Ovládání autorádia na volantu

Vše o zapojení repro, radia atd..
Odpovědět

Jaké používáte autorádio?

Originální bez ovládání
5
5%
Originální + ovl. na volantu
45
47%
Neoriginální + ovl. na volantu
15
16%
Neoriginální bez ovl. na volantu
31
32%
 
Celkem hlasů: 96

xcarv
Příspěvky: 61
Registrován: 05 dub 2006, 19:50

Příspěvek od xcarv » 15 pro 2007, 20:27

jak jsi přišel na hodnoty těch odporů
a nevíš náhodou jaké jsou na rádia blaupunkt nebo jak je zjistit. dík

Reklama
 

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 15 pro 2007, 23:08

našel jsem to na webu... zkusím se podívat.
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 16 pro 2007, 00:30

Tak jsem našel jenom tohle. Blaupunkta neznám a navíc tam jsou napsané jenom nějaké typy, tak se v tom nevyznám .... ale zkus to.
Obrázek
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

toluca
Příspěvky: 5
Registrován: 29 lis 2007, 15:13
Bydliště: mlada boleslav

a

Příspěvek od toluca » 18 pro 2007, 14:58

Ja mam pres 300-ku zapojeny cely pocitac pres kazetku.Navigace,muzika,filmy pro decka,vsechno jde.Dokonca navigaci si dam jenom do jednoho repraku k sobe a film nebo muziku dam do ostatnich.Kazetka je celkem dobra,ma dlouhy kabel,ktery dosahne az dozadu do auta,s kabelem natazenym ze vstupu by to vypadalo stejne,takze to az takovy vopruz neni.Jediny co to trocha kazi je zvuk protacejici se kazety v kazetaku,ale ten za jizdy stejne neni slyset.
Kazetka mi zatim uplne staci.
Astra caravan 1.6

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 22 pro 2007, 11:12

Takže tady je originální zapojení z Opla - odpory jsou zapojeny za sebou, takže každé tlačítko sečte jiný počet odporů a výsledný odpor pak podle hodnoty provede požadovanou funkci:
Obrázek


A tady je zapojení ovladače pro rádia Sony. Odpory jdou taky seriově za sebou, ale pořadí funkcí je jiné, to znamená, že když by jsme v Opláckém ovladači jen přepájeli odpory, jak jdou za sebou, tak by nám například tlačítko pro hlasitost, přelaďovalo stanice, což je blbé...
Obrázek

Takže jsem vlastně vytvořil novou desku a na tu jsem už napájel hodnotu sečtených odporů a tlačítka s odpory postavil k mínus pólu paralelně... Tabulka odporů je vypsaná o pár příspěvků výše.
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

patriknet
Příspěvky: 32
Registrován: 17 zář 2007, 21:23
Bydliště: Praha

OPEL - Panasonic

Příspěvek od patriknet » 02 dub 2008, 21:07

Zdar! nenasiel by sa borec ktory by dokozal popisat ako zapojit ovladanie na volante pre Opel Vectra B (Msyslim ze je totozne s Astrou) a radiom Panasonic (1311)? Nechem vyhazdovat 1400 za nejaku redukciu ..ak by sa nasla taka schema ako tu niekto popisoval pre sony, to by bolo skvele!
Diky predom za kazde info.
Patrik

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 63
Registrován: 28 kvě 2007, 15:49
Bydliště: podhůří Šumavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi sme to odhalili.

Příspěvek od Harmitsch » 15 dub 2008, 22:52

Takmerstarec píše:
Marky píše:Tak jsem se byl na to kouknout a ten displej mi vypsal 00K0011 4B , jinak mam uplne ten nejobycejnejsi TID.
Marky dakujem, asi to mame odhalene. U mna svieti 00K0012 4B. A kdesi som sa docital v popisoch protokolov pre komunikaciu s displejmi , ze kod 011 znamena nastavene originalne radio a kod 012 neoriginalne radio. Mozno, ze je to dokonca I2C adresa displeja. Poliaci, kedze auto nevybavili radiom, nastavili neoriginalne radio, pretoze je nepravdepodobne, aby si niekto radio nekupoval a potom zhanal originalne. To zapojenie EDI vsak predpoklada nastavenie na originalne radio. Cize uz len zistit, ako v mojom aute nastavit cez diagnosticku linku 16P (vid schemy od Pavela V. str. 4 a str. 42), asi v tom displeji, ze mam akoze originalne radio.
Hele chlapi - ja mam Astricku s pal. computerem - je videt na https://www.astra-g.cz/galerie/harmitsch/ a kdyz zmacknu najednou obe tlacitka tak se nestane nic :roll: - anebo se zacnou serizovat hodiny. Ja se z toho picnu. Mam obe doporucovane redukce na VDO 2304, ale displej zatim vzdoruje. Nastesti jsme narazil na tenhle thread s tim, ze i Polske Astry si s nim rozumi. Mate nekdo pal PC a povedlo se Vam zjistit kod pro radio?

Jinak co presme mam rict v Oplackem servisu.

Ja chci taky data na displej :( :( :( (videl jsem to v Merive a je to bomba)
Astra Classic II 1,6 XEP (Z16XEP) + klima + computer + tempomat + VDO dayton 2304 (data na EDI)
Harmitschova Astřička - gallery

Prouza
Příspěvky: 46
Registrován: 15 dub 2008, 23:46

Příspěvek od Prouza » 15 dub 2008, 23:50

Chlapi, jsem tu nový a je těžké přelouskat všechny příspěvky na tomto fóru. Protože většina mě zajímá! :)
Potřebuji stručně shrnout, co by tedy rádio mělo splňovat aby fungovalo ovládání na volantu a zároveň display. Chci nějaké rádio s USB/SD/Bluetooth, ale absolutně netuším jaké vybrat, aby to šlapalo Předem díky

Uživatelský avatar
genius0011
Příspěvky: 2289
Registrován: 24 říj 2007, 22:46
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od genius0011 » 16 dub 2008, 07:57

Prouza píše:Chlapi, jsem tu nový a je těžké přelouskat všechny příspěvky na tomto fóru. Protože většina mě zajímá! :)
Potřebuji stručně shrnout, co by tedy rádio mělo splňovat aby fungovalo ovládání na volantu a zároveň display. Chci nějaké rádio s USB/SD/Bluetooth, ale absolutně netuším jaké vybrat, aby to šlapalo Předem díky
Potřebuješ rádio které zvládá OEM (zobrazení na display) a výstup na ruční ovladač a ještě to hlavní kabelovou redukci např. SONY/OPEL (mimochodem mám a stála mě 2500,- :wink: )
teď R Scenic 2.0 16v 103kw rv00
ex ASTRA 1.6 8v 55kw rv99 rip

Prouza
Příspěvky: 46
Registrován: 15 dub 2008, 23:46

Příspěvek od Prouza » 21 dub 2008, 22:26

Sakra, teď jsem si málem koupil VDO DAYTON CD2737B:

http://www.pixmania.cz/cz/cz/831824/art ... tech-specs

Píšou tam:
Slučitelnost s ovládáním na volantu Ano

Jenže to je jiné ovládání. Dá se ktomu dokoupit ale to je mi k ničemu.

A když jsem se ptal přímo u VDO, tak říkali že to nejde a že ani nemá zdířku na ten kablík. Teď abych začal hledat znova!

Ještě mi říkal, že v současné době splňuje originál ovládání a display (tedy EDI) pouze jedno rádio (2304) a že možná do dvou měsíců bude třeba nové.

Nemáte někdo tip na jiné rádio s Bluetooth, SD/USB, ovládáním na volantu, zobrazování na display a kabelem co nestojí 2500?

Díky moc

Takmerstarec
Příspěvky: 80
Registrován: 06 srp 2006, 14:27

Re: Asi sme to odhalili.

Příspěvek od Takmerstarec » 26 dub 2008, 21:21

Harmitsch píše:
Takmerstarec píše:
Marky píše:Tak jsem se byl na to kouknout a ten displej mi vypsal 00K0011 4B , jinak mam uplne ten nejobycejnejsi TID.
Marky dakujem, asi to mame odhalene. U mna svieti 00K0012 4B. A kdesi som sa docital v popisoch protokolov pre komunikaciu s displejmi , ze kod 011 znamena nastavene originalne radio a kod 012 neoriginalne radio. Mozno, ze je to dokonca I2C adresa displeja. Poliaci, kedze auto nevybavili radiom, nastavili neoriginalne radio, pretoze je nepravdepodobne, aby si niekto radio nekupoval a potom zhanal originalne. To zapojenie EDI vsak predpoklada nastavenie na originalne radio. Cize uz len zistit, ako v mojom aute nastavit cez diagnosticku linku 16P (vid schemy od Pavela V. str. 4 a str. 42), asi v tom displeji, ze mam akoze originalne radio.
Hele chlapi - ja mam Astricku s pal. computerem - je videt na https://www.astra-g.cz/galerie/harmitsch/ a kdyz zmacknu najednou obe tlacitka tak se nestane nic :roll: - anebo se zacnou serizovat hodiny. Ja se z toho picnu. Mam obe doporucovane redukce na VDO 2304, ale displej zatim vzdoruje. Nastesti jsme narazil na tenhle thread s tim, ze i Polske Astry si s nim rozumi. Mate nekdo pal PC a povedlo se Vam zjistit kod pro radio?

Jinak co presme mam rict v Oplackem servisu.

Ja chci taky data na displej :( :( :( (videl jsem to v Merive a je to bomba)
Pan Harmitsch ja neviem poradit, ale skuste sa presunut s dotazom do temy na adrese http://www.astra4ever.cz/vdo-2304-mp3-t262-75.html , ktora je zalozena Markym a je plne venovana VDO 2304 . Tam moze vydatne pomoct radou, ak by Marky nestacil aj p. Vojta, ak ho poprosite, ktory je znalec elektroniky Opla.

Takmerstarec
Příspěvky: 80
Registrován: 06 srp 2006, 14:27

Příspěvek od Takmerstarec » 26 dub 2008, 21:34

Este pre p. Harsmitch. U Opla by mali urobit postupne vsetko co pisu tuna : http://www.opel-problemforum.de/showthread.php?t=94574

Aby ste videli obrazky musite sa tam zaregistrovat. Tak opravujem, pri preverovani adresy zistujem, ze registrovat sa uz netreba.

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 63
Registrován: 28 kvě 2007, 15:49
Bydliště: podhůří Šumavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Harmitsch » 25 čer 2008, 20:03

Takmerstarec píše:Este pre p. Harsmitch. U Opla by mali urobit postupne vsetko co pisu tuna : http://www.opel-problemforum.de/showthread.php?t=94574

Aby ste videli obrazky musite sa tam zaregistrovat. Tak opravujem, pri preverovani adresy zistujem, ze registrovat sa uz netreba.
Diky - nastesti se to uz vyresilo. Radio posila data na displej. Omlouvam se, ze jsem reagoval tak pozde - z nejakych zahadnych duvodu mi neprisel mail s upozornenim na odpoved Sorry chlapi.

Objevil se ale jinej problem - u Opla tvrdili, ze neznaji presne muj kod pro Classic II 1,6 XEP s pal PC, pry si ho u dodavatele zarlive chrani (coz se mi jevi jako kravina - aspon autorizovanemu servisu by ro meli prozradit, ze jo). Stalo se tedy tohle: vlozili do pal PC (displeje???) novej kod a tim odemkli zobrazovani dat - tomu rozumim. Ale protoze pry maji tech kodu vic (???) a udajne nevi co presne znamenaji (tak to uz je dost ujety - to jsou profici???) tak po zadani prvniho kodu byll totalne pojebanej pal PC - spotreba 1l/100 Km pro 6000 otackach apod. Vyresili to zadanim druheho kodu - to uz je lepsi, ale vsimnul jsme si, ze se orzchazi ujete km na budiku a v pal PC - a to na nejakych 200 km o 10 km (pred zmenou to bylo presne). Takze bude nutny zadat dalsi kod. Uz jsme z toho jelen. Bydlim 50 km od serversi takze jet tam je pul dne volno. Na experimenty jaksi nema muj zamestnavatel (a ja) pochopeni. Mate nekdo nejaky tip?
Astra Classic II 1,6 XEP (Z16XEP) + klima + computer + tempomat + VDO dayton 2304 (data na EDI)
Harmitschova Astřička - gallery

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 27 čer 2008, 12:01

kod pro Z16XEP od roku 2003 je 035 pro pneu 165/60/15 205/50/16 185/65/15

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 63
Registrován: 28 kvě 2007, 15:49
Bydliště: podhůří Šumavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Harmitsch » 27 čer 2008, 12:31

Vojta píše:kod pro Z16XEP od roku 2003 je 035 pro pneu 165/60/15 205/50/16 185/65/15
dik, ze by to bylo tak jednoduche? To jsem totiz ukazoval tomu technikovi tesne po prvnim prekodovani - pote co se mi nezdala spotreba 1,5 l/100 km. Mel jsem vyfoceny displej orig. nastaveni a pak po prvni zmene. (mimochodem je to na http://opel.mzidek.net).
Kdyz zadal dalsi kod, tak jsem mrknul na vysledek na displeji. A bylo to zase jiny (kdyz tak dodam fotku - ted ji nemam). Kdyz jsem mu to rekl, tak povidal ze oni tam nezadavaji vic specilanich kodu ale do jejich software jde jen jeden. Takze pro Z16XEP + odblokovane radio je to jinej kod nez bez radia. A protoze ja vim o autech prd, nezbylo mi nic nez mu verit :( z pokusem zjistit jestli je to OK.

Editace: pridal jsem foto displeje po druhem nastaveni kodu - opet tam neni 035
Astra Classic II 1,6 XEP (Z16XEP) + klima + computer + tempomat + VDO dayton 2304 (data na EDI)
Harmitschova Astřička - gallery

Odpovědět