsem zprovoznil ovl.pod volantem pro Sony BTX 3600.Vše funguje díky návodu na tomto skvělém vebu a a velké pomoci Frydexe,za což mu patří můj velký dík.
Katamar

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od Frydex » 24 bře 2009, 21:44

Jsem rád, že to šlape... 8)
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od milosh » 25 bře 2009, 07:23

Jake vsechny funkce ma to ovladani na volantu? Je tam 6 tlacitek ale nektery mi nejsou jasny :twisted:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět