Ovládání autorádia na volantu

Vše o zapojení repro, radia atd..
Odpovědět

Jaké používáte autorádio?

Originální bez ovládání
5
5%
Originální + ovl. na volantu
45
47%
Neoriginální + ovl. na volantu
15
16%
Neoriginální bez ovl. na volantu
31
32%
 
Celkem hlasů: 96

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 17 pro 2008, 18:24

Na Clarion není schéma. Jedině koupit origo redukci, cca za 1800 Kč...
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Reklama
 

Uživatelský avatar
scarfacesk
Příspěvky: 362
Registrován: 08 pro 2008, 10:12
Bydliště: SK-BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scarfacesk » 17 pro 2008, 22:01

a tie gombiky sa nedaju na daco ine nastavit ?

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 17 pro 2008, 22:04

gombiky, jako tlačítka ? na volantě ? to asi nee... nevím teda na co.
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
scarfacesk
Příspěvky: 362
Registrován: 08 pro 2008, 10:12
Bydliště: SK-BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scarfacesk » 17 pro 2008, 22:08

no ani ja nevim na co. hh len ma to tak zaujima a ta redukcia ci co mozete dat pls link :)

ok2ucx
Příspěvky: 32
Registrován: 08 úno 2009, 20:26
Bydliště: Zubří, Valašské království

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od ok2ucx » 08 úno 2009, 21:33

Ahoj, jsem tu nový, Opel nemám, ale švagrová ano. Mají stejný problém (tlačítka na ovládání na volantu jo, rádio zatím žádné, bude neoriginální). Sám jsem totéž řešil převod z volantu na Pioneera před rokem na Xantii, tak jsem si patřičný převodník ukutil.

Pak se ukázalo, že na některé modely (Citroenů a Peugeotů) neexistují komerčně dostupné převodníky pro zvolené značky rádií. Případně jsou poměrně drahé. Navíc vývojáři u PSA asi měli za každou variantu volantu prémie, existuje neuvěřitelné množství různých variací. Tak se teď ve volném čase zabývám výrobou převodníků na míru, t.j. mezi zvolený model auta a vybraný typ rádia. Více na: http://pavel.lajsner.sweb.cz/swc/

Tímto bych se zde dovolil zeptat, zda-li by byl zájem o něco podobného i pro Opel, tedy konkrétně pro modely 1999-2003/4, tedy bez CAN multiplexu. Při německé preciznosti u Opelu to vypadá na 1(!) schéma, které jsem tu už zaznamenal:

Obrázek

z výborných polských stránek http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... lotyca.htm.


Celé udělátko, které zatím dělám pro koncern PSA, vypadá asi takto:

Obrázek

se zapojí mezi napájecí ISO konektor z auta a rádio některé z následujících značek:
  • JVC
  • Blaupunkt
  • Panasonic
  • Pioneer
  • Sony

Ostatní (VDO, Kenwood, Alpine, Clarion) zatím neumím (nedostalo se mi žádné rádio pod ruce pro experimenty), no-name rádia (Sencor) obvykle nemají vstup DO od volantu vůbec.

Tady ve vláknu jsem viděl "úpravu" odporů ve volantu pro Sony/Pioneer. To je možné, ty další (JVC, Blaupunkt, Panasonic) už jsou digitální, tam s odpory nic nezmůžete. V převodníku musí být mikroprocesor, který podle stisknutého tlačítka vygeneruje konkrétní povel pro rádio.

Bude-li zájem, pustím se do toho, před tím by to ale chtělo nějakého ochotného testera, co to zkusí na svém autě (ideálně odněkud poblíž tady na východní Moravě). Když tak se mi ozvěte po SZ. Můžeme to zkusit i "na dálku", na slepo, ale je to praktičtější přímo na místě zkusit, ev. doladit.

V této podobě si toho cením na 600Kč + poštovné. Reference najdete na odkazech na PSA diskusích zmíněných na http://pavel.lajsner.sweb.cz/swc/.

P.S. Informace na displej tohle posílat neumí, většina rádií je ani neumí poskytovat.

Pavel
.::. XC70 T6 2014 .::. S80 V8 2007 .::. Mazda MX-5 1.8 2002 .::.
VolvoCesky.cz na Valašsku, tuning, jazyky, konfigurace Volv, opravy Volvo elektroniky

Uživatelský avatar
Štráda
Příspěvky: 1679
Registrován: 02 led 2009, 23:08
Bydliště: Mar. lázně (Marihuánky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od Štráda » 08 úno 2009, 22:48

origo rádio šlo smykem po 14dnech od koupě auta,ovládání na volantě nemám a jsem rád,mám rádio Pioneer DEH 1820R s kartovým ovládáním a jsem max spokojenej!Tato redukce je stejně dost drahá na to,že to je jen kousek kabelů s iso konektorem!Ale je to věc názoru,volant kvůli tomnu měnit nebudu! :lol:
Kybych ovládání na volantu měl,šel bych do toho,ale nemám a proto jsem si koupil toto.
Naposledy upravil(a) Štráda dne 08 úno 2009, 23:02, celkem upraveno 1 x.
High Flow Head-Modrá Raketa z ML... michalstrasser@seznam.cz qip 387819619 tel.737117644 Facebook Michael Štráda
Hellracer Štráda

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od Frydex » 08 úno 2009, 22:55

ok: Perfektní práce kamo. Dovedu to ocenit, protože vím co to obnáší. Dělal jsem to pro Sonku, je to sice jednoduchá věc a hračka s odporama, ale to co popisuješ ty, vypadá velmi zajímavě. Klidně bych ti rád s čímkoliv pomohl. Ale bohužel mám jen tu Sony. Každopádně, pokud budeš chtít vyzkoušet něco jiného, jsem k dispozici :wink:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

ok2ucx
Příspěvky: 32
Registrován: 08 úno 2009, 20:26
Bydliště: Zubří, Valašské království

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od ok2ucx » 08 úno 2009, 23:29

Štráda píše:...že to je jen kousek kabelů s iso konektorem!...
Mno, jen pro vaši informaci, prodávat kousek kabelů za 600Kč, to bych se musel hanbou propadnout. :( V těch kabelech je ještě "něco".

Vnitřní zapojení mého prvního prototypu je tady. Nová verze je prakticky stejná, pro "digitálně" ovládaná rádia o fous jednodušší.

Paradoxně nejdražší jednotlivou součástkou toho převodníku je právě prodloužení ISO konektoru - jen tahleta sranda vychází přibližně na 100Kč (!) a zatím se mi to nepovedlo nikde sehnat výrazněji levněji. Budu vděčný za jakýkoli tip.

No, pak plošný spoj, součástky, práce, oživení/testování, o čase stráveným nad software a nad vyhledávání téměř nedostupných informací (o ovládání rádií) ani nehovořím.

Tož tak,

Pavel
.::. XC70 T6 2014 .::. S80 V8 2007 .::. Mazda MX-5 1.8 2002 .::.
VolvoCesky.cz na Valašsku, tuning, jazyky, konfigurace Volv, opravy Volvo elektroniky

Uživatelský avatar
Štráda
Příspěvky: 1679
Registrován: 02 led 2009, 23:08
Bydliště: Mar. lázně (Marihuánky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od Štráda » 17 úno 2009, 00:41

ok2ucx -klobouk dolů o tvé dovedlnosti a praci,to se cení,ale dávat do toho tolik námahy,času a práce by mě odradilo a ta cena,o těhdle věcech jsem slyšel když jsem měl první rádio od pioneera,ale cena mě odradila a navíc jsem neměl origo ovládání na volantě,tak jsem si dokoupil od pionnera přímo ovládání záchytné na volant,ale to se dalo ovládat jen na rovině,já řídím jednou rukou a druhou mám bud na stehně,fofrklacku nebo hand brake a tak jsem si pořídil tento model rádia s kartovým ovládáním a ovládám si ho volnou rukou nebo mladá od spolujezdce,ale také jde ovládat,když třeba někde stojíš na parkovišti a jsi vedle auta,to se mi na tom líbí! 8)
High Flow Head-Modrá Raketa z ML... michalstrasser@seznam.cz qip 387819619 tel.737117644 Facebook Michael Štráda
Hellracer Štráda

zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od zEjn » 25 úno 2009, 08:31

Cau, nechce se me procitat tech 15 stranek zpatky... tak bych se chtel zeptat, kdyz si tam dam svoje radio da se to zapojit tak, aby natom displayi na stredovym panelu ukazovalo co hraje nebo neda? Co je natom displayi pokud origo radio opojim a dam si tam svoje? Dik

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od Trdlo » 25 úno 2009, 10:02

Tu poznámku nechce se mi to číst, nemyslíš vážně. viď? :twisted: :roll:

Nemyslím, že Ti někdo odpoví, když tak ti stejně napíšou použij HLEDAT, tak nebuď líný číst a najdi si to tu.
END

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od APiK » 25 úno 2009, 10:08

zEjn píše:Cau, nechce se me procitat tech 15 stranek zpatky... tak bych se chtel zeptat, kdyz si tam dam svoje radio da se to zapojit tak, aby natom displayi na stredovym panelu ukazovalo co hraje nebo neda? Co je natom displayi pokud origo radio opojim a dam si tam svoje? Dik
Jo jasný, neboj, umíme tu všechno. Projdi si 15 stránek zpět, použij hledat a najdeš to tu asi tak 15x. :roll:
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

ok2ucx
Příspěvky: 32
Registrován: 08 úno 2009, 20:26
Bydliště: Zubří, Valašské království

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od ok2ucx » 25 úno 2009, 21:41

zEjn píše:Cau, nechce se me procitat tech 15 stranek zpatky... tak bych se chtel zeptat, kdyz si tam dam svoje radio da se to zapojit tak, aby natom displayi na stredovym panelu ukazovalo co hraje nebo neda? Co je natom displayi pokud origo radio opojim a dam si tam svoje? Dik
ok2ucx píše:P.S. Informace na displej tohle posílat neumí, většina rádií je ani neumí poskytovat.
A pak přidávám malý update:

uvedený převodník "umí" nové rádio některé z následujících značek:
  • JVC
  • Blaupunkt
  • Panasonic
  • Pioneer
  • Sony


Nově už i
  • Alpine

A momentálně pracuji na značce Kenwood.

Pavel
.::. XC70 T6 2014 .::. S80 V8 2007 .::. Mazda MX-5 1.8 2002 .::.
VolvoCesky.cz na Valašsku, tuning, jazyky, konfigurace Volv, opravy Volvo elektroniky

Uživatelský avatar
muna
Příspěvky: 238
Registrován: 04 čer 2008, 21:40
Bydliště: Za cedulí Pržno doprava :-)

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od muna » 26 úno 2009, 08:10

Mám jen malý dotaz. :roll: pokud to už někdo má odzkoušené funguje s tím i to zobrazování na pal. počítači?
Zafira Elegance 1.8 16V - klima, 4X airbag , el. okna + zrcátka, nast. sedadlo řidiče, ABS + TC alarm + central DO + paeger

https://www.astra-g.cz/galerie/muna/

PatrikV
Příspěvky: 36
Registrován: 04 bře 2009, 07:22

Re: Ovládání autorádia na volantu

Příspěvek od PatrikV » 04 bře 2009, 07:33

:? Pánové jsem asi poněkud natvrdlý tak se omlouvám,lze do Astry namontovat jiné Autoradio(CD)bez dalších zásahů s tím že bude fungovat i ovládání na volantu?Děkuji všem :?

Odpovědět