Zafiru A nebo B

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
ViktorD
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2009, 14:11

Zafiru A nebo B

Příspěvek od ViktorD » 29 kvě 2009, 20:40

Dobrý den,

chystám se vyměnit svoji Astru F Classic ( sedan, 1.6i, *1999 ) za větší auto. Klidně bych s ní jezdil i nadále, ale rodina žádá auto s větším kufrem :wink: :)

Shodli jsme se na Zafiře a pak začíná klasika: jak vybrat?

(Téma "Koupě Zafiry" v této diskusi jsem už přečetl, přesto dotazy zůstali)

Jsem "veteranista" - když už si něco koupím, chci aby mi sloužilo dlouho a bylo spolehlivé. Umím leccos opravit. Jezdím, jako když vezu královnu :) - spíše na spotřebu než na trhání asfaltu. A rodinné auto u nás najede 10-20kkm/rok. Mám na auto 300kKČ.

A teď otázky :?

1. Zafiru A nebo B (spíše B :) )?

2. Diesel nebo benzín?

Diesel:
+ levnější palivo,
+ nižší spotřeba (hlavně při zaplé klimatizaci)
- prý relativně rychle odchází palivové čerpadlo (drahá oprava a po 10 letech je neseženu za jakékoli peníze)
- prý velká citlivost palivového čerpadla i celého motoru na kvalitu nafty (Shell ano, hypermarkety ne :( )
- životnost do generálky
+-?

Benzín:
+ prý jednodušší a levnější údržba a oprava
+ prý menší citlivost na kvalitu paliva
+ prý větší životnost (doba provozu do generální opravy)
+ možnost předělat na LPG (čim se liší motor Zafiry CNG od čistě benzinové?)
Pokud existuje tovární Zafira CNG, tak plyn do toho motoru asi smí. Ale za jakou cenu?
- větší spotřeba (zejména se zaplou klimatizaci)
-dražší palivo (cenové nůžky s naftou se zase rozevírají :( )
+-?

3. Jaky rok výroby? Byly povedené/nepovedené ročníky pro Ačko a zejména pro Bčko?
Předpokládám, že pro mne starší než 2005 nemá smysl.

Předem děkují za konstruktivní komentáře

Viktor

Reklama
 

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 913
Registrován: 09 bře 2009, 16:03
Bydliště: Praha

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od Pepino_GH » 29 kvě 2009, 20:43

Já bych volil B, 1,816V, do CNG plyn samozřejmě jde, ale zemní. :wink:
ASTRA H 1,7 CDTI CARAVAN
ASTRA G 1,2 16V HTB 5D, Supersport, Cross Country..
https://www.astra-g.cz/galerie/pepino-gh/

Uživatelský avatar
genius0011
Příspěvky: 2289
Registrován: 24 říj 2007, 22:46
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od genius0011 » 29 kvě 2009, 20:48

u CNG je největší problém četnost stanic pro tankování, ale naprostá výhoda je bezkonkurenční cena za ujetý kilometr 8) 8)
teď R Scenic 2.0 16v 103kw rv00
ex ASTRA 1.6 8v 55kw rv99 rip

ViktorD
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2009, 14:11

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od ViktorD » 29 kvě 2009, 20:58

O CNG jako takové zatím zájem nemám právě kvůli četnosti stanic. Uvažují spíše o LPG: více stanic a kompaktnější nádrž. Jde mi hlavně o to, o kolik se sníží životnost motoru po případné přestavbě na LPG?
Například zadření motoru kvůli "suchosti" plynu, vyšší teplota hoření a zničení lambda sondy.

Viktor

YANEK
Příspěvky: 3073
Registrován: 21 led 2006, 20:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od YANEK » 29 kvě 2009, 21:04

s tvejma kilákama ročně bych bral benzína zase novější dýzly už nejsou tak náchylný na čerpadla a opravy taky nestojej takovej ranec jako by to stálo třeba mě na 2.2 dti to je prostě na tobě plyn nevim jestli to chceš jako rodinný tak tě to bude dost limitovat třeba příklad nákupní středisko jenom podzemní garáže a máš smolíka
Magma Red
Obrázek
http://www.cartechgroup.cz Vše pro vaší káru
BAD TOYS FOR FAT BOYS

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 913
Registrován: 09 bře 2009, 16:03
Bydliště: Praha

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od Pepino_GH » 29 kvě 2009, 21:06

Nevím, jestli se při nájezdu 10-20tkm montáž LPG vyplatí. Na ostatní dotazované problémy nedokážu odpovědět, ale vzhledem k tomu, že plyn si montují do všech možných značek, např. i MB, nepředpokládám, že by něco takového hrozilo.
ASTRA H 1,7 CDTI CARAVAN
ASTRA G 1,2 16V HTB 5D, Supersport, Cross Country..
https://www.astra-g.cz/galerie/pepino-gh/

gemarc
Příspěvky: 65
Registrován: 25 dub 2009, 21:24

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od gemarc » 29 kvě 2009, 21:07

CNG je v Zafiře B jen 1.6 a z vlastní zkušenosti říkám nebrat.

Kupuj auto podle toho kde jezdíš.
Opět z vlastní zkušenosti (mechanika) říkám diesel Z1.9DTH 150 kobylek je dobrý motor. Ale v dnešní době kdy jsou skoro všechna auta vybavena filtrem pevných částic, pro běžného řidiče co jezdí do práce pár kilometrů a max o víkendu na chatu za město, ztrácí svoje kouzlo. Neustálé problémy s EGR a zanášením DPF.
Pokud jsi takový řidič kup si Z18XER a budeš spokojen.

Jestli jezdíš hodně venku ber Z19DTH, jede dobře a já osobně jsem s ním jel za 5.2 l/100 a to byl ještě dost syrový motor.
YANEK píše:s tvejma kilákama ročně bych bral benzína zase novější dýzly už nejsou tak náchylný na čerpadla a opravy taky nestojej takovej ranec jako by to stálo třeba mě na 2.2 dti ...
čerpadla opravdu drží a jsou levnější, protože už jsou jen mechanická max s nějakým regulátorem a ne jako na 2.2 s řídící jednotkou :)
Pracuji v Opel servisu
a nestydím se za to :)

ViktorD
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2009, 14:11

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od ViktorD » 29 kvě 2009, 21:29

Teď jsem se chvíli vzdělával, co je EGR a DPF, k čemu jsou a jaké jsou s nimi problémy :oops: a napadlo mne:

co udělá s dieselem přidáváni biosložek do nafty? :? :? :?

Jsem rád, že novější čerpadla jsou odolnější a jejich oprava je levnější 8) . Ale pokud do nafty začnou přidávat řepkový olej, tak nevím. :(

Viktor

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od MAX - CZ » 29 kvě 2009, 21:55

Pokud se rozhoduješ jestli Zafiru A nebo B tak je to především o ceně. Zafiru B po 250 prutů (tis.) nepořídíš.
Pokud nechceš jít do staršího ročníku než 2005 tak pro tebe vpodstatě připadá jen Béčková protože se v tomto roce začla dělat.
U této Zafiry bych se rozhodně už nebál naftových motorů. Mohu jen doporučit.
Co se týká vnitřního uspořádání, tak si sou samozřejmě obě varianty hodně podobné, ale "B" je samozřejmě "vychytanější" mile mě překvapila mnohými vylepšeními.
Pokud by jsi jel někdy v dohledné době kolem Kroměříže, tak se u mě stav, mam obě dvě varianty (obě v naftě), tak je můžeš porovnat.
konkrétně tyhle dva kousky:
Zafira A :arrow: https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=9932
Zafira B :arrow: https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 10#p233610
8) 8) 8)
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od Trdlo » 30 kvě 2009, 07:56

No kluci už vše podstatné napsali, hlavně bych být tebou koukal na názory gemarca, má z nás asi největší zkušenosti, co se týká poruchovosti a životnosti v provozu.

Za mně osobně říkám, pokud najedeš tak málo, a převážně jsou to kratší trasy tak jednoznačně 1.8 benzín, případně do něj dodat LPG SGI (novější typ lpg s přimazáváním, výbornej systém, už je u něj eliminován problém se suchým plynem, investice na přestavbu je však cca 45tis a přijdeš o uložení rezervy, takže budeš navíc řešit kam s ní...), pokud jezdíš delší trasy a nebojíš se DPF ventilu, tak klidně naftu a to 1.9. No a z těch 1.9 rozhodně tu 150k. Jak říká klasik se silným autem není problém jet pomalu, ale slabý auto v případě potřeby nepřidá.... :D
END

ViktorD
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2009, 14:11

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od ViktorD » 30 kvě 2009, 10:51

Děkují za komentáře a poučeni. Třeba ten můj strach o spolehlivost dieselů byl zbytečně velký.

Teď ráno jsem byl jednu Zafiru prohlédnout.

Zafira B, 1.9CDTi dle nápisu na pátých dveřích. Motor Z19DT dle nalezené ve voze emisní karty, 6st převodovka.
R.v. 2005 najeto 62tkm, klima, navigace,ABS, palubní počítač, multifunkční volant, nastavitelný volant, výškově nastavitelná sedadla, otáčkoměr, venkovní teploměr, tempomat, dělená zadní sedadla, zadní stěrač, ostřikovače světlometů, xenonové světlomety, imobilizér, přídavné světlomety, střešní nosič, tónovaná skla, el. zrcátka, el. okna, centrál dálkový, CD přehrávač, originál autorádio.

Uvnitř bylo čisto - dokonce v kolejničkách, po kterých jezdí sedadla, nebyl bordel, ale čistá vazelína. Opotřebení volantu a pedálů se mi zdá být odpovídající staří auta. Sedadla jsou neprosezená a čistá - možná dříve byli potahy.

Zkusil jsem prstem výfuk - nebyl moc zanesený. Buď super motor nebo výfuk je nový.

Za tohle všechno chtějí 280kKČ

A teď co se mi nezdálo:

1. bixenonové světlomety - nová žárovka 3000,- a po x letech ji možná ani neseženu.

2. cena uvedená bez DPH a s DPH jen malým písmem v textu - prodejce považuje zákazníky za voly :(

3 a hlavní. Když jsem požádal o nastartování elektronika naběhla rychle a svítila jasně, ale místo startéru jsem uslyšel jen cvak-cvak a nic. Prý vybitá baterka :(
Možná ano, ale je to divné. Třeba to nebylo baterkou, ale něčím jiným. Bohužel v tom dnešním slejváku se mi nechtělo to zkoumat.

Co myslíte, pánové, mám o tomto autě uvažovat dál?

Díky

Viktor
Přílohy
DSCN2014a.jpg
Naposledy upravil(a) ViktorD dne 30 kvě 2009, 11:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od Vojta » 30 kvě 2009, 11:03

proč nepřemejšlet dál, vybitá baterka neni důvod proč nekoupit a co se týče žárovky do xenonů (výbojky) tak je to standardní D2S kterou koupíš i za "100 let" používá se ve všech autech všech značek a já je ted kupoval nový philips za 600kč/kus...
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 913
Registrován: 09 bře 2009, 16:03
Bydliště: Praha

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od Pepino_GH » 30 kvě 2009, 11:42

Když jsem kupoval první Astru v autorizovaném servisu, bylo to to samé, cvak a nic. Vozidlo natočili přes kabely a když jsme po zkušební jízdě řekli, že auto vezmeme, řekli ať příjdeme druhý den, že auto připraví. Akumulátor dali nový a auto nám sloužilo tři a půl roku, než se nám podívala dodávka do kufru...

Takže jak říká Vojta, baterka se může při delším stání vybít, pokud se Ti auto líbí, určitě si domluv zkušební jízdu...
ASTRA H 1,7 CDTI CARAVAN
ASTRA G 1,2 16V HTB 5D, Supersport, Cross Country..
https://www.astra-g.cz/galerie/pepino-gh/

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zafiru A nebo B

Příspěvek od MAX - CZ » 30 kvě 2009, 12:10

Ta baterka vůbec nic neni. Pokud auto každý den jezdilo tak ta baterka si na to "zvykneů a pak stačí i kratší stání třeba pár dnů a je vybitá.
Já se s tim setkávám dnes a denně. měl jsem tam třeba Audinu s 3 měsíce starou baterkou a vydržela nabitá tak 3-4 dny a potom konec. Teď zase pravidelně jezdí a žádný problém.
Určitě však doporučuji zkušební jízdu a vše si vyzkoušet zda správně funguje. :wink:
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Odpovědět