Problém volnobehu po naštartovaní !!!

Odpovědět
Mik3cuk
Příspěvky: 19
Registrován: 13 dub 2007, 12:10

Příspěvek od Mik3cuk » 29 črc 2008, 15:11

m1lan píše:Nechce sa mi verit ze ste toho tolko vymenili a stale nic...... :(
tomu ver kamo :cry: a to se me vsichni smeji ze jsem si koupil opla tzn. "nepodarenou kopii VW". Blbouni jedni :roll:

Reklama
 

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m1lan » 29 črc 2008, 15:21

Mik3cuk píše:
m1lan píše:Nechce sa mi verit ze ste toho tolko vymenili a stale nic...... :(
tomu ver kamo :cry: a to se me vsichni smeji ze jsem si koupil opla tzn. "nepodarenou kopii VW". Blbouni jedni :roll:
:D no mne sa zatial nesmeju, sice astricka rano zlobi 1-2 minutky ale ked potrebujem tak ma nesklame... hlavne ked sa na mna lepi a provokuje kamos s Borou 1.9 TDi :wink: a rano to vzdy necham vybublat a potom idem..ak nepridem na to co, co to sposobuje asi to budem aj dalej praktizovat....

Uživatelský avatar
Samothe
Příspěvky: 2443
Registrován: 22 čer 2007, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samothe » 29 črc 2008, 15:24

mě taky tak dělá,za chvíli se jdu vrhnout na vyčištění klapky snad to pomůže,jinak mám měněny svíčky,nový agr a dnes jsem ho zaslepil,bohužel mi svítí kontrolka :(

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m1lan » 29 črc 2008, 15:46

Samothe píše:mě taky tak dělá,za chvíli se jdu vrhnout na vyčištění klapky snad to pomůže,jinak mám měněny svíčky,nový agr a dnes jsem ho zaslepil,bohužel mi svítí kontrolka :(
ked ti svieti kontrolka mozno ti diagnostika aspom ukaze kde je chyba... ale nam nic nesviet.... :(

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Arwy » 29 črc 2008, 20:21

Tento problém som mal aj ja. Už sa to tu na fóre riešilo, treba si tie príspevky nájsť, ale problém sa nevyriešil. Bol som s tým aj v Opli, na nič neprišli, žiadna chyba neuložená, a ani sa vraj s týmto problémom ešte nestretli, aj keď sa na X16XEL vyskytuje dosť často. Ja som v Opli trval na prehratí softvéru RJ, ale nepomohlo ani to.
Inak v Opli boli veľmi ochotný, a auto si tam chceli nechať, aby mohli robiť snímkovanie počas prejavenia závady a tvrdili mi, že ak na chybu neprídu sami, tak potom namerané data posielajú do nejakého tech. centra Opel.
Bol som s tým autom aj v Chorvátsku, tam stálo celých 7 dní na slnku a problémy s voľnobehom neboli žiadne. Po návrate na Slovensko sa závada začala prejavovať opäť.
Miestny odborník mi tiež radil a zastával názor, že je chyba v krokovom motore voľnobehu. Ešte ma napadá, že som chcel skontrolovať výfukové potrubie, mal som podozrenie že bola niekde prasklina, k tomu som sa už ale nedostal.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Jiří Pávek
Příspěvky: 125
Registrován: 11 čer 2007, 21:24
Bydliště: RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Pávek » 29 črc 2008, 21:11

Hmmm, tak když už nevědí v autorizáku, tak kde probůh? A m1lane, tobě to dělá stále, jak jsem tě prosil o sledování po výměně toho, tenkrát si psal krokáče. Myslel si tedy regulační ventil volnoběhu? Aby jsme ho taky vyloučili?

Uživatelský avatar
Samothe
Příspěvky: 2443
Registrován: 22 čer 2007, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samothe » 29 črc 2008, 21:27

hurá hotovo,zasrané to bylo teda pěkně to se musí nechat,ale stejně tomu asi moc nepomohlo.Po nastartování se otáčky dokonce vyšplhaly až na 2000,ale zas celkem rychle klesly a do 30 vteřin už byl chod motoru ok což předtím se vyšplhaly jen na 1500 a drželo se to až 2 minuty no takže nevím.Uvidím zítra až zkusím nastartovat jestli je změna nebo není.Rozhodně mi to ted po projetí lépe táhne odspodu což jsem moc rád :) akorát po 5 km se mi rozsvítila kontrolka :?

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m1lan » 29 črc 2008, 21:33

Jiří Pávek píše:Hmmm, tak když už nevědí v autorizáku, tak kde probůh? A m1lane, tobě to dělá stále, jak jsem tě prosil o sledování po výměně toho, tenkrát si psal krokáče. Myslel si tedy regulační ventil volnoběhu? Aby jsme ho taky vyloučili?
vies co robi mi to stale......ale vsimol som si ze uz ked to zacne robi to kratsie ako pred tym...vtedy 3-5 min, teraz 1-2 min. ale vkuse to iste !! mam to teraz opat u jedneho mechanika, ale myslim si ze na to nepride.... myslim ze mozes ten krokovy motorcek vylucit.

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m1lan » 29 črc 2008, 21:35

Samothe píše:hurá hotovo,zasrané to bylo teda pěkně to se musí nechat,ale stejně tomu asi moc nepomohlo.Po nastartování se otáčky dokonce vyšplhaly až na 2000,ale zas celkem rychle klesly a do 30 vteřin už byl chod motoru ok což předtím se vyšplhaly jen na 1500 a drželo se to až 2 minuty no takže nevím.Uvidím zítra až zkusím nastartovat jestli je změna nebo není.Rozhodně mi to ted po projetí lépe táhne odspodu což jsem moc rád :) akorát po 5 km se mi rozsvítila kontrolka :?
cistil si klapku ??? alebo ??? ja som ju cistil tiez..ale nejak to nepomohlo.. :roll:

Uživatelský avatar
Samothe
Příspěvky: 2443
Registrován: 22 čer 2007, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samothe » 29 črc 2008, 21:42

jj celou klapku i ten ventil volnoběhu či co to je prostě co šlo to jsem důkladně pročistil...no jsem zvědav zítra až prijdu k autu a nastartuji

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m1lan » 29 črc 2008, 21:45

Samothe píše:jj celou klapku i ten ventil volnoběhu či co to je prostě co šlo to jsem důkladně pročistil...no jsem zvědav zítra až prijdu k autu a nastartuji
potom to hned sem napis, uz som zvedavy....ale ak mas tu istu zavadu ako ja, tak ti to nepomoze :(

Uživatelský avatar
Samothe
Příspěvky: 2443
Registrován: 22 čer 2007, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samothe » 29 črc 2008, 21:52

tak to doufám že budem mít trocha odlišný problém aby to byl v pohodě,ale taky si myslím že to asi moc nepomůže,rozhodně to zítra sem napíšu,jo a co jsi udělal po zaslepení agr že ti nesvítí kontrolka?

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m1lan » 30 črc 2008, 09:19

Samothe píše:tak to doufám že budem mít trocha odlišný problém aby to byl v pohodě,ale taky si myslím že to asi moc nepomůže,rozhodně to zítra sem napíšu,jo a co jsi udělal po zaslepení agr že ti nesvítí kontrolka?
mi co mame tento problem, nam kontrolka ziadna nesvieti !!! preto si myslim ze ty mas nieco ine....

Uživatelský avatar
Samothe
Příspěvky: 2443
Registrován: 22 čer 2007, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samothe » 30 črc 2008, 14:47

dnes jsem nastartoval a stále vysoké otáčky při studeném motoru tak a co ted? :cry: s tím se nesmířím strašně mě štve že to tak řve než se to uklidní :x

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m1lan » 30 črc 2008, 15:17

Samothe píše:dnes jsem nastartoval a stále vysoké otáčky při studeném motoru tak a co ted? :cry: s tím se nesmířím strašně mě štve že to tak řve než se to uklidní :x
a ked hovoris ze mas vysoke otacky, mas ich aj take nepravidelne ?? ako keby na 3 valce ?? a smrdi okolo auta benzin ??

Odpovědět