Ramena a čepy přední nápravy

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem.
Odpovědět
VladaH
Příspěvky: 13
Registrován: 23 srp 2011, 09:09

Ramena a čepy přední nápravy

Příspěvek od VladaH » 23 srp 2011, 09:27

Mám Astru G kombi, motor X16XEL, r.v.2000. Chtěl bych všechny upozornit na následující věc: Na levém předním kole se při nájezdu na drobné nerovnosti začalo ozývat kovové klepání. Hledal jsem příčinu přes dva měsíce a nemohl jsem ji najít, nikde jsem žádné vůle nenašel. Potom jsem absolvoval technickou prohlídku při STK a znovu jsem se ptal zkušebního technika, zda tam jsou nějaké vůle. Ujistil mně, že je všechno v pořádku. Za týden naštěstí při krokové rychlosti mně vypadla na kruhovém objezdu koule za spodního čepu spodního ramena i s poloosou z převodovky! Zřejmě Opel udělal "správnou "inovaci, protože u všech aut včetně dřívějších Opelů toto nebylo možné, koule čepu i při velkých vůlích držela pohromadě. Nedovedu si představit, jak by to vypadalo, kdyby se čep rozpadl při 130 km rychlosti! Takže při náznacích vůlí nechte si spodní čep ramena ihned vyměnit.

Reklama
 

funzoo
Příspěvky: 730
Registrován: 08 kvě 2010, 15:44
Bydliště: Frýdecko-místecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena a čepy přední nápravy

Příspěvek od funzoo » 23 srp 2011, 13:01

nebo možná někdo udělal inovaci tobě, nebo předchozímu majiteli při výměně čepů. ..

jak se měnily čepy, byly použité kvalitní, nebo se dávaly nějaké "starlajny" ? pokud ty nejlevnější, tak se není čemu divit...

Odpovědět