Brzdy

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
jenda71
Příspěvky: 3
Registrován: 07 říj 2007, 20:24
Bydliště: Znojmo

Brzdy

Příspěvek od jenda71 » 07 říj 2007, 20:57

Mám problém s brzdami.Musím mnohem větší silou sešlápnout brzd.pedál pro stejný účinek jako dříve.Dle autor. servisu je závada pravděpodobně v posilovači brzd.Pokud máte jiný názor dejte mi vedět.Nebo jestli vám doma jeden ladem leží tak sem sním.(nový je dost drahý)
Jan
Mám Astru Caravan 1,7 DTi r.v.2000.Motor ISUZU.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Chavron
Příspěvky: 657
Registrován: 10 črc 2007, 20:20
Bydliště: Slovensko - Zilina

Příspěvek od Chavron » 11 říj 2007, 20:46

Kedy si naposledy menil brzdovu kvapalinu. Ak je stara uz nema tie vlastnosti co ma mat a je mozne ze sa v nej utvorili pri brzdeni aj bublinky. Najskor by som teda zacal tym. Vymena brzdovej kvapaliny, asi 100 korun plus hodinka casu s nejakym znamym... AK nepomoze tak potom skus valec....

ferdys75
Příspěvky: 7
Registrován: 04 úno 2009, 20:57
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdy

Příspěvek od ferdys75 » 04 úno 2009, 21:07

Ahoj tak koukam na diskuzi a zjistil jsem že mám asi stejný problém. Při brždění se mi stává čimdal častěji že musím ukrutnou silou tlačit na pedal abych zastavil. Při nastartování to nedělá ale po par zabrždění se to objeví. Nevím jak dlouho je tam kapalina ale ještě mně napadl přetlakovy ventil že je buď zašpiněny od nějakého vnitřního prachu a nebo odchází. Dík za radu :P
ferdyš

rexi
Příspěvky: 1
Registrován: 20 úno 2010, 16:22

Re: Brzdy

Příspěvek od rexi » 09 bře 2010, 19:49

zdravím.Mám opel astra 1,8 16v r.v1999 v předu i vzadu kotouče a mám problém ,který mne dosti .... když dobržduji do křižovatky,a pak přestanu brzdit,a nebo zastavim a rozjiždím se,tak slyším,jak mne dřou brzdy kov na kov,pískání,jako kdyby se zpátky nerozevřely pakny.Trocha sem vypozoroval,že to děla při malé intenzitě brždění,ale pokud sešlapnu pedál brzdy až k podlaze a rozjedu se ,tak to nedělá.Myslím že to dělají brzdy vzadu,jelikož jsem vyzkoušel trochu zatahnout ruční brzdu,bez použiti pedálu brzdy a ozval se ten zvuk.měl jsem to několikrát v opel servisu v olomouci,a tam mi je čistili,a to vydrželo tak půl roku,sraželi na starých deskách hrany,ani to nepomohlo,a nyni mám fungl nový desky a kotouče a opět ta samá zavada.
Tak bych moc prosil o radu,a omlouvám se za tak dlouhý dotaz.předem mnoho díků za odpovědi

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Frydex » 09 bře 2010, 19:56

Já bych to viděl na přidřené pístky... rozhodit brzdič a pístky pošmirglovat jemným šmirglem, promazat a kouknout na manžety.. :wink:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Brzdy

Příspěvek od Trdlo » 10 bře 2010, 08:51

Přesně jak píše Frydex, jen dodám pořádně očistit a namazat i dosedací kluznou plochu desky na třmenu.
END

astra.g
Příspěvky: 5
Registrován: 24 črc 2011, 12:58

Re: Brzdy

Příspěvek od astra.g » 21 srp 2011, 23:02

Ahoj mám podobný problém i když dost silně sešlápnu pedál stejně je brzdný účinek slabý navíc se mi levé zadní kolo hodně hřeje až je cítět.Údajně by to mohl být vyrovnávací kanálek v hlavním brzdovém válci.Taktéž slabý brzdný účinek by mohl mýt nasvědomí hlavní brzdový válec nebo prodřené nebo jinak poškozené vedení podtlaku.Mám Astru karavan 1,6 16V 76 Kv vzadu bubny.Máte někdo podobnou zkušenost?Předem děkuji za radu.

Odpovědět