Zatékání u řidiče a spolujezdce

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
astra.g
Příspěvky: 5
Registrován: 24 črc 2011, 12:58

Zatékání u řidiče a spolujezdce

Příspěvek od astra.g » 24 črc 2011, 13:22

Ahoj koupil jsem Astru G a po cca 4 měsících co ji vlastním jsem si všiml pří vyklepávání gumovích koberečku že je pod něma potoma.Když patou šlápnu na filcový koberec oběví se malé jezírko.Kontroloval jsem jestli nejsou ucpané dírky ve dveřích ale nic jsou čisté.Všiml jsem si že dolní gumová lišta čelního skla je v krajích cca 3 cm od kraje dost odchlíplá a ani dále moc nepřiléhá.Nevím jestli se voda může dostávat tudy jelikož předpokládám že okno je nalepené a toto by měla být pouze prachovka.Nevím máte stím někdo zkušenost.Poraďte prosím kde hledat a co zkontrolovat.Děkuji.

Reklama
 

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Zatékání u řidiče a spolujezdce

Příspěvek od spermin » 24 črc 2011, 13:27

je tu toho hodně, kdo hledá najde. např.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... ilit=vlhko
je toho 8 stránek. jsi tu poprvé, tak to JO 8) 8)
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

astra.g
Příspěvky: 5
Registrován: 24 črc 2011, 12:58

Zatékání u řidiče a spolujezdce ...

Příspěvek od astra.g » 24 črc 2011, 14:40

Prohledal jsem toho na fóru hodně ale nic nebylo platné konkrétní odpověď jsem nenašel.Voda z topení mi neuniká to bych poznal na strátě kapaliny z nádobky a td.Jde o vodu dešťovou.A je jí dost velké množství pěna je nasáklá i na dočních molitanech prahů a také směrem pod palubovku až nad pedály.Nemám přesto nevím jestli pěna vodu nasává i do vrchu nebo tudy přitéká.

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání u řidiče a spolujezdce

Příspěvek od Mike.S » 24 črc 2011, 15:04

tak se potom zkus podívat jak vypadá těsnění kolem okna

btw: odemčeno, sloučeno 8)
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

astra.g
Příspěvky: 5
Registrován: 24 črc 2011, 12:58

Re: Zatékání u řidiče a spolujezdce

Příspěvek od astra.g » 24 črc 2011, 18:06

Spodní těsnění nevypadá nic moc ale ale myslím že to slouží spíš jako prachovka.Vrchní a boční vypadá dobře.Podle mne je okno lepené na nějakém speciálním silikonu tak nevím jestli gumové těswnění kolem okna má vliv na zatékání když pod něj vede odtoková drážka z střechy vyz foto.
Přílohy
SANY0001.JPG

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Zatékání u řidiče a spolujezdce

Příspěvek od spermin » 24 črc 2011, 21:47

potom jedině, po vyschnutí sednout do auta a nechat téct vodu po př. skle nejprve
pouze ze spodu, a když nebude vlhnout, zvedat proud až začne mokvat, a máš místo.
Jo a vždy se ptám, odkud jsi :?
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

astra.g
Příspěvky: 5
Registrován: 24 črc 2011, 12:58

Re: Zatékání u řidiče a spolujezdce

Příspěvek od astra.g » 25 črc 2011, 15:44

Jsem z Štěpánova u Olomouce.Dnes jsem byl v servisu autoskla Roger.Ti mi potvrdili že gumy kolem okna mají spíš ozdobný charakter a proti prachu.Na zatékání vliv nemají.Sundali Plastové kryty sloupků a polévali sklo.Závada se hned projevila špatně nalepené sklo.Opel olomouc se opět vyznamenal a pak se diví proč lidi chodí do neznačkových servisů.Sklo vytáhli a znovu pořádně nalepili.Teď to budu sledovat a doufat že neteče ještě někudy jinudy.Navíc voda asi zatekla někde do elektřiny tak se mi občas vypne podsvícení palubovky a potkávací světla.Snad to po vysušení přejde.Také prohlédli všechny odtokové kanálky jestli nejsou ucpané ale vše ok.Naprostá spokojenost vzali mne okamžitě a ještě ten den odpoledne jsem si auto odvezl.

Odpovědět