Spotřeba oleje - kvalita benzínu?

Odpovědět
pajaxxx
Příspěvky: 17
Registrován: 15 kvě 2010, 00:00

Spotřeba oleje - kvalita benzínu?

Příspěvek od pajaxxx » 10 říj 2010, 21:32

Dobrý den,
chci se zeptat na názor zkušených, zda může mít souvislost spotřeba oleje + kouř s kvalitou benzínu?
Začnu tak nějak od začátku... Astru (X16XEL) jsem koupil letos v květnu. Krátce po koupi jsem nechal udělat rozvody, vyměnit olej apod. Najel jsem cca 5000km, takže nádhera, říkal jsem si...a dolil jsem olej, Opláckej 10W-40 (od mýho mechanika, dával ho tam i při výměně oleje po koupi).
Jelikož je drahej benzín, tak jsem začal brát plnou nádrž benzínu na střídačku Shell - Makro... Do té doby byla spotřeba kolem 8 litrů. Motor moc netočím, většinou do 3000ot./min., jen když potřebuju předjet, nebo je větší kopec, točím občas do max 5000ot. Spotřeba mi spadla tak na 7,5l/100km, ale začalo mi to brát víc oleje, tak 1l/1000km. Pak přišla výměna výfuku - střed+zadní část. Ale žádnej kouř od výfuku jsem předtím ani po tom nepozoroval a to se do zpětnýho zrcátka dívám docela často... Dnes jsem vzal plnou nádrž v Makru a ujel jsem cca 40km v kuse, žádnej kouř nic, žádný cukání, nic... Zastavil jsem z kopce dolů, stál zhruba minutu na volnoběh, pak jsem začal couvat, cca 2500ot./min. a z výfuku se začalo neskutečným způsobem kouřit, modrej dým takové hustoty, jako když pálíte mokrý listí, něco takovýho jsem u žádnýho auta ještě neviděl. Lekl jsem se, myslel jsem, že hoří auto... Přestal jsem couvat, rozjel se dolů na jedničku a okamžitě to přestalo kouřit, pak po celou cestu ani trochu, i když jsem to točil, nic... Večer jsem zase jel, do dlouhýho stoupání, točil jsem cca 4000ot./min. na 4ku, za mnou jelo auto a svítidlo mi do okna, takže jsem krásně viděl, jestli jde z výfuku kouř, nebo ne a celej kopec v pohodě, jen najednou jako když by to "blaflo", zakouřilo se tak na 2s, a pak zas ok... Pořád stejná rychlost, otáčky i poloha plynovýho pedálu.... Aboslutně to nechápu...
Nesetkal se někdo z Vás s něčím podobným?
Může to souviset s kvalitou benzínu?
Astra G Caravan 1,6 16V / X16XEL

Reklama
 

Kulich
Příspěvky: 347
Registrován: 02 bře 2007, 09:43

Re: Spotřeba oleje - kvalita benzínu?

Příspěvek od Kulich » 10 říj 2010, 21:46

Na kvalitu benzínu bych neusuzoval - jakkoli se benzíny mohou kvalitou lišit, jejich vlastnosti jsou v celé bandasce zhruba konstantní, to by to muselo kouřit stále. No, že by průnik chladící kapaliny do válců?

Uživatelský avatar
hansdob
Příspěvky: 430
Registrován: 29 říj 2009, 20:06
Bydliště: Dobronín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje - kvalita benzínu?

Příspěvek od hansdob » 10 říj 2010, 22:21

Mno také bych typoval vodu do spalovacích prostor. Nebo tedy ten olej ale to by musela být brutalita ještě větší než 1L na 1000km
Opel Astra G 5 dveří 2003 Opel Astra G Cabrio 2003 Audi A6 Allroad 2003 Škoda Octavia Super 1961 Zetor 25K Jawa 23 Mustang *2 a golden sport 1 Jawa 21*2 Jawa 20 *3 aaaa Prase



OP-COM.PROFESSIONAL.CZ, VCDS,FO-COM,TEXA NANO a dětská hračka SCANMASTER

pajaxxx
Příspěvky: 17
Registrován: 15 kvě 2010, 00:00

Re: Spotřeba oleje - kvalita benzínu?

Příspěvek od pajaxxx » 11 říj 2010, 19:54

Tak jsem se dnes díval, kolik tam mám chladící kapaliny...a klesla pod tu rysku KALT/COLD, je zhruba v polovině...takže by to mohlo být těsnění pod hlavou? A co ta zvýšená spotřeba oleje, to by s tím mohlo souviset?
Astra G Caravan 1,6 16V / X16XEL

pajaxxx
Příspěvky: 17
Registrován: 15 kvě 2010, 00:00

Re: Spotřeba oleje - kvalita benzínu?

Příspěvek od pajaxxx » 19 říj 2010, 07:38

Je normální, že mi auto kouří (bílej dým) i po zahřátí motoru? Venku je zhruba 5 stupňů...
Astra G Caravan 1,6 16V / X16XEL

Odpovědět