Ovládání autorádia na volantu

Vše o zapojení repro, radia atd..
Odpovědět

Jaké používáte autorádio?

Originální bez ovládání
5
5%
Originální + ovl. na volantu
45
47%
Neoriginální + ovl. na volantu
15
16%
Neoriginální bez ovl. na volantu
31
32%
 
Celkem hlasů: 96

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 30 črc 2007, 16:51

Jses teda pekne neunavnej , ale to je jen a jen dobre :D , blahopreji k dalsimu uspechu !
A co k tomu konektoru napajet dratky a pak to popropojovat, musel by jsi to vzit mikropajkou a to jen velmi kratce, ale snad by se s tim nic nestalo. Pravda v tom okamziku by Ti ale padla zaruka :( .

Reklama
 

Uživatelský avatar
mevis
Příspěvky: 36
Registrován: 22 čer 2007, 13:46
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od mevis » 19 srp 2007, 14:21

Myslím že to k tomuto tématu patří, ale nikde jsem se o tom nedočetl. Myslím že je nás zde více co máme Sony rádio s kabelem pro ovládání rádia na volantu ale můj dotaz zní jestli vám funguje podsvícení tlačítek na volantu...ta redukce co mám já to jaksi neřeší...
Opel Astra 1.4 16V X14XE 5dv. r.v. 1998

smejca
Příspěvky: 97
Registrován: 30 črc 2007, 18:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi sme to odhalili.

Příspěvek od smejca » 28 srp 2007, 09:12

Takmerstarec píše:
Marky píše:Tak jsem se byl na to kouknout a ten displej mi vypsal 00K0011 4B , jinak mam uplne ten nejobycejnejsi TID.
Marky dakujem, asi to mame odhalene. U mna svieti 00K0012 4B. A kdesi som sa docital v popisoch protokolov pre komunikaciu s displejmi , ze kod 011 znamena nastavene originalne radio a kod 012 neoriginalne radio. Mozno, ze je to dokonca I2C adresa displeja. Poliaci, kedze auto nevybavili radiom, nastavili neoriginalne radio, pretoze je nepravdepodobne, aby si niekto radio nekupoval a potom zhanal originalne. To zapojenie EDI vsak predpoklada nastavenie na originalne radio. Cize uz len zistit, ako v mojom aute nastavit cez diagnosticku linku 16P (vid schemy od Pavela V. str. 4 a str. 42), asi v tom displeji, ze mam akoze originalne radio.
KOukal jsem na svuj TID a bylo tam asi 10x kontrolovane :-) 00K001 4B nevite co to je? Mam problem s instalaci neorigo radia aby fungoval displej.
Astra ukradena :-(

mdr
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2007, 20:21
Bydliště: Svitavy

Volba adaptéru

Příspěvek od mdr » 01 říj 2007, 20:25

Zdravím,

měl bych prosbu jaký zvolit adaptér k dodatečně namontovanému autoradiu značky Panasonic, typ Panasonic CQ-C3305N.

Našel jsem tyto odkazy:
http://www.prodejnet.cz/index.php?page= ... 74&group=0

http://www.prodejnet.cz/index.php?page= ... 74&group=0


Předem díky moc za radu;-)
M.D.
ASTRA-G HATCHBACK 1,6-16V-74kW NJoy 2002

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 01 říj 2007, 21:06

Ten druhy a drazsi urcite ne, to je na novejsi auta.

mdr
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2007, 20:21
Bydliště: Svitavy

Příspěvek od mdr » 02 říj 2007, 18:36

Marky píše:Ten druhy a drazsi urcite ne, to je na novejsi auta.
Ok, takže zvolím ten levnější. Doufám, že to pak rozchodím:-), nerad bych pořídil věc, která nebude plnit účel.
A pokud můžu ještě dotaz, tak jak je to s montáží adaptéru? Rád se nechám poučit atd...

Předem díky!
ASTRA-G HATCHBACK 1,6-16V-74kW NJoy 2002

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 02 říj 2007, 19:29

Hele, pokud chces jit na jistotu, tak si to nech objednat a zapojit nekym kdo se tim zivi, zaplatis sice montaz, ale mas jistotu, ze objednaji to co tam patri a hned to i zapoji.

mdr
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2007, 20:21
Bydliště: Svitavy

Příspěvek od mdr » 02 říj 2007, 19:53

Marky píše:Hele, pokud chces jit na jistotu, tak si to nech objednat a zapojit nekym kdo se tim zivi, zaplatis sice montaz, ale mas jistotu, ze objednaji to co tam patri a hned to i zapoji.
Což o to, montáž bych zvládnul, jen jsem sondoval, jestli tam nejsou nějaký fígle a podobný věci, který by pak člověka nějak zblbly!

Chtěl jsem radu jaký adaptér sehnat a tak půjdu do toho levnějšího, o to mi šlo.

Ještě jednou díkas!
ASTRA-G HATCHBACK 1,6-16V-74kW NJoy 2002

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 02 říj 2007, 20:10

To nepochybuji, bude to vlastne jen zasouvani konektoru, ale spis jsem myslel, ze pokud Ti to nebude fungovat, tak se to komplikuje a musis to vracet atd.

Nepsal jsem, ze Ti to bude jiste fungovat, ja to nevim ani jsem to nezkousel. Vim jen ze ta druha redukce to jiste neni, nejlepsi bude hodit dotaz tam, kde to chces kupovat.

mdr
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2007, 20:21
Bydliště: Svitavy

volba adaptéru

Příspěvek od mdr » 04 říj 2007, 18:57

Zdravím,

dal jsem dotaz u prodejce těchto adaptérů a dostalo se mi násl. odpovědi:


Měl bych prosbu jaký zvolit adaptér ovládání na volantu k dodatečně namontovanému autoradiu značky Panasonic, typ Panasonic CQ-C3305N.
Vlastním Opel ASTRA-G HATCHBACK 1,6-16V-74kW NJoy, r. výroby 2002.

Odpověď:
Vašemu požadavku by měl vyhovět Adaptér ovládání volantu OPEL/PANASONIC. Adaptér slouží pro využití originálního dálkového ovládání na volantu k ovládání dodatečně namontovaného autorádia Panasonic do vozu Opel Astra / Vectra / Corsa, u kterých jsou informace brány z CAN-BUSové sběrnice.

Nevím z čeho mám teď vycházet, každý tvrdí něco jiného:-), a za paušální práci v servisu se mi nechce dávat peníz!
Teď babo raď...
ASTRA-G HATCHBACK 1,6-16V-74kW NJoy 2002

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 04 říj 2007, 19:26

To je problem, ktereho jsem Te chtel usetrit, kdyz jsem Ti rikal at to das nekomu kdo to dela. Pokud si to objednas podle jeho odpovedi, tak Ti to nepojede, protoze Astra G jeste CanBus nema.

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=5023

mdr
Příspěvky: 8
Registrován: 09 kvě 2007, 20:21
Bydliště: Svitavy

Příspěvek od mdr » 04 říj 2007, 20:56

Díkas! Zkusím to omrknout a pak dám vědět jak to dopadlo, třeba ostatním taky vytáhnu trn z paty;-)
ASTRA-G HATCHBACK 1,6-16V-74kW NJoy 2002

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 08 pro 2007, 23:55

Zdarec lidi. Koupil jsem si rádio SONY CDX 500, teď mám i volant s ovladačema, poradí mi někdo který adapter budu potřebovat pro komunikaci ovládání z volantu pro toto rádio ?? má tady někdo už takhle zapojenou podobnou Sonku co má vstup pro dálkáč ?? Dík...
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Radar
Příspěvky: 90
Registrován: 30 bře 2006, 07:28
Bydliště: Karlovy vary

Příspěvek od Radar » 09 pro 2007, 10:51

frydex píše:Zdarec lidi. Koupil jsem si rádio SONY CDX 500, teď mám i volant s ovladačema, poradí mi někdo který adapter budu potřebovat pro komunikaci ovládání z volantu pro toto rádio ?? má tady někdo už takhle zapojenou podobnou Sonku co má vstup pro dálkáč ?? Dík...
Ahoj ja mám také Sony autoradio,ale typ cdx-f7500 a ovládání mi pomocí adaptéru za cca 1400 Kč funguje bez problémů tady je odkaz odkud jsem ho kupoval,montáž je fakt jednoduchá a pokud ti nebude fungovat jsou schopni ti ten adaptér vyměnit http://www.stualarm.cz/produkt/52svxs00 ... opel/sony/

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frydex » 12 pro 2007, 22:40

Tak mi to nedalo a začal jsem se zajímat.... Dát takovou pálku (1400,-), za nějaký adapter k rádiu, je šílenost. :shock:

Vyměnil jsem si v autě origo rádio za SONY CDX-GT500 a pak jsem si ještě dokoupil volant s ovladačema, proč ? - protože se mi to vždycky líbilo, prostě pohodlí.8)
Ovladače jsem "vykuchal" a místo stávajících plošňáků jsem si udělal svoje. Jsou to tři spínače, tři diody a tři odpory na každe straně.
Jednoduchost sama. Obrázek
Dálkový ovladač je k rádiu připojen přes 3,5mm jack (stereo, ale zapojen jen jeden kontakt - výstup cca 3,7V). Ke každé funkci je přiřazen jiný odpor, např. zesílení 16800ohm - zeslabení 23600ohm. Z toho vyplývá, že jeden kontakt je mínus pól a na druhý přivedeme daný odpor se spínačem a uzavřeme okruh. Za každý spínač jsem dal odpor odpovídající funkci autorádia, kterou jsem chtěl, aby toto tlačítko vykonávalo. viz tabulka.

0 nic
2200 změna tuner/CD
4400 ztišení
6600 list (disp)
8800 vyhledávání dopředu
12100 vyhledávání dozadu
16800 zesílit
23600 zeslabit
33600 výběr

48600 mode
Modře označené jsem použil.

Pak jsem přidal SMD diody (6ks - modré), které jsem zapojil paralelně a před všechny předřadil jeden odpor. Na ty jsem přivedl třetí káblík s 12ti volty a uzemnil přes stávající mínus pól.... celá věda :wink:

Celé mě to stálo zhruba 70Kč a malinko nervů, protože je to titěrná práce.. Ale za ty prachy :D

EDIT: Přesné hodnoty odporů se ve všech funcích nedají sehnat, takže by se mělo kombinovat alespoň dva odpory, aby se dosáhlo potřebné hodnoty. Já jsem dal vždy jen jeden odpor s nejbližší hodnotou, která by měla být a funguje to. Hodnoty sice nejsou přesně podle tabulky, ale jede to. Jen když je venku brutální kosa, třeba -10, tak se to někdy splete a vytvoří to jinou funkci než by mělo..
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Odpovědět