Nejde nastartovat(Opel astra f)

Majitelé Efka sem
Odpovědět
scoby
Příspěvky: 5
Registrován: 04 zář 2008, 22:41

Nejde nastartovat(Opel astra f)

Příspěvek od scoby » 04 lis 2008, 22:48

Zdravim všechny,
jsem vlastníkem automobilu Opel Astra F (1.4 SE), celou dobu to bylo v pohodě, ale až teď poslední dobou, když jedu, zastavím a vypnu motor, tak pak nemohu znovu nastartovat... Baterii mám novou, svíčky jsem měnil také... Celá palubní deska svítí normálně... Odendal jsem kryt pod volantem a když otočím klíčkem, tak tam jiskra přeskakuje... Když se do auta vrátí po nějaké době, pět hodin a zkusím znovu nastartovat, tak vše funguje... Nechápu to a nevím co s tím... Dokonce ani servis mi nepomůže, protože se závada zrovna neprokázala... Řeším to vždy na nějakém parkovišti... Když je tam kopec, tak tam hodím dvojku a naskočí to, ale nemůžu prostě jinak nastartovat...

Neměl někdo podobný problém, nebo nevěděl by někdo, jak bych to mohl zkusit vyřešit?

Předem díky za názory a za rady...

Reklama
 

Uživatelský avatar
mirwei
Příspěvky: 34
Registrován: 07 led 2009, 21:49
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat(Opel astra f)

Příspěvek od mirwei » 07 led 2009, 21:56

Zkus palivové čerpadlo. Mně něco podobného dělala Astra F v létě 2008. Když byl motor studený, tak bylo vše v pohodě, ale jakmile se zahřál a byly ty vedra, tak zhasl a nešel nastartovat. Několikráte jsem nechal auto odtáhnout známému do servisu, ale když jsem přijeli na odtahovce, tak motor mezitím vychladl a naskočil. Když jsem se takto vezl již po třetí, tak jsem si připadal jak d.... Pak jsme zjistili, že čerpadlo sice dává benzín, ale jen málo a nestačí k zapálení. Dal jsem nové palilové čerpadlo (cca 3.000,-Kč) a byl klid.
P.S.: měl jsem 1.4 a zespodu do rozdělovače vedly dráty a několikráte mne vyškolil ten konektor co byl zapojen zespodu do rozdělovače nebo u baterky je cívka a ta taky někdy zlobí.
-------------------------------
Obrázek

Red Opel Zafira 1.8 16 V

iva.kaliankova
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2011, 17:44

Re: Nejde nastartovat(Opel astra f)

Příspěvek od iva.kaliankova » 11 úno 2011, 12:39

Dobrý den,
měla jsem něco podobného uplnou nahodou jsme přišĺy na to že v rozdělovači se tvářilo vše jakoby fungovalo ale museli jsme dát nový zapalovací modul, který přijmá vstupní signál od Halova snímače spíná a vypíná proud tekoucí primárním vinutím,dále magnetický snímač který snímá polohu horní uvratě a otáčky motoru, moc jsme se natrápily ale zase jezdím. Nechte si dařit.

Odpovědět