Škubnutí při rozjezdech a po přeřazení!

peky
Příspěvky: 10
Registrován: 03 říj 2006, 09:41

Re: Škubnutí při rozjezdech a po přeřazení!

Příspěvek od peky » 08 pro 2010, 10:01

pánové mě dělá x18xe1 úplně to samý. na diagnostice mi kámoš zjistil škrtící klapku.myslim že problém by mohl být ve vydřený dráze potenciometru. zkoušel jsem rozebrat klapku,ten plechovej kryt ale dál je ten krokový motor prakticky nerozebiratelný. bylo by dobrý si od někoho pučit zdravou a vyzkoušet

Reklama
 

Uživatelský avatar
prma
Příspěvky: 415
Registrován: 19 lis 2010, 05:51

Re: Škubnutí při rozjezdech a po přeřazení!

Příspěvek od prma » 09 pro 2010, 06:57

Já mám sice 1.4,ale to je asi jedno.Dělalo mi to občas,že se to nechtělo utrhnout z volnoběhu při přeřazeni tam taky chyběl záběr.Musel jsem to vždy držet spojkou.Při tomto jevu mi přišlo,že jde i hůře řadit.Pak to zase jezdilo třeba měsíc uplně normálně.Tak to šlo asi rok.Na diagnostice bylo auto bez chyby.Pak to začalo škubat náhle při jízdě znatelně víc(z klidného-normálního stavu).To už se samo nespravilo.Odešla zapalovací lišta.Dal jsem novou,plus svíčky(NGK) a palivový filtr.Z radosti z opraveného auta jsem ještě koupil VIF do benzinu-neuvěřitelná změna.Auto jde za plynem naprosto plynule a zabírá,i za studena skoro z volnoběhu :) .Teď už jen aby to vydrželo.
Astra 1,4 16V

Dragon
Příspěvky: 72
Registrován: 14 kvě 2007, 08:53
Bydliště: Dubí

Re: Škubnutí při rozjezdech a po přeřazení!

Příspěvek od Dragon » 09 pro 2010, 07:25

Mohu potvrdit, že VIF je v obyčejném benzinu (i naftě) znát. Ne že by auto bylo raketa, ale motor je tišší, jde lépe za plynem, při studeném motoru o něco lépe táhne (dřív mi při rozjezdu s plnějším autem nebo s klimou na nízké otáčky často zaklepal motor, teď už jen výjimečně). Takže já nelituju. Místo na Shell tankuju na ONU a dávám tam VIF - auto jezdí lépe, než když jsem tankoval na Shellu a je to i o dost levnější.
Astra G Caravan 1.8 16V r.v.98

Uživatelský avatar
prma
Příspěvky: 415
Registrován: 19 lis 2010, 05:51

Re: Škubnutí při rozjezdech a po přeřazení!

Příspěvek od prma » 09 pro 2010, 09:42

Tady máš recenzi : http://www.petrol.cz/download/Test_aditiv.pdf
Je to sice o naftě,ale i o benzinu jsem četl kladné ohlasy,viz. výše popisuje Dragon.
Astra 1,4 16V

HerryCZ
Příspěvky: 3041
Registrován: 03 bře 2009, 20:57
Bydliště: Frydek-Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubnutí při rozjezdech a po přeřazení!

Příspěvek od HerryCZ » 12 pro 2010, 18:16

Mozna pozde, ale preci. Me presne tenhle symptom delala vaha vzduchu, kdyz jsem ji mel pujcenou kvuli vyzkouseni na jiny problem.
Obrázek

Obrázek

Opel Zafira 1,8 92kW (Z18XE) 2000 Edition-Obyvak na uteku
Skoda 100 (722)-Muj stary dobry verny pritel na ktereho nedam dopustit
Skoda Fabia Combi 1,4MPi-S ni uz to neni tak squleee jako s S100

Odpovědět