Problém se startováním Zafira

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
1977
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2008, 23:09

Problém se startováním Zafira

Příspěvek od 1977 » 22 bře 2008, 23:23

Mám problém se startováním u Zafiry 1,6 16V CNG jakmile motor trochu vychladne a ráno. Točení při startu trvá asi deset vteřin někdy více a pak to naskočí, když to hned po nastartování vypnu a zkusím znovu nastartovat chytne hned na první otočení klíčku. Autu stačí aby stálo necelou hodinu léto /zima a už nejde nastartovat hned. Startování je špatné bez rozdílu jestli startuji na benzín nebo na plyn. Dal jsem nové svíčky, byl na několika diagnostikách všechny vykazují auto bez závad a nikdo nemůže přijít na to proč to tak je. Tak kdyby měl draci někdo nějaký typ na co mrknou dejte vědět protože už mi to pije nervy.

Reklama
 

OPC
Příspěvky: 39
Registrován: 12 led 2008, 23:22
Bydliště: Praha Suchdol

Příspěvek od OPC » 14 dub 2008, 21:28

Kup si naftáka a poznáš příjemné zimní starty alá traktor. :lol:
Zafira 2.0di, 2000, elegance, el.střeš.okno, stříbrná Dokonalá až na slabé srdce

Okura
Příspěvky: 540
Registrován: 13 dub 2007, 17:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Okura » 17 dub 2008, 12:18

jezdíš stále na cng co?


samovolně se palivo dostává do válců, je to zachlastaný, a proto točíš déle než 10s.,
když to před startem přepneš na benal je to 2xpřechcaný
mužete dělat nizký tlak reduktoru cng pak neudrží vstřiky uzavřené, a palivo se samovolně dostává do válců.


zkus vyjet celou nádrž s cng, a pak jezdi pouze na benal, a otestuj jestli se to chová stejně nebo jinak.
dalo by se i možná, mrknout na diag na live data u lambdy sondy(před katem) před startem a během startování, jestli vykazuje bohotou směs,lepší by to bylo na oscilu, bylo by to přesnější.

to je origo montáž od opla?
kolik máš najeto na cng, ? taky to hraje roli

Inazuma
Příspěvky: 11
Registrován: 16 čer 2008, 19:01

Příspěvek od Inazuma » 18 čer 2008, 12:38

Mám stejný problém.
Už se to podařilo nějak vyřešit?

Odpovědět