drhnou dveře

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

drhnou dveře

Příspěvek od rychlyradim » 16 čer 2008, 20:02

dnes už mě to docela i naštvalo! nemá také někdo problém při otevírání dveří takový že se vám jakoby drhnou? zadní mi to dělali už při koupí ..ted mi drhnou i u spolujezdce!??!?! :roll:

PS: promazat nestačí (částečně pomůže ale jen na chvíli) něco je v tom mechanismu

Reklama
 

Uživatelský avatar
Diablo
Příspěvky: 352
Registrován: 12 srp 2007, 13:08
Bydliště: Jindřichův Hradec a ČB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diablo » 16 čer 2008, 20:06

mně u tohohle problému promázání pomohlo ale chce to asi hodně kvalitní vazelínu..
Astra G 1,8 16V Z18XE polární modř 5dv a kilowatt hudby:-)

:arrow: Diablova tmavě modrá Astra
:arrow: Zvěrstvo:-D


Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 16 čer 2008, 20:07

DIablo píše:mně u tohohle problému promázání pomohlo ale chce to asi hodně kvalitní vazelínu..
mno vazelínu je pravda že jsem tam nedával....ale jen WDéčko....a když tak koukám na dveře u řidiče..tak žádná vazeliná tam není..a jde to krásně otvírat... :shock: spíše když jsem se díval tak to "ramínko" jezdí na nějakém asi plastovém kolečku (stejná konstrukce jako např u kolejniček u šuflete:-) ) a to se netočí..tak možná o bude tím

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Příspěvek od Trdlo » 16 čer 2008, 20:12

Taky mi to drhlo, sříkl jsem to Tectane bílou vazelínou (je ve sprayi) a od té doby pohodička a už to je 2 roky. (od té doby nemazáno) :wink:
END

Uživatelský avatar
Diablo
Příspěvky: 352
Registrován: 12 srp 2007, 13:08
Bydliště: Jindřichův Hradec a ČB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diablo » 16 čer 2008, 20:13

rychlyradim píše:
DIablo píše:mně u tohohle problému promázání pomohlo ale chce to asi hodně kvalitní vazelínu..
mno vazelínu je pravda že jsem tam nedával....ale jen WDéčko....a když tak koukám na dveře u řidiče..tak žádná vazeliná tam není..a jde to krásně otvírat... :shock: spíše když jsem se díval tak to "ramínko" jezdí na nějakém asi plastovém kolečku (stejná konstrukce jako např u kolejniček u šuflete:-) ) a to se netočí..tak možná o bude tím
WDčko bych řekl určitě nestačí..nemůžu se teď kouknout jestli mně se ty kolečka točí, ale že se netočí a přitom se točit mají by podle mně vadit nemělo když by klouzala na řádně promazaném povrchu..ale třeba se mýlím..
Naposledy upravil(a) Diablo dne 16 čer 2008, 20:22, celkem upraveno 2 x.
Astra G 1,8 16V Z18XE polární modř 5dv a kilowatt hudby:-)

:arrow: Diablova tmavě modrá Astra
:arrow: Zvěrstvo:-D


Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od mexxo » 16 čer 2008, 20:18

Mne to robili Z/P dvere a premazanie pomohlo. Ale mám iný problém. Na L/P dverách mi nefunguje tá brzda vôbec. Neviete či tam môže niečo vyskočiť a či sa to dá teda nejako opraviť, alebo sa to iba môže zlomiť a pomôže len to vymeniť :?:

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 16 čer 2008, 20:31

no ale jak jsem psal u řidiče to ramínko není vůbec máznutý úplně čistý..a u zbývajících dveří jsou ehm myslím špinavé (hněde jakoby byla uvnitř rez) :roll:
ale zkusím promazat a uvidíme... ;-)

Uživatelský avatar
Diablo
Příspěvky: 352
Registrován: 12 srp 2007, 13:08
Bydliště: Jindřichův Hradec a ČB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diablo » 16 čer 2008, 20:37

jj zkus to promáznout-podle mě věc, která není promazaná a přitom se tře rachtá.. :)
Astra G 1,8 16V Z18XE polární modř 5dv a kilowatt hudby:-)

:arrow: Diablova tmavě modrá Astra
:arrow: Zvěrstvo:-D


Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phrz » 17 čer 2008, 11:55

me taky jedny drhnou a nacpal jsem tam toho uz plno a porad stejny... mozna to pak rozeberu a mrknu na to... kdyz sundam vyplne tak se k tomu dostanu ze?
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 23 čer 2008, 19:51

Phrz píše:me taky jedny drhnou a nacpal jsem tam toho uz plno a porad stejny... mozna to pak rozeberu a mrknu na to... kdyz sundam vyplne tak se k tomu dostanu ze?
též potvrzují kvalitního maziva jsem tam dal až až a stále to držhne..na dvou místěch dalo by se říci..není to zcela plynulé jak u spolujezdce.....zítra se pokusím na to mrknout... :roll:

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phrz » 23 čer 2008, 22:06

me to u spolujezdce delalo ale to jsem promazal a uz vpoho, jen vzadu porad
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 24 čer 2008, 08:36

Phrz píše:me to u spolujezdce delalo ale to jsem promazal a uz vpoho, jen vzadu porad
no tak to potvrzuji uplně to stejný u spolujezdce to pomohlo a v zadu drhne a drhne :twisted:

Uživatelský avatar
Chavron
Příspěvky: 657
Registrován: 10 črc 2007, 20:20
Bydliště: Slovensko - Zilina

Příspěvek od Chavron » 24 čer 2008, 08:42

no jo, WDcko isto nepomoze, alebo len na chvilu. Po istom case uschne a nezostane mastne...

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 24 čer 2008, 19:39

tak jelikož mě to už dost iritovalo ty drhnoucí dveře..tak jsem se dnes do toho pustil a obě zadní dveře demontoval a vytáhl to malé táhlo.....celý jsem to rozmontoval (škoda že jsem neměl u sebe foták) a celý vyčistil a naolejoval a nastříkal jak to jen šlo! mechanismus se skládá z válečku, který je zasazen v plastu z obou stran a to celé přiléhá k tomu ramínku!není tam žádné ložisko nic zvláštního nic složitého! Dá se vydělat i ten váleček ...pak jsem to celé smontoval...a vůbec žádná změna! což znamená že je to celý na p.... a jedině co by pomohlo koupit to celý nový! protože komu to začne jednou drhnout a nepomůže ani sprej ani vazelína a doví co ještě tak je to jedině na výměnu..asi jako u mě....aspon u jedných zadních dveří :evil:

PS: jediné v čem může být problém je asi únava materiálu..váleček v tom plastu asi dost nedrží ikdyž se mi to nezdá a prostě při otevření dveří se netočí a potom dveře drhnou... :roll:

Uživatelský avatar
hrubost
Příspěvky: 286
Registrován: 29 říj 2007, 11:16
Bydliště: PV přechodně BR

Příspěvek od hrubost » 24 čer 2008, 22:40

Taky mě drhnou dvěře, mám i pocit, že ty ramínka jsou snad různě pokřivená a barva rezu tam taky je. WD sem tam dával, ale to je dobra jenom chvilu a né uplně nejlíp, tak nevím.

Odpovědět