Koupě zafiry

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bahy
Příspěvky: 586
Registrován: 31 bře 2009, 14:26
Bydliště: Ivanka pri Dunaji (Bratislava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od bahy » 17 čer 2009, 09:07

P.S.: Som chlapec z dediny a okno mam do dvora ;)

Reklama
 

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od AstraMan » 17 čer 2009, 09:16

Díky, ale v tom jejich seznamu tento autobazar není uveden :?: Proto se ptám hlavně místních :wink:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
HonzaL
Příspěvky: 380
Registrován: 10 zář 2006, 18:46
Bydliště: Česká Třebová

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od HonzaL » 25 črc 2009, 21:37

Ahoj, uvažuji o koupi Zafiry B. Mám vyhlédnutou v autobazaru Auto Kučera. Na tento autobazar však po internetu kolují ne příliš pozitivní názory (bouračky, přetočené tachometry, špatné jednání apod.) :cry: . Proto se raději ptám zde, zda s nimi má někdo nějakou zkušenost.
Meriva B 1,4T 88kW

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od milosh » 25 črc 2009, 21:38

Honzo tak to poloz dotaz spise zde do fora - www.opel-astra-h.cz 8)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
HonzaL
Příspěvky: 380
Registrován: 10 zář 2006, 18:46
Bydliště: Česká Třebová

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od HonzaL » 25 črc 2009, 21:49

milosh píše:Honzo tak to poloz dotaz spise zde do fora - http://www.opel-astra-h.cz 8)
Už jsem to tam dal, díky za info. Jde mi spíše hlavně o názor na Auto Kučera :( .
Meriva B 1,4T 88kW

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od milosh » 25 črc 2009, 21:53

Koukal jsem a muj nazor tam mas :D
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

ViktorD
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2009, 14:11

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od ViktorD » 17 srp 2009, 18:59

Také se pokouším "koupit a neprohloupit".
Našel jsem jednu Zafiru na internetu. Inzerát zněl dobře. Tak jsem tam zavolal a začal zjišťovat co a jak. Po tom, co jsem řekl, že autu hodlám udělat před nákupem kompletní STK na stanici, dozvěděl jsem se, že manželka majitele to auto "trochu ťukla". Ale, že to všechno opravili v autorizovaném servisu. Tak jsem si nechal poslat seznam toho, co se na autě měnilo. Dostal jsem následující:

1. výměna předního nárazníku + L lišty nárazníku
2. výměna L mlhovky
3. výměna LP světlometu
4. výměna LP blatníku
5. výměna LP plastového podběhu
6. výměna L spojleru
7. výměna pneu + disku
8. výměna LP krytky mlhovky
9. výměna poklice
10. výměna spojovačky
11. výměna L ramene + L tlumiče
12. lakování
13. měření geometrie
14. další díly po demontáži a zjištění

Možná to je kompletní seznam, možná není... Ale vyměna disku, ramena, spojovačky - to asi nebyl jen tak ťukanec. Dost mě to odradilo. V jakém asi stavu zůstal rám ke kterému se to rameno kotví - lze to vůbec opravit tak, aby ani po čase nebyli cítit následky?

Co myslíte, mám s tímto autem pokračovat anebo si radši počkat na nebourané?

Děkuji

Viktor

Uživatelský avatar
JoeL
Příspěvky: 1274
Registrován: 25 úno 2009, 18:29
Bydliště: ZL kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od JoeL » 17 srp 2009, 23:54

Mno...pani to nekam nasila pekne...na tukanec to fakt nevypada. Ja osobne bych asi te predni naprave ani po vymene ramena a dalsich komponentu neveril... Nedokazu to odborne zduvodnit, ale odradilo by me to... Necht se vyjadri odbornici (ti ale stejne poradne neporadi, je nutne to videt...auto muze byt ok, ale taky nemusi..)
www.Hasic.net
www.dopravak.cz
www.rekreacebuchlovice.cz

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od Mike.S » 18 srp 2009, 19:04

jj, souhlasím s Joelem, když se musel měnit tlumič i s ramenem, tak bych tomu taky moc nevěřil, bomba to musela být teda pořádná :roll:
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od MAX - CZ » 18 srp 2009, 20:18

A kdoví jetli nedostala ránu až převodovka a to zjistíš třeba až po pár tisících kilometrech. Nebudí to moc důvěru :(
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

ViktorD
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2009, 14:11

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od ViktorD » 19 srp 2009, 00:30

Panové, děkují za komentáře. 8) Vidím, že jsem udělal správně, že jsem to vzdal a není čeho litovat.

Teď mám k posouzení jinou nabídku: bazar přidružený k autorizovanému prodejci Opel mi nabídl dovoz z Německa.
Našli auto, které (snad) vyhovuje mým požadavkům. Je prý z nezplaceného leasingu. Chtějí po mně zaplatit zálohu (20/30kKČ). Pak, že to auto dovezou.

Já si je prohlédnu, svezu se v něm a pak doplatím cenu.

Znervózňuje mne značné riziko - zaplatím zálohu za auto o kterém vím jen z pár fotek. Získal jsem návrh kupní smlouvy, ale tam není prakticky nic o zárukách kvality, skrytých vadách apod. Že to prý mám převzit "jak stojí a běží". Je tam odstavec jen o záruce, že na autě nejsou závazky a že je právně čisté.

Prakticky jediné, na co můžu spoléhat je, že autorizovaný prodejce a známá firma si nebude kazit jméno prodejem vadných vozidel.

Jaké máte zkušenosti s tímto způsobem nákupu?

Děkují

Viktor

Uživatelský avatar
adam09
Příspěvky: 4473
Registrován: 12 pro 2007, 23:59
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od adam09 » 19 srp 2009, 00:34

a nějaké foto toho auta nebo tak něco ? aby sme věděli konkrétně o co jde
[color=red][size=100][b][u]>>>DIAGNOSTIKA Kladno,Praha kdyby tak SZ<<<[/u][/b][/size][/color]

PRODEJ moje coupe Z22SE

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=40&t=22659&p=384981#p384981

Uživatelský avatar
tenor
Příspěvky: 415
Registrován: 14 lis 2008, 08:26
Bydliště: Trenčín

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od tenor » 19 srp 2009, 08:59

ViktorD: ....tak toto je sposob akym by som si auto v živote nekupoval :( Radšej sa rozhliadni po niečom čo si možeš "osahat" skor ako za to niekomu daš prašule.Aut je všade dost aj u Vás v Čechách a u nás teraz/po šrotovnom/ tým duplom,takže sa radšej mrkni po bazaroch alebo na nete a budeš mat istotu že zaplatíš až za to čo sa bude tebe páčit. Vela štastia!Potom sa pochvál ako si dopadol ........
Citroen Berlingo 1,6Hdi 68kw XTR r.v.2012
bývalka: Zafira 2.0DI 16V CDX r.2000 /Silver

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od MAX - CZ » 20 srp 2009, 20:25

Tak žádnopu zálohu nedávej, protože jestli neni schopný autobazar zainvestovat dovoz auta nebo požaduje zálohu za něco co jsi neviděl, tak to je naprosto podezřelý.
Taky dovážim auta a nikdy jsem po nikom nechtěl ani korunu. To je riziko mojeho podnikání a nemůžu ho přece házet na klienta.
Kdoví co to je zač. To je stejný jako když chceš vyřídit úvěr nebo zprostředkovat práci a chtěj peníze dopředu. Rozhodně to nebudí důvěru.
Kdyžtak písni co konkrétně sháníš, můžu se ti příští týden po něčem poohlédnout. :wink:
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

ViktorD
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2009, 14:11

Re: Koupě zafiry

Příspěvek od ViktorD » 20 srp 2009, 22:02

Mně se ta záloha také nelíbí. Plus smlouva o záloze a koupi auta, napsána tak jako by auto bylo v bazaru a já jsem si je prohlédl. I kdybych na takový dovoz přistoupil, stejně bych to auto před zaplacením ceny nechal projít všemi těmi stroji na STK. Zaplatím to, ale budu mít o něco větší jistotu, že je auto v pořádku.

Co hledám:

Zafiru jako rodinné auto. A chci aby nám sloužila s malými náklady dalších 10 let tak, jako naše současná Astra F - servisní prohlídky a výměna toho, co se spotřebuje (brzdové destičky apod.) Najedeme cca 15000 km ročně - není to moc. Proto nevím, co s typem motoru:
diesel - menší spotřeba levnější nafty, ale prý dražší opravy/výměna opotřebených součástek po relativně malé ujeté vzdálenosti
benzin - dražší palivo a větší spotřeba, ale jednodušší motor a výdrží déle do generálky. Byl mi doporučen silnější 1.8i - silnější motor prý má u těžšího auta nižší spotřebu. V případě nouze, se prý dá upravit na LPG.
Jinak nemám předsudky vůči žádnému. Poraďte, prosím, který si mám vybrat.

Co bych v autě mít chtěl:
+ 7 sedadel (prý existují Zafiry bez těch dvou skládacích sedaček v kufru - takovou nechci)
+ klimatizaci - aby se kompresor uměl odpojit od motoru když je vypnutá a nějakou inteligentnější, než ta, která vždy chladí naplno a teplotu reguluje přitápěním - plýtvá palivem. Existují takové?
+ elektricky ovládaná okna - aspoň ty přední
+ centrál s dálkovýma ovládáním
+ palubní počítač (ukazatel okamžité spotřeby atd.)
+ barva: metalíza stříbrná, zlatá
+ přední mlhovky
+ autorádio stačí originál
+ v interiéru osvětlení i nad zadními sedadly
+ manuální převodovka

Co bych v autě mít nechtěl:
- kožený interiér. V letě si sednout v kraťasech na rozpálené na parkovišti sedadlo je nanejvýš nepříjemné :evil:
- xenonové světlomety. Oslňují protijedoucí řidič = ohrožují i mne a výměna spálené výbojky je cenově naprosto nepřijatelná :evil:
- prosklenou střechu. Sranda to možná je, ale podle mne naprosto zbytečná
- drahá "alu-kola" - aby mi kvůli ráfkům ukradli/poškodili auto. Krásně se vozím na obyčejných a jsem spokojen.
- použité tažné zařízení. (Cestou do Chorvatska jsem viděl zoufalce, který táhl za Zafirou jachtu přes Alpy. Dokážu si představit, co to udělalo s podvozkem, spojkou atd.) Pokud ta koule nebude použitá - nevadí.

Zatím mne nic dalšího ani do + ani do - nic nenapadá, ale i tak se mí zdá, že to co chci je docela obyčejné auto. Jo a ještě cena: kolem 300 000KČ.

Je to reálné?

Děkují,

Viktor

Odpovědět