Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrubost
Příspěvky: 286
Registrován: 29 říj 2007, 11:16
Bydliště: PV přechodně BR

Příspěvek od hrubost » 07 led 2008, 13:21

Taky se nám v astře mlžila okna, proto mi to o víkendu nedalo a se šroubovákem v ruce se vydal do astry. Kopule se za pomocí tlačítka zavírala, otevírala... Jenže způsobem, že když sem dal jenom ofuk skla, tak se otevřela - tutiž přesně naopak. Motorek sem vypojil při poloze zavřená kopule a vyrazil na cestu. Ani stopa po zamlžení.

Díky chlapi :wink:

Jak budu mít chvilku, motorek připojím, tentokrá už správně.
Astra byla dovezená z německa, tak nevim, kdo to tam připojil špatně.

Reklama
 

Uživatelský avatar
kulda
Příspěvky: 427
Registrován: 11 kvě 2006, 00:25
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od kulda » 07 led 2008, 17:24

Taky musim rict, ze po zavreni kopule natrvalo neni po zamlzeni ani stopa. Jen na druhou stranu je nevyhoda, ze to taha kazdicky smrad z venku. A to predtim, kdyz jeste obcas fungovala, pri vnitrni cirkulaci bylo v aute nadherne i pri dlouhe jizde za avii, ktere slo z vyfuku neco fakt jako z uhelne elektrarny!
Ted si to nedovedu predstavit...Nevadi. Za pruzracna okna to stoji!

Cus
Opel Astra G, X16SZR, 1998, kombi, domontovaná supr klima, CD VDO, znovu kožený volant, šíbr...

Uživatelský avatar
hrubost
Příspěvky: 286
Registrován: 29 říj 2007, 11:16
Bydliště: PV přechodně BR

Příspěvek od hrubost » 10 bře 2008, 20:33

Kdosi se tu psal na prostředky proti rosení oken.
Mám v autě utěrku SONAX proti rosení. Stála mě 29kč - byla zdarma k nějakymu časopisu o autech. jinak beně stojí 39kč. Překvapilo mě, že to v pohodě fugovalo, jenom zanechávala modrý chupy na skle.
Obrázek

Uživatelský avatar
Zachy
Příspěvky: 69
Registrován: 06 úno 2008, 21:45

Příspěvek od Zachy » 15 bře 2008, 17:52

Vskutku veľmi aktuálno-problémová téma, ale zase bude na nejaký čas pokoj. OTEPLÍ SA = NEZAHMLÍ SA :D :lol: :P

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 15 bře 2008, 18:28

Zachy píše:Vskutku veľmi aktuálno-problémová téma, ale zase bude na nejaký čas pokoj. OTEPLÍ SA = NEZAHMLÍ SA :D :lol: :P
Opravis klapku a muze byt i zima, dnes bylo teplo v tydnu ma snezit jeste :roll:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

dude2000
Příspěvky: 5
Registrován: 29 úno 2008, 14:54
Bydliště: HK

Příspěvek od dude2000 » 20 bře 2008, 20:34

Tak jsem podle zdejších návodů na odmlžení rozebral schránku a vyměnil filtr, vše v pohodě díky Vám :P Ale zjistil jsem, že mám ovládání klapky vypojené, tak jsem ji zapojil abych zjistil proč ji vypojily a objevil se problém....Ten motorek pořád jede dotlačí klapku a nevypne se. Nevím jestli to má dělat, každopádně dost vrže když tlačí tu klapku proti krytu. Navíc ta klapka tam následně od krytu odskakuje a dělá ještě větší hluk než ten motorek. Víte někdo co s tím???Díky
Astra G 1998 1,6i

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Salám » 20 bře 2008, 21:30

dude2000 píše:Tak jsem podle zdejších návodů na odmlžení rozebral schránku a vyměnil filtr, vše v pohodě díky Vám :P Ale zjistil jsem, že mám ovládání klapky vypojené, tak jsem ji zapojil abych zjistil proč ji vypojily a objevil se problém....Ten motorek pořád jede dotlačí klapku a nevypne se. Nevím jestli to má dělat, každopádně dost vrže když tlačí tu klapku proti krytu. Navíc ta klapka tam následně od krytu odskakuje a dělá ještě větší hluk než ten motorek. Víte někdo co s tím???Díky
Já vím co s tím...opět odpojit.. :D

Uživatelský avatar
vavatko
Příspěvky: 295
Registrován: 18 čer 2007, 17:54
Bydliště: OSTRAVA JIH

Příspěvek od vavatko » 20 bře 2008, 21:33

Salám píše:
dude2000 píše:Tak jsem podle zdejších návodů na odmlžení rozebral schránku a vyměnil filtr, vše v pohodě díky Vám :P Ale zjistil jsem, že mám ovládání klapky vypojené, tak jsem ji zapojil abych zjistil proč ji vypojily a objevil se problém....Ten motorek pořád jede dotlačí klapku a nevypne se. Nevím jestli to má dělat, každopádně dost vrže když tlačí tu klapku proti krytu. Navíc ta klapka tam následně od krytu odskakuje a dělá ještě větší hluk než ten motorek. Víte někdo co s tím???Díky
Já vím co s tím...opět odpojit.. :D
tak tomu říkám rada nad zlato :) :wink:

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od langdon2 » 20 bře 2008, 22:10

No mne to robí presne toto isté....som si to teda odpojil...ale chcel by som to doriesit....nejako to opravit...čo je tam treba spravit?poradte pls...dakujem

Uživatelský avatar
JardaLN
Příspěvky: 94
Registrován: 17 čer 2007, 21:37
Bydliště: LN

Příspěvek od JardaLN » 22 bře 2008, 19:09

Zdar všichni co se vám potí okna
Měl jsem zaseklou klapku a bylo to příšerný neviděl jsem skoro ven
Teď klapka tak jak má být a odpojená a i v silným dešti ani známka po mlžení a to při plně obsazeným autě
Až bude teplo tak to snad opravím aby na léto fungovala
Caravan 1,6 16 V Elegance 1998

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 23 bře 2008, 19:36

JardaLN píše:Zdar všichni co se vám potí okna
Měl jsem zaseklou klapku a bylo to příšerný neviděl jsem skoro ven
Teď klapka tak jak má být a odpojená a i v silným dešti ani známka po mlžení a to při plně obsazeným autě
Až bude teplo tak to snad opravím aby na léto fungovala
Ano, spravne :D - https://www.astra-g.cz/zamlzovani-oken/
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

dude2000
Příspěvky: 5
Registrován: 29 úno 2008, 14:54
Bydliště: HK

Příspěvek od dude2000 » 25 bře 2008, 21:53

milosh píše:
JardaLN píše: Až bude teplo tak to snad opravím aby na léto fungovala
Ano, spravne :D - https://www.astra-g.cz/zamlzovani-oken/
No já mám trochu jiné provedení, motorek co ovládá klapku je nahoře a jelikož k němu vedou pouze dva kabely má dva stavy zapnuto/vypnuto a elektronika ho přepolováním pouze otáčí na jednu nebo druhou stranu. Proto to v motorku nebude, spíš tam bude nějakej senzor. O víkendu jsem to měl rozebraný a nic jsem nenašel, ale kdo hledá najde. :lol:
Astra G 1998 1,6i

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 25 bře 2008, 21:56

Ano jsou 2 verze ale ja mam jen 1 astru :D
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

dude2000
Příspěvky: 5
Registrován: 29 úno 2008, 14:54
Bydliště: HK

Příspěvek od dude2000 » 25 bře 2008, 21:59

milosh píše:Ano jsou 2 verze ale ja mam jen 1 astru :D
No a já mám asi tu druhou 8)
Astra G 1998 1,6i

lapaj
Příspěvky: 8
Registrován: 16 dub 2008, 16:16
Bydliště: PK

Příspěvek od lapaj » 28 dub 2008, 16:18

dude2000 píše:Tak jsem podle zdejších návodů na odmlžení rozebral schránku a vyměnil filtr, vše v pohodě díky Vám :P Ale zjistil jsem, že mám ovládání klapky vypojené, tak jsem ji zapojil abych zjistil proč ji vypojily a objevil se problém....Ten motorek pořád jede dotlačí klapku a nevypne se. Nevím jestli to má dělat, každopádně dost vrže když tlačí tu klapku proti krytu. Navíc ta klapka tam následně od krytu odskakuje a dělá ještě větší hluk než ten motorek. Víte někdo co s tím???Díky
Ma niekto riesenie? Ja mam tiez uplne rovnaky problem s motorcekom. Odpojenie motorceku moc nevyriesi, ta klapka jazdenim a natriasanim po case "spadne" zase do polootvorenej polohy...

Dik.

Odpovědět