Kolísání otáček.

Odpovědět
mastervibes
Příspěvky: 17
Registrován: 14 čer 2007, 14:47

Kolísání otáček.

Příspěvek od mastervibes » 10 úno 2011, 00:19

Vím, že je tady o tom už popsanýho dost, ale já vyzkoušel snad všechno.Popis závady:1,6 16v 98r.v 74kw motor xel.Po nastartování a ukončení činnosti sytiče, zahřátí, jsou otáčky níž, než by měli, tedy kolem 700.Při zastavení, např na křizovatce, začnou padat otáčky až na 550 a hned zase na 800 a zase dole a opakuje se to asi 5-6 krát, pak se to ustálí na těch 700.Zapnutí ventilátoru, nebo sahary, zas otáčky jednou spadnou na 500, pak se zase vráti na 700.A teď, co jsem pro nápravu už udělal.Výměna svíček, výměna všech filtrů+palivový, repasovaný alternátor, následně kontrola komplet elektro instalace v servisu, čištění všeho v motoru, tam snad zůstal jenom blok, tedy egr atd, zkoušel jsem taky přípravek na čištění střiků, který se přidáva do benzínu, výměna motorku volnoběhu, dokonce se zkoušeli pro jistotu dva, napojeno na originál opláckou diagnostiku, ježdění s diagnostikou, vše ok.Už si nevíme s tím rady a moc nás to se.e, protože auto jezdí skvěle, táhne, není zvýšená spotřeba, prostě nic.Někde bude pes zakopanej a byl bych Vám vděčnej za každou fundovanou radu, nebo za radu, za kým jít, já jsem z MB.Honza.
Prodám stroboskop do lednice!
Astra Caravan 1.6 16v 74kw

Reklama
 

marwi
Příspěvky: 293
Registrován: 19 srp 2009, 12:21

Re: Kolísání otáček.

Příspěvek od marwi » 10 úno 2011, 07:14

Tiez som to zazil. Pomohla vymena alternatora. Povodny sice dobijal v norme , ale napatie kolisalo od cca 13,7 az do 14.4 co je v norme , ale menila sa zataz motora na volnobehu. Pri zvysenych otackach uz napatie nekolisalo... Skus merat napatie pri kolisani otacok...

mastervibes
Příspěvky: 17
Registrován: 14 čer 2007, 14:47

Re: Kolísání otáček.

Příspěvek od mastervibes » 12 úno 2011, 02:36

Díky za typ, u Šťastnýho, všetko meriali a vraj všetko v cajku, ale mám tiež podozrenie naň.Tak skúsim tam dať 100A valeo a dúfam že to nebude ďalších 5000 vyhodených do luftu.
Prodám stroboskop do lednice!
Astra Caravan 1.6 16v 74kw

Odpovědět