Cukání motoru

Odpovědět
Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od StistkoOpel » 15 led 2013, 16:51

Tak také něco přídám mám X16XEL , auto mi taky cuká hlavně když je auto zahřáto , ikdyž teď poslední dobou už je to jedno prostě jedu dejme tomu na 2 -3 pustím plyn a auto si párkrát cukne ,ale pak když třeba otáčky jdou trochu níž cca 2200 někdy začne cukat ,že je to jak na koni , hodně mi to dělá ,když jedu z kopce , zkoušel jsem = Vyčištění klapky (teď je jak nová) nic se nezměnilo možná torchu lépe to táhlo, Egr vyzkoušel jsem zaslepit , nebo zaslepit a nechat ho pracovat jako že naprázdno ( nic se nezměnilo ) jinak na youtube , jsem si našel jak vyzkoušet jestli se otevírá a zavírá a funguje , takže nové těsnění a je tam daný tak jako od výroby bez zaslepení = v Egr problém nevidím ,vyzkoušel jsem vše a nic. a tak se chci zeptat mám tam která byla na můj vůz ,ale byla laciná jestli na to nemůže mít nějaký vliv ? dále už je celkem načnutá spojka nemůže i ona na to mít vliv ? nebo co jsem tu četl svíčky + lišta ? No ještě přídám předchvílí jsem zkusil egr nechat jak je jen odpojit zástrčku , nastartoval jsem rozsvítila se chyba ,ale hned zhasla což mě překvapilo , protože předtím když jsem ho třeba odpojil svítila furt. no ,ale co víc auto hned drželo parádně volnoběh jízda cca 1100 ot , zastavené auto nějakých cca 800 ot. auto bylo hned živější šlo krásně za plynem táhlo jako nikdy, Ale stejně i tak trochu cukalo. Tak Egr z toho vynechávám v tom asi ten problém nebude , co myslíte ? spojka ? blbá lambda ? lišta ? svíčky ? za každou radu bych byl moc rád, ještě přidám ,že i když lambdu odpojít tak to stejně dělá. bojím se té spojky je na tom už totiž fakt mizerně :// pedál sešlapuju a jak když jde naprázdno a až fakt pomalu u podlahy cítím ,že se zabere :( zkusím ještě odpojit baterku nechat to do rána , a zítra až pojedu tak odpoledne vyblikat kódy, dyštak kdyby náhodou to byla lišta nevíte o někom který by mi ji třeba jenom pouze pujčil na vyzkoušení ? abych něco nekoupil a nezjistil ,že ta věc je ok. Díky s pozdravem Štístko.
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Reklama
 

Jirka D.
Příspěvky: 286
Registrován: 22 kvě 2006, 14:45
Bydliště: Slaný

Re: Cukání motoru

Příspěvek od Jirka D. » 16 led 2013, 08:58

- lambda - necuká aspoň u mě ne :D
- svíčky mohou cukat - třeba svičky do závodních aut stojí 1 ks 800 - 1500 Kč , ale vydrží jen 20 000 km. obvykle se svíčky mění po 50 000 - 70 000 km nebo 4 roky.
- lišta může také cukat - mění se celá
- vstřiky také mohou cukat (málokdy)
- spojka nemá vliv na cukání.

měnil jsi palivový fitr, vzduchový filtr? nejlevnější!!!

- pak to cuká při špatném čidle vačky nebo kliky.

Co psala diagnostika?

Nebo to nejhorší ŘJ dosloužila.
Nyní Z16XE, Předešlé krasavice AG X14XE; AG X14XE; VA 1,8 ; KADETT GSI 2,0

Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od StistkoOpel » 16 led 2013, 11:17

Díky moc , no napíšu ti co jsem stím provedl , nechal jsem to tedy bez baterky a pak projel všechno jsem nechal zapojeno egr normálně otevřen , a zase jak se to zahřálo cukalo to jako koza :// no tak potom že si vyblikám chyby a přišel jsem na tohle.
0400 - Nesprávný signál ventilu Egr
1405 - Poškození ventilu Egr
0135 - Poškození (přerušení) v obvodu vyhřívání sondy 1
0650 - Poškození kontrolky funkce motoru MIL
1530 - Ukazatel klimatizace
1540 - ?
0140- Chybí signál sondy 2 ( Ale nevím jestli jsem se nepřehládl když jsem to vyblikával)

A ještě se zeptám nevíte někdo kolik stojí v Opelu ,když bych si to chtěl nechat dát na diagnostiku ? že bych si stím zajel do Liberce do Opelu ,abych to měl přesně z diagnostiky ?
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od StistkoOpel » 16 led 2013, 11:20

Tak asi ten EGR bude vážně v háji no protože včera když jsem ho vypojil , tak to bez toho jelo odost lépe a necukalo to tolik
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Jirka D.
Příspěvky: 286
Registrován: 22 kvě 2006, 14:45
Bydliště: Slaný

Re: Cukání motoru

Příspěvek od Jirka D. » 16 led 2013, 12:12

egr je v haji 2 chyby, x16xe nemá 2 sondy jen jednu. a si ti odcházi lambda sonda ve svodech. diagnostika 1000 kč - 1500 dle chyb
Nyní Z16XE, Předešlé krasavice AG X14XE; AG X14XE; VA 1,8 ; KADETT GSI 2,0

Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od StistkoOpel » 16 led 2013, 12:23

Tak já ho nechám zatím vypojené a bude , jj lambdu tam mám jen jednu hned u svodů. Tak já ještě vyndám svíčky a vyfotím je jak jsou očouzené , kdyby byla v háji lišta tak nějaké budou zanesené jinak co myslíš ? no sundám to a uvidím , jo a ještě musím říct ,že tenkrát když jsem auto kupoval byl olej na kritickém bodu kdy už tam skoro nic nebylo , v bazaru mi tenkrát řekli ,že je tam nalitý nový , tak jsem to blbec nějak nezkoumal :/ jezdil jsem stím najel cca 2,5tis a pak auto začalo mít zvuk jak traktor prostě klepal, tak jsem hned koukl na olej a tam nic , hned jsem koupil nový a ok zvuk to má zase hezkej a tak jsem se trochu lekl stěmi ventili ,jestli to tenkrát nemohlo udělat nějakou neplechu.
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od StistkoOpel » 16 led 2013, 13:06

Tak zde jsou fotky svíček , jsou pěkně černé. očistil jsem je dal zpět . odpojil Egr i Lambdu volnoběh to drželo chvíli na 1600ot , pak jsem to prošlápl a už se udrželi na 800 ot. akorád jsem to nebyl projet tedy tak ,nevím jestli bude nějaká změna to vyzkouším až pojedu ráno. a ještě jedna věc mě trápí hrozně mi píská alternátor ://
Přílohy
IMG_4740.JPG
IMG_4738.JPG
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Jirka D.
Příspěvky: 286
Registrován: 22 kvě 2006, 14:45
Bydliště: Slaný

Re: Cukání motoru

Příspěvek od Jirka D. » 16 led 2013, 14:50

svíčky vyměn a dej tam champion nebo NKG jednobodové, altik prostříkej sprejem silikonovým nebo WD někdy to pomůže a veškeré kontakty v motoru kontaktolem kontaktolem. Lišta většinou odejde celá, a nevěř těm KM počítej s tak 80 tis víc, jestli teda nemáš jistotu s cebia

svíčky nejsou od oleje?
Nyní Z16XE, Předešlé krasavice AG X14XE; AG X14XE; VA 1,8 ; KADETT GSI 2,0

Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od StistkoOpel » 16 led 2013, 15:40

WD jsem už zkoušel , malinko to zabralo ,ale furt to celkem dost píská , jestli ložisko nebo už uhlíky v háji ?.. Ale nedalo mi to , a auto jsem jel projet , odpojena lambda i Egr a řekl bych ,že cukání už přestalo pak jsem zastavil chcípl a že zapojím Egr a po chvíli auto opět začalo malinko cukat. tak to vidím na to EGR , ale i tak lambdu dám novou koukal jsem na universal Bosch LS 07 ? může být ? jinak ta stou zástrčkou co mám stojí 3300,- a to se mi dávat nechce. svíčky byly takové mastné no ,hlavně nejsou vypáleny do barvy cihly ,ale černý :/ už mě to auto celkem rozčiluje :D přemýšlím o prodeji :/ člověk to koupil , udělal komplet nový svody středovej koncovej výfuk , nový tlumiče a kupa jiných dílů a jediné co mě tam furt štve je to cukání , ale když jsem to koupil tak to tenkrát nedělalo , už ani přesně nevím od kdy to dělá možná od výměny té lambdy já už nevím. další věc je spojka ta je KO, měl to předemnou kluk 89rok. tak že tomu asi hodně dával. tak že ta je načnutá už fest. Km dá se říci ,že celkem věřím jsem 3 majitel jako 1 to měl starší pán jako úplně nové mám k tomu i servisní knížku po celou dobu co to měl a ten kluk předemnou to měl cca 2roky z toho v TP je zapsáno že půlroku byli doklady v depozitu , protože auto někde trochu poťukal tak na tom asi dělal no a já ho mám teď třičtvrtě roku a za tu dobu jsem sním udělal 7tis.
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Cukání motoru

Příspěvek od spermin » 16 led 2013, 18:00

ty svíčky vůbec nevypadají dobře, možná špatná hodnota.
stále to tady dávám, než začnete měnit díly které nejsou zrovna levné, vyblikat kody 8) a následně vystříkat kontakty
uvedených čidel. :( :(
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od StistkoOpel » 16 led 2013, 18:05

jj uváděl jsem tu vyblikané kódy :wink: a co myslíš čím by to mohlo být způsobeno ,že jsou tak černé ? jinak přidám , že auto mi olej vůbec nežere stím jsem na 100% spokojenej 8) a jaké čidla máš na mysli ? jo a přemýšlel jsem o těchto svíčkách jsou to 4 body a mám sněmi velice dobré zkušenosti http://www.autodilylevneji.cz/opel/astr ... 12460.html
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Cukání motoru

Příspěvek od spermin » 16 led 2013, 18:12

já vícebody nepreferuji, bývají někdy problematické, spíše kvalitní normály , já mám brisk YPP VÝŠŠÍ ZÁTĚŽ AŽ 90 000 KM
svíčky mají mit cihlovou barvu, možná máš nevhodné svíčky, jiná tepejná hodnota, vzdálenost jiskřiště.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od StistkoOpel » 16 led 2013, 18:20

právě to mě štve že nejsou docihlova :/ tak ,že říkáš 1bod jo ? v Octavii I jsem měl 4 body Bosch , jezdilo to na ně dobře , a teď ve II ani nevím co tam mám jsem se na ně ani nedíval nebyl důvod je to bezporuchový 8) já se tedy mrknu po 1 bodu teď tam jsou ty 2body
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Cukání motoru

Příspěvek od spermin » 16 led 2013, 18:32

jdi do těchto, http://www.autodilylevneji.cz/opel/astr ... 85461.html
cena dobrá
na tyto čidla bych se zaměřil ještě dříve než budeš měnit svíčky,
0135 - Poškození (přerušení) v obvodu vyhřívání sondy 1
0650 - Poškození kontrolky funkce motoru MIL
pro upřesnění, cuká taky při odpojené lambdě nebo agr jestli ano , můžou to být svíčky, lišta.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
StistkoOpel
Příspěvky: 396
Registrován: 03 bře 2012, 19:21
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od StistkoOpel » 16 led 2013, 18:47

a ty sondy najdu kde prosím tě ? no měl jsem odpojenou lambdu i egr a nedělalo to nebo aspoň ne tolik jenže to je já to udělám takhle jezdím stím a nic a pak když jedu tak to někdy třeba zase udělá :D jak když si ze mě to auto dělá srandu :D ale myslím si že to bude ten egr no. ale bez lambdy a egr mi to volnoběh drželo na 500 ot. a to se nedalo :D tak jsem lambdu zase zapojil a uvidíme , jen doufám ,že to stím nebude spojena ta lišta stím cukáním.. :/
Opel = kupa problémů ,ale jedna velká láska.
1.6 16V Edice 100 jubileum
Nyní Hyrošima Astra hadr :((

Odpovědět