špatné topení při vyšších rychlostech

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
hamaradan
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2007, 15:27

Re: špatné topení při vyšších rychlostech

Příspěvek od hamaradan » 04 led 2011, 21:37

To MaR: je pravda, že přivolnoběhu, a když je ticho, tak slyším, jak protíká voda někde v trubkách. Budu muset zkontrolovat stav kapaliny. Snad to bude tím. Díky.

Reklama
 

zippi
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2009, 19:54
Bydliště: NR SK

Re: špatné topení při vyšších rychlostech

Příspěvek od zippi » 05 led 2011, 14:07

22 ToMik píše:připíšu to sem ať nezakládám další téma..
já když teď v zimě topím (je jedno kolik je venku stupňů), tak ze středových ofuků mi fouká chladný vzduch, ale na nohy a z krajních ofuků fouká takový jaký si nastavím na palubce.. a když dám topení naplno tak z krajních a na nohy fouká vzduch skoro žhavý a ze středních jako když mám topení dané na polovinu..
mne to robi podobne, ale len vtedy ak mam nastavene na celne sklo/nohy - vtedy ide zo stredu palubovky chladnejsi vzduch ako na kajoch/sklo/nohy ...
neviem ci je to normalne ale myslim ze ano :)
co sa tyka rychlosti kurenia, vymena termostatu neuveritelne pomohla... kym som mal pokazeny termostat tak len malokedy sa mi teplota dostala nad 80C...
ak bolo -10 s siel som pomalsie po dialnici (snezenie) tak auto kurilo slabo - skoro vobec a teplomer bol na minimum...
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 4x el. okná, 4x airbag, manuálna klíma, tempomat, ťažné, 4kotúče s ABS, PP od Davida
TeamLosi MLST 1/18 Raminator http://www.mkzobor.sk

hamaradan
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2007, 15:27

Re: špatné topení při vyšších rychlostech

Příspěvek od hamaradan » 05 led 2011, 14:33

zippi píše:
22 ToMik píše:připíšu to sem ať nezakládám další téma..
já když teď v zimě topím (je jedno kolik je venku stupňů), tak ze středových ofuků mi fouká chladný vzduch, ale na nohy a z krajních ofuků fouká takový jaký si nastavím na palubce.. a když dám topení naplno tak z krajních a na nohy fouká vzduch skoro žhavý a ze středních jako když mám topení dané na polovinu..
mne to robi podobne, ale len vtedy ak mam nastavene na celne sklo/nohy - vtedy ide zo stredu palubovky chladnejsi vzduch ako na kajoch/sklo/nohy ...
neviem ci je to normalne ale myslim ze ano :)
co sa tyka rychlosti kurenia, vymena termostatu neuveritelne pomohla... kym som mal pokazeny termostat tak len malokedy sa mi teplota dostala nad 80C...
ak bolo -10 s siel som pomalsie po dialnici (snezenie) tak auto kurilo slabo - skoro vobec a teplomer bol na minimum...
Ta výměna termostatu příjde na kolik?
:?

zippi
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2009, 19:54
Bydliště: NR SK

Re: špatné topení při vyšších rychlostech

Příspěvek od zippi » 05 led 2011, 14:56

ak si dobre pamatam: cena za vymenu: neviem ti presne povedat, ja som menil aj brzdove lanka na rucnu s termostatom naraz material 82€ + 40€ praca
myslim ze termostat stal okolo 35€ ale nie som si isty...
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 4x el. okná, 4x airbag, manuálna klíma, tempomat, ťažné, 4kotúče s ABS, PP od Davida
TeamLosi MLST 1/18 Raminator http://www.mkzobor.sk

Uživatelský avatar
22 ToMik
Příspěvky: 577
Registrován: 31 říj 2009, 10:24
Bydliště: Pardubice

Re: špatné topení při vyšších rychlostech

Příspěvek od 22 ToMik » 05 led 2011, 14:58

mě vyšla na dvojku a to prej proto, že mám 8v a že se to blbě mění.. ostatní motory snad v poho
nyní: Zafira B Z18XER, 2007
ex2: Z16XE Caravan, 2003
ex1: X16SZR Htb, 2000

Uživatelský avatar
22 ToMik
Příspěvky: 577
Registrován: 31 říj 2009, 10:24
Bydliště: Pardubice

Re: špatné topení při vyšších rychlostech

Příspěvek od 22 ToMik » 05 led 2011, 15:00

zippi: já používám pouze volbu okno/nohy (to jediný mi pomáhá že nemlžím)
nyní: Zafira B Z18XER, 2007
ex2: Z16XE Caravan, 2003
ex1: X16SZR Htb, 2000

zippi
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2009, 19:54
Bydliště: NR SK

Re: špatné topení při vyšších rychlostech

Příspěvek od zippi » 05 led 2011, 15:21

22 ToMik píše:zippi: já používám pouze volbu okno/nohy (to jediný mi pomáhá že nemlžím)
ano, prakticky aj ja, a pri tejto polohe mi ide zo stredovych prieduchov studensi vzduch ako z ostatnych
takze je to pravdepodobne konstrucna vada - mam manualnu klimu
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 4x el. okná, 4x airbag, manuálna klíma, tempomat, ťažné, 4kotúče s ABS, PP od Davida
TeamLosi MLST 1/18 Raminator http://www.mkzobor.sk

hamaradan
Příspěvky: 13
Registrován: 02 led 2007, 15:27

Re: špatné topení při vyšších rychlostech

Příspěvek od hamaradan » 05 led 2011, 18:30

MaR píše:Tak tohle mi dělalo když jsem měl málo vody v okruhu. Stačilo jenom trochu zvednou otáčky a bylo vše ok. Zkus se podívat do nádobky jestli máš dost kapaliny.
Tak v nádržce nemám ani kapku.......................... :( :( :( Kam se to podělo.........

vejv
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2010, 15:37
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné topení při vyšších rychlostech

Příspěvek od vejv » 05 led 2011, 20:07

Vítej :-) se stejným problémem mizející kapaliny. Tady na foru je toho napsáno hodně - většinou O kroužky u těsnění co takhle sleduji diskuze, Lidi mají mokro pod koberečkama.
Taky mi mizí kapalina, ale v mém případě mám v kabině sucho. V oleji nic není, a motor šlape dobře z výfuku se nijak nekouří, tak jsem zjišťoval a že prý mm naprasknutou plastovou trubku od motoru k topeni, takže ji budu muset vyměnit, no zatím stále dolévám (čím víc topím, tím víc kapalina mizí, když v létě netopím, kapaliny nemizí - tot muj pripad)

ps: a to ti to nepsalo hlasku ze mas malo kapaliny? me to otrevuje neustale :-)
Opel Zafira 2.2i r.v. 2001 (Z22SE) - LPG

Odpovědět