Klimatizace - nejde

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Miguello » 25 čer 2009, 16:23

Když mi před rokem zprovoznili klimu, dali mi v krabičce vyměněný díl, prý "to je ta špatná elmag.spojka". Na krabičce je perem napsáno "78SP 173.126" (možná to není 6 ale G, težko říct).
Obrázek
http://www.q3.cz/images/754_IMAG0265.jpg
Obrázek
http://www.q3.cz/images/691_IMAG0266.jpg

Teď jsem koukal na www.adus-shop.cz a tohle samý je tam uvedeno jako cívka kompresoru DELPHI za 1.621,-Kč, zatímco spojka je podle nich tohle: http://www.adus-shop.cz/detail.php?zbozi=1068591

Za chvíli mám sraz s RomanemK, tak ho vyzkouším :D nicméně co je teda správně ???
denny učitě ví a poví 8)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Trdlo » 25 čer 2009, 20:21

To na fotkách je cívka. :wink:
END

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od denny » 25 čer 2009, 20:25

No jasně-vyměnili ti cívku elektromagnetické spojky.Víc nemuseli,protože železné díly cívky se jen tak nerozbijou/to spíš na Octaviích praskají přítlačné talíře-ty ale už také umíme :) 1150,-/.
Jinak cívky používám od jiné firmy a vinutí nejsou zalitá plastem ale epoxidem/snad už nesmrtná/jen jsou o cca 300,-dražší.Ale orig Opel stojí cca4500,-,tak i tak se zákazníkům zamlouvá.

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Miguello » 26 čer 2009, 00:35

Dekuji dennymu za odpoved,vidim to stejne.
RomanK mi promeril konektory a podle 40 (nevim ceho) je to moc,takze civka opet v <>. Podle me ji predchozi "opravovatele" vzali z vrakace,ale co se da delat.
2 denny: RomanK me upozornil na moznost problemu s vyparnikem (cca 1000Kc investic) kvuli zaneseni bordelem a rikal mi presny postup jak promerit tlak (po vymene civky a po naplneni) pred i po zahrati ve spojeni s roztocenim ventilatoruuu,ale nerad bych to popletl,tak kdybys mohl to svym odbornym a presnym jazykem upresnit,pry jsou na to tabulky..Predem dekuji.
Samozrejme nez neco objednam z netu tak si to overim,ale pokud to,co jsem vyfotil a hodil sem do threadu je to,co mi dela problem,tak origo cenu Oplu nemuzu respektovat,kdyz to muzu mit za necelych 1700,-Kc. Respektuju cenu za praci (bez vypusteni,zespod auta to jde,byt je to mazec prace nebo i normalne),ale 6400,- jako minule bylo pekne natazeni.
Nemit lidi jako jakou tady na foru tak to slepe zaplatim znovu a budu se modlit,ze to zase rok vydrzi..Ale uprimne,min.7000 za klimu na rok je kapku moc..

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Miguello » 26 čer 2009, 00:46

2 denny: Mohl bys napsat,jestli to co jsem vyfotil je to,co potrebujeme na X16XEL,resp.jestli ma cenu to u tohoto motoru objednat za tu cenu nebo jsi schopen zajistit takovy dil (300Kc navic kvuli zaepoxidovani,ktere jsi psal jsou samozrejme) ? Samozrejme myslim + napsat +- praci,protoze urcite nejsem jediny,kdo by radsi hodil auto k Tobe (pokud by to slo) nez nekam kde by na nas vydelali.

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od denny » 26 čer 2009, 13:03

tyto cívky mám skladem a běžně je vyměňujeme.80% jde spodem,bohužel na starších vozech 20% je potřeba ji vyměňovat "na ponku",protože jsou přirezlé segerovky.
Spodem do 3000,-vč mat.
Na ponku do 4500,-vč mat.

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Trdlo » 28 čer 2009, 21:02

Ty woe denny, kde ty si ty ceny vymejšlíš... 8) 8) 8) Tady u nás Ti za 4500,- tak maximálně prodaj tu cívku.. :(
END

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Miguello » 29 čer 2009, 09:31

Ha, tak to si udělám výlet k dennymu (teda až budou zase nějaké volné penízky :cry:) a budu opět chladit 8)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od milosh » 30 čer 2009, 17:43

Dnes jsem byl u garagemajstra zjistit proc mi nejde klima, tak pry to je deravy chladic, na kolik me vyjde novy pripadne je jeste neco treba dodelat? Nejsem si jist cenou tady u nas za tyden mam dovcu klido bych se projel po republice kdyz to budu mit za den hotovy a budeto vcajku, co Denny? :?:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od denny » 30 čer 2009, 19:11

Proč doporučuji a používám origo jsem tu už psal asi 100x.
18 50 074 10644,-Kč -10% sleva.Je to komplet vč sušiče a elektr.čidla/dodává se jako komplet./
Práce 1000,-pro členy fora.
Náplnění a tlaková zkouška 800,-Kč pro členy fora.
Jinak Valeo od Kelly + sušič+elektr.čidlo= 10987,-Kč.čili dražší než GM komplet.Noname nebrat a min bez sušiče neměnit.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od milosh » 30 čer 2009, 20:07

to je teda balik jak na to koukam, me auto naboril v zime jouda, pojistovna vytlacila 4500 za praskly naraznik a vyztuhu bohuzel vedet ze to je i ten chladic tak jsem jim to taky rekl :cry:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

loki
Příspěvky: 104
Registrován: 11 čer 2008, 15:31

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od loki » 30 čer 2009, 20:21

mám dle ceny asi neorigo (cca 4 a půl...) a po cca 1.5 roce klima jede (...klepu na děrevo), třebe prdne, třeba budu nadávat... třeba ne.

ps. dělal v tu dobu nastejno dvě astruly a "zatím" chladíme oba

Dawy
Příspěvky: 15
Registrován: 26 bře 2008, 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od Dawy » 01 črc 2009, 20:24

přidám taky několik mých problémů s klimatizací ,,,
nechal jsem proměřit netěsnosti ,,,
vytvoření vakua ,,, (snad jsem to dobře pochopil)
a naplnění "přibližného" množství chladiva ,,, (štítek nebyl nalezen)
kompresor nesepnul ,,, podezření na vadnou spojku ,,, teď když jsem tady letmo proběhl topicy, tak to vidím na vadnou cívku kompresoru ,,,
měřili jsme napětí na konektoru kompresoru a chvíli tam bylo ,,, po nějakém čase se tam už ale neukázalo ,,, jak jsem tady pochopil z příspěvků, tak došlo k odepnutí z ŘJ ???
na cestě domů se mi rozsvítila kontrolka ( asi zrcátko s hvězdičkou )
kontrolka elektroniky chlazení ,,, jak jsem se tady taky dočetl ,,,
---
má ještě někdo nějakou užitečnou radu, která tady ještě nebyla napsaná ???
zajímá mě hlavně jak odstraním tu hlášku (nemám moc rád, když mi něco svítí na "budících, jsem z toho mírně nervozní ;-) )
a potom, jestli se dostanu k cívce bez demontáže kompresoru ???
taky jsem pochopil, že oprava kompresoru by mě mohla stát až 4 tisíce ???

btw: kde denny dělá ty testy ??? myslím tím lokalitu ,,,

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od milosh » 01 črc 2009, 20:27

Denny je z Brozan u Pardubic pokud se nepletu
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - nejde

Příspěvek od denny » 01 črc 2009, 20:54

dawy-tu hlášku odstraníš tak,že vezmeš diagnostiku,vyčteš paměť závad řídící jednotky chlazení motoru.Zjistíš závadu/popř závady/,odstraníš tu závadu/závady/,vymažeš paměť závad a nic nesvítí.
Jinak servis mám tady
http://www.ase-dedic.com

Odpovědět